Tam
EskidenYeniye
 

PKK yasına katılan CHP´ye sert tepki

Öldürülen PKK´lılar için yas tartışması büyüyor.. Ölü ele geçirilen 12 PKK´lı için ilan edilen ´üç günlük´ yasa CHP´nin de katılmasına, CHP´li yetkililerin bununla da yetinmeyerek bu konuda hükümete ağır eleştiri getirirken PKK´lılara hiç değinmemesine Başbakan Erdoğan´dan sert tepki geldi: ´Candaş, yandaş medya hepsi, birleşiyor, orada verilen mücadeleyi öyle kabul ediyorlar, masum bir mücadeleymiş gibi gösteriyorlar. Kuzey Irak´tan Türkiye´ye ağır silahlarla bir terörist grubu girmek istiyor, benim askerlerim onlara karşı koymayacak mı? Elbette koyuyor ve orada teröristler ölüyor. Ana muhalefetin şubesi oralarda kepenk indiriyor ama biz indirmeyeceğiz, hiç bir şekilde yılmayacağız. Bu meydanı hiç bir şekilde onlara bırakmayacağız.´ Bu arada, PKK yasına katılım, CHP içinde de sarsıntıya yol açtı.

Önceki haber title=Sonraki haber

PKK yasına katılan CHP´ye sert tepki

Öldürülen PKK´lılar için yas tartışması büyüyor.. Ölü ele geçirilen 12 PKK´lı için ilan edilen ´üç günlük´ yasa CHP´nin de katılmasına, CHP´li yetkililerin bununla da yetinmeyerek bu konuda hükümete ağır eleştiri getirirken PKK´lılara hiç değinmemesine Başbakan Erdoğan´dan sert tepki geldi: ´Candaş, yandaş medya hepsi, birleşiyor, orada verilen mücadeleyi öyle kabul ediyorlar, masum bir mücadeleymiş gibi gösteriyorlar. Kuzey Irak´tan Türkiye´ye ağır silahlarla bir terörist grubu girmek istiyor, benim askerlerim onlara karşı koymayacak mı? Elbette koyuyor ve orada teröristler ölüyor. Ana muhalefetin şubesi oralarda kepenk indiriyor ama biz indirmeyeceğiz, hiç bir şekilde yılmayacağız. Bu meydanı hiç bir şekilde onlara bırakmayacağız.´ Bu arada, PKK yasına katılım, CHP içinde de sarsıntıya yol açtı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni´nde yaptığı konuşmada şiddet olaylarından esnafın, orada yaşayan vatandaşların kazanmadığını belirterek, ´Ama hiç kimse çıkıp da cesaretle, bu partinin ve terör örgütünün şiddet eylemlerini, bu tahriklerini sorgulama cesaretini göstermiyor. eleştirisinde bulundu. Öldürülen teröristler için yas tutan köşe yazarları olduğunu belirten Erdoğan, buradaki kaos planını eleştirmek gibi ise bir yüreklilik gösterilmediğini dile getirdi. Bu olaylardan dolayı AK Parti´nin yıprandığının zannedildiğini kaydeden Erdoğan, Kaos planlarının değirmenine su taşımayı tercih ediyorlar. Millet öyle düşünmüyor. diye konuştu.

Seçim öncesinde nasıl bir oyun oynandığının herkesin farkında olduğunu belirten Erdoğan, şunları dile getirdi: Doğu´yu tahrik edip, Batı´nın hassasiyetlerine dokunup, gençlerin kanı, annelerin göz yaşı üzerinden nasıl çirkin bir seçim hesabı yapıldığının herkes farkında... Silivri ile Kandil´in yazdığı senaryo, birileri tarafından oynanıyor. Figüran olarak da gençler, çocuklar kullanılıyor, istismar ediliyor. Ama geri adım atmayacağız. Bu şiddet olaylarına, bu kaos planlarına teslim olmayacağız. Yüreğimiz, milletimizle birlikte atıyor. Perşembe günü Siirt´te, cuma günü Van´da, cumartesi günü Hakkari´de gidip milletimizle kucaklaşacak ve bu kirli tezgahı bozacağız. Van´da, bütün bu oyunları alt üst edecek, samimiyet diliyle, gönül diliyle vatandaşlarımıza sesleneceğim. ( Cihan)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni´nde yaptığı konuşmada, istikrar ve güven ortamının önemine dikkat çekti. Koalisyon hükümetleri döneminde çekilen çilenin hatırlanmasını isteyen Erdoğan, Burada enkaz edebiyatı yapacak değilim. Bütün sorunların çözüldüğü pembe bir tablo içinde yaşadığımız iddiasında da değilim. Ama her birimiz şunu net olarak görmek durumundayız. İstikrar ve güven. Özellikle de demokrasi ve özgürlük. diye konuştu.

Ekonomik büyüme ve ekonomik kalkınma için bunların hayati derecede önemli olduğunu söyleyen Erdoğan, kaos ortamında, kriz ortamında üç beş kişinin kazandığını, demokratik ortamda ise herkesin kazandığını kaydetti. Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

Çete rüzgarı ile belli medya kuruluşlarının rüzgarı ile yelkenini şişirenler, milyon kere de ben dürüstüm deseler üzerlerindeki çete lekesini temizleyemezler. Maalesef ülkemizde çeteler yeniden can suyu vermeye çalışan, çeteleri güçlendirmeye çalışan, demokrasinin üzerine çete gölgesini düşürmeye çalışan, bunun için gayret gösterenler var. Çetelerle mücadele, sadece benim görevim değil. Çetelerle mücadele, sadece hükümetin, yargının, güvenlik güçlerinin görevi değil. Çetelerle mücadele bu milletin ortak meselesidir.

Herkesin açık ve net olarak bu noktada tavrını ortaya koyması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, Geçmişte sadece demokrasiye musallat olmadılar, ekonomiye de musallat oldular. Emeğe, ekmeğe, ticarete, sanayiye, ihracata, istihdama da musallat oldular. dedi.

Türkiye´de çetelerin devrinin bittiğini kaydeden Erdoğan, Bunu bilmenizi isterim. Bu ülkede çetelerin dönemi, geri gelmemek üzere sona ermiştir. Bu aziz millet, çetelere tekrar geçit vermeyecek, onların Türkiye´ye musallat olmasına müsaade etmeyecektir. şeklinde konuştu.

Bugün varım, yarın yokum diyen Erdoğan, Ancak ben de sizler de bu ülkenin masum çocuklarına tertemiz bir ülke bırakmak gayreti içindeyim. Bizim yaşadıklarımızı, bize yaşatılanları onlar yaşamasın istiyorum. Sıkıntımız, derdimiz bu. Bu mücadeleden vazgeçersek, çetelerle mücadelede zaaf gösterirsek, her birimiz vebal altında kalırız. Çocuklarımızın yüzüne bakamayız. Yarın onlar bizi hayırla yad etmezler. diye ifade etti.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: Doğu ve Güneydoğu illerinde bir tezgah ortaya konuyor. Kuzey Irak´tan ülkemize girmeye çalışan ağır silahlarla donanmış teröristlere karşı askerim mücadele vermeyecek mi? Parlamentodaki bir siyasi parti oraya gidip gösteriler yapıyorlar. Hala buna birileri özgürlük adına izah getirmeye çalışıyor. Bunları yutacak mıyız? Benim partimin seçim büroları molotoflarla saldırıya uğruyor. Anamuhalefet kepenk indirirken benim partim kepenk indirmeyecek. Biz bunlara meydanı bırakmayacağız, millet bu meydanı koruyacak. Şiddetle, zorbalıkla kepenkler kapatılıyor. Kendilerini ortaya koyan STK´ları takdir ediyor, alkışlıyorum. Bütün bu olaylar karşısında esnaf, gençler, çocuklar kazanmıyor, mağdur edemiyor. Kimse bu partinin ve terör örgütünün şiddet eylemlerini eleştiremiyor. Günlerdir öldürülen PKK´lılar için yas tutan köşe yazarları var. Milletim bu senaryo yazarları gibi düşünmüyor. Silivri ile Kandil´in yazdığı senaryo birileri tarafından oynanıyor. Figüran olarak gençler kullanılıyor.

Gidip kirli tezgahı oralarda anlatacağız. Van´da bu olayları altüst edecek gönül diliyle konuşacağız. Malum parti ve Ergenekon şiddetten beslendi. Geri adım atarsak silah tüccarları, vampirler kazanır. ( Cihan)

Yas CHP´yi de karıştırdı

CHP´nin, öldürülen 12 terörist için PKK´nın ilan ettiği yas kararına uyarak Diyarbakır´daki seçim bürosunu kapatması tabanda bomba etkisi meydana getirdi. CHP´nin milletvekili adayı Salih Sümer ile İl Başkanı Muzaffer Değer´in, halkın kepenk kapatma kararına saygı göstermek adına bu kararı aldıklarını açıklaması ise tepkileri doruğa çıkardı.

Batu: Maruz görülemez

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı İnal Batu, CHP´lilerin Batı´da başka Güneydoğu´da çok daha farklı bir politika izleyerek ?Nabza göre şerbet verme? ye çalıştığını söyledi. PKK´nın ilan ettiği yas kararına uymayı ´tutarsızlık ve kabul edilemez´ olarak değerlendiren Batu, ?Türkiye´nin temel meselelerinde net olmak lazım. İzmir ´de başka Diyarbakır´da başka siyaset yapılmaz. Bu ilk olay da değil. Bölgede daha önce CHP´li yöneticiler af deyip, Batı´da çark etmişlerdi. Bu gelişmeler milletin önünde yaşanıyor. Tutarsızlık ve çizgi ihlali var. Başka hatalar anlayışla karşılanabilinir ama bu konu maruz görülemez. Sandığa da yansıyabilir? dedi.

Mengü: Derhal disiplin işlemi başlatılmalı

CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü ise, ?Baştan aşağıya yanlış. Bu talimatı verenler hakkında derhal disiplin işlemi başlatılmalıdır. Tasvip etmemiz mümkün değil. Kim bu eyleme destek verdiyse hesap sorulmalıdır. Ama bu eylemin yapılış nedeni de önemlidir. Eğer can güvenliği olmadığı için yapıldıysa o zaman sorumlu devlet ve siyasi iktidardır. Onların can ve mal güvenliğini sağlayamayanların hatasıdır? dedi.

CHP geni taşımıyorlar

İl yöneticilerinin ve milletvekili adaylarının Genel Başkan Kılıçdaroğlu´nun söylemlerinden cesaret alarak böyle bir eyleme girişip girişmedikleri konusunda ise Mengü, ?Genel Başkan kime ne söyledi ya da ne söylüyor bilmem. Ama CHP geni taşımadıkları için bu hatalar yapılıyor? diye konuştu. Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum ise, ?Bütün dükkanlar, her yer kapalı iken herhalde seçim bürosunun tek başına açık olması bir anlam ifade etmeyecekti. Bundan kapanmıştır? diyerek eylemi savundu. ( Yeni Akit)

(18 Mayıs 2011, 12:38)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Öldürülen PKK´lıların yasına CHP de katıldı

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3308    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.477.288