Tam
EskidenYeniye
 

CHP, Cihaner´in yaptırdığı dinlemeleri kullanıyor

AK Parti Gaziantep milletvekili adayı Şamil Tayyar, CHP Denizli 2. sıra kontenjan milletvekili adayı olan Ergenekon davası sanıklarından İlhan Cihaner´in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ı yasa dışı yollarla dinlettiğini, elde ettiği bilgilerin bir kısmını da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun miting meydanlarında kullandığını söyledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

CHP, Cihaner´in yaptırdığı dinlemeleri kullanıyor

AK Parti Gaziantep milletvekili adayı Şamil Tayyar, CHP Denizli 2. sıra kontenjan milletvekili adayı olan Ergenekon davası sanıklarından İlhan Cihaner´in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ı yasa dışı yollarla dinlettiğini, elde ettiği bilgilerin bir kısmını da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun miting meydanlarında kullandığını söyledi.

Denizli Demokrasi Gönüllüleri Platformu´nun davetlisi olarak gelen Tayyar, EGS Kongre ve Kültür Merkezi´nde yaptığı konuşmada Ergenekon davasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Cihaner´in Denizli´ye gelişini bir projenin parçası olarak değerlendiren Tayyar, CHP ön seçim yaptı, 2. sıra kontenjanı atama zorunda kaldı gibi iddiaların hiçbirisi doğru değildir. İlhan Cihaner´in Denizli´den ya da bir başka bölgeden aday yapılacağı zaten kesindi, bu sadece bir oyundu. Gaziantep´te de benzeri durum yaşandı. Birileri devreye sokularak, uyduruktan şikayetlerle YSK´nın böyle bir karar alması sağlandı. Cihaner´i önceden planlandığı gibi gönderdiler. Gaziantep´e de Önder Sav´la telefon konuşmaları ortaya çıkan eski Bolu Valisi Ali Serindağ´ı gönderdiler. Bunların hiçbirisi tesadüf değil. dedi

Ergenekon sanıkları eski 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ve İlhan Cihaner´in, eski görev yeri Erzincan´da büyük bir senaryoyu hayata geçirmeye çalıştığını belirten Tayyar, Tarikat ve cemaatler üzerinden bir planlama yapmaya çalıştılar. En yumuşak olarak gördükleri İsmailağa cemaati üzerinden mevzuya daldılar. Bunun için de muhtemelen sonradan cemaate eklemlenmiş, baldızına tecavüzden yargılanan şahıs ve eşcinsel bir cemaat üyesine şantaj yaparak sözümona itiraflarda bulundurdular. Bunu iki yıl boyunca sürdürdüler. Cihaner, bunu yaparken 16 ilde 69 kişiyi tutukladı. Operasyon devam etseydi, Türkiye´nin değişik illerinde ikamet eden toplam 216 kişiyi gözaltına alacaklardı. diye konuştu.

´İLHAN CİHANER BU SÜRECİN KARA KUTUSUDUR´

Soruşturma yaptıkları kişilerin telefonlarının dinlendiğini ve teknik takip yapıldığını anlatan Şamil Tayyar, Dinlenenler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eski bakanlar Hilmi Güler ve Osman Pepe, Yeni Şafak gazetesinin patronu Ahmet Albayrak ve AK Parti´de yöneticilik yapan kişiler vardı. Asıl hedefin Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söylemeliyim. Bu şahısların önemli bir kısmı, işi gereği Başbakanımız´la görüşüyordu. İşte Erzincan´da İlhan Cihaner´in başlattığı soruşturmada, başta Başbakan olmak üzere çok sayıda kişinin telefonu dinlendi. Sayın Başbakanımız´ı değişik şahıslarla yaptığı telefon konuşmalarının tamamı İlhan Cihaner´in elindedir. Cihaner, bu sürecin kara kutusudur, en önemli isimlerinden birisidir. Zaman zaman Sayın Başbakanımız´la ya da AK Partili kadrolarla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu´nun miting meydanlarında dile getirdiği iddiaların önemli bir kısmı, Cihaner´in soruşturmada elde ettiği ve çoğu mahkemeye intikal ettirilmemiş, gizli arşiv yapılan özel dökümanlardır. Bunlar, miting meydanlarında ve değişik platformlarda sürekli kullanılıyor. şeklinde konuştu.

´ERGENEKON´UN YÜZDE 1´İNİ BİLE GÖRMÜŞ DEĞİLİZ´

Silivri´de yargı önüne çıkarılan sanıklara isnat edilen suçlamalara bakıldığında Ergenekon´un gövdesi veya başından ziyade, sivil ayağının yargılandığı bir süreçle karşı karşıya kalındığını ifade eden Tayyar, İçlerinde bazı asker kökenli olanlar sizi yanıltmasın. Ergenekon´un belki de yüzde 1´ini bile görmüş değiliz. İtalya´daki Temiz Eller operasyonunda 7 bin kişi gözaltına alınıp sorgulandı, bir kısmı cezalandırıldı. Türkiye´deki tehdidin kaynaklarını araştırırsak, bu sayının 10 binin altında olmaması gerekir ama gelinen nokta bile çok önemli bir aşamadır. Silivri´de hangi karar çıkarsa çıksın, bundan sonra hiçbir general bilgisayarın karşısına geçip Sarıkız, Ayışığı, Yakamoz ve Eldiven gibi darbe senaryoları yazamayacaktır. ifadelerini kullandı.

Ergenekoncuların bu genel seçimle yargılamanın sona erdirilmesini, çeteler üzerine gidilmesini istemediğini savunan Şamil Tayyar, Bunun için AK Parti´yi hırpalamaya, dövmeye çalıştılar ama bu mümkün olmadı. Sandık yoluyla da devirmenin mümkün olmadığını görünce şimdi muhalefet üzerinden strateji üretiyorlar. Bir video komplosundan nasıl Kemal Kılıçdaroğlu´nu çıkardılarsa şimdi benzer kasetler üzerinden MHP´de yeni bir Kılıçdaroğlu versiyonu çıkararak ´Kızıl Elma koalisyonu´ kurma derdindeler. Kasetlerin, kadını ve erkeği bir tarafa bırakın, MHP´li yöneticilerin siyasetle, toplumun din büyükleriyle,i dini hassasiyetlerle ve kanaat önderleriyle ilgili nasıl bir ruh haline sahip olduklarını ortaya koyması bakımından önemlidir diye düşünüyorum. dedi.

Cumhurbaşkanını ilk defa halkın seçeceğini hatırlatan Tayyar, Mevcut tablo böyle devam ederse ne MHP´nin ne de CHP´nin aday göstereceği bir ismin cumhurbaşkanı seçilme imkanı var. Kamuoyunda oluşan kanaat, Sayın Başbakan´ın cumhurbaşkanı adayı olacağı yönündedir. İşte bu ihtimali ortadan kaldırmak adına başlayan senaryonun şimdiden devreye sokulduğunu söylemek istiyorum. Önce bir Kızıl Elma koalisyonu, sonra da Başbakan´ın cumhurbaşkanı olma ihtimalini ortadan kaldırmak istiyorlar. dedi.

´ERGENEKON´DA MASON LOCALARINA DOKUNUNCA ULUSLARARASI ÇEVRELERDE SORUŞTURMAYA DESTEK AZALDI´

Ergenekon davasında Mehmet Haberal ve Bedrettin Dalan´ın da bulunduğu 10. dalga soruşturmasından sonra duvara çarpıldığını öne süren Tayyar, Ergenekon soruşturması ne zaman mason localarına dokundu, o zaman duvara çarptı. Hem içeride hem de uluslararası çevrelerde soruşturmanın arkasındaki destek büyük ölçüde azaldı. Onun için ileriye doğru gitmiyor. Mason locaları her zaman Türkiye´de etkin olmuştur, burada da karşımıza çıkmıştır. dedi.

Kaset komplosuyla CHP´de Deniz Baykal´ın değiştirilerek Kemal Kılıçdaroğlu´nun getirildiğini, şimdi sırada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin olduğunu öne süren Şamil Tayyar, şunları kaydetti: Genel başkan yardımcılarının gitmesi, fazla bir şey ifade etmiyor. Nihai hedef Bahçeli´yi tasfiye edene kadar bu kavgaları devam edecek. Hukuk dışı yöntemlerle siyasetin terbiye ve dizayn edilmesini asla doğru bulmuyoruz, muhatabı kim olursa olsun. ( Cihan)

(24 Mayıs 2011, 15:27)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Cihaner nerede, cemaat kışkırtması orada

Cihaner nerede, cemaat kışkırtması orada

Cihaner için skandal YSK komplosu

Bir itiraf da Cihaner´den: Başbakan´ı dinletmiş

Hukukçular: Başbakanı dinleten Cihaner görevden alınmalı

CHP ve MHP´nin Ergenekon sanıklarını milletvekili yapma planı

Ergenekon sanıklarını milletvekili yapma planı

2011 seçimleri Ergenekon referandumu

2011 SEÇİM SÜRECİNDE YAŞANAN KIŞKIRTMALAR

2011 Kontrgerilla için ´Kıyamet´ yılı

Seçim ve anayasa Kontrgerilla için ölüm kalım meselesi

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO: CEMAATLERİ SİLAHLANDIRMA OPERASYONU

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarmanın ´ıslak imza´ operasyonları

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3330    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.319