Tam
EskidenYeniye
 

PKK´dan CHP´ye ödül, Erdoğan´a kepenk ve çöp

´Erdoğan geliyor´ diye kapattırılan kepenkler, Kılıçdaroğlu için açtırıldı.. Başbakan Tayyip Erdoğan´ın üç gün önce yaptığı Hakkari mitingi öncesinde, baskıyla esnafa kepenk kapattıran terör örgütü, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun şehre gelişinde herhangi bir protesto eylemi düzenlemedi. Çöplerin toplandığı, kepenklerin açıldığı günde PKK sempatizanları Kılıçdaroğlu´na sevgi gösterileri yaptı. Kılıçdaroğlu da mitingde, hükümet olmaları halinde PKK´lılara özerklik sağlayacağını vadetti. Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın bugün miting düzenleyeceği Şırnak´ta esnafa yine kepenk kapattırıldı. BDP´li belediye çöpleri toplamadı.

Önceki haber title=Sonraki haber

PKK´dan CHP´ye ödül, Erdoğan´a kepenk ve çöp

´Erdoğan geliyor´ diye kapattırılan kepenkler, Kılıçdaroğlu için açtırıldı.. Başbakan Tayyip Erdoğan´ın üç gün önce yaptığı Hakkari mitingi öncesinde, baskıyla esnafa kepenk kapattıran terör örgütü, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun şehre gelişinde herhangi bir protesto eylemi düzenlemedi. Çöplerin toplandığı, kepenklerin açıldığı günde PKK sempatizanları Kılıçdaroğlu´na sevgi gösterileri yaptı. Kılıçdaroğlu da mitingde, hükümet olmaları halinde PKK´lılara özerklik sağlayacağını vadetti. Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın bugün miting düzenleyeceği Şırnak´ta esnafa yine kepenk kapattırıldı. BDP´li belediye çöpleri toplamadı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün ilk olarak Van´ın Beşyol Meydanı´nda toplanan vatandaşlara seslendi. Başbakan Hakkari´ye gitti ´Kürt sorunu yoktur´ dedi. Daha önce ´sorun var´ diyordu. Ne oldu? diye soran Kılıçdaroğlu, Ben sizin çocuğunuzum. Hiçbir zaman insanları ne inancıyla ne de kimliğiyle ayırmadım. İnsan, Allah´ın yarattığı en değerli varlıktır, ben böyle bakıyorum. ifadelerini kullandı. Doğu ve Güneydoğu´daki mitinglerde KCK davası kapsamında tutuklu bulunan BDP´li belediye başkanlarını gündeme getirmeye devam eden CHP lideri, Siz seçimle gelen belediye başkanını hapse atacaksınız. Bu, halkın iradesine saygı duymamaktır. görüşünü savundu.

Kapattıranları boşverin hükümete bakın

Ardından Hakkari´ye geçti. İlk olarak BDP´li Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu´nu ziyaret etti. Burada gazetecilerin, Başbakan Erdoğan´ın gelişinde kepenkler kapalıydı. Ama bugün her yer açık. Aradaki farkı nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusunu üzerine şöyle konuştu: Bunu Başbakan´a sormak lazım. Kapattıranlardan ziyade siyasi iktidarın şunu düşünmesi lazım; bu kepenkler niye kapanıyor? Siz burada esnafı suçlayacağınıza, yerel yönetimi suçlayacağınıza bu sorunu halletmeye çalışın. Ben samimiyim, aramızdaki fark budur. Hakkari halkı da sağ olsun samimiyetimize inandı, sevecen davrandı, ben de çok memnun oldum.

BDP´liler de mitinge katıldı

Daha sonra miting alanına geçerek kısa bir konuşma yaptı. ´Biji Apo´ sloganları atılırken, BDP´li gençlerin de mitinge katıldığı gözlendi. Kılıçdaroğlu, Avrupa´da kabul edilen yerel yönetimler özerklik şartını aynen kabul edeceğiz. Onlara özerklik vereceğiz aynı Avrupa´daki gibi. Avrupa Birliği Yerel Yönetimler Yasası´nı aynen kabul edeceğiz. diye konuştu. CHP lideri, mitingin ardından partisinin il binasına geçti. Burada gazetecilerin, KCK ile anlaştığınız söyleniyor sorusuna Ben halkla anlaştım. karşılığını verdi. ( Zaman)

PKK´lıların Kılıçdaroğlu sevgisi

CHP geçtiğimiz günlerde askeri bölgeye sızmaya çalışan 12 PKK´lı teröristin öldürülmesi üzerine terör örgütünce tutulan yasa katılarak seçim bürosunun kepenkini kapatmıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun dava ettiği bir gazetecinin geçtiğimiz günlerde mahkemeye sunduğu belgelerden de Kılıçdaroğlu´nun 22 PKK´lıyı SSK´ya yerleştirdiği ortaya çıkmıştı.

TEHDİTLE KEPENK KAPATTIRAN ŞAHIS TUTUKLANDI

Van´da, Şırnak´ın Uludere ilçesinde 12 teröristin etkisiz hale getirilmesini protesto etmek amacıyla kepenk kapatması için esnafı tehdit eden kişi tutuklandı. Alınan bilgiye göre, Şırnak´ın Uludere ilçesinde 12 teröristin etkisiz hale getirilmesini protesto etmek üzere Van´da 16 Mayıs´ta terör örgütü yandaşlarının esnafa zorla kepenk kapattıracağı duyumunu alan emniyet müdürlüğü ekipleri, çarşı merkezinin farklı bölgelerinde sivil polis ekiplerini görevlendirdi.

Sanat Sokağı´nda görevli sivil polis ekipleri cep telefonu satılan iş yerinde bulundukları sırada içeri giren Y.A, dükkan sahibini Dün akşam erken kapattığınız için iş yerinizi kapalı tutmanız için yeterince uyaramadık. Bugün dükkanınızı kapatmamanızla ilgili sizi bir kereliğine affediyoruz. Bir daha bu şekilde yaparsanız affetmeyiz diye tehdit etti. Duruma müdahale etmeyen ekipler, Y.A´yı yakın takibe aldı. Aynı sokakta başka bir iş yerine daha girip çıktıktan sonra polis tarafından kimlik kontrolü yapılan Y.A. gözaltına alındı. Zanlının kentte daha önce çok sayıda yasa dışı gösteriye katıldığı tespit edildi.

Y.A´nın yakalanmadan bir gün önce kepenk kapatma olayında yüzünü kapattığı, 12 Mayıs´ta ise BDP´nin seçim otobüsünde terör örgütü PKK´nın sözde bayraklarını dağıttığı, 19 Nisan 2010´da ise elinde molotofkokteyliyle görüntülendiği ortaya çıktı.

Y.A, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. ( Cnnturk)

CHP´YE TEMİZLİK BAŞBAKAN´A ÇÖP.. BAŞBAKAN ŞIRNAK´TA: KEPENKLER KAPATTIRILDI, ÇÖPLER TOPLANMADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın bugün miting düzenleyeceği Şırnak´ta esnafa kepenk kapattırıldı. BDP´li belediyenin çöpleri toplamadığı kentte, Erdoğan´ın konuşma yapacağı meydandaki çöpler Sağlık Müdürlüğü ekiplerince toplandı. Dün CHP mitingi öncesi BDP´li belediye çöpleri toplamış, CHP mitingine BDP´lilerin katılımı sağlanmıştı. Başbakana ise farklı muamele layık görüldü.. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 13.30´da Şırnak Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenecek mitingde halka hitap edecek. Miting öncesinde kentte esnaf kepenk kapattı. Fırın ve eczanelerin dışında tüm işyerlerinin kapalı bulunduğu Şırnak´ta BDP´li belediye de çöpleri toplamadı. Başbakan Erdoğan´ın konuşma yapacağı Cumhuriyet Meydanı ve çevresindeki çöpler Sağlık Müdürlüğü´ne bağlı işçiler tarafından toplanırken, meydanda temizlik yapıldı. Şırnak´ın Cizre İlçesi´nde de esnaf bugün kepenklerini açmadı. Cizre´de fırın ve eczanelerin dışındaki tüm işyerleri kapalı bulunuyor. Başbakan Erdoğan´ın mitingi öncesinde kentte çok sıkı güvenlik önlemleri de alındı. Çevre il ve ilçelerden polis takviyesinin yapıldığı Şırnak´ta yaklaşık 2 bin polisin görevlendirildiği belirtildi.

Batman´da açık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın Şırnak´ın ardından bugün miting düzenleyeceği ikinci kent olan Batman´da ise kepenkler açık.

BAŞBAKANDAN ÇARPICI İDDİALAR: KILIÇDAROĞLU CHP´LİLERE DEĞİL BDP´LİLERE HİTAP ETTİ

Başbakan Erdoğan, Şırnak mitinginde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu eleştirerek, ´CHP son Hakkari mitinginde BDP´lilere hitap etti´ dedi. Başbakan Erdoğan şunları söyledi:Dikkat ederseniz bir kaset numarası çevirdiler. Ben bunlara girecek değilim. Bunlar benim işim değil. Bunlar CHP´nin, MHP´nin iç işidir. Kendi sorunlarını kendileri çözsün. Eğer temizlenmek istiyorlarsa kendi problemlerini kendileri çözsün. Hakkari´de kepenkler kapatılmadı, zorla kapattırıldı. Şimdi sormak gerekmez mi, bu muhabbet nereden geliyor?

12 Haziran´da çirkin ittifak bozulacak

CHP ile Kürt meselesinden beslenen BDP kol kola girmiş durumda. Bugün işbirliği yapmış durumdalar. Sormaz gerekmez mi? ´Ne oldu size´ diye... Bunlar çeteleri yeniden diriltmek için işbirliği yaptılar. 2002 öncesi karanlıktı, çeteler cirit atıyordu. 2002 öncesinde ret, inkar, asimilasyon vardı. Müdahaleler yoluyla siyaset şekillendiriliyordu. Gazoz isteyene gazoz, elma şekeri isteyene elma şekeri, faşizm isteyene faşizm, özerklik isteyene özerklik vaat ediyor. İlke, çizgi, rota yok. 12 Haziran bu çirkin ittifakın bozulacağı tarihtir. Bu BDP´li belediyeler sırtlarını terör örgütüne dayamışlar, bundan nemalanmaya çalışıyorlar. Gönderilen bu paralar Şırnak´a, Hakkari´ye hizmet olarak geri dönmüyor. 12 Haziran´da kan ve şiddetten beslenenlere değil, çetelere değil çetelerle mücadeleye destek olmanızı istiyorum. ( Hürriyet)

BAŞBAKANIN SÖZLERİ FOTOĞRAFLARLA KANITLANDI

25 Mayıs 2011 - Başbakan Erdoğan´ın miting alanlarında dile getirdiği BDP-CHP yakınlaşması fotoğraflarla kanıtlandı. Star Gazetesi´nin haberine göre, CHP-KCK-BDP ittifakını güçlendiren fotoğraflar Hakkari´den geldi. CHP´nin Hakkari mitingine katılanlar arasında BDP mitingleri ve örgütün illegal eylemlerine katılan şahıslar dikkat çekiyor. CHP´nin son seçimde 46 oy çıkarabildiği Hakkari´de meydanı hınca hınç doldurmasının sırrı aydınlandı. BDP ve PKK meydanı doldururken, CHP karşılığında sandık müşahidi garantisi verdi. CHP´nin Hakkari Mitingi´ne katılanlar ve katılımı sağlayanların çoğunun PKK Terör Örgütü´ne üyelik, yardım ve yataklık gibi suçlardan yargılanan ve defalarca terör örgütünün eylemlerine katılan isimler olduğu ortaya çıktı.

PKK VE KCK SEMPATİZANLARI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın mitinginde kepenk kapatma eylemi yaptıran PKK ve BDP´nin CHP mitingine bütün kadrolarıyla katıldığı görüntüleriyle ispatlandı. Kamera kayıtları incelendiğinde mitingin ön saflarında yer alanların büyük çoğunluğunun BDP yöneticileri ve üyeleri ile KCK´nın alt oluşumu olan Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi üyeleri olduğu belirlendi. Şehirdeki sivil itaatsizlik eylemlerini de organize eden bu isimlerden bazılarının PKK Terör Örgütü´ne üyelik, yardım ve yataklık gibi suçlardan yargılandığı öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun ise yine bu isimler tarafından tutulan Kürdistana Hoş geldiniz pankartı ile karşılandığı tespit edildi. Sadece CHP flamalarının dağıtıldığı miting alanında ise tek bir Türk Bayrağı´nın dahi bulunmadığı belirlendi. CHP il başkanlıkları her yerde Türk bayrağı dağıtırken, Hakkari´de CHP il yönetimi parti bayrakları haricinde bayrak dağıtmaması dikkat çekti. Miting öncesi esnafı gezen Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu ile BDP İl Başkanı Orhan Koparan´ın mitinge katılın çağrısı yaparken, Biji Serok Apo, Katil Erdoğan, Baskılar Bizi Yıldıramaz şeklinde sloganlar atılması yönünde basıklar yaptığı belirlendi.

CHP MÜŞAHİTLİK SÖZÜ VERDİ

2009 yerel seçimlerinde CHP´nin il genel meçlisi seçimlerinde 46 oy, belediye başkanı oylamasında ise sadece 331 oy aldığı öğrenildi. BDP´nin tüm imkanlarıyla CHP´ye destek vermesinin nedeninin ise sandık başlarında müşahit bulundurma hakkı olduğu belirtiliyor. CHP´nin bu hakkını Hakkari şehir merkezinde ve ilçelerde BDP kontenjanlarına devredeceği öğrenildi. ( Star)

KCK ile Ergenekon birlikteliği yeni değil

2007 yılından BDP´nin Adıyaman Bağımsız vekil adayı olan Doç. Dr. Ahmet İnan: ?2007´de Adıyaman´da BDP´den aday olmuştum. O süreçte şunu açık bir şekilde gördüm: KCK ile Ergenekon derinden bir birine bağlı. Başbakan´dan sonra Kılıçdaroğlu´nun Hakkari´deki mitinginde yaşananlar bunun dışa vurumudur. Dikkat edilirse Kılıçdaroğlu´nun Hakkari´deki söylemleri ile PKK´nın söylemleri arasında ciddi bir fark yoktu. Bu süreçte MHP, CHP ile KCK aynı noktada buluşuyor. Bu güçlere karşı AK Parti devleti yeniden dizayn etmek istiyor. Bu demokratik çözüm sürecinde KCK-Ergenekon işbirliği her türlü yola başvuracaktır, bunu görmek lazım.?

Hakkarili yazar Halit Yalçın: ?Kemal Kılıçdaroğlu bölgeden hiç bir şey almayacağını biliyor. BDP´de CHP´nin hiçbir şey alamayacağını biliyor. Ancak BDP´nin CHP ile bölgede ittifak kurmasının tek nedeni AK Parti´yi güçsüzleştirmektir.?

Ak Parti Hakkari Milletvekili Adayı Mehmet Necip Zeydan; ?Sandıklar açılınca bölge gerçeklerini göreceğiz. BDP´nin Kemal Kılıçdaroğlu mitingini neden desteklediklerini onlara sormak lazım. BDP´liler inkarcı bir politikayı sürdüren CHP´yi gidip alkışladılar. Burada büyük bir çelişki var elbette.? ( Star)

CHP mitinginde niye Türk bayrağı yok?

Başbakan CHP´yi eleştirmeye devam ediyor.. Kürdistan´a hoşgeldiniz pankartları ile karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Hakkari´deki mitinginde tek Türk bayrağı yoktu. Diğer mitinglerde bayrak dağıtılırken neden bu mitingte Türk bayrağı dağıtılmadı?

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu haftasonu Güneydoğu Anadolu Bölgesi´ndelerdi. Arka arkaya Van, Hakkari, Şırnak´ta miting düzenlediler. Erdoğan´ın mitinginde esnafa zorla kepenk kapattıran PKK ve BDP, CHP mitinginde adeta bindirilmiş kıtalarla Kılıçdaroğlu´na destek verdiler. Hatta bugün gazetelere yansıdığı kadarıyla daha önce eylemlere katılan PKK sempatizanları Kılıçdaroğlu´nu ön sıralardan desteklediler. Ancak CHP´nin Hakkari mitinginde daha önceki mitinglerden farklı bir durum vardı. CHP il başkanlıkları her yerde Türk bayrağı dağıtırken, Hakkari´de CHP il yönetimi parti bayrakları haricinde bayrak dağıtmaması dikkat çekti. Yani CHP´nin Hakkari mitinginde bir tek Türk bayrağı yoktu. Bu durum Başbakan Erdoğan´ın da dikkatini çekti. Bugün Kırıkkale´de halka seslenen Erdoğan, Kılıçdaroğlu´na o mitinglerde neden Türk bayrağı olmadığını sordu. Başbakan, CHP Başkanı´nın BDP´lilerden korktuğu için o mitinglerde tek Türk bayrağı olmadığını iddia etti.

İŞTE ZORLA KEPENK KAPATTIRMAYA 6 DELİL

27 Mayıs 2011 -Son 1 yıl içinde sadece Diyarbakır´da ´zorla kepenk kapattırmak´la ilgili 6 hadise adliyeye intikal etti. Eski BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, esnafa zorla kepenk kapattırıldığını belirten Başbakan Tayyip Erdoğan´ı yalan söylemekle itham etti ve Tehditle, şantajla kepenkler kapatılıyormuş. Tek birini ispatlayın, özür dileriz. dedi. Ancak Güneydoğu´da yaşanan olaylar Demirtaş´ı doğrulamıyor. Son 1 yıl içinde sadece Diyarbakır´da ´zorla kepenk kapattırmak´la ilgili 6 hadise adliyeye intikal etti.

5 kişi kepenk kapattırmaktan tutuklandı

Esnafın şikâyeti ve güvenlik görevlilerinin tespiti üzerine yakalanan 5 kişi, ´tehdit ve şantajla kepenk kapattırdıkları´ gerekçesiyle çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. En son hadise 10 gün önce yaşandı. Şırnak´ın Uludere ilçesinde 12 PKK´lının öldürülmesi üzerine 16 Mayıs 2011 günü Diyarbakır Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi Yeni Hal Kiptaş Lisesi etrafında esnafı dolaşarak kepenk kapattıran Ö.A. şikâyet üzerine gözaltına alındı. Tahkikatın ardından adliyeye sevk edilen sanık, cezaevine gönderildi. Aynı gün, Yenişehir ilçesi Gevran Caddesi üzerinde esnafı dolaşarak kepenk kapattıran F.K. tutuklandı.

Zorla kepenk kapattırma konusunda son bir yılda yaşanan olaylardan bazıları şöyle:

2 Haziran 2010 günü Diyarbakır´ın Bağlar ilçesi Medine Bulvarı üzerinde kepenk kapattırma eyleminde bulunan B.T. ve R.B., esnafın şikâyeti üzerine yakalanarak gözaltına alındı. Mağdurların ifadesi ve tahkikatın ardından adliyeye sevk edilen sanıklar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

20 Nisan 2011 tarihinde Diyarbakır Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi Medine Bulvarı üzerinde esnafı dolaşarak zorla kepenk kapattırdıkları tespit edilen M.Y.K., S.Ç. ve N.B., polis tarafından yakalandı.

20 Nisan 2011 günü Diyarbakır Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi Musa Anter Caddesi üzerinde esnafları dolaşarak kepenk kapattıran B.A., şikayet üzerine yakalanarak gözaltına alındı. İfadelerin ardından mahkemeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine konuldu.

16 Mayıs 2011 günü Diyarbakır Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi Gevran Caddesi üzerinde işyerlerini dolaşarak kepenk kapattıran F.K., esnafın şikâyeti üzerine gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen sanık, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

16 Mayıs 2011 günü Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi Diclekent Bulvarı City Park karşısında esnafı dolaşarak kepenk kapattıran H.G., güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

16 Mayıs 2011 günü Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi Yeni Hal Kiptaş Lisesi etrafında esnafı dolaşarak kepenk kapattıran Ö.A., esnafın şikâyeti üzerine gözaltına alındı. Tahkikatın ardından adliyeye sevk edilen sanık tutuklanarak cezaevine gönderildi. ( Zaman)

(24 Mayıs 2011), son güncel.: (27 Mayıs 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Öldürülen PKK´lıların yasına CHP de katıldı

PKK yasına katılan CHP´ye sert tepki

Kılıçdaroğlu´nun SSK´ya aldığı 22 PKK´lı

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

2011 SEÇİM SÜRECİNDE YAŞANAN KIŞKIRTMALAR

2011 seçimleri Ergenekon referandumu

2011 Kontrgerilla için ´Kıyamet´ yılı

Seçim ve anayasa Kontrgerilla için ölüm kalım meselesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3331    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.736.170