Tam
EskidenYeniye
 

Cihaner´in derinliğini, gizli tanık da doğruladı

Islak İmzalı Kontrgerilla belgesi davasının dünkü duruşmasında ifade veren Gizli Tanık ´Efe´ şok açıklamalarda bulundu. Erzincan´da yaklaşık 15 albayın katıldığı bir toplantıda Albay Dursun Çiçek´i gördüğünü ve kesin şekilde teşhis ettiğini kaydeden Efe, Konak Mazlum Oteli´nde kalan Çiçek´in kaydı silinemeyince, isim benzerliği olan 1977 doğumlu bir kişinin kimlik bilgileriyle kayıtların değiştirildiğini iddia etti. Gizli tanığın verdiği bilgilerden, ıslak imzalı komplonun Erzincan´da uygulanmasında İlhan Cihaner´in başrolde olduğu anlaşılıyor. İlhan Cihaner´in ne kadar derin bir kişi olduğu, Yargıtay´ın onun davasını skandal şekilde kendi bünyesine almasında, izlendiğini faksla bildirmesinde, Denizli´den milletvekili adayı gösterilmesi için YSK´daki üyelerini devreye sokmasıyla anlaşıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Cihaner´in derinliğini, gizli tanık da doğruladı

Islak İmzalı Kontrgerilla belgesi davasının dünkü duruşmasında ifade veren Gizli Tanık ´Efe´ şok açıklamalarda bulundu. Erzincan´da yaklaşık 15 albayın katıldığı bir toplantıda Albay Dursun Çiçek´i gördüğünü ve kesin şekilde teşhis ettiğini kaydeden Efe, Konak Mazlum Oteli´nde kalan Çiçek´in kaydı silinemeyince, isim benzerliği olan 1977 doğumlu bir kişinin kimlik bilgileriyle kayıtların değiştirildiğini iddia etti. Gizli tanığın verdiği bilgilerden, ıslak imzalı komplonun Erzincan´da uygulanmasında İlhan Cihaner´in başrolde olduğu anlaşılıyor. İlhan Cihaner´in ne kadar derin bir kişi olduğu, Yargıtay´ın onun davasını skandal şekilde kendi bünyesine almasında, izlendiğini faksla bildirmesinde, Denizli´den milletvekili adayı gösterilmesi için YSK´daki üyelerini devreye sokmasıyla anlaşıldı.

Efe Erzincan tezgahını sanıkların yüzüne karşı deşifre etti.. ´Kaos Planı´ davasının gizli tanıklarından ´Efe´nin önceki gün verdiği ifadelerin ayrıntıları, millete yönelik hain komployu gözler önüne serdi. Üst düzey bir bürokrat olan gizli tanık, Erzincan bölgesinde terör eylemleri düzenlenmesi talimatının, yapılan gizli toplantılarda, dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner tarafından verildiğini anlattı. Efe, 3. Ordu´da düzenlenen ´kaos ´ seminerine katılan isimler arasında Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın da olduğunu ilk kez açıkladı.

Hanefi Avcı da işin içinde

Kamuoyunda ´Islak İmzalı komplo belgesi´ ya da ´AK Parti ve Gülen´i bitirme planı´ olarak bilinen davada kendi isteğiyle sanıkların önünde ifade veren gizli tanık Efe´nin söyledikleri, Ergenekon´un Erzincan´daki yapılanmasını gözler önüne serdi. Eski HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek tarafından bilinçli şekilde Erzincan bölgesine cumhuriyet savcısı olarak tayin edildiğini belirten Efe, bu nedenle dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´le yakın çalışma imkanı bulduğunu söyledi. Cihaner´in hedefi, Gülen Hareketi ve hükümeti yıkmak için 12 Eylül öncesi gibi kaos ortamı oluşturmaktı. diyen Efe, kendisinin de birkaç kez katıldığı bu programlarda toplumsal kaosu amaçlayan eylem talimatlarını bizzat Cihaner´in verdiğini vurguladı. Erzincan´da yaklaşık 15 albayın katıldığı bir toplantıda da Albay Dursun Çiçek´i gördüğünü ve kesin şekilde teşhis ettiğini kaydeden Efe, Konak Mazlum Oteli´nde kalan Çiçek´in kaydı silinemeyince, isim benzerliği olan 1977 doğumlu bir kişinin kimlik bilgileriyle kayıtların değiştirildiğini anlattı. Tanıklıktan vazgeçmesi için Hanefi Avcı´nın bile kendisini aradığını hatırlatan Efe, telefon görüşmesini özetle şöyle aktardı: Hanefi Avcı, ´Savcı bey, ben Saldıray Berk´e de Recep Gençoğlu´na da kefilim... Gel beraber hareket edelim. Bu sevdadan vazgeç.´ ifadelerini kullandı.

Gizli Tanık ifadesi basına dağıtıldı

´Kaos Planı´ davasının gizli tanıklarından ´Efe´nin önceki gün verdiği ifadelerin ayrıntıları mahkeme tarafından gazetecilere dağıtıldı. Ergenekon´un Erzincan ayağını deşifre eden Efe, ´Kaos Planı´nın altında imzası bulunan Dursun Çiçek´i, Erzincan´da düzenlenen yaklaşık 15 albayın katıldığı toplantıda gördüğünü ve kesin bir şekilde teşhis ettiğini anlatıyor. Gizli tanık, O kahvaltıda İlhan Cihaner ve rütbeli askerler, en az bir 12-13 kişi vardı. Basında gördüğümde ´ben bunu 3. Ordu´da görmüştüm´ dedim. Kesin olarak teşhis ettim. diyor.

Konak Mazlum Otelde kalan Dursun Çiçek

Tanık, İlhan Cihaner´in seminere İstanbul ve Ankara´dan katılan subayların Erzincan´daki otellere yerleştirdiğini söylüyor. Dursun Çiçek´in de ´Erzincan Konak Mazlum Oteli´nde kaldığını ve bunu kayıtlarının olduğunu belirtiyor. Kaydın nasıl değiştirildiğini ise şöyle anlatıyor: 1977 doğumlu birinin kaydı var. Benim söylediğim tarihte Çiçek oradaydı. Kayda geçiyor. Bir şekilde silmekte şüphe uyandıracağı için İlhan Cihaner devreye giriyor. Nüfustan tanıdığı, güvendiği birini arayarak, Dursun Çiçek isminde kim varsa Erzincan´da onların kimlik bilgilerini istedi ve kaç kişi çıktı bilmiyorum ama başka bir Dursun Çiçek´in kimlik bilgilerini daha sonra getirip orada kullandılar.

Otelde başka bir Dursun Çiçek mi kaldı?

Islak İmza davasının delilleri arasında yer alan bir belgede, Dursun Çiçek Erzincan´daki Konak Mazlum Otel´de kaldığı görülüyordu. Ancak Akşam gazetesinde yayınlanan bir haber gündemi sarstı. Habere göre otelde kalan kişi başka bir Dursun Çiçek çıkmıştı. Eylem Planı´nın altında ıslak imzası bulunduğu belirtilen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek´in, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ile buluştuğu iddiasına kanıt gösterilen müşteri listesindeki Dursun Çiçek, 33 yaşında bir işadamı. 28 Mart 2009´da Mazlum Otel´in 202 numaralı odasında kaldığını belirten Dursun Çiçek, adının geçtiği olaylar zincirini basından takip ettiğini belirterek, şunları söyledi: Tüm gelişmeleri basından takip ediyorum. O otelde kalan Dursun Çiçek benim. Konak Mazlum Otel´de iş ortağım Ferhat Murat Polat ile kaldım. Bizim bir inşaat şirketimiz var. İş ortağım Erzincanlı olduğu için sık sık birlikte seyahate gideriz. Ayrıca iş bağlantılarımız da olduğu için birçok otelde kaldım.

Tümgeneral Mustafa Bakıcı da darbe toplantısında

Gizli tanık, söz konusu toplantıya katılan askerlerden bazılarını teşhis edemediğini anlatıyor. Bu isimlerden birkaçını basından takip ettiğini, haberlerden gördüğünü söylüyor. Bunlardan birinin geçen hafta kırsalda öldürülen 3 PKK´lı cesedi otopsiden kaçırdığı iddia edilen Tümgeneral Mustafa Bakıcı olduğunu aktarıyor: Orada bir tümgeneral gördüm ama tanımıyordum. Sonra gazetede resmini gördüm. O general Mustafa Bakıcı´ydı. O da oradaydı. Fakat tanımadığım için kendisini ve daha geçen hafta gördüğüm için şu anda da ilk defa söylüyorum.

Gizli Tanık, Erzincan´da cumhuriyet savcılığı da yapmış

Gizli tanık, Erzincan bölgesinde bir dönem cumhuriyet savcılığı da yaptığını belirterek, bu nedenle İlhan Cihaner´le yakın ilişkilerinin olduğunu anlatıyor. Göreve başladıktan kısa bir süre sonra İlhan Cihaner ve 3. Ordu´da görevli birçok istihbaratçı subay ve astsubaylarla birlikte düzenlenen av partileriyle sıkı ilişkiler geliştirdiklerini söylüyor. Aralarında sivil, asker, işadamı ve kimi siyasi partilerin bünyelerinde kurulan oluşumların temsilcilerinin katıldığı özel toplantıların yapıldığını aktarıyor: Erzincan bölgesinde cumhuriyet savcılığı yaptım. Bu nedenle İlhan Cihaner´le yakın ilişkilerim oldu. Dönemin HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek tarafından bilinçli bir şekilde Erzincan´a tayin edildim. Cihaner ve 3. Ordu´da görevli subaylarla sıkı ilişkilerim oldu.

Kürt kökenli öğrencileri taşlayın

İlhan Cihaner´in başkanlık yaptığı toplantılarda toplumsal kaosu amaçlayan eylemlerin talimatının verildiğini açıklıyor: Katıldığım birkaç ilk toplantıda ortamın gerdirilmesi gerektiği söylendi. Şunu söyleyeyim, İlhan Cihaner´in ´terör eylemleri artırılmalı´ dediğini ben duydum. Terör eylemi derken burada teröristlerin yapmış olduğu eylemlerden ziyade Erzincan Üniversitesi´nin yüzde 60 öğrencisi Kürt kökenli öğrencidir. Bir ülkücü grup da vardır orda. Alperen grubu da vardır üniversitede. 2 grup karşı karşıyadır. Ülkücü grubun temsilcisine, ´Siz gidin Baraka kafeyi basın. Kavga çıkartın.´ diyordu. Nitekim kafe basıldı. Alperen gençliğinin temsilcisine ´Siz de Kürt kökenli öğrencileri taşlayın.´ diyordu. Şehir içerisinde bir korku salınması, ortamın gerilmesi düşünülüyordu. Çünkü çok geniş kapsamlı planlanan şeyler vardı Erzincan´da. Bunlar anlattıklarım sadece en minimize olmuş hali. Ben birkaç defa bu tarz toplantıya katıldım. Nitekim Ersin üsteğmenin bilgisayarında aynı ifadeler dosya içerisinde var.

Neden Erzincan?

Erzincan´a gelen bütün bürokratlar bana göre (il emniyet müdürü hariç) özel olarak bu iş için gönderilmişti. MİT Bölge Müdürü, Alay Komutanı Recep Gençoğlu aynı konuda ittifak halindeydiler. İlhan Cihaner zaten işin hukuki boyutunu takip ediyordu. Saldıray Berk sık sık Başbakan´a hakaret edip zaten bu işin belki ana yönlendiricisi. Sessiz sakin bir yer olması, büyük illere uzak olması, kadroların kendi ellerinde olması planların deşifre olma ihtimalinin zayıf olması diğer nedenler. Ayrıca Erzincan´da en uç ülkücü gruplar, en uç Alevi vatandaşlarımızın grupları çok çabuk galeyana gelebilecek bir yapı var.

Hanefi Avcı, telefon açıp ´vazgeç´ dedi

Gizli tanık Efe, Erzincan eski Alay Komutanı Recep Gençoğlu´nun avukatının kendisini aradığını aktarıyor. Şunları söylüyor: Beni aradı. ´Bakın siz Recep Gençoğlu hakkında şöyle şöyle diyorsunuz ama sizin ortak bir tanıdığınız var.´ dedi. Telefonun ucunda Hanefi Avcı vardı. O zamanlar Recep Gençoğlu Eskişehir alay komutanı, Hanefi Avcı da Eskişehir il emniyet müdürü. 2003´ten beri tanışırız kendisiyle. Yanımda ilçe emniyet müdürü ve bir hakim arkadaşım daha vardı. Konuşmaya da şahit oldular. Bana Hanefi Avcı şunu söyledi: ´Savcı bey, ben Saldıray Berk´e de Recep Gençoğlu´na da kefilim. Burada büyük bir tuzak var. Madem ülkene faydalı bir insan olmak istiyorsun, gel beraber hareket edelim. Ben o dönemde kitap yazıyordum, bu olaylarla ilgili. Kitap yazdığımı da öğrenmiş. ´Ben de kitap yazıyorum. Gel ikisini birleştirelim. Senin bilgilerinle, benim bilgilerimi paylaşalım. Daha düzgün bir şey çıkartalım. Gel bu sevdadan vazgeç´ ifadelerini kullandı.

VİDEO GÖRÜNTÜLERİYLE ŞANTAJ

Gizli tanık Efe, Hanefi Avcı´nın kendisine bir de CD verdiğini anlatıyor. CD´yle ilgili detaylara girmek istemediğini söylüyor. Söz konusu CD´yle ilgili bir soruşturma açılabileceğini belirten Efe, O CD´de Adalet Bakanlığı´nda çok üst düzey bir bürokrat, CHP Erzincan il başkanı, özel kuvvetlerden 2 albay ve uluslararası uyuşturucu kaçakçısı olan kişi ile çekilmiş videolar vardı. Şu an söylemeyeceğim kim olduğunu ama ileride bir soruşturmada mutlaka çıkacaktır ortaya. O videoyu bana verdi. Kim olduğunu anladım. Daha sonra da yapmış olduğu birkaç icraata ´evet´ dedim. Hakikaten böyleymiş bu şahıs. Şu an bunu söylemek istemiyorum yani bunu bana kimse söyletemez. Ama şunu söyleyeyim, mutlaka bir gün birileri o CD´yi ortaya çıkartır. Ben çıkartmam da birileri, yargı mutlaka çıkaracaktır ortaya. Ben kendi gözlerimle gördüm o CD´yi. Böyle baskılar altında kaldım. şeklinde konuştu.

Cemaat operasyonunu İlhan Cihaner planladı

İlhan Cihaner, cemaat soruşturmasını sadece çevresindeki insanlardan değil, müfettişlerden dahi gizledi ve ´Böyle bir soruşturmam yok.´ dedi. Adalet Bakanlığı müfettişleri istediği halde, başmüfettişleri istediği halde ´Benim böyle bir soruşturmam yok.´ diye inkar etti. Çünkü hazırladığı hakikaten ciddi bir plan vardı. Bunun bir hiçbir şekilde bir adalet müfettişi eliyle veya bir özel yetkili başsavcılık eliyle heba olmasını istemiyordu. Bu planı 3. Ordu´ya kendisi sundu. Üç hedefi vardı İlhan Cihaner´in. Biri, Fethullah Gülen cemaatini Üsame bin Ladin örgütüyle aynı kefeye sokmak. Bu şekilde, bütün dünyada ve Türkiye´de bu cemaati çökertmek istiyordu. İkinci olarak Gülen´in cemaatinin iktidara destek verdiğini söyleyip, iktidarı da yıpratmak istiyordu. Üçüncü olarak da askeri vesayet veya Türkiye´de hakim olan statükonun kaybolmasını engellemek istiyordu.

Cihaner Başbakanı dinletip cd´leri CHP´ye verdi

Başbakan´ı bile hukuksuz olarak dinliyordu. AK Parti Trabzon il başkanıyla, Başbakan´ın konuşmasını çok iyi değerlendireceğini söylüyordu. Gayri resmi dinleme CD´lerini CHP´ye de verdi. Kendisi bana bizzat söyledi bunu. AK Parti Trabzon il başkanıyla, Başbakan arasındaki konuşma. Bunu çok iyi değerlendireceğini söylüyordu. Binali Yıldırım´la Volkswagen´in sahibi arasındaki konuşma. Yani böyle bunların çok iyi veriler olduğunu söylüyordu. CHP´ye de onları liste halinde verdi. Anamuhalefet partisine o CD´leri verdi. Kendisi de bana bizzat söyledi bunu.

Darbe toplantısından birisini kaydettim savcılığa verdim

İlhan Cihaner, usulsüz cemaat soruşturmalarıyla 12 Eylül benzeri bir ihtilali amaçladı. 2009´da 3. Ordu´da düzenlenen seminer de bu amaç doğrultusunda yapıldı. Cihaner bu süreçte en büyük desteği dönemin 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk´ten gördü. Seminere katılan il alay komutanları daha sonra Şömine Kafe´de bir araya geldi. Yaklaşık 50-60 bir dakika kamera kaydı bende vardı. Ek ifademde Erzurum Başsavcılığı´na sundum. ( Zaman)

ÇİÇEK´İN ELBİSESİ YEŞİL MİYDİ BEYAZ MIYDI TARTIŞMASINDA SON SOKTA

Gizli tanık Efe´ye duruşmanın birinci gününde, Dursun Çiçek´in 3. Ordu´da albayların katıldığı toplantıda, ne renk elbise giydiği yönünde soru yöneltmişti. Çiçek´in, ´Beni net olarak hatırladığınızı söylüyorsunuz. Üzerimde ne renk elbise vardı?´ sorusuna, ´Üzerinizde yanlış hatırlamıyorsam yeşil renkli bir elbise vardı´ cevabını verdi. Çiçek de bunun üzerine, ´Sayın başkanım, ben denizciyim´ dedi. ´Efe´nin ´Pardon özür diliyorum, yeşil diyorum, diğerleri yeşildi, sizde beyaz vardı´ demesi üzerine Çiçek, ´Denizciler beyaz giymez ocak ayında, siyah giyer´ ifadesini kullandı. ( Zaman)

Bazı basın kuruluşlarının bu tereddüdü çarpıtma çabası dikkat çekti. Efe´nin tereddüdüne dikkat çeken bu medya kuruluşlarının Efe´nin diğer iddialarına hemen hiç yer vermemesi ise anlamlıydı. Hepsi son derece çarpıcı olan iddiaların araştırma ile doğrulanması mümkünken ve böylece de tanığın doğru ya da yalan söylediği net şekilde ortaya çıkabilecekken bu yola başvurulmayıp ´elbise rengini bile tutturamıyor´ türü garip habercilik anlayışı ile gizli tanığın peşinen yalancı ilan edilmesi ve diğer delillerin küçümsenmesi, kararlanması yaklaşımı, aslında Ergenekon ve Balyoz gibi davaların başından beri inatla sürdürülüyor. Ortaya çıkan cephane ve belge haberlerinin hepsine bir kulp bulan bu medyanın aksine mahkemeler soruşturmaları derinleştiriyor ve çarpıcı ayrıntıları ortaya çıkarıyor. Danıştay saldırısında kameraların karartıldığı işte bu şekilde ortaya çıkarıldı. Bu gibi açık delilleri görmek istemeyen bazı medya organları ise elbisenin rengindeki tereddüde sarılmış görünüyor. Kaldı ki, duruşmada elbise rengiyle ilgili başka diyalogların da yaşandığı ortaya çıktı.

Duruşmanın dün yaşanan ikinci bölümünde Gizli Tanık Efe, elbise rengi üzerine gelişen tartışmaya son verecek cevabı verdi. Duruşmanın ikinci günü Çiçek ve avukatları yine elbise rengi üzerine tanığa sorular yöneltti. Gizli tanık Efe şu cevabı verdi: İlk günde soruldu. Dursun Çiçek´in üzerendeki kıyafeti yeşil ya da beyaz olabilir dedim. 3. Ordudaki albaylar toplantısında masada 12-13 rütbeli vardı. Farklı farklı renkte resmi elbiseler giymişlerdi. Yeşil beyaz mavi gömlekliydiler. Bunlardan bazıları ceketli bazıları da gömlekliydi.

Efe bu açıklamasının üzerine sanık Çiçek´e Siz siyah elbisenin altında siyah gömlek mi giyiyorsunuz? Sorusu üzerine Çiçek, Hayır cevabını verdi.

Bunun üzerine Efe, Erzincan´daki semire katılan askerlerden bazılarının ceketlerini çıkardıklarını, Çiçek´in de muhtemelen bunlardan biri olduğunu ve üzerinde beyaz gömlek giymiş olabileceğini söyledi. Efe´nin bu açıklamaları karşısında Çiçek ve avukatları sesiz kaldı.

Bunu üzerine Efe, sanık Çiçek´e Teninizin rengi, elbisenizin renginden baskındır. Teninizi rengi oldukça esmer ve hatırlıyorum. dedi. Bu arada söz isteyen Çiçek´in kızı ve avukatı İrem Çiçek, Babam güneşte kaldığı için teni bronzlaştı. cevabı vermesi üzerine Efe, Cezaevinde plaj olduğunu bilmiyordum. karşılığını verdi.

Öte yandan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nın kılık kıyafet kanunu da gizli tanık Efe´yi doğruluyor. Buna göre denizciler, kış aylarında siyah takım elbisenin içine beyaz gömlek giyiyor. Yanda verdiğimiz fotoğraftan da açıkça görüleceği gibi Dursun Çiçek siyah renkli üniformasıyla bir törende görülüyor.

MAHKEME, ÖRGÜTÜN ERZİNCAN AYAĞININ PEŞİNDE

Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 11 Nisan 2011 tarihindeki 17. duruşmada çok kritik bazı ara kararlar almıştı. Mahkeme, Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramada ele geçirilen belgeler arasında bu davayı ilgilendiren belge varsa acil olarak gönderilmesini istemişti. Islak İmzalı belgenin emir komuta zinciriyle hazırlandığını ispatlayan Tümamiral Alaattin Sevim´e ait ıslak imzalı bir belgenin Gölcük´teki belgeler arasından çıktığı iddia edilmişti. Mahkeme, Genelkurmay, MİT ve Emniyet´ten ıslak imzalı planın Erzincan´da faaliyete geçirilmesi iddiasıyla ilgili ellerinde herhangi bir belge ve bilgi olup olmadığının sorulmasına karar vermişti. O gün alınan bu ve diğer bir çok ara kararlara bakıldığında, mahkemenin, davanın eski Başsavcı İlhan Cihaner´in yargılandığı Erzincan Ergenekon davası ile bağlantısı üzerinde durduğu görülüyor. Gizli tanıkların dinlenmesi kararı da o gün alınmıştı. Mahkemenin şüphelerini doğrulayacak şekilde gizli tanığın verdiği ifadeler çok önemli. Gizli Tanık Efe´nin verdiği, araştırıldığı taktirde doğrulanabilecek somut iddialar üzerine mahkemenin gideceği, ara kararlar alarak soruşturmayı daha da derinleştireceği, Danıştay olayında karşılaşılan kamera skandalı benzeri sonuçların ortaya çıkabileceği söylenebilir.

CİHANER ÇOK DERİN BİRİSİ

Gizli tanığın verdiği bilgilerden, ıslak imzalı komplonun Erzincan´da uygulanmasında İlhan Cihaner´in başrolde olduğu anlaşılıyor. İlhan Cihaner´in ne kadar derin birisi olduğu, Yargıtay´ın onu Erzurum´daki mahkemenin yargılamasından kurtarmak için sergilediği yoğun gayret ve fotokopi skandalından da anlaşılmıştı. Diğer bir ilginç derin müdahale, Erzurum özel yetkili savcılarının teknik takibinde olduğunun Yargıtay binasından çekilen bir faksla Cihaner´e haber verilmesi ve dikkatli olmasının istenmesiydi. Cihaner´in derinliği bir kez de Denizli´den milletvekili adayı gösterilmesinde ortaya çıktı. CHP bile onun adaylığından umudunu kesmişken, YSK´da devreye giren ve Cihaner´in daha önce davalarına bakmış olan iki Yargıtay üyesi onu sürpriz şekilde CHP´den aday yapıverdi. Böylece her durumda devreye giren derin güçlerin onu korumaya, Ergenekon davasında mahkum olmasını engellemeye ve milletvekili olarak dokunulmazlık zırhına büründürmeye kararlı olduğu anlaşılıyor.

DENİZLİ´DE CEMAAT KIŞKIRTMASI

Son olarak söylenebilecek derin bir olay yine Denizli´de halen yaşanıyor. Denizli´de İsmailağa cemaatine karşı CHP kaynaklı bir kışkırtma faaliyeti başlatıldı. Erzincan bölgesinde terörize etmeyi evlerine silah yerleştirerek tehlikeli göstermeyi başaramadığı Fethullah ve İsmailağa cemaatlerine kafayı taktığı iddia edilen Cihaner´in Denizli´de de faaliyete geçtiğinden kuşkulanılıyor. Gizli Tanık Efe´nin verdiği bilgiler de Cihaner´in cemaat takıntısına dair iddiaları doğruluyor. Derin Cihaner´in rahat durmayacağına, Denizli bölgesinde de faaliyet yürütebileceğine dair kuşkularımızı 1 ay öncekihaberimizde belirtmiştik. ( http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3228 ) Erzincan bölgesinde Cihaner ile CHP´nin ne kadar birlikte harekete ettiği, gizli tanıklarla kafe köşelerindeki ifade değiştirme ve ikna pazarlıklarını CHP´li milletvekillerinin yürüttüğü, görüntü ve ses kayıtlarından anlaşılmıştı. Bugünlerde Denizli´deki cemaat kışkırtmalarının yaşanmaya başlamasına da bu açıdan şaşmamak gerekir. Adeta ´Nerede Cihaner orada cemaat kışkırtması´ dedirtecek Denizli´deki bu gelişme dikkatle izlenmeli. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(25 Mayıs 2011, 10:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Cihaner: Hava sahası kapatılsın

Gizli tanık: Cihaner ´terör arttırılmalı´ diyordu

Islak İmza davasında kritik kararlar

Islak İmzalı ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

Erzincan iddianamesinde arama yap

7´nci iddianamede (Islak İmza) arama yap

Cihaner nerede, cemaat kışkırtması orada

Cihaner nerede, cemaat kışkırtması orada

Cihaner için skandal YSK komplosu

CHP ve MHP´nin Ergenekon sanıklarını milletvekili yapma planı

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO: CEMAATLERİ SİLAHLANDIRMA OPERASYONU

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarmanın ´ıslak imza´ operasyonları

Islak İmza davası Erzincan´ı destekledi

7. iddianame: Ergenekon hala faal

Cihaner´i Yargıtay´da kurtarma planı manşetlerimiz

Ses Kaydı: Cihaner ve diğer davalar Ankara´ya

Flaş!!! Cihaner dosyası Erzincan´da

Mahkeme: Cihaner´den soruşturmanın alınması doğru

CHP´nin Erzincan davasında tanıklara şok baskısı manşetlerimiz

ŞOK SES KAYDI!!! Erzincan komplosunda ´Gizli Tanık´ pazarlığı

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

Ergenekon, Balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

Kontrgerilla Medyası

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3334    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.994.878