Tam
EskidenYeniye
 

Ulusal Parti: Kasetler Kılıçdaroğlu´nun işi

Kaset tartışmalarına Ulusal Parti Genel Başkan Gökçe Fırat Çulhaoğlu ilginç bir iddiayla katıldı... MHP kasetlerinin arkasındaki isimler ve hedeflerine dair Çulhaoğlu´nun yaptığı çarpıcı açıklamaları Star yazarı Ahmet Kekeç köşe yazısında işliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

(26.05.2011 12:14 Kaset tartışmalarına Ulusal Parti Genel Başkan Gökçe Fırat Çulhaoğlu ilginç bir iddiayla katıldı... MHP kasetlerinin arkasındaki isimler ve hedeflerine dair Çulhaoğlu´nun yaptığı çarpıcı açıklamaları Star yazarı Ahmet Kekeç köşe yazısında işliyor.

Ahmet Kekeç (Star): Ben söylemiyorum, Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu söylüyor. Diyor ki, ?MHP kasetlerinin arkasında Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin var.? Amaç, Türkiye´deki ulusal güçleri tasfiye etmekmiş. İş, bir ucundan da Amerika´ya dayanıyormuş... Yani kaset tezgâhı, ülkemizi sömürüye daha da hazır hale getirmek isteyen bir odağın marifetiymiş. Bu odağın adını da veriyor Çulhaoğlu: CIA. Ulusal güçler tasfiye edilince ne olacak? Türkiye´de iki partili siyasal sistem kurulacak... Temsilin bir ucunu Kemal Kılıçdaroğlu´nun CHP´si, diğer ucunu AK Parti oluşturacak. ?Çünkü? diyor Çulhaoğlu, ?MHP´nin baraj altında kalması en çok CHP´ye yarar...?

Peki, AK Parti? Hayır, AK Parti o kadar da kazançlı çıkmazmış, yağmadan aslan payını (en az 45 milletvekiliyle) Kılıçdaroğlu ve Tekin´in sürüklediği CHP alırmış. Çulhaoğlu´nun Kılıçdaroğlu değerlendirmesi de yenilir yutulur cinsten değil... Kendisi söylesin: ?CHP´nin lideri şimdi AKP´yi şantajcılıkla, kasetçilikle suçlamaktadır ama kendisi, kendi partisine, partisinin liderine yönelik alçakça bir kaset tertibini içine sindirmiş ve bu kaset sayesinde CHP genel başkanı olabilmiş kişilikte bir insandır.?

İyi de, Ulusal Parti nedir Allah aşkına? Gökçe Fırat Çulhaoğlu kimdir? Bu parti ne zaman kuruldu, Çulhaoğlu ne zaman genel başkan seçildi? 12 Haziran seçiminde Ulusal Parti´yi görecek miyiz? Mührü nereye basacağız? Google´a sordum, Gökçe Fırat Çulhaoğlu´nun ?Türk Solu? adı verilen ama hangi ?sol? değerle imtizaç ettiğini bilemediğimiz dergiyle irtibatlı bir kişi olduğunu öğrendim. Öğrenmem iyi oldu.

Vaktiyle, ?Kürt´ün mutfağından yemeyin, Kürt bakkaldan alışveriş etmeyin, Kürt´ün lahmacununu ve kebabını tüketmeyin... Sen Türk oğlu Türk´sün? diyen bu dergi değil miydi? Yazarları arasında da kıymetli isimler bulunuyordu... Mesela Yekta Güngör Özden... Mesela, Bedri Baykam... Yekta Bey, içinde ?satılmışlar?, ?uşaklar?, ?maskaralar?, ?havlayanlara aldırmam? ifadelerinin yer aldığı bilimsel yazılarını bu dergide neşrediyordu.

Kılıçdaroğlu değerlendirmesini şöyle sürdürüyor Çulhaoğlu: ?Türk siyasetine tepeden indirilen, hiçbir siyasi geçmişi olmayan, gençliğinde ne yaptığı bilinmeyen, Alevilik dışında hiçbir özelliği olmayan, hayatını memurlukla geçirmiş biri maalesef bu kaset savaşları ile Türk siyasetinin başköşesine oturtulmuştur.?

Hani, referansı sağlam olsa ?Ulan acaba?? diyeceğim ama ?Türk Solu? lejandı altında yazılanlar/söylenenler güven telkin etmiyor maalesef...

Tam yazıya nokta koyuyordum, Haber 7´den Ersin Çelik aradı... Kılıçdaroğlu, Bayburt gezisinde, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen Burak adlı bir ilköğretim öğrencisiyle sohbet ederken, birden kız arkadaşı olup olmadığını sormuş... ?Çok var? cevabını alınca da, lafı koymuş: ?Sen çapkın bir erkeğe benziyorsun, dikkat et kasetin çıkmasın...? Nasrettin Hoca´nın torunu ya, ille espri yapacak. Ben ?espri? diyorum ama siz ?münasebetsizlik? anlayın... Hem münasebetsizlik, hem zihin iğfali... Hadi rakiplerine her türlü bel altı vuruşu yapıyorsun... ?Yetişkinlerin dünyasında olur böyle şeyler? diyelim... Küçücük çocuğa söylenecek laf mı Allah aşkına! Güya bugün ?çakmayan?, koruyan bir yazı yazacaktım. İzin vermiyor gördüğünüz gibi... Durmuyor. Durduramıyoruz. ( Ahmet Kekeç / Star)

Kaset kimleri götürdü?

MHP´de uygunsuz görüntüleri internete ilk düşen Genel Başkan Yardımcıları Bülent Didinmez, Recai Yıldırım, Metin Çobanoğlu ve İstanbul eski İl Başkanı İhsan Barutçu, 10 Mayıs´ta partiden, görevlerinden ve milletvekili adaylığından istifa etmişlerdi. Kaset skandalının ikinci perdesinde de Genel Başkan Yardımcıları Osman Çakır, Mehmet Ekici, Ümit Şafak, Mehmet Taytak ve Deniz Bölükbaşı ile MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı görevinden istifa etmişti.

Dosya özel yetkili savcıya gönderildi

MHP´den 10 üst düzey yöneticinin istifasına yol açan kaset soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Savcılık soruşturmasında görüntüleri 28 servis sağlayıcısının yaydığı ortaya çıktı. Servis sağlayıcı adreslerden biri İstanbul´da çıktı. Servis sağlayıcılarının 26´sının yurtdışı kaynaklı olduğu saptanırken bir adres ise tespit edilemedi. MHP´yi sarsan kaset skandalında görüntüleri yayan servis sağlayıcılardan birinin İstanbul´da çıkması üzerine soruşturmaya İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı bizzat el koydu.

Yayınlayanlar belirlenecek

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı, Ankara Cumhuriyet Savcılığı´na yazı göndererek soruşturmanın kendi görev sahasında olduğunu belirterek dosyayı istedi. Ankara Cumhuriyet Savcılığı da dosyayı İstanbul´a gönderdi. İstanbul´a gönderilen dosyada görüntülerin yayınlanmasının ardından mağdur MHP´lilerin avukatları aracılığıyla yayınların durdurulmasına ilişkin başvuruları yer alıyor. Servis sağlayıcıları üzerinde yoğunlaşan soruşturmanın ilerleyen günlerde önemli boyut kazanacağı tahmin ediliyor. Genişletilen soruşturmada görüntüleri kimlerin yaydığının belirleneceği ifade ediliyor. ( Bugün)

Fatih Altaylı o iddia için ifade verdi

MHP´nin 10 kurmayına kurulan tuzağın arkasında yabancı servisler için çalışan bir Türk ajanın olduğunu iddia eden Habertürk Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Fatih Altaylı bilgisine başvurulmak üzere adliyeye çağrıldı. MHP´liyi istifaya zorlayan kasetli tuzağın ardından yabancı gizli servisin Türk ajanı çıktığı iddia edilmişti. Bu haber üzerine soruşturmayı yürüten İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen harekete geçti. Savcı Çimen, ileri sürdüğü iddialarla ilgili olarak bilgisine başvurmak üzere Fatih Altaylı´yı ifadeye çağırdı. Bunun üzerine Fatih Altaylı, saat 16.45 te Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne geldi. Savcı Çimen´e yaklaşık 30 dakika bilgi sahibi sıfatıyla ifade veren Altaylı´ya Bu bilgilerin kaynağı soruldu. Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Altaylı Köşe yazımdaki haberin kaynağı soruldu dedi. Öte yandan Savcı Çimen, Altaylı´nın haberinde görüşlerine yer verdiği MHP´nin avukatı Süleyman Ayhan´ın da ifadesini alacak. Altaylı´nın haberine göre, Süleyman Ayhan, yabancı servisler için çalışan Türk ajanı iddialarıyla ilgili olarak Bir kişinin ismi belirlendi ancak kaçma ihtimali nedeniyle şimdilik gizli tutuluyor. Bu işi yapanların yabancı bir istihbarat teşkilatının Türkiye´de görevlendirdiği Türk uyruklu kişiler olduğu doğrudur dedi. Savcılık, ifadeye çağırdığı Ayhan´a bu iddiaları soracak. ( Cnnturk)

(26 Mayıs 2011, 12:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Asıl deprem MHP´de: Kaset istifaları

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3335    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.596.851