Tam
EskidenYeniye
 

ŞOK iddia: 9 asker bilerek ölüme gönderildi

Gizli Tanık ´Efe´nin Islak imzalı kontrgerilla planı davasında verdiği ifadenin ayrıntıları ortaya çıktıkça Türkiye sarsılmaya devam ediyor. Cumhuriyet savcılığı yaptığı ortaya çıkan Efe, istihbarat uyarılarına rağmen 2008´de 1 yarbay ve 8 askerin Erzincan Kemah´ta pusuya düşürülmesine göz yumulduğuna dikkat çekti. İddiasını somut delillere dayandıran Efe, 2008 yılında şehit edilen Yarbay Miktad Şamdancı ve 8 askerin kaos için Erzincan Kemah´ta bile bile ölüme gönderildiğini savundu. ´Miktad yarbayı muhafazakar diye sevmezlerdi. İstihbarat bilgilerine rağmen oraya gönderildi´ dedi. Söz konusu olayla ilgili yapılan araştırmada da dönemin Erzincan Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun olayda ihmali olduğu ortaya çıkmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

ŞOK iddia: 9 asker bilerek ölüme gönderildi

Gizli Tanık ´Efe´nin Islak imzalı kontrgerilla planı davasında verdiği ifadenin ayrıntıları ortaya çıktıkça Türkiye sarsılmaya devam ediyor. Cumhuriyet savcılığı yaptığı ortaya çıkan Efe, istihbarat uyarılarına rağmen 2008´de 1 yarbay ve 8 askerin Erzincan Kemah´ta pusuya düşürülmesine göz yumulduğuna dikkat çekti. İddiasını somut delillere dayandıran Efe, 2008 yılında şehit edilen Yarbay Miktad Şamdancı ve 8 askerin kaos için Erzincan Kemah´ta bile bile ölüme gönderildiğini savundu. ´Miktad yarbayı muhafazakar diye sevmezlerdi. İstihbarat bilgilerine rağmen oraya gönderildi´ dedi. Söz konusu olayla ilgili yapılan araştırmada da dönemin Erzincan Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun olayda ihmali olduğu ortaya çıkmıştı.

Dursun Çiçek´in yargılandığı ´ıslak imzalı kirli plan davası´nda gizli tanık Efe´nin ifadesi gündeme damgasını vurdu.Bir dönem bölgede savcılık yapmış olan Efe, kurulan tezgahı mahkemede anlatırken, istihbarat uyarılarına rağmen 2008´de bir yarbay ve 8 askerin ölüme yollandığına dikkat çekti.

Kamuoyunda ´AK Parti ve Gülen´i Bitirme Planı´ olarak bilinen davada verdiği ifadelerle Ergenekon´un Erzincan yapılanmasını deşifre eden gizli tanık Efe, duruşmada bölgede uygulamaya konulan kirli oyunları da bir bir anlattı. Eski HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek tarafından bilinçli şekilde Erzincan bölgesine cumhuriyet savcısı olarak tayin edildiğini belirten gizli tanık Efe, bu sebeple yakın çalışma imkanı bulduğu İlhan Cihaner´in ´Erzincan Başsavcısı´ kimliğini kullanarak toplumsal olayları organize ettiğini söyledi.

İddiasını somut delillere dayandıran Efe, 2008 yılında şehit edilen Yarbay Miktad Şamdancı ve 8 askerin kaos için Erzincan Kemah´ta bile bile ölüme gönderildiğini savundu. Miktad yarbayı muhafazakar diye sevmezlerdi. İstihbarat bilgilerine rağmen oraya gönderildi. dedi. Söz konusu olayla ilgili yapılan araştırmada da dönemin Erzincan Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun olayda ihmali olduğu ortaya çıkmıştı.

Kamuoyunda ´AK Parti ve Gülen´i Bitirme Planı´ olarak bilinen davanın gizli tanığı Efe´nin açıklamaları, Ergenekon´un Erzincan´daki yapılanmasının kanlı planlarını deşifre etmeye devam ediyor. Kendi isteğiyle sanık ve avukatların önünde ifade veren Efe, Erzincan üzerinden planlanmış kirli oyunları gözler önüne serdi. İlhan Cihaner´in ´Erzincan başsavcısı´ kimliğini kullanarak, kendisine tanınan kamu yetkilerini terör örgütünü şekillendirmek için nasıl kullandığını somut deliller üzerinde bir bir anlattı.

2008´de aralarında Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı´nın da bulunduğu 9 askerin şehit olduğu Erzincan Kemah´taki olaya ilişkin çarpıcı ve yeni iddiaları gündeme getirdi. Yarbay Şamdancı´nın şehit olmasından önce bölgede 16 kişiyi rehin alan 3 terörist ile ilgili bilgi ve ihbarları dönemin Başsavcısı İlhan Cihaner, Alay Komutanı Recep Gençoğlu ve bölgeden sorumlu yarbaya ilettiğini aktaran Efe, yarbayın bile bile ölüme gönderildiğini şu cümlelerle ifade ediyor: 3 gün sonra, bunu (teröristlerin bölgede 16 kişiyi esir aldığını) başsavcıya (İlhan Cihaner) da bildirdim, alay komutanlığına da. Tedbir alınması amacıyla Miktad Bey´e de bildirdim fakat emir işte Recep Gençoğlu, istihbarat olduğu halde ´gideceksin, orada konuşma yapacaksın´ diyor. Ve orada o elim vaka oldu. Yani insanlar, ihmal veya kasıt bilemiyorum ama bu kadar basit şehit olabiliyor.

Duruşma Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel´in soruları, Erzincan Kemah´ta meydana gelen saldırı sonucu biri yarbay 8 erin şehit olduğu terör saldırısına ilişkin de ilginç ipuçlarını ortaya koydu. Efe´nin Türkiye´deki statüko kaybolmak üzere. Bunu engellemek için de 12 Eylül öncesi bir ortama ihtiyaç duyuldu. Cihaner tarafından bu sürekli dile getirildi. Mesela Kemah´ta 9 şehit verildi. 9 tane şehit verdiğimiz olayla bunun direkt doğrudan bağlantıları vardır. sözleri üzerine, mahkemedeki ifadesinde yeni bilgiler çıkmaya başladı. Efe´nin bu açıklamaları, duruşma Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel´in de dikkatini çekti.

Savcı Efe´nin anlattıklarından şok oldu

Konuyla ilgili Efe´ye sorular yönelten savcı, durum karşısındaki şaşkınlığını Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı´nın şehit olması olayını anlattınız. Bir insan olarak kanım dondu anlattıklarınızdan. sözleriyle dile getirdi. Efe, dönemin Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun kendi gitmesi gereken köye Sarıkamış´tan gelen Takviye Kuvvetleri Komutanı Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı´yı zorla gönderdiğini söylüyor. Yarbayın şehit olduğu olayda Albay Recep Gençoğlu, İlhan Cihaner ve bölgedeki MİT yetkililerinin sorumlu olduğunu anlatıyor. Olaydan önce teröristlerin bölgede eylem hazırlığı içinde olduğuna dair bilgilerin söz konusu isimlere iletildiğini aktarıyor.

Gizli tanık Efe, olaydan birkaç gün önce PKK´lıların 16 köylüyü rehin almalarına rağmen operasyon yapılmadığını ifade ediyor. Efe, o güne ilişkin şunları anlatıyor: PKK´lılar 16 kişiyi rehin alıyor ve mektup da gönderiyorlar ´gelin alın´ diyorlar. Jandarma komutanı operasyon yapmadı. Hatta bir gazinin abisini de rehin almışlardı. Gazi kendisi taksi tutup gitti, abisini oradan aldı. Anlattığım şeylerin hepsi somut, kendimden hiçbir düşünce katmıyorum.

Ajan askerler, evlere silah bırakacaktı

Yine İrtica ile Mücadele Eylem Planı belgesinde geçen okul, yurt ve evlere silah ve bomba koyarak masum insanları terörist ilan etme hedefine yönelik yapılan hazırlıklara da gizli tanık Efe şahit olmuş.

Efe, cemaat soruşturması adı altında yürütülen çalışmayla, tanıdık askerlerin bir eve yerleştirilmesi, bundan sonra onların evlerinde mühimmat bulunmasının hedeflendiğini bildirdi. Bu askerlerin baskından sonra da ´etkin pişmanlık´tan yararlanıp salıverilmesinin planlandığını anlattı. 3. Ordu Askeri Savcılığı´nın da talimatı ile 3 muvazzaf askerin, jandarma bölgesinde tutmuş oldukları evlere operasyonlar yapılması yönünde plan da hazırlandığını dile getirerek, şunları söyledi: İlhan Cihaner´in bizzat benim önümde hazırlamış olduğu planı anlatıyorum. Askeri şahısların evine, birkaç tane ruhsatsız silah ve aynı zamanda Said Nursi´nin, Fethullah Gülen´in kitapları konulacaktı. Askeri savcılık, buraya operasyon düzenleyecekti. Bu askerler de, ´Bizi daha ilkokul çağlarından beri bu cemaat eline aldı. Bizi askeri yapı içerisinde görevlendirdiler´ şeklinde açıklama yapacaktı.

Cihaner bizi ´dinci, terörist´ yapıp dinletmiş

Kamuoyunda ´AK Parti ve Fethullah Gülen´i bitirme planı´ olarak bilinen dava kapsamında ifade veren gizli tanık Efe´nin ´Erzincan´daki il müdürlerinin´ dinlettirildiğine dair beyanı doğrulandı.

Gizli tanık Efe, ifadesinde il sağlık müdürü, çevre ve orman il müdürü ile gençlik ve spor il müdürünün telefonlarının PKK ve DHKP-C örgütü adı altında dinlendiğini açıklamıştı. Zaman´a konuşan Erzincan Çevre ve Orman İl Müdürü Zakir Karartı, eski başsavcı Cihaner´in kendilerini fişlediğinden haberdar olduğunu söyledi. İlhan Cihaner´in Erzincan başsavcısı olarak görev yaptığı döneme dikkat çeken Zakir Karartı, Bizi fişlediğini, dinlediğini o dönemlerden beri biliyorum. Kendi çevremden de duydum. Bu memlekette hizmet veren, mütedeyyin, muhafazakâr, memleketini seven insanlara kulp takmak için elinden gelen her şeyi yaptığına eminim. Bu adam bizi dinci, PKK´lı, her şey yapmış. Bizi yapmadığı bir şey kalmamış, bunu emniyet güçleriyle yaptırmak istediler, emniyet namuslu davrandı. Ancak Allah´ın adaleti şaşmaz. diye konuştu.

Dursun Çiçek´e: Sizi çok net hatırlıyorum

Gizli tanık Efe´ye duruşmanın birinci gününde, Dursun Çiçek´in 3. Ordu´da albayların katıldığı toplantıda, ne renk elbise giydiği yönünde soru yöneltilmişti. İfadelerin ikinci bölümünde gizli tanık Efe elbise rengi üzerine gelişen tartışmaya son verecek cevabı verdi. Duruşmanın ikinci günü Çiçek ve avukatları yine elbise rengi üzerine tanığa sorular yöneltti. Gizli tanık Efe şu cevabı verdi: İlk günde soruldu. Dursun Çiçek´in üzerindeki kıyafeti yeşil ya da beyaz olabilir dedim. 3. Ordu´daki albaylar toplantısında masada 12-13 rütbeli vardı. Farklı farklı renkte resmi elbiseler giymişlerdi. Yeşil-beyaz-mavi gömlekliydiler. Bunlardan bazıları ceketli, bazıları da gömlekliydi. Efe bu açıklamasının üzerine sanık Çiçek´e Siz siyah elbisenin altında siyah gömlek mi giyiyorsunuz? sorusu üzerine Çiçek, ´Hayır´ cevabını verdi. Efe, Erzincan´daki seminere katılan askerlerden bazılarının ceketlerini çıkardıklarını, Çiçek´in de muhtemelen bunlardan biri olduğunu ve üzerinde beyaz gömlek giymiş olabileceğini söyledi. Efe´nin bu açıklamaları karşısında Çiçek ve avukatları sessiz kaldı. ( Zaman)

Dursun Çiçek´in kızı: Başına birşey gelmez, kimliğini açıklasın

İstanbul 13´üncü Ağır Ceza Mahkemesi´nde iki gün boyunca ifade veren Efe kod adlı gizli tanık, Erzincan´da cumhuriyet savcısı olarak görev yaparken, Başsavcı İlhan Cihaner´in planlarına uymayınca başına gelmeyenin kalmadığını öne sürdü. İrticayla Mücadele Eylem Planı davasında tutuklu yargılanan babası Dursun Çiçek´in avukatlığını yapan İrem Çiçek, Bu zamana kadar tehdit almamışsa bundan sonra da bir şey olmaz diyerek gizli tanığın mahkemede açık kimliğiyle ifade vermesini istedi.

Zehirlendim pusu kurdular aracımı kurşunladılar

Gizli Tanık Efe ise, Cihaner´in dediklerini yapmadığı için başına birçok şey geldiğini savundu. Güneydoğu´nun bir ilçesine sürüldüğünü ve burada hakim arkadaşıyla birlikte zehirlendiğini anlatan gizli tanık, arabasıyla düştüğü pusudan da son anda kurtulduğunu belirtti. Hayati tehlikesi olduğunu anlatan gizli tanık, Daha önce önüm kesildi, arabam kurşunlandı. Mahkemelere yansıyan davalar var. Çalıştığım bölgedeki korucubaşı ve korucuların beni öldürmek istemesiyle ilgili bir dava vardı. Mahkumiyet aldılar. Mahkumiyet giyen kişi o bölgede çalışan yüzbaşı. Suikasti yapan kalp krizinden öldü. Yüzbaşı da bunu biliyordu, bununla ilgili yargılandı ve Erzincan Ağır Ceza Mahkemesi´nde geçen ay mahkumiyet giydi diye konuştu.

Dursun Çiçek´in Konak Mazlum otelde kalması

Orduevinde çalışan bazı kişilerle ilgili sıkıntı olduğu için seminere İstanbul ve Ankara´dan gelen rütbeli subayların Erzincan´daki otellere dağıtıldığını anlatan gizli tanık, Dursun Çiçek´in Erzincan Konak Mazlum Oteli´nde kaydı olduğunu ancak bunu kendisinin reddettiğini söyledi. Gizli tanığın ifadesinde şu sözler yer aldı: 1977 doğumlu başka bir Dursun Çiçek´in kaydı varmış. Benim söylediğim tarihte Dursun Çiçek oradaydı. Kaydı da var ama içerik farklı. Dursun Çiçek adı altında yer ayırtılıyor. Gelince de kayıt için Çiçek´ten kimlik bilgisini istiyor. Ancak onları götüren Şenol komutan kayda alınmamasını istiyor. Otel defterinde yazan Dursun Çiçek ismini silmek şüphe uyandıracağı için İlhan Cihaner nüfustan güvendiği birini arayıp Dursun Çiçek isminde kim varsa; Erzincan´da onların kimlik bilgilerini istedi ve başka bir Dursun Çiçek´in kimlik bilgilerini daha sonra getirip orada kullandılar. ( Sabah)

Ben onun gözlerine baktım Çiçek benimkine bakamadı

Gizli Tanık Efe STAR´a yaptığı açıklamada ?Duruşmada hakimler ´Erzincan´a gelen Dursun Çiçek salonda bulunan sanık mı?´ diye sordu. Yüzüne bakarak ´evet´ dedim. Çiçek gözlerini kaçırdı? dedi. DEMOKRASİYE Müdahale Eylem Planı´yla ilgili Ergenekon davasında ifade veren Erzincan Ergenekon davası gizli tanığı Efe, iki gün boyunca 400´ü aşkın soruya ayrıntılı cevaplar verdi. Mahkeme salonunda sanıkların yüzüne şahit olduğu olayları anlattığını belirten Efe, en büyük gerilimin Kemah baskını ile ilgili anlattıkları üzerine yaşandığını söyledi.

Ben bakarken başını yana çevirdi

Şu an Anadolu´nun bir şehrinde yakın koruma altında bulunan Gizli Tanık Efe, STAR´a konuştu. Efe, duruşma salonunda herkesin karşısına açık kimliğiyle çıktığını ve somut gerçekleri aktardığının altını çizdi. Açık bir şekilde mahkeme salonunda verdiği ifadenin ardından Mahkeme Heyeti tarafından ?Erzincan´a gelen Dursun Çiçek bu salondaki sanık mı? diye sorulduğunu anlatan Efe ?Ben de Dursun Çiçek´e dönerek gözlerine baktım ve ´bu´ dedim. Ancak o bana bakamadı, başını hafif çevirdi? dedi.

Şehidin söylediklerini anlattım

Albay Çiçek´le zaman zaman tartışmaya giren Gizli Tanık Efe, gerilimin en fazla tırmandığı olayı da şöyle anlattı: ?En büyük tartışma Kemah şehitleriyle ilgiliydi. Kemah´taki 9 şehitten Mithat Şamdanlı şehit olmadan bir saat önce bana ´Savcı Bey ben bir daha çocuğumu göremeyeceğim´ demişti. Ben bunu söyleyince sanıklar ve avukatları bağırmaya başladılar. Ortam gergindi.?

Akrabası da o eylemlerin içinde

GİZLİ Tanık Efe´nin ifadelerinde 12 Eylül darbesi öncesi yaşanan gelişmelere benzer bir atmosferin yaratılması için dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in korkunç yöntemler uyguladığı yer aldı. Cihaner´in, Ülkücü gençlere Kürt gençleri, Kürt ve solcu gençlere ise ülkücülerin taşlatılması çağrısı yaptığı Gizli Tanık Efe´nin ifadelerinde yer alırken, bir ayrıntı göze çarptı. Anılan eylemlere Cihaner´in akrabası üniversite öğrencisi Enver A.´nın da bizzat katıldığı ortaya çıktı.

Gazeteci Kemal Özdemir´in ?Ergenekon Fay Hattında Erzincan? adlı kitabında, bir başka ayrıntı göze çarptı. Kitapta, Erzincan´daki eylemlere katılan öğrenciler arasında eski Başsavcı İlhan Cihaner´in akrabasının da olduğu ifade edildi. İstanbul´da DHKP-C örgütünden eğitim aldığı iddia edilen Enver A.´nın, Cihaner´in akrabası olduğu ve kaos ortamı yaratılması amaçlanan eylemlere katıldığı öne sürüldü. Enver A.´nın, Erzincan´da Cihaner´i sık sık ziyaret ettiği de ifade edildi.

Cihaner´in akrabası Enver A.´nın, gösteriler nedeniyle Erzincan Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alındığı belirtilirken, Enver A.´nın polise verdiği ifadede Başsavcı Cihaner´le akraba olduğu bilgisini verdiği öğrenildi. ( Star)

KEMAH´TA KORKUNÇ ŞÜPHE: KAOS OLSUN DİYE ASKERLER ÖLÜME GÖNDERİLDİ

Erzincan Kemah´ta 11 Ağustos 2008 tarihinde meydana gelen ve 1 yarbay ve 8 askerin şehit düştüğü mayınlı saldırıda Ergenekon´un parmağı olduğu iddia edilmişti. HSYK´nın yetkilerini aldığı Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcısı Osman Şanal´ın yürüttüğü Ergenekon soruşturmasında ulaşılan tanık ve deliller, iğrenç ilişkiler ağını ortaya koymuştu. Şanal´ın ifadesini aldığı, bölgede Jandarma İstihbarat için çalışan gizli tanık Hazar, olaydan 5 gün önce teröristlerin bölgede bulunduğu bilgisini jandarmaya ulaştırdığını söylüyor. Gizli tanık Can ise, Nedim ve Ersin Üsteğmenlerle Murat Astsubayın (Yaylabaşı Karakol Komutanı) Ergan Dağı´ndaki PKK´lılarla görüştüğünü, Ş.Ç. isimli örgüt üyesine maddi yardımda bulunduklarını belirtiyor. Gizli tanık Hazar, ifadesinde Şubat 2007 tarihinden itibaren Erzincan´da Jandarma İstihbarat´a çalıştığını, özellikle kırsal bölgede faaliyet yürüten PKK´lı teröristler konusunda bilgi akışı sağladığını, ulaştığı bilgileri istihbarat görevlileri ile Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı´nda yüzbaşı olarak bildiği bir kişiye telefonla rapor ettiğini fakat uyarılarının dikkate alınmadığını ifade ediyor.

Mayınlı saldırıyla ilgili yargılanan üç köylünün, olaydan bir gün önce Erzincan İl Jandarma İstihbarat Müdürü Binbaşı Nedim Ersan´ı telefonla arayıp köyde PKK´lıların olduğunu ihbar ettiklerini belirten ifadelerini Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´ndan (TİB) gelen iletişim tesbit tutanakları da doğrulamıştı. İhbarların yapıldığı kişi olarak görülen Erzincan Ergenekon davasının tutuklularından Jandarma istihbaratçı Binbaşı Nedim Ersan ihbarları doğrulamıştı. Saldırıyı PKK´nın yaptığının telsiz konuşmalarıyla tespit edildiğini belirten Binbaşı Ersan, böyle korkunç bir ihbar alındığında gerekli önlemlerin niçin alınmadığına dair şüpheleri ise geçiştirmiş ve daha korkunç bir iddia ile kendisini savunmuştu: ´Şahsi kanaatim köy muhtarının olayı bize açık şekilde ihbar edişi teröristlerle anlaşmalı şekilde, askerlere tuzak kurma amacı ile yapılmıştır.´

Ülkeyi bir kaos ortamında tutmak amacıyla bu tür terörist saldırılarında Ergenekon´un PKK´yla işbirliği yaptığına dair iddialar Ergenekon soruşturması sürecinde giderek çoğalıyor ve bu iddialara dair somut deliller açığa çıkıyor. Kemah´taki saldırıya benzer şekilde Tokat´ın Reşadiye ilçesinde düzenlenen saldırıda da 7 asker şehit olmuş ve 3 gün sonra saldırıyı PKK üstlenmişti. Ancak bu üstlenmeyi inandırıcı bulmayan çevreler ´demokratik açılımı baltalamak´ isteyen Ergenekon Terör Örgütü´nün PKK taşeronluğuyla saldırıyı gerçekleştirdiğini iddia etmiş ve saldırı olayıyla ilgili ilginç ayrıntılara dikkat çekmişlerdi.

(26 Mayıs 2011, 11:36)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Erzincan Kemah´ta 9 askerin öldüğü mayınlı saldırı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Korkunç iddia netleşiyor: Kemah´taki PKK´lılar ihbar edilmiş

Albay´a Erzincan´da 9 askeri öldürdün mü sorgusu

Astsubay: Erzincan´daki ülkücüleri biraz hareketlendirelim

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Gizli tanıktan şok ifadeler: Cihaner ´terör arttırılmalı´ diyordu

Islak İmzalı ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

Erzincan iddianamesinde arama yap

7´nci iddianamede (Islak İmza) arama yap

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO: CEMAATLERİ SİLAHLANDIRMA OPERASYONU

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarmanın ´ıslak imza´ operasyonları

Islak İmza davası Erzincan´ı destekledi

7. iddianame: Ergenekon hala faal

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3340    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.549.838