Tam
EskidenYeniye
 

ŞOK iddia: 9 asker bilerek ölüme gönderildi

Gizli Tanık ´Efe´nin Islak imzalı kontrgerilla planı davasında verdiği ifadenin ayrıntıları ortaya çıktıkça Türkiye sarsılmaya devam ediyor. Cumhuriyet savcılığı yaptığı ortaya çıkan Efe, istihbarat uyarılarına rağmen 2008´de 1 yarbay ve 8 askerin Erzincan Kemah´ta pusuya düşürülmesine göz yumulduğuna dikkat çekti. İddiasını somut delillere dayandıran Efe, 2008 yılında şehit edilen Yarbay Miktad Şamdancı ve 8 askerin kaos için Erzincan Kemah´ta bile bile ölüme gönderildiğini savundu. ´Miktad yarbayı muhafazakar diye sevmezlerdi. İstihbarat bilgilerine rağmen oraya gönderildi´ dedi. Söz konusu olayla ilgili yapılan araştırmada da dönemin Erzincan Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun olayda ihmali olduğu ortaya çıkmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

ŞOK iddia: 9 asker bilerek ölüme gönderildi

Gizli Tanık ´Efe´nin Islak imzalı kontrgerilla planı davasında verdiği ifadenin ayrıntıları ortaya çıktıkça Türkiye sarsılmaya devam ediyor. Cumhuriyet savcılığı yaptığı ortaya çıkan Efe, istihbarat uyarılarına rağmen 2008´de 1 yarbay ve 8 askerin Erzincan Kemah´ta pusuya düşürülmesine göz yumulduğuna dikkat çekti. İddiasını somut delillere dayandıran Efe, 2008 yılında şehit edilen Yarbay Miktad Şamdancı ve 8 askerin kaos için Erzincan Kemah´ta bile bile ölüme gönderildiğini savundu. ´Miktad yarbayı muhafazakar diye sevmezlerdi. İstihbarat bilgilerine rağmen oraya gönderildi´ dedi. Söz konusu olayla ilgili yapılan araştırmada da dönemin Erzincan Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun olayda ihmali olduğu ortaya çıkmıştı.

Dursun Çiçek´in yargılandığı ´ıslak imzalı kirli plan davası´nda gizli tanık Efe´nin ifadesi gündeme damgasını vurdu.Bir dönem bölgede savcılık yapmış olan Efe, kurulan tezgahı mahkemede anlatırken, istihbarat uyarılarına rağmen 2008´de bir yarbay ve 8 askerin ölüme yollandığına dikkat çekti.

Kamuoyunda ´AK Parti ve Gülen´i Bitirme Planı´ olarak bilinen davada verdiği ifadelerle Ergenekon´un Erzincan yapılanmasını deşifre eden gizli tanık Efe, duruşmada bölgede uygulamaya konulan kirli oyunları da bir bir anlattı. Eski HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek tarafından bilinçli şekilde Erzincan bölgesine cumhuriyet savcısı olarak tayin edildiğini belirten gizli tanık Efe, bu sebeple yakın çalışma imkanı bulduğu İlhan Cihaner´in ´Erzincan Başsavcısı´ kimliğini kullanarak toplumsal olayları organize ettiğini söyledi.

İddiasını somut delillere dayandıran Efe, 2008 yılında şehit edilen Yarbay Miktad Şamdancı ve 8 askerin kaos için Erzincan Kemah´ta bile bile ölüme gönderildiğini savundu. Miktad yarbayı muhafazakar diye sevmezlerdi. İstihbarat bilgilerine rağmen oraya gönderildi. dedi. Söz konusu olayla ilgili yapılan araştırmada da dönemin Erzincan Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun olayda ihmali olduğu ortaya çıkmıştı.

Kamuoyunda ´AK Parti ve Gülen´i Bitirme Planı´ olarak bilinen davanın gizli tanığı Efe´nin açıklamaları, Ergenekon´un Erzincan´daki yapılanmasının kanlı planlarını deşifre etmeye devam ediyor. Kendi isteğiyle sanık ve avukatların önünde ifade veren Efe, Erzincan üzerinden planlanmış kirli oyunları gözler önüne serdi. İlhan Cihaner´in ´Erzincan başsavcısı´ kimliğini kullanarak, kendisine tanınan kamu yetkilerini terör örgütünü şekillendirmek için nasıl kullandığını somut deliller üzerinde bir bir anlattı.

2008´de aralarında Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı´nın da bulunduğu 9 askerin şehit olduğu Erzincan Kemah´taki olaya ilişkin çarpıcı ve yeni iddiaları gündeme getirdi. Yarbay Şamdancı´nın şehit olmasından önce bölgede 16 kişiyi rehin alan 3 terörist ile ilgili bilgi ve ihbarları dönemin Başsavcısı İlhan Cihaner, Alay Komutanı Recep Gençoğlu ve bölgeden sorumlu yarbaya ilettiğini aktaran Efe, yarbayın bile bile ölüme gönderildiğini şu cümlelerle ifade ediyor: 3 gün sonra, bunu (teröristlerin bölgede 16 kişiyi esir aldığını) başsavcıya (İlhan Cihaner) da bildirdim, alay komutanlığına da. Tedbir alınması amacıyla Miktad Bey´e de bildirdim fakat emir işte Recep Gençoğlu, istihbarat olduğu halde ´gideceksin, orada konuşma yapacaksın´ diyor. Ve orada o elim vaka oldu. Yani insanlar, ihmal veya kasıt bilemiyorum ama bu kadar basit şehit olabiliyor.

Duruşma Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel´in soruları, Erzincan Kemah´ta meydana gelen saldırı sonucu biri yarbay 8 erin şehit olduğu terör saldırısına ilişkin de ilginç ipuçlarını ortaya koydu. Efe´nin Türkiye´deki statüko kaybolmak üzere. Bunu engellemek için de 12 Eylül öncesi bir ortama ihtiyaç duyuldu. Cihaner tarafından bu sürekli dile getirildi. Mesela Kemah´ta 9 şehit verildi. 9 tane şehit verdiğimiz olayla bunun direkt doğrudan bağlantıları vardır. sözleri üzerine, mahkemedeki ifadesinde yeni bilgiler çıkmaya başladı. Efe´nin bu açıklamaları, duruşma Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel´in de dikkatini çekti.

Savcı Efe´nin anlattıklarından şok oldu

Konuyla ilgili Efe´ye sorular yönelten savcı, durum karşısındaki şaşkınlığını Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı´nın şehit olması olayını anlattınız. Bir insan olarak kanım dondu anlattıklarınızdan. sözleriyle dile getirdi. Efe, dönemin Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun kendi gitmesi gereken köye Sarıkamış´tan gelen Takviye Kuvvetleri Komutanı Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı´yı zorla gönderdiğini söylüyor. Yarbayın şehit olduğu olayda Albay Recep Gençoğlu, İlhan Cihaner ve bölgedeki MİT yetkililerinin sorumlu olduğunu anlatıyor. Olaydan önce teröristlerin bölgede eylem hazırlığı içinde olduğuna dair bilgilerin söz konusu isimlere iletildiğini aktarıyor.

Gizli tanık Efe, olaydan birkaç gün önce PKK´lıların 16 köylüyü rehin almalarına rağmen operasyon yapılmadığını ifade ediyor. Efe, o güne ilişkin şunları anlatıyor: PKK´lılar 16 kişiyi rehin alıyor ve mektup da gönderiyorlar ´gelin alın´ diyorlar. Jandarma komutanı operasyon yapmadı. Hatta bir gazinin abisini de rehin almışlardı. Gazi kendisi taksi tutup gitti, abisini oradan aldı. Anlattığım şeylerin hepsi somut, kendimden hiçbir düşünce katmıyorum.

Ajan askerler, evlere silah bırakacaktı

Yine İrtica ile Mücadele Eylem Planı belgesinde geçen okul, yurt ve evlere silah ve bomba koyarak masum insanları terörist ilan etme hedefine yönelik yapılan hazırlıklara da gizli tanık Efe şahit olmuş.

Efe, cemaat soruşturması adı altında yürütülen çalışmayla, tanıdık askerlerin bir eve yerleştirilmesi, bundan sonra onların evlerinde mühimmat bulunmasının hedeflendiğini bildirdi. Bu askerlerin baskından sonra da ´etkin pişmanlık´tan yararlanıp salıverilmesinin planlandığını anlattı. 3. Ordu Askeri Savcılığı´nın da talimatı ile 3 muvazzaf askerin, jandarma bölgesinde tutmuş oldukları evlere operasyonlar yapılması yönünde plan da hazırlandığını dile getirerek, şunları söyledi: İlhan Cihaner´in bizzat benim önümde hazırlamış olduğu planı anlatıyorum. Askeri şahısların evine, birkaç tane ruhsatsız silah ve aynı zamanda Said Nursi´nin, Fethullah Gülen´in kitapları konulacaktı. Askeri savcılık, buraya operasyon düzenleyecekti. Bu askerler de, ´Bizi daha ilkokul çağlarından beri bu cemaat eline aldı. Bizi askeri yapı içerisinde görevlendirdiler´ şeklinde açıklama yapacaktı.

Cihaner bizi ´dinci, terörist´ yapıp dinletmiş

Kamuoyunda ´AK Parti ve Fethullah Gülen´i bitirme planı´ olarak bilinen dava kapsamında ifade veren gizli tanık Efe´nin ´Erzincan´daki il müdürlerinin´ dinlettirildiğine dair beyanı doğrulandı.

Gizli tanık Efe, ifadesinde il sağlık müdürü, çevre ve orman il müdürü ile gençlik ve spor il müdürünün telefonlarının PKK ve DHKP-C örgütü adı altında dinlendiğini açıklamıştı. Zaman´a konuşan Erzincan Çevre ve Orman İl Müdürü Zakir Karartı, eski başsavcı Cihaner´in kendilerini fişlediğinden haberdar olduğunu söyledi. İlhan Cihaner´in Erzincan başsavcısı olarak görev yaptığı döneme dikkat çeken Zakir Karartı, Bizi fişlediğini, dinlediğini o dönemlerden beri biliyorum. Kendi çevremden de duydum. Bu memlekette hizmet veren, mütedeyyin, muhafazakâr, memleketini seven insanlara kulp takmak için elinden gelen her şeyi yaptığına eminim. Bu adam bizi dinci, PKK´lı, her şey yapmış. Bizi yapmadığı bir şey kalmamış, bunu emniyet güçleriyle yaptırmak istediler, emniyet namuslu davrandı. Ancak Allah´ın adaleti şaşmaz. diye konuştu.

Dursun Çiçek´e: Sizi çok net hatırlıyorum

Gizli tanık Efe´ye duruşmanın birinci gününde, Dursun Çiçek´in 3. Ordu´da albayların katıldığı toplantıda, ne renk elbise giydiği yönünde soru yöneltilmişti. İfadelerin ikinci bölümünde gizli tanık Efe elbise rengi üzerine gelişen tartışmaya son verecek cevabı verdi. Duruşmanın ikinci günü Çiçek ve avukatları yine elbise rengi üzerine tanığa sorular yöneltti. Gizli tanık Efe şu cevabı verdi: İlk günde soruldu. Dursun Çiçek´in üzerindeki kıyafeti yeşil ya da beyaz olabilir dedim. 3. Ordu´daki albaylar toplantısında masada 12-13 rütbeli vardı. Farklı farklı renkte resmi elbiseler giymişlerdi. Yeşil-beyaz-mavi gömlekliydiler. Bunlardan bazıları ceketli, bazıları da gömlekliydi. Efe bu açıklamasının üzerine sanık Çiçek´e Siz siyah elbisenin altında siyah gömlek mi giyiyorsunuz? sorusu üzerine Çiçek, ´Hayır´ cevabını verdi. Efe, Erzincan´daki seminere katılan askerlerden bazılarının ceketlerini çıkardıklarını, Çiçek´in de muhtemelen bunlardan biri olduğunu ve üzerinde beyaz gömlek giymiş olabileceğini söyledi. Efe´nin bu açıklamaları karşısında Çiçek ve avukatları sessiz kaldı. ( Zaman)

Dursun Çiçek´in kızı: Başına birşey gelmez, kimliğini açıklasın

İstanbul 13´üncü Ağır Ceza Mahkemesi´nde iki gün boyunca ifade veren Efe kod adlı gizli tanık, Erzincan´da cumhuriyet savcısı olarak görev yaparken, Başsavcı İlhan Cihaner´in planlarına uymayınca başına gelmeyenin kalmadığını öne sürdü. İrticayla Mücadele Eylem Planı davasında tutuklu yargılanan babası Dursun Çiçek´in avukatlığını yapan İrem Çiçek, Bu zamana kadar tehdit almamışsa bundan sonra da bir şey olmaz diyerek gizli tanığın mahkemede açık kimliğiyle ifade vermesini istedi.

Zehirlendim pusu kurdular aracımı kurşunladılar

Gizli Tanık Efe ise, Cihaner´in dediklerini yapmadığı için başına birçok şey geldiğini savundu. Güneydoğu´nun bir ilçesine sürüldüğünü ve burada hakim arkadaşıyla birlikte zehirlendiğini anlatan gizli tanık, arabasıyla düştüğü pusudan da son anda kurtulduğunu belirtti. Hayati tehlikesi olduğunu anlatan gizli tanık, Daha önce önüm kesildi, arabam kurşunlandı. Mahkemelere yansıyan davalar var. Çalıştığım bölgedeki korucubaşı ve korucuların beni öldürmek istemesiyle ilgili bir dava vardı. Mahkumiyet aldılar. Mahkumiyet giyen kişi o bölgede çalışan yüzbaşı. Suikasti yapan kalp krizinden öldü. Yüzbaşı da bunu biliyordu, bununla ilgili yargılandı ve Erzincan Ağır Ceza Mahkemesi´nde geçen ay mahkumiyet giydi diye konuştu.

Dursun Çiçek´in Konak Mazlum otelde kalması

Orduevinde çalışan bazı kişilerle ilgili sıkıntı olduğu için seminere İstanbul ve Ankara´dan gelen rütbeli subayların Erzincan´daki otellere dağıtıldığını anlatan gizli tanık, Dursun Çiçek´in Erzincan Konak Mazlum Oteli´nde kaydı olduğunu ancak bunu kendisinin reddettiğini söyledi. Gizli tanığın ifadesinde şu sözler yer aldı: 1977 doğumlu başka bir Dursun Çiçek´in kaydı varmış. Benim söylediğim tarihte Dursun Çiçek oradaydı. Kaydı da var ama içerik farklı. Dursun Çiçek adı altında yer ayırtılıyor. Gelince de kayıt için Çiçek´ten kimlik bilgisini istiyor. Ancak onları götüren Şenol komutan kayda alınmamasını istiyor. Otel defterinde yazan Dursun Çiçek ismini silmek şüphe uyandıracağı için İlhan Cihaner nüfustan güvendiği birini arayıp Dursun Çiçek isminde kim varsa; Erzincan´da onların kimlik bilgilerini istedi ve başka bir Dursun Çiçek´in kimlik bilgilerini daha sonra getirip orada kullandılar. ( Sabah)

Ben onun gözlerine baktım Çiçek benimkine bakamadı

Gizli Tanık Efe STAR´a yaptığı açıklamada ?Duruşmada hakimler ´Erzincan´a gelen Dursun Çiçek salonda bulunan sanık mı?´ diye sordu. Yüzüne bakarak ´evet´ dedim. Çiçek gözlerini kaçırdı? dedi. DEMOKRASİYE Müdahale Eylem Planı´yla ilgili Ergenekon davasında ifade veren Erzincan Ergenekon davası gizli tanığı Efe, iki gün boyunca 400´ü aşkın soruya ayrıntılı cevaplar verdi. Mahkeme salonunda sanıkların yüzüne şahit olduğu olayları anlattığını belirten Efe, en büyük gerilimin Kemah baskını ile ilgili anlattıkları üzerine yaşandığını söyledi.

Ben bakarken başını yana çevirdi

Şu an Anadolu´nun bir şehrinde yakın koruma altında bulunan Gizli Tanık Efe, STAR´a konuştu. Efe, duruşma salonunda herkesin karşısına açık kimliğiyle çıktığını ve somut gerçekleri aktardığının altını çizdi. Açık bir şekilde mahkeme salonunda verdiği ifadenin ardından Mahkeme Heyeti tarafından ?Erzincan´a gelen Dursun Çiçek bu salondaki sanık mı? diye sorulduğunu anlatan Efe ?Ben de Dursun Çiçek´e dönerek gözlerine baktım ve ´bu´ dedim. Ancak o bana bakamadı, başını hafif çevirdi? dedi.

Şehidin söylediklerini anlattım

Albay Çiçek´le zaman zaman tartışmaya giren Gizli Tanık Efe, gerilimin en fazla tırmandığı olayı da şöyle anlattı: ?En büyük tartışma Kemah şehitleriyle ilgiliydi. Kemah´taki 9 şehitten Mithat Şamdanlı şehit olmadan bir saat önce bana ´Savcı Bey ben bir daha çocuğumu göremeyeceğim´ demişti. Ben bunu söyleyince sanıklar ve avukatları bağırmaya başladılar. Ortam gergindi.?

Akrabası da o eylemlerin içinde

GİZLİ Tanık Efe´nin ifadelerinde 12 Eylül darbesi öncesi yaşanan gelişmelere benzer bir atmosferin yaratılması için dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in korkunç yöntemler uyguladığı yer aldı. Cihaner´in, Ülkücü gençlere Kürt gençleri, Kürt ve solcu gençlere ise ülkücülerin taşlatılması çağrısı yaptığı Gizli Tanık Efe´nin ifadelerinde yer alırken, bir ayrıntı göze çarptı. Anılan eylemlere Cihaner´in akrabası üniversite öğrencisi Enver A.´nın da bizzat katıldığı ortaya çıktı.

Gazeteci Kemal Özdemir´in ?Ergenekon Fay Hattında Erzincan? adlı kitabında, bir başka ayrıntı göze çarptı. Kitapta, Erzincan´daki eylemlere katılan öğrenciler arasında eski Başsavcı İlhan Cihaner´in akrabasının da olduğu ifade edildi. İstanbul´da DHKP-C örgütünden eğitim aldığı iddia edilen Enver A.´nın, Cihaner´in akrabası olduğu ve kaos ortamı yaratılması amaçlanan eylemlere katıldığı öne sürüldü. Enver A.´nın, Erzincan´da Cihaner´i sık sık ziyaret ettiği de ifade edildi.

Cihaner´in akrabası Enver A.´nın, gösteriler nedeniyle Erzincan Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alındığı belirtilirken, Enver A.´nın polise verdiği ifadede Başsavcı Cihaner´le akraba olduğu bilgisini verdiği öğrenildi. ( Star)

KEMAH´TA KORKUNÇ ŞÜPHE: KAOS OLSUN DİYE ASKERLER ÖLÜME GÖNDERİLDİ

Erzincan Kemah´ta 11 Ağustos 2008 tarihinde meydana gelen ve 1 yarbay ve 8 askerin şehit düştüğü mayınlı saldırıda Ergenekon´un parmağı olduğu iddia edilmişti. HSYK´nın yetkilerini aldığı Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcısı Osman Şanal´ın yürüttüğü Ergenekon soruşturmasında ulaşılan tanık ve deliller, iğrenç ilişkiler ağını ortaya koymuştu. Şanal´ın ifadesini aldığı, bölgede Jandarma İstihbarat için çalışan gizli tanık Hazar, olaydan 5 gün önce teröristlerin bölgede bulunduğu bilgisini jandarmaya ulaştırdığını söylüyor. Gizli tanık Can ise, Nedim ve Ersin Üsteğmenlerle Murat Astsubayın (Yaylabaşı Karakol Komutanı) Ergan Dağı´ndaki PKK´lılarla görüştüğünü, Ş.Ç. isimli örgüt üyesine maddi yardımda bulunduklarını belirtiyor. Gizli tanık Hazar, ifadesinde Şubat 2007 tarihinden itibaren Erzincan´da Jandarma İstihbarat´a çalıştığını, özellikle kırsal bölgede faaliyet yürüten PKK´lı teröristler konusunda bilgi akışı sağladığını, ulaştığı bilgileri istihbarat görevlileri ile Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı´nda yüzbaşı olarak bildiği bir kişiye telefonla rapor ettiğini fakat uyarılarının dikkate alınmadığını ifade ediyor.

Mayınlı saldırıyla ilgili yargılanan üç köylünün, olaydan bir gün önce Erzincan İl Jandarma İstihbarat Müdürü Binbaşı Nedim Ersan´ı telefonla arayıp köyde PKK´lıların olduğunu ihbar ettiklerini belirten ifadelerini Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´ndan (TİB) gelen iletişim tesbit tutanakları da doğrulamıştı. İhbarların yapıldığı kişi olarak görülen Erzincan Ergenekon davasının tutuklularından Jandarma istihbaratçı Binbaşı Nedim Ersan ihbarları doğrulamıştı. Saldırıyı PKK´nın yaptığının telsiz konuşmalarıyla tespit edildiğini belirten Binbaşı Ersan, böyle korkunç bir ihbar alındığında gerekli önlemlerin niçin alınmadığına dair şüpheleri ise geçiştirmiş ve daha korkunç bir iddia ile kendisini savunmuştu: ´Şahsi kanaatim köy muhtarının olayı bize açık şekilde ihbar edişi teröristlerle anlaşmalı şekilde, askerlere tuzak kurma amacı ile yapılmıştır.´

Ülkeyi bir kaos ortamında tutmak amacıyla bu tür terörist saldırılarında Ergenekon´un PKK´yla işbirliği yaptığına dair iddialar Ergenekon soruşturması sürecinde giderek çoğalıyor ve bu iddialara dair somut deliller açığa çıkıyor. Kemah´taki saldırıya benzer şekilde Tokat´ın Reşadiye ilçesinde düzenlenen saldırıda da 7 asker şehit olmuş ve 3 gün sonra saldırıyı PKK üstlenmişti. Ancak bu üstlenmeyi inandırıcı bulmayan çevreler ´demokratik açılımı baltalamak´ isteyen Ergenekon Terör Örgütü´nün PKK taşeronluğuyla saldırıyı gerçekleştirdiğini iddia etmiş ve saldırı olayıyla ilgili ilginç ayrıntılara dikkat çekmişlerdi.

(26 Mayıs 2011, 11:36)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Erzincan Kemah´ta 9 askerin öldüğü mayınlı saldırı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Korkunç iddia netleşiyor: Kemah´taki PKK´lılar ihbar edilmiş

Albay´a Erzincan´da 9 askeri öldürdün mü sorgusu

Astsubay: Erzincan´daki ülkücüleri biraz hareketlendirelim

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Gizli tanıktan şok ifadeler: Cihaner ´terör arttırılmalı´ diyordu

Islak İmzalı ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

Erzincan iddianamesinde arama yap

7´nci iddianamede (Islak İmza) arama yap

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO: CEMAATLERİ SİLAHLANDIRMA OPERASYONU

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarmanın ´ıslak imza´ operasyonları

Islak İmza davası Erzincan´ı destekledi

7. iddianame: Ergenekon hala faal

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3340    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
62.739.924