Tam
EskidenYeniye
 

Madımak´taki 4 PKK´lının irtibatı Yücel Halis

Madımak´ta izi bulunan dört PKK´lının irtibatının o dönem örgütün Sivas sorumlusu Alişer Koçgiri kod adlı Yücel Halis olduğu belirlendi... Yücel Halis, 12 Mehmetçiğin şehit düştüğü Dağlıca Baskını´nın planlayıcısı, çatışmada kaçırılan 8 askeri DTP´lilere teslim eden kişi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Madımak´taki 4 PKK´lının irtibatı Yücel Halis

Madımak´ta izi bulunan dört PKK´lının irtibatının o dönem örgütün Sivas sorumlusu Alişer Koçgiri kod adlı Yücel Halis olduğu belirlendi... Yücel Halis, 12 Mehmetçiğin şehit düştüğü Dağlıca Baskını´nın planlayıcısı, çatışmada kaçırılan 8 askeri DTP´lilere teslim eden kişi.

2 Temmuz 1993´te yaşanan Madımak Katliamı´yla ilgili olarak şimdiye kadar pek çok şey yazıldı ve çizildi. Olayla ilgili 91 kişi yargılandı ancak kafalarda asıl faillere ilişkin hep bir soru işareti kaldı. İşte Özel Yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´nın iki yıl süren çok gizli soruşturmasının ardından ulaştığı Madımak´taki 4 PKK´lı davanın bundan sonra ki seyri açısından büyük önem taşıyor.

20 Mayıs 2009 Sivas Emniyet Müdürlüğü´ne başvuran bir tanık Madımak Katliamı hakkında bildiklerimi anlatmak istiyorum dedi. Özel Yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı 18 yıllık dosyayı tozlu raflardan indirdi. Madımak Katliamı´na ilişkin tüm görüntüler temin edilerek oluşturulan özel bir ekip tarafından yeniden izlendi. İşte bu görüntülerden biri tam olay sırasında çekilen ve ardından İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından servisi yapılan bir görüntü idi. 1 saat 5 dakikalık o görüntüde şimdiye kadar dikkat çekmeyen bir ayrıntı vardı.

4 KİŞİ BİRLİKTE OLAY YERİNDEN AYRILIYOR

Sivas Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından fark edilen bu ayrıntıda görüntünü 52´nci dakika 40´ncı saniyesinde, kalabalık içerisinden 4 kişilik grubun tek sıra halinde nizami bir şekilde ve hızla ayrıldığı tespit edildi. Yapılan arşiv taramasında bu şahısların o dönemde hiç araştırılmadığı belirlendi. Şahısların eyleme Sivas dışından katılmış olabileceği düşünülerek şahısların kimliklerini tespiti amacıyla çok yönlü çalışmalar yapıldı. 2 yıl süren çalışmaların ardından şahısların o dönemde Sivas bölgesi kırsal alanında faaliyet gösteren terör örgütü PKK üyeleri PİRAN kod adlı Ahmet Aydın, KÜÇÜK MÜSLÜM kod adlı Erdal Yıldırım, CUDİ kod adlı Sinan Kaya ve MED (kod) Müslüm Şanlı olduklarını kesin olarak teşhis edildi. Ayrıca bu PKK´lının o dönem örgütün Sivas sorumlusu ALİŞER KOÇGİRİ (kod) Yücel Halis´in komutasında olduğu belirlendi.

DAĞLICA´NIN PLANLAYICISI

SHP´li milletvekili ve devlet bakanı Ziya Halis´in yeğeni olan Yücel Halis örgüt içinde Koçgiri Celladı olarak tanınıyor. Sivas-Zara-Divriği hattının sorumlusu olan Yücel Halis´in ilk eylemi 2 Temmuz 1993 Sivas Madımak olaylarından 3 gün önce Erzincan-Sivas Karayolu´nu kesmek oldu. Yücel Halis, 1997´de Abdullah Öcalan tarafından Şam´a çağrıldı. Bir süre Ermenistan´da kalan Yücel Halis daha sonra K.Irak Bölgesi´ndeki kamplarda eğitmen oldu. 2005´te Hakkari bölgesinden sorumlu olan Halis´in adı 12 Mehmetçiğin şehit düştüğü Dağlıca baskınıyla duyuldu. Kadri Çelik isimli örgüt yöneticisiyle baskını bizzat planlayan Halis, saldırıda kaçırılan 8 askerin DTP´li milletvekillerine teslimi sırasında hazırlanan tutanağa PKK adına imza atan kişiydi.

ALEVİ-SÜNNİ ÇATIŞMASI İÇİN PKK DEVREDE

´Alevileri devlete ezdirirsek kendi tarafımıza çekebiliriz´

Yücel Halis hakkında bilgi veren gizli tanıklardan biri şunları anlattı: Yücel Halis Alevi kökenlidir. Örgüt içindeki Alevileri ajite ederdi. Sünni köylere yönelik eylemler gerçekleştirdi. Hamu Çimen olarak bilinen bölgedeki köye saldırı düzenlendi. Alevi vatandaşları ayrıldı, 4 Sünni öldürdü. ´Sünniler zaten devletin tarafındadır, safları bellidir. Aleviler de devlete yakınlaşıyor. Alevileri devlete ezdirerek taraf olmaya zorlamak lazım. Alevileri devlete bu şekilde ezdirirsek Alevileri tarafımıza geçeriz´ diyordu. PKK´da yer almış başka bir şahıs da şunları söyledi: 1994´de Selimiye köyüne yapılan baskın talimatını Abdullah Öcalan bizzat ALİŞER KOÇGİRİ (kod) Yücel Halis´e verdi. Bu eylem yapılmadan önce Alişer Madımak Otelinin yakılması olayına karışanlardan bir tanesi bu köylüdür. Bu köy Sünni Türk köyüdür, Aleviler yalnız değil, onlara sahip çıkılması lazım. Bölgede Alevilerin güçlü olduğunu ispatlamak amacıyla bu eylemin yapılması gerekiyor. Yani bölgede Alevilerle Sünnilerin birbirleriyle çatışması gerekiyor dedi. Selimiye köyüne gidildiğinde, köyde bulunan koruculardan dokuzu bir araya topladıktan sonra bu şahıslardan bir tanesinin eline saz verilip sazı çalması istendi. Şahıs sazı çalarken yanındaki 9 kişiyle birlikte tarandılar ve hepsi öldü.

Aziz Nesin nasıl getirildi?

Gizli tanık o dönemde yazdığı Şeytan Ayetleri adlı yazı dizisine rağmen Aziz Nesin´in nasıl Sivas´a getirildiğini ise şöyle anlattı: Dönemin İl Turizm Müdürü Vahap Sümbüloğlu´nu dönemin SHP Milletvekili Ziya Halis göreve getirdi. Yücel Halis, Ziya Halis´in yeğenidir. Yücel Halis de Vahap Sümbüloğlu ile irtibat kurarak Sivas´ta yapılacak Pir Sultan Abdal Etkinlikleri ile ilgili isteklerde bulundu. İstekleri arasında Aziz Nesin´in etkinlik programında mutlaka yer alması gerektiği hususu da vardı. Bu konular Vali Ahmet Karabilgin´e iletilmesine rağmen, vali duyarsız kaldı. ( Sabah)

BAŞAKŞEHİR CEMEVİ SALDIRISI DA PKK İŞİ ÇIKTI

Madımak kışkırtmasında PKK´lıların da yer aldığının ortaya çıkması akıllara, 26 Aralık 2010 tarihinde İstanbul Başakşehir´de bir cemevine PKK´lılarca geçtiğimiz aylarda yapılan saldırıyı getirdi. Mahallede şaşkınlığa yol açan saldırıya ilk anda kimse anlam veremedi. Çünkü o bölgede Kürtlerle aleviler arasında ne bir gerginlik ne de husumet vardı. Şimdiye kadar cemevine yönelik benzer bir saldırı da yaşanmamıştı. Mahalle sakinlerine göre olay organize bir provokasyondu. Bu saldırıdan bir kaç gün önce ilginç bir gelişme daha yaşanmıştı. Kahramanmaraş´ta Alevi Bektaşi Federasyonu´nun düzenlediği Kahramanmaraş katliamını anma programına yaklaşık 150 kişilik ülkücü bir grup saldırmıştı.

KAOS KARDEŞLİĞİ

İstanbul Başakşehir´deki Velibaba Cem ve Kültür Vakfı´na yapılan bu saldırıya karışanlardan 21´i operasyonlarla yakalandı. Saldırganların PKK terör örgütü adına çeşitli kundaklama eylemlerine de katıldıkları tespit edildi. Maraş´ta ülkücü grupların Alevilere saldırmasından birkaç gün sonra İstanbul´da bu kez PKK´lıların saldırması, derin güçlerin kaos ve kardeş kavgası çıkarma amaçlı açık bir provokasyonu olarak nitelendirilmişti. Benzer kışkırtmalar Hatay Dörtyol ve Bursa İnegöl´de de gerçekleştirilmiş, Türk-Kürt gruplar arasında şiddetin sokak aralarına kadar yayılması istenmişti. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

BAŞBAĞLAR AVUKATI: DGM´LERDE BUNU ANLATAMADIK

Özel Yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´nın, Sivas Emniyet Müdürlüğü´ne başvuran bir gizli tanığın ifadelerine dayanarak Madımak´ta 37 kişinin yanarak hayatını kaybettiği olayla ilgili başlattığı soruşturmada, 4 kişinin de PKK terör örgütü üyesi olduğu, ancak hiçbirinin şu an hayatta olmadığı belirlendi. Madımak´tan sonra yaşanan Başbağlar katliamının mağdurlarının avukatı Hüsnü Tuna, bugünleri aslında beklediklerini söyledi. Eski DGM´lerde bunu anlatamadıklarını ifade eden Tuna, Bağlantılı bir şekilde bu Başbağlar olayı da araştırılırsa, sanıyorum daha kolay çözüleceğine inanıyorum. dedi.Cihan Haber Ajansı muhabirine konuşan AK Parti Konya Milletvekili ve Başbağlar mağdurlarının avukatı Hüsnü Tuna, olayın failleriyle ilgili yaşanan gelişmenin hem gerçek katillerin, hem de kaos planını organize edenlerin ortaya çıkmasına vesile olacağını söyledi. Tuna, şöyle devam etti: Bu gösterilerde, gösterileri yönlendiren insanların, belirli sokaklara, belirli mahallelere gitmesini temin eden böyle sivil giyimli, silahlı kişiler vardı. Özellikle onlar araştırılsın dedik, mahkeme onları bir türlü araştırmamıştı. Sanıyorum bu araştırma, gerçekten Sivas´taki olayların bir kısım insanların yönlendirmesiyle gerçekleştiğini ortaya koyacak gelişmeler olarak değerlendiriyorum. Şuan içerde yatan insanlar, bu konuda sadece gösteriye katılmış olmanın sonucu müebbet hapse mahkum oldular. Dolayısıyla bu hem gerçek katillerin, hem de kaos planını organize edenlerin ortaya çıkmasına vesile olacak bir gelişmedir. Temenni ediyoruz daha da ileri gider. Bağlantılı bir şekilde bu Başbağlar olayı da araştırılırsa, sanıyorum daha kolay çözüleceğine inanıyorum.

GÜVENLİĞİ SAĞLAYACAK ASKERLER KIRSALA YÖNLENDİRİLDİ

30 Haziran civarlarında Tunceli bölgesinde çalışma yapan, Önümüzdeki birkaç gün içerisinde eylem yapacağız diye ordaki insanları ayarlayan kişilerin bulunduğunu anlatan Tuna, özellikle Sivas olayları günlerinde PKK´lı teröristlerin güya kırsalda bulunduklarından bahisle askerin o tarafa yönlendirilmesini şüpheli bulduğunu belirtti. Ama aslında PKK´nın içerde olduğunu, kırda bayırda v.s olacaklar diye hedef şaşırtıldığını dile getiren Tuna, Tabi burda ´danışıklı dövüş´ diye düşünüyorum. Çünkü güvenlikçilerimizin böyle birşeyi tespit etmesi gerekiyordu. Ama maalesef müşterek bir operasyon ki PKK´lılar kırsalda değil Sivas´ın içerisinde organizeye katıldılar. Bir kısım güvenlikçilerimiz de veya askeri şahsiyetler de güvenliği sağlayacak askerleri şehir içerisine değil, kırsala göndermek suretiyle işi kolaylaştırdılar. dedi.

Sivas´taki olaylar nedeniyle içerideki insanların hemen ´iadeyi muhakeme´ talep etmeleri gerektiğini ifade eden Tuna, hukukta buna ´yargılamanın iadesi´ dendiğini hatırlattı. Yeni delillerin, yeni faillerin ortaya çıktığına dikkat çeken Tuna, Bunlar ciddi deliller. Bu konunun araştırılması için Sivas davasının yeniden açılmasını istemeliler, dilekçe vermeliler. Bu durumda birleştirilerek soruşturma derinleştirilir. diye konuştu. ( Cihan)

MADIMAK DOSYASI MALATYA´YA GÖNDERİLDİ

04.01.2012 14:09 Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) 250. maddesi kapsamında, Sivas´ta gerçekleşen olaylarla ilgili yargılama yetkisinin Malatya´ya verilmesi nedeniyle Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen Sivas olaylarıyla ilgili soruşturma dosyası Malatya´ya gönderildi.Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Sivas´ta Ceza Muhakemesi Kanunu´nun (CMK) 250. maddesine göre işlenen suçlarla ilgili yargılama yetkisini Erzurum Özel Yetkili Mahkemesi´nden alarak, Malatya Özel Yetkili Mahkemesi´ne verdi.

Bu çerçevede, Erzurum Özel Yetkili Savcılığı tarafından Sivas ile ilgili yürütülen 89 dosya Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´na gönderildi. Malatya´ya gönderilen 89 dosya içinde Sivas´ta, Madımak Oteli´nin yakılması ve 37 kişinin ölümüne ilişkin açılan soruşturmanın da yer aldığı öğrenildi. 2009 yılında Sivas Emniyet Müdürlüğü´ne başvuran bir gizli tanığın ifadeleri üzerine, Madımak Olayıyla ilgili Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı ikinci bir soruşturma başlatmıştı. Madımak olayıyla ilgili 7 firari sanığın yargılandığı ana dava, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nde sürdürülüyor.

Olayla ilgili daha önce medyaya yansıyan haberlerde, Erzurum´dan Malatya´ya gönderilen dosyanın ise 2 yıl önce açıldığı belirtilmişti. Soruşturma kapsamında 4 şüphelinin tespit edildiği, şüphelilerin PKK terör örgütü üyesi oldukları anlatılmıştı. Olayın gerçekleştiği döneme ilişkin video görüntülerini izleyen savcılık, 21 ilde 400´den fazla kişinin bilgisine başvurmuştu.

Malatya Özel Yetkili Mahkemesi ve Cumhuriyet Savcılığı, ´Zirve Yayınevi´, KCK davaları ile BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun hayatını kaybettiği helikopter kazası, 1994 yılında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Tunceli Jandarma Alay Komutanı Kazım Çillioğlu´nun ölümüyle ilgili soruşturmaları da yürütüyor. Malatya Adliyesi´nde 1 mahkeme ve 4 özel yetkili savcı bulunan Malatya CMK 250 ile görevli birimde bin 500´ün üzerinde dosya buluyor. ( Cihan)

(31 Mayıs 2011), son güncel.: (04 Ocak 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Şok tespit: Sivas katliamında 4 PKK´lı

Sivas Madımak katliamıyla ilgili manşetlerimiz

Sivas-Başbağlar: Amaç mezhep çatışması

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Başakşehir Cemevi saldırganları ´PKK´lı çıktı

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3374    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.704.448