Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon davası: Tanıktan şok ifade

Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen Engin Bağbars, daha önce MİT´ten mahkemeye gönderilen ve doğruluğunun teyit edilemediği belirtilen ham bilgilerin bir kısmını ifadeleriyle doğruladı. Muzaffer Tekin´i kendisine derin devlet diye tanıttıklarını belirten Bağbars, ´Darbeden, başbakanı öldürmekten bahsediyorlardı. ´TÜSİAD toplantısında Murat Aksu´yu öldüreceksin ve İslami bir eylem süsü vereceksin´ dediler.´ şeklinde şok bilgiler verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Ergenekon davası: Tanıktan şok ifade

Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen Engin Bağbars, daha önce MİT´ten mahkemeye gönderilen ve doğruluğunun teyit edilemediği belirtilen ham bilgilerin bir kısmını ifadeleriyle doğruladı. Muzaffer Tekin´i kendisine derin devlet diye tanıttıklarını belirten Bağbars, ´Darbeden, başbakanı öldürmekten bahsediyorlardı. ´TÜSİAD toplantısında Murat Aksu´yu öldüreceksin ve İslami bir eylem süsü vereceksin´ dediler.´ şeklinde şok bilgiler verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davasının 186´ncı duruşmasında tanık Engin Bağbars dinlendi.Tanık Bağbars, 2004 yılında Bingöl´lü Aydın Mollaoğlu isimli bir avukat tarafından kendisinin bir kişi ile tanıştırıldığını belirterek, Bu kişi benden uyuşturucu konusunda yardım istedi. Bir teneke keleş mermisi istediler. Avrupa Birliği´ne gireceğimizi söyleyip, AB´nin Romanları istemediğini, Roman´ların bir kısmını birbirine öldürtmemiz gerektiğini söyledi. Kabul etmedim. Sonra bir Albayı Kanas ile öldürmemi istedi. Ben yapmam dedim. Bunun üzerine Antalya´da arabama uyuşturucu koyup beni tutuklattılar. iddiasında bulundu.

Kardeşi Ayhan Bağbars´ın 2004 yılında Gökhan Başoğlu isimli kişiyle birlikte bir uyuşturucu konusuyla ilgili yanına geldiğini belirten Bağbars, Ertuğrul Yılmaz´ın gönderdiği Hayalet isimli uyuşturucu hap satıyorlardı. Daha sonra beni Muzaffer Tekin ile tanıştırdılar. dedi. Bunun üzerine Başkan Şengün, Dava sanıklarından Muzaffer Tekin ile uyuşturucunun ne alakası var? diye sordu. Tanık Bağbars da, Beni de kendi aralarına almak istiyorlardı. İstanbul Emniyet Müdürünü değiştireceklerini, 20 Subayı değiştireceklerini, önce Alanya ve İstanbul´u ele geçireceklerini, ardından da tüm Türkiye´yi alacaklarını söyledi. ´Darbe yapıp Tayyip´i öldüreceğiz´ dedi. Bana silah gösterdi. hangisi istersen onu al dedi ama ben istemedim. Dışarı çıktığımızda Muzaffer Tekin´in beni beğendiğini söyledi. Gökhan, ´Komutan, (İki fotoğrafını getirsin de Kuvayı Milliye kimliği çıkaralım rahat hareket etsin.) dedi.´ diye söyledi. ifadesini kullandı.

Bunun üzerine Başkan Şengün, Muzaffer Tekin ile özel görüşme yaptılar mı? diye sorunca da Bağbars, Görüşmediler. Zaten ben de Muzaffer Tekin ile görüşmedim. Bunun için de şüphelendim. Kendisinden uzaklaşmaya çalıştım. Gökhan, ´TÜSİAD toplantısında Murat Aksu´yu öldüreceksin ve İslami bir eylem süsü vereceksin.´ dediler. Bu iş için keleş verdiler. O dönemde hap kullanıyordum. İçtiğimde canavarlaşıyordum. Bir kaza olmasın diye keleşi, yanımda bulunan çocuklara verip saklamalarını istedim. Ormanda Gökhan ile atış talimi yapıyorduk. Değişik değişik insanlar gelip benle görüşüyordu. Biri gidiyor biri geliyordu. Çürük müyüm sağlam mıyım diye bakıyorlarmış gibiydi. Sanki görücüye çıkmışım gibi. Orada Gökhan beni öldürmeye çalıştı ama elinden kaçtım. dedi. ( Cihan)

´Kışlalı´nın infaz talimatını Perinçek ve Şahin verdi´ iddiası

Ergenekon davası tutuklu sanıklarından Muzaffer Tekin´in talebi sonrasında tanık olarak ifadesine başvurulan Engin Bağbars, ciddi iddialarda bulundu. Semih Tufan Gülaltay´ın, bir sohbet sırasında Ahmet Taner Kışlalı´nın infaz talimatını Doğu Perinçek ile İbrahim Şahin´in verdiğinin söylediğini dile getiren Bağbars, Muzaffer Tekin´in bürosunda gördüğü kişiyi Yeşil olarak bilinen Mahmut Yıldırım´a benzettiğini, Sabancı suikasti zanlısı Mustafa Duyar´ın infaz talimatının da ilk kez kendine getirildiğini ileri sürdü.İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon ana davasında dinlenen tanık Engin Bağbars, Başbakan Erdoğan´ı öldürerek darbe yapmayı planlayan bazı asker ve polislerle ilişkileri olduğunu söyledi. Bağbars, Darbe olsaydı çok kanlı bir darbe olacağını dile getirdi.

UYUŞTURUCU KAÇAKÇISININ İNFAZ TALİMATI TEKİN´DEN GELMİŞ

Paşakapısı Cezaevi´nde 1994 yılında Semih Tufan Gülaltay ile tanıştığını anlatan tanık Bağbars, Tekirdağ Cezaevi´nde de Gülaltay ile birlikte olduklarını söyledi. Gülaltay´la cezaevinde yaptığı konuşmalardan bahseden Bağbars, Gülaltay bana Cem Ersever´in Vanlı bir itirafçı tarafından İstanbul´a getirilerek Veli Küçük´le görüştürüldüğünü sonra da aynı itirafçı tarafından infaz edildiğini söyledi. Ertuğrul Yılmaz´ın uyuşturucu meselesinden dolayı Almanya´da Muzaffer Tekin´in talimatıyla öldürüldüğünü söyledi. iddialarını dile getirdi.

KIŞLALI´NIN İNFAZ TALİMATINI PERİNÇEK İLE ŞAHİN VERMİŞ

Bağbars, Ahmet Taner Kışlalı´nın arabasına bomba koyanın da Ankara´da görev yapan Yozgatlı bir astsubay olduğunu anlattı. Emri de Doğu Perinçek ve İbrahim şahin´in verdiğini söyledi. Bağbars, Kışlalı Atatürkçü Düşünce Derneği´ne başkan olacakmış ancak çekilmediği için öldürülmüş. iddiasında bulundu.

Tanığın iddiaları üzerine Başkan Şengün, Semih Tufan Gülaltay neden bunları size anlattı. Seni niye sözcü yapsın. Kendisi ilgili yerlere söyler. Bu tarz şeyleri yapan, bilen adam gidip başkalarıyla paylaşır mı? diye sordu. Bağbars bu soruyu, Benim ifade verdiğimi biliyordu. Saygı Öztürk ifadelerimi haber yapmıştı. Savcı Öz´e mektup yazmıştım. Gülaltay´a bunları mahkemede söyleyeceğimi belirttim. Bana ne amaçla söylediğini bilmiyorum. diye cevapladı.

Gülaltay´ın kendisine anlattıklarını not olarak yazdığını, ancak notlarının ise yok edildiğini öne süren Bağbars, Zekeriya Öz´e gönderdiği imzasız mektupta bunların hepsini kaleme aldığını söyledi.

TEKİN´İN BÜROSUNDAKİ KİŞİYİ YEŞİL´E BENZETTİM

Gökhan Başoğlu´nun kendisini Muzaffer Tekin´in bürosuna götürdüğünü anlatan Bağbars şöyle devam etti: Muzaffer Tekin´in bürosunda bir albay ve hiç konuşmayan bir kişi gördüğünü söyleyen Bağbars, Birine benzettim ama benzettiğim kişinin 2001´de öldürüldüğünü duydum. Yeşil´e benzetmiştim. diye konuştu.

BENİM ÜZERİMDEN AK PARTİ´YE VURACAKLARDI

Trabzonlu olan Gökhan Başoğlu´nun kendisini Trabzon´a götürmek istediğini söyleyen Bağbars, Belki de orada Rahip cinayetini işlettireceklerdi dedi. Başkan Şengün´ün Senin ne özelliğin var, niye seninle ilişkiye geçiyorlar? diye sorması üzerine Bağbars Gözüm karadır. Bingöllüler öyledir. Ağabeyim AK Parti milletvekili adayı olduğu için benim üzerimden AK Parti´ye vuracaklardı. diye konuştu.

UYUŞTURUCU SATICISINDAN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE DERNEĞİ

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nde de yargılanan Bağbars, Ergenekon davalarında sanıklara tanınan konuşma süresinin yüzde 10´u kadar süre tanınsaydı, ülkenin bu hale gelmeyeceğini söyledi. Bağbars, Eğer savcı benim ifadelerimi işleme koysaydı Hrant Dink ölmezdi. Beni 5,5 yıl konuşturmadılar. Biz 3. sınıf vatandaşız. Arkamızda firavun yok, atın içeri. Bu nedenle çıktıktan sonra bu işlerden elimi ayağımı çektim ve Uyuşturucu ile Mücadele Derneği kurdum. dedi.

ERTEKİN DE HALİS TOPRAK´IN İNFAZI İÇİN KÜRŞAT YILMAZ´A TEKLİF GÖTÜRMÜŞ

Hanefi Avcı´ya da mektup yazdığını belirten Bağbars, Güvenilir kişi diye yazdım. Ama ne olduğunu sonradan gördük. dedi. Bayrampaşa Cezaevi´nde kaldığı sırada Kürşat Yılmaz´ı MİT görevlisi olduğunu söyleyen iki kişinin ziyaret ettiğini belirten Bağbars, bu iki kişiden birisinin davanın tutuklu sanığı Hayrettin Ertekin olduğunu ileri sürdü. Bağbars, bahsettiği 2 MİT´çi´nin Kürşat Yılmaz´a, PKK´ya yardım ettiği için Halis Toprak´ı öldürmeyi teklif ettiklerini iddia etti. Bağbars, Yılmaz, bunların MİT´çi olmadığını anlayınca ´Ben onurumla şerefimle yatarım, böyle bir iş yapmam.´ dedi. diye konuştu.

MUSTAFA DUYAR´IN İLK İNFAZ TEKLİFİ BANA YAPILDI

Özdemir Sabancı cinayeti hükümlüsü Mustafa Duyar´ı öldürülmesi teklifinin ilk olarak kendisine yapıldığını iddia eden Bağbars, Duyar´ın infazı konusuyla ilgili olarak Sabancı´ya gidip 30 milyon dolar istemişler. Sabancı ´devlet cezasını verecektir´ diye teklifi reddetmiş. şeklinde konuştu.

DANIŞTAY SALDIRISINDA KULLANILAN SİLAH BELKİ BENİM ÇALINAN SİLAHIMDIR

Bağbars, Alparslan Arslan´ın Bingöllü Avukat Aydın Mollaoğlu´nun ofisinde bir kez gördüğünü söyleyen Bağbars, Benim Glock marka tabancam çalınmıştı. Danıştay olayında kullanılan silah belki de benim silahımdır, bilmiyorum. diye konuştu.

Başkan Şengün, Danıştay cinayetinin ilk sana teklif edildiğini mi söylüyorsun? sorusu üzerine Bağbars şöyle konuştu: Bana teklif etmediler ama Üsküdar Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Mutlu bana ´darbe olacağını, Başbakan´ın öldürüleceğini, çok değişik suikastların olacağını´ söyledi. Beni bu olaylarda kullanacaklardı. Danıştay olabilirdi diye düşündüm. iddiasında bulundu. ( Cihan)

187. DURUŞMA BAŞLADI

03 Haziran 2011 - Birinci Ergenekon´da 187. duruşma başladı Birinci ´Ergenekon´ davasının 187. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda görülen davanın bugünkü duruşmasına, Alparslan Arslan ve Doğu Perinçek ile Savcı Zekeriya Öz´ü tehdit ettiği iddiasıyla yargılandığı dava dosyası bu davayla birleştirilen Özkan Kurt´un da aralarında bulunduğu 24 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanıklar Osman Yıldırım, İsmail Yıldız ve Ergün Poyraz ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada tutuksuz yargılanan Nusret Senem ve Güler Kömürcü Öztürk ile başka suçtan tutuklu yargılanan Semih Tufan Gülaltay da hazır bulundu.

Sanıkların taleplerinin alındığı duruşmada konuşan Cumhuriyet gazetesine molotof kokteyli atılması davasının tutuklu sanığı Boğaç Kaan Murathan, bu eylemi gerçekleştiren sanıklardan Bedirhan Şinal´in olayın azmettiricileri olarak verdiği isimler arasında ilk etapta kendisinden söz etmediğini söyledi. Bu eylemin azmettiricisi olduğu iddiasıyla 3 yıldır cezaevinde kaldığını ifade eden Murathan, şunları kaydetti: ´Yarım bardak benzinli eylem. Bunu ben içerim. Böyle bir eylemi PKK yapar. Ben PKK´lı değilim. Şinal´in ifadeleri üzerine hiç tanımadığım insanlarla bir araya geldim. Şinal ile Bayrampaşa Cezaevi´nde aynı koğuşta yatmadım. Cezaevinden çıktıktan 25 gün sonra böyle bir insanı tanıyıp eylem yaptırmam mümkün değildir. 1 tane tanık çıksın bu eylemi kabul edeceğim. Bedirhan denilen hayalperest hikayecinin her söylediği dikkate alınmaktadır. Molotofkokteyli bile yapamamış. Bardağın içine benzin koyup gitmiş çöp kutusuna atmış. Ben böyle bir eylem yaptırmam. Basit bir eylem yapmıştır. Herkes gülüyor. Ben iş adamıyım. Molotofkokteylinden yargılanmam işlemi etkiler. Benim ismime yakışmaz. Molotofkokteylinin cezası 6 ay. 31 aydır tutukluyuz.´

Gülaltay´dan Bağbars´ın ifadesine tepki

Semih Tufan Gülaltay da dünkü oturumda dinlenen tanık Engin Bağbars´ın beyanlarına atıfta bulunarak, Bağbars´ın kendisine iftira attığını, hakaret ettiğini, her şeyi uydurduğunu söyledi. Tekirdağ F Tipi Cezaevinde yatarken sosyal aktivitelere çıkartılmadıklarını, bunun için başvurular yaptığını belirten Gülaltay, ´Beni resim kursuna çıkarttılar. Kameranın önünde bir yere oturttular. Yanımda da Engin Bağbars oturuyordu. Bana, ´Ben o ifadeyi verdim, ama kusur ettim´ dedi. ´Hangi ifadeler´ dedim. ´Ben Muzaffer ağabey (Tekin) hakkında ifade verdim. Çok pişmanım. Ben de Bingöllüyüm, ülkücüyüm. Muzaffer Tekin senin arkadaşınmış. Sen istersen bu ifadeyi geri çekerim´ dedi. Kamera olmasına rağmen çok rahat konuşuyordu. Yeşil´i tanıdığını söyledi. Mahmut Yıldırım ile ilgili bir şeyler sordu, konuştuk. Ben de ´Muzaffer Beyi tanırım ama pişmansan, bir atfı cürümde bulunduysan, o da sana kalmış´ dedim. Bunun kurgu ve tertip olduğu dünkü duruşmada ortaya çıktı´ şeklinde konuştu.

Gülaltay, bu dava ile ilişkisinin, 1999 yılında başladığını ifade ederek, Akın Birdal suikastından dolayı Yozgat´ta cezaevinde yatarken de Fethullah Gülen´in gizli servislerle ilişkilerini ortaya çıkaran bir kitap yazdığını söyledi. Yozgat Cumhuriyet Başsavcısının cezaevine gelerek Osman Yıldırım´ın kendisinin hemşehrisi olduğunu, kantine bile çıkamadığını söyleyerek, koğuşa almasını istediğini dile getiren Gülaltay, bundan şüphelenerek Yıldırım´ı yanına almadığını anlattı. Cezevinden çıktıktan sonra daha büyük komploların başladığını savunan Gülaltay, Osman Yıldırım´ın kendisini özel cep telefonundan aradığını belirtti. Yıldırım´ın bu numarayı kurduğu Ulusal Birlik Partisinden aldığını söylediğini, ancak buna inanmadığını dile getiren Gülaltay, ´yeni komplolar örülmekte olduğunu anladığını´ ileri sürdü. Semih Tufan Gülaltay, MHP hakkındaki kasetlerin de aynı komplocular tarafından yapıldığını iddia etti.

Dünkü duruşmada tanık olarak dinlenilen Engin Bağbars, Gülaltay ile cezevinde konuştuğunu belirterek, ´Gülaltay bana Cem Ersever´in, Vanlı bir itirafçı tarafından İstanbul´a getirilerek Veli Küçük´le görüştürüldüğünü, sonrada aynı itirafçı tarafından öldürüldüğünü söyledi. Ertuğrul Yılmaz´ın, uyuşturucu meselesinden dolayı Almanya´da Muzaffer Tekin´in talimatıyla öldürüldüğünü de söyledi. Ahmet Taner Kışlalı´nın arabasına bomba koyanın ise Ankara´da görev yapan Yozgatlı bir astsubay olduğunu anlattı. Emri verenlerin ise Doğu Perinçek ve İbrahim Şahin olduğunu söyledi. Kışlalı, Atatürkçü Düşünce Derneğine başkan olacakmış, ancak çekilmediği için öldürülmüş´ demişti. ( Star)

Doğu Perinçek´ten Kışlalı iddiası tepkisi

Birinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı İP lideri Doğu Perinçek, (Ahmet Taner Kışlalı´yı Perinçek öldürttü) diyenler bunun altında kalır dedi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmada konuşan Perinçek, 40-50 yıllık devrimci hayatı olduğunu, 45 yıldır programlarını Atatürk devrimini tamamlamak olarak belirlediklerini söyledi. Ben hayatım boyunca darbeciliğe karşı çıkmışım, darbecilik bana karşı çıkmış. Her darbede hapse atılmışım diyen Perinçek, darbelerin komutanlar ve Amerika iş birliğinde olduğunu, Türk ordusunun milletle iş birliği yapması sonucu da devrim olduğunu ifade etti. Kurtuluş Savaşı´nın bir devrim, 1980´in de Amerikancı darbeler olduğunu ifade eden Perinçek, Bugün de bir Amerikan darbesi yaşıyoruz. 2002´den beri Türkiye, Amerikan darbesini yaşıyor. Bu sivil değildir. Amerika ordusunun gücüyle uygulanıyor. Perinçek yine içeridedir dedi. Perinçek, Ergenekon, Balyoz ve Kafes iddianamelerine bakınca vatansever subayların Ne oluyor, nereye gidiyoruz, Cumhuriyetimiz parçalanıyor dediğinin göründüğünü vurgulayarak, Bu bir suç değildir. Türkiye bu bölünme, parçalanma, yıkım sürecine devrimle cevap verecek iddiasında bulundu.

Türkiye´nin seçime gittiğini, İzmir 2. bölge bağımsız milletvekili adayı olduğunu anımsatan Perinçek, Türkiye´de 1973´ten beri yapılan birçok seçimde cezaevinde olduğunu kaydetti. Böyle bir demokrasi olamaz diyen Perinçek, dünkü duruşmada tanık olarak dinlenilen Engin Bağbars´ın Semih Tufan Gülaltay´dan duyduğu Ahmet Taner Kışlalı´nın ölüm emrini Perinçek ve İbrahim Şahin´in verdiğine ilişkin sözlerine değindi. Bağbars´ın bu açıklamalarının yer aldığı bazı gazetelerde çıkan haberleri heyete gösteren Perinçek, Ahmet Taner Kışlalı, en yakın arkadaşlarımdandır. Kışlalı´nın kitaplarında en çok kaynak gösterdiği Perinçek´tir. Ergenekon tertip örgütü, seçim faaliyetine başladı. Perinçek tutuklu ama karşı taraf seçim faaliyetini bu salonda yürütüyor. Buraya çöplükten delil getirmesinler. (Ahmet Taner Kışlalı´yı Perinçek öldürttü) diyenler bunun altında kalır. Bu saçmalıklarla, yalanlarla, tertiplerle nereye varılır? Bu Ergenekon tertibinin acizliğini, zavallılığını gösterir. Mahkemenin artık bu sürece karşı, faziletli, kendine yakışan bir tavır alması gerekir şeklinde konuştu.

´Milletime parmaklıkların ardından seslendirtmeyin´

Son zamanlardaki komutanların tutuklanmasına da değinen Perinçek, bunun bir düşman operasyonu olduğunu savundu. Heyete Beni bırakın. Kendi adıma değil, Türkiyemiz adına bırakın diye seslenen Perinçek, 5 Haziran´da İzmir´in Bornova Meydanı´nda mitingi olduğunu söyledi. Perinçek, Bırakın açıklayayım, söyleyeceklerimi söyleyeyim. Milletime parmaklıkların ardından seslendirtmeyin. Tahliyemi istiyorum. Miting konuşmamı yapayım dedi. Bugün 40. kitabı olan Türk Ordusu Kuşatmayı Nasıl Yaracak adlı eserinin çıktığını belirten Perinçek, bu kitabın aynı zamanda savunmasının bir parçası olduğunu ifade ederek, kitabını hem savcılara, hem de heyete sundu.

Kendisinin 50 yıllık devrimci olduğunu belirten Perinçek, 45 yıldır söylüyoruz Atatürk devrimlerini tamamlayacağız. Ben hayatım boyunca darbeciliğe karşı çıktım, darbecilik de bana karşı çıktı. Ancak ben her darbede hapse atıldım dedi. Türkiye´de 1980 yılından sonra yapılan bütün genel seçimlerde cezaevinde olduğunu ya da siyasi yasaklı olduğunu anlatan Perinçek, Yıl 2011 ve hapisteyim. Böyle bir demokrasi olabilir mi? Hakkımda bir kanıt yok ancak ben hapse atılıyorum dedi. Balyoz soruşturması kapsamında generallerin, tutuklanmasına tepki gösteren Perinçek, Hasdal Cezaevi´nde tutuklu bulunan generallerin sayısı, Genelkurmay karargahındaki generallerden daha çok. Bu bir düşman operasyonudur. Tarih bunu böyle yazacaktır diye konuştu.

Komutanlar + Perinçek = ?

Perinçek, Komutanlar, ABD ile birlikte olup iktidarı ele geçirirse, bunun adı ´darbe´ olur. Ama komutanlar milletiyle birlikte hareket ederse ´devrim´ olur. Bunun örneği Kurtuluş Savaşı´dır. Formül çok basit. Komutanlar + ABD = darbe. Komutanlar + millet = devrim. Komutanlar eğer Amerikalılarla ittifak yaparsa bunun karşısında İşçi Partisi olacaktır. Ama halkla birlikte olursalar devrim gerçekleşecektir. Bunu da biz yapacağız. Hep beraber bu süreci yaşayacağız dedi. Ergenekon´un tutuklu sanığı Doğu Perinçek, Ergenekon iddianamelerinde örgütün TSK içindeki çok gizli yapılanması olan Karargah Evleri oluşumunu yönetmekle suçlanıyor. ( Cnnturk)

(02 Haziran 2011), son güncel.: (03 Haziran 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Danıştay ve Ergenekon davalarının birleştirilmesi manşetlerimiz

Danıştay soruşturması sil baştan

Cumhuriyet gazetesine molotoflu saldırı ve Ergenekon bağı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3386    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.199.551