Tam
EskidenYeniye
 

BDP´ye saldırıda Balyoz generali şüphesi

Diyarbakır mitingini provoke edecekleri gerekçesiyle tutuklanan MHP´lilerin 2009´da, Küçükçekmece´de BDP binalarına yönelik saldırı düzenledikleri, talimatı da Balyoz tutuklu sanığı Koramiral Otuzbiroğlu´ndan aldıkları iddia ediliyor. Tutuklanan MHP´lilerin Ergenekon sanıklarıyla bağlantıları da tespit edildi. Bu kişilerden biri olan Gökhan Aygün´ün, Ergenekon tutuklusu Kerinçsiz ve Erenerol´la birlikte fotoğrafları çıktı. Aygün´ün bu fotoğraflar haricinde başka bağlantıları da ortaya çıkarıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

BDP´ye saldırıda Balyoz generali şüphesi

Diyarbakır mitingini provoke edecekleri gerekçesiyle tutuklanan MHP´lilerin 2009´da, Küçükçekmece´de BDP binalarına yönelik saldırı düzenledikleri, talimatı da Balyoz tutuklu sanığı Koramiral Otuzbiroğlu´ndan aldıkları iddia ediliyor. Tutuklanan MHP´lilerin Ergenekon sanıklarıyla bağlantıları da tespit edildi. Bu kişilerden biri olan Gökhan Aygün´ün, Ergenekon tutuklusu Kerinçsiz ve Erenerol´la birlikte fotoğrafları çıktı. Aygün´ün bu fotoğraflar haricinde başka bağlantıları da ortaya çıkarıldı.

MHP´nin Diyarbakır Mitingini provoke etme hazırlığındaki gruba yönelik İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´nün operasyonu faili meçhul başka eylemleri de aydınlattı. DTP Küçükçekmece İlçe Teşkilatı´na 2009 yılında düzenlenen saldırıyı da MHP´li bu grubun gerçekleştirdiği belirlendi. Saldırı talimatını ise Balyoz soruşturmasında tutuklanan Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu´nun verdiği ortaya çıktı. Telefon dinleme tutanaklarına göre Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü´nün kasetlerinin internete düşeceği de günler öncesinden sanıklar tarafından biliniyor.

Bina kurusıkı silahlarla basılmıştı

MHP´nin Diyarbakır Mitingine katılarak provokasyon için partilere yönelik silahlı eylem planlayan gruba yönelik operasyonda tutuklanan 11 kişi arasında bulunan Ümit İlkay Levent, Alişan Öztürk ve Erkan Kurumlu´nun mahkeme kararıyla dinlenen telefonlarından önemli bilgiler elde edildi. Dinlemeler, 6 Aralık 2009´da DTP´nin Küçükçekmece İlçe Teşkilatı´na yönelik saldırıyı da aydınlattı. Yaklaşık 10 kişilik bir grup tarafından kuru sıkı silahlarla gerçekleştirilen saldırıda bina tahrip edildikten sonra duvarlarına üç hilal figürleri çizilmişti. Bu saldırıyı Ümit İlkay Levent ile Alişan Öztürk´ün azmettirdiği belirlendi. Küçükçekmece Ülkü Ocakları Eski Başkanı Alişan Öztürk´ün, MHP Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Kurumlu ile 25 Ağustos 2010 tarihinde yaptığı görüşme ise DTP binasına yapılan saldırının arka planı hakkında bilgiler veriyor. Telefon tapelerine göre zanlılar saldırı talimatının Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu´ndan geldiğini söylüyor.

´Cübbeli´nin kasetleri de geliyor´

Alişan Öztürk´ün 16 Mayıs 2011 tarihli Erkan Kurumlu ile yaptığı görüşme ise Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü´ye şantaj kasetinin ipuçları hakkında da bilgi veriyor. Öztürk´ün ?Bizimkiler yarın Cübbelinin de kaseti patlıyor? şeklindeki sözlerine Erkan Kurumlu ? Hadi onunki de mi?? şeklinde cevap veriyor. Öztürk´ün 14 Mayıs tarihli kimliği belirlenemeyen bir kişiyle yaptığı görüşmede de Ünlü´nün kaseti konuşuluyor. Öztürk, ?Hacı abi sen iki gün sonra kaset skandalını gör? dedikten sonra engelleme çalışmaları hakkında bilgi veriyor. ?Salı gününe işte siteye koyacaklarmış. Biz de engellemeye çalışıyoruz. Şimdi abinin yanına geçeceğim? diyor. Erkan isimli bir zanlıyla konuşan Alişan isimli zanlı ?Cübbeli´nin kasedi yarın saat 4´te internete düşürecekler? diyor. Erkan da ´Hayırlı olsun cevabı veriyor. Alişan kasetlerin yayını engellemeye çalıştıklarını ancak yayınlamak isteyenin çok ters birisi olmasından yakınıyor, olmasını eleştiriyor.

Kıyat Paşa Otuzbiroğlu´nu Savcılık´ta satmış

Savcılık dosyasında yer alan telefon tapelerine göre zanlılar, BDP binasını saldırı talimatının Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu´ndan geldiğini söylüyor:

ERKAN: Atilla Kıyat ifade vermiş Atilla Kıyat´ın ifadesinden sonra Tuğamiral vardı ya o ip.. satıcı

ALİŞAN: Ha

ERKAN: Otuzbiroğlu´u satmış ya

ALİŞAN: Vay o....

ERKAN: Tabi gözün aydın sana kadar gelir hadi

ALİŞAN: Sağ ol ya çok komiksin

ERKAN: Tamam senin komutanın değil mi Otuzbiroğlu

ALİŞAN: Ha

ERKAN: Bu şey BDP baskınında felan talimatları ordan almışsınız

ALİŞAN: Yav ben Yahya başkandan aldım diğerlerini bilmiyorum

ERKAN: Tamam işte o da Otuzbiroğlu´ndan almış

ALİŞAN: Allah Allah ( Star)

ERGENEKON SANIKLARIYLA BAĞLANTILAR

MHP´nin Diyarbakır mitingini provoke edecekleri iddiasıyla tutuklanan 11 kişiden biri olan MHP´li Aygün´ün, Ergenekon tutuklusu Kerinçsiz ve Erenerol´la birlikte fotoğrafları çıktı. MİLLİYETÇİ Hareket Partisi´nin (MHP) Diyarbakır mitinginde provokatif eylem gerçekleştirecekleri iddiasıyla 11 kişinin tutuklandığı soruşturmada Ergenekon bağlantısı araştırılıyor.Alparslan Türkeş´in yakın korumalığını yapan Yusuf Ziyar Arpacık ile İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç yasadışı örgüt yöneticisi olmak´, Orhun Daştan, Alişan Öztürk, Murat Ali Kılıçarslan, Erhan Kurumlu, Hakan Uğur, Murat Alperen, Arif Mergen, Gökhan Aygün ve Ümit İlkay Levent ise yasadışı örgüt üyesi olmak´ suçuyla tutuklanmıştı.

ERGENEKON MU?

Tutuklananlardan MHP Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Aygün´ün, Ergenekon´da tutuklu olarak yargılanan avukat Kemal Kerinçsiz ve Sevgi Erenerol´la birlikte katıldığı basın açıklaması ve etkinliklerde çekilmiş fotoğrafları bulunuyor. Aygün, Kerinçsiz, Erenerol ve yine Ergenekon´da tutuklu sanık Ergun Poyraz´la, tutuksuz sanık Muammer Karabulut´un kurucu ve yöneticisi olduğu Ayasofya Derneği´nin kurucuları arasında yer alıyor. Kerinçsiz´in bilgisayarında tespit edilen Türkiyem Topluluğu Doc isimli belgede Türkiyem Topluluğu İstanbul Yürütme Kurulu içerisinde, yine Milli Güç Derneği ve Büyük Güç Birliği Derneği kurucuları arasında ismi geçiyor. Ayrıca Aygün´de kanser hastalığı sonucu ölen Özel Harekâtçı Emekli Astsubay Arif Kaplan´dan aldığını söylediği bir adet ruhsatsız silah ele geçirildi. ( Sabah)

SORUŞTURMA SONUÇLANDI: MHP MİTİNGİNİ PROVOKE İDDİASINA DAVA YOK

22 Eylül 2011 - Diyarbakır´da düzenlenecek MHP mitingini provoke edecekleri ve Silvan´da 13 askerin şehit edilmesinin ardından Zeytinburnu´nda çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla 59 şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen soruşturmada, örgüt suçu unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle dava açılmasına yer olmadığına karar verildi. Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince genel seçim öncesinde MHP´nin 6 Haziran´da Diyarbakır´da yapacağı mitingini provoke etmek amacıyla saldırı planladıkları ve Diyarbakır´ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit edilmesinin ardından Zeytinburnu´nda çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla 59 şüpheli hakkında bir süredir yürüttüğü soruşturmada, örgüt suçunun unsurlarının oluşmadığı tespit edildi.

HSYK SORUŞTURMAYI YÜRÜTEN SAVCININ ÖZEL YETKİLERİNİ DÜN KALDIRDI

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) kararıyla dün özel yetkileri kaldırılan Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay´ın yürüttüğü soruşturmada, ´terör örgütü üyesi olmak´ ve ´suç için anlaşma yapmak´ iddialarıyla sorgulanan eski İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Erdem Karakoç´un da aralarında bulunduğu 59 şüpheli hakkında, suçun unsurlarının oluşmaması nedeniyle dava açılmasına yer olmadığı kararı verildi. Savcı Altay, ´2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu´na muhalefet edildiği´ gerekçesiyle bu şüpheliler hakkında dava açılması için ´görevsizlik kararı´ vererek dosyayı, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Diyarbakır´da düzenlenecek MHP mitingini provoke edecekleri iddiasıyla nöbetçi mahkeme tarafından sorgulanan 13 kişiden, aralarında eski İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Erdem Karakoç´un da bulunduğu 11´i, 6 Haziran 2011 tarihinde tutuklanmış, bu kişiler avukatlarının mahkemelere tahliye talepli itirazları üzerine serbest bırakılmıştı.

Silvan´da 13 askerin şehit edilmesinin ardından Zeytinburnu´nda karşıt görüşlü oldukları öne sürülen 2 grup arasında çıkan olaylara karıştıkları öne sürülen 3 kişi de İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 26 Temmuz´da ´örgüt faaliyetleri çerçevesinde halkı ırk farkı gözeterek birbirine karşı eylemde bulunmaya, karşılıklı kavgaya, kargaşaya ve kaos ortamı oluşturmaya çalışmak, kamu düzenini bozmak, toplumsal ayrıştırmaya neden olacak şekilde provokatif eylem hazırlığı içerisinde olmak´ iddiasıyla tutuklanmıştı.

Dosyaları, BDP´li 10 kişinin de tutuklandığı soruşturmadan ayrılan tutuklu 3 şüpheli, avukatlarının yaptığı itiraz sonucu tahliye edilirken, BDP´li şüphelilere ilişkin soruşturmayı özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar devralmıştı. ( AA)

(07 Haziran 2011), son güncel.: (22 Eylül 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

MHP´de şok gelişmeler

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3410    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.398.458