Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

BDP´ye saldırıda Balyoz generali şüphesi

Diyarbakır mitingini provoke edecekleri gerekçesiyle tutuklanan MHP´lilerin 2009´da, Küçükçekmece´de BDP binalarına yönelik saldırı düzenledikleri, talimatı da Balyoz tutuklu sanığı Koramiral Otuzbiroğlu´ndan aldıkları iddia ediliyor. Tutuklanan MHP´lilerin Ergenekon sanıklarıyla bağlantıları da tespit edildi. Bu kişilerden biri olan Gökhan Aygün´ün, Ergenekon tutuklusu Kerinçsiz ve Erenerol´la birlikte fotoğrafları çıktı. Aygün´ün bu fotoğraflar haricinde başka bağlantıları da ortaya çıkarıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

BDP´ye saldırıda Balyoz generali şüphesi

Diyarbakır mitingini provoke edecekleri gerekçesiyle tutuklanan MHP´lilerin 2009´da, Küçükçekmece´de BDP binalarına yönelik saldırı düzenledikleri, talimatı da Balyoz tutuklu sanığı Koramiral Otuzbiroğlu´ndan aldıkları iddia ediliyor. Tutuklanan MHP´lilerin Ergenekon sanıklarıyla bağlantıları da tespit edildi. Bu kişilerden biri olan Gökhan Aygün´ün, Ergenekon tutuklusu Kerinçsiz ve Erenerol´la birlikte fotoğrafları çıktı. Aygün´ün bu fotoğraflar haricinde başka bağlantıları da ortaya çıkarıldı.

MHP´nin Diyarbakır Mitingini provoke etme hazırlığındaki gruba yönelik İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´nün operasyonu faili meçhul başka eylemleri de aydınlattı. DTP Küçükçekmece İlçe Teşkilatı´na 2009 yılında düzenlenen saldırıyı da MHP´li bu grubun gerçekleştirdiği belirlendi. Saldırı talimatını ise Balyoz soruşturmasında tutuklanan Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu´nun verdiği ortaya çıktı. Telefon dinleme tutanaklarına göre Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü´nün kasetlerinin internete düşeceği de günler öncesinden sanıklar tarafından biliniyor.

Bina kurusıkı silahlarla basılmıştı

MHP´nin Diyarbakır Mitingine katılarak provokasyon için partilere yönelik silahlı eylem planlayan gruba yönelik operasyonda tutuklanan 11 kişi arasında bulunan Ümit İlkay Levent, Alişan Öztürk ve Erkan Kurumlu´nun mahkeme kararıyla dinlenen telefonlarından önemli bilgiler elde edildi. Dinlemeler, 6 Aralık 2009´da DTP´nin Küçükçekmece İlçe Teşkilatı´na yönelik saldırıyı da aydınlattı. Yaklaşık 10 kişilik bir grup tarafından kuru sıkı silahlarla gerçekleştirilen saldırıda bina tahrip edildikten sonra duvarlarına üç hilal figürleri çizilmişti. Bu saldırıyı Ümit İlkay Levent ile Alişan Öztürk´ün azmettirdiği belirlendi. Küçükçekmece Ülkü Ocakları Eski Başkanı Alişan Öztürk´ün, MHP Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Kurumlu ile 25 Ağustos 2010 tarihinde yaptığı görüşme ise DTP binasına yapılan saldırının arka planı hakkında bilgiler veriyor. Telefon tapelerine göre zanlılar saldırı talimatının Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu´ndan geldiğini söylüyor.

´Cübbeli´nin kasetleri de geliyor´

Alişan Öztürk´ün 16 Mayıs 2011 tarihli Erkan Kurumlu ile yaptığı görüşme ise Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü´ye şantaj kasetinin ipuçları hakkında da bilgi veriyor. Öztürk´ün ?Bizimkiler yarın Cübbelinin de kaseti patlıyor? şeklindeki sözlerine Erkan Kurumlu ? Hadi onunki de mi?? şeklinde cevap veriyor. Öztürk´ün 14 Mayıs tarihli kimliği belirlenemeyen bir kişiyle yaptığı görüşmede de Ünlü´nün kaseti konuşuluyor. Öztürk, ?Hacı abi sen iki gün sonra kaset skandalını gör? dedikten sonra engelleme çalışmaları hakkında bilgi veriyor. ?Salı gününe işte siteye koyacaklarmış. Biz de engellemeye çalışıyoruz. Şimdi abinin yanına geçeceğim? diyor. Erkan isimli bir zanlıyla konuşan Alişan isimli zanlı ?Cübbeli´nin kasedi yarın saat 4´te internete düşürecekler? diyor. Erkan da ´Hayırlı olsun cevabı veriyor. Alişan kasetlerin yayını engellemeye çalıştıklarını ancak yayınlamak isteyenin çok ters birisi olmasından yakınıyor, olmasını eleştiriyor.

Kıyat Paşa Otuzbiroğlu´nu Savcılık´ta satmış

Savcılık dosyasında yer alan telefon tapelerine göre zanlılar, BDP binasını saldırı talimatının Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu´ndan geldiğini söylüyor:

ERKAN: Atilla Kıyat ifade vermiş Atilla Kıyat´ın ifadesinden sonra Tuğamiral vardı ya o ip.. satıcı

ALİŞAN: Ha

ERKAN: Otuzbiroğlu´u satmış ya

ALİŞAN: Vay o....

ERKAN: Tabi gözün aydın sana kadar gelir hadi

ALİŞAN: Sağ ol ya çok komiksin

ERKAN: Tamam senin komutanın değil mi Otuzbiroğlu

ALİŞAN: Ha

ERKAN: Bu şey BDP baskınında felan talimatları ordan almışsınız

ALİŞAN: Yav ben Yahya başkandan aldım diğerlerini bilmiyorum

ERKAN: Tamam işte o da Otuzbiroğlu´ndan almış

ALİŞAN: Allah Allah ( Star)

ERGENEKON SANIKLARIYLA BAĞLANTILAR

MHP´nin Diyarbakır mitingini provoke edecekleri iddiasıyla tutuklanan 11 kişiden biri olan MHP´li Aygün´ün, Ergenekon tutuklusu Kerinçsiz ve Erenerol´la birlikte fotoğrafları çıktı. MİLLİYETÇİ Hareket Partisi´nin (MHP) Diyarbakır mitinginde provokatif eylem gerçekleştirecekleri iddiasıyla 11 kişinin tutuklandığı soruşturmada Ergenekon bağlantısı araştırılıyor.Alparslan Türkeş´in yakın korumalığını yapan Yusuf Ziyar Arpacık ile İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç yasadışı örgüt yöneticisi olmak´, Orhun Daştan, Alişan Öztürk, Murat Ali Kılıçarslan, Erhan Kurumlu, Hakan Uğur, Murat Alperen, Arif Mergen, Gökhan Aygün ve Ümit İlkay Levent ise yasadışı örgüt üyesi olmak´ suçuyla tutuklanmıştı.

ERGENEKON MU?

Tutuklananlardan MHP Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Aygün´ün, Ergenekon´da tutuklu olarak yargılanan avukat Kemal Kerinçsiz ve Sevgi Erenerol´la birlikte katıldığı basın açıklaması ve etkinliklerde çekilmiş fotoğrafları bulunuyor. Aygün, Kerinçsiz, Erenerol ve yine Ergenekon´da tutuklu sanık Ergun Poyraz´la, tutuksuz sanık Muammer Karabulut´un kurucu ve yöneticisi olduğu Ayasofya Derneği´nin kurucuları arasında yer alıyor. Kerinçsiz´in bilgisayarında tespit edilen Türkiyem Topluluğu Doc isimli belgede Türkiyem Topluluğu İstanbul Yürütme Kurulu içerisinde, yine Milli Güç Derneği ve Büyük Güç Birliği Derneği kurucuları arasında ismi geçiyor. Ayrıca Aygün´de kanser hastalığı sonucu ölen Özel Harekâtçı Emekli Astsubay Arif Kaplan´dan aldığını söylediği bir adet ruhsatsız silah ele geçirildi. ( Sabah)

SORUŞTURMA SONUÇLANDI: MHP MİTİNGİNİ PROVOKE İDDİASINA DAVA YOK

22 Eylül 2011 - Diyarbakır´da düzenlenecek MHP mitingini provoke edecekleri ve Silvan´da 13 askerin şehit edilmesinin ardından Zeytinburnu´nda çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla 59 şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen soruşturmada, örgüt suçu unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle dava açılmasına yer olmadığına karar verildi. Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince genel seçim öncesinde MHP´nin 6 Haziran´da Diyarbakır´da yapacağı mitingini provoke etmek amacıyla saldırı planladıkları ve Diyarbakır´ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit edilmesinin ardından Zeytinburnu´nda çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla 59 şüpheli hakkında bir süredir yürüttüğü soruşturmada, örgüt suçunun unsurlarının oluşmadığı tespit edildi.

HSYK SORUŞTURMAYI YÜRÜTEN SAVCININ ÖZEL YETKİLERİNİ DÜN KALDIRDI

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) kararıyla dün özel yetkileri kaldırılan Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay´ın yürüttüğü soruşturmada, ´terör örgütü üyesi olmak´ ve ´suç için anlaşma yapmak´ iddialarıyla sorgulanan eski İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Erdem Karakoç´un da aralarında bulunduğu 59 şüpheli hakkında, suçun unsurlarının oluşmaması nedeniyle dava açılmasına yer olmadığı kararı verildi. Savcı Altay, ´2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu´na muhalefet edildiği´ gerekçesiyle bu şüpheliler hakkında dava açılması için ´görevsizlik kararı´ vererek dosyayı, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Diyarbakır´da düzenlenecek MHP mitingini provoke edecekleri iddiasıyla nöbetçi mahkeme tarafından sorgulanan 13 kişiden, aralarında eski İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Erdem Karakoç´un da bulunduğu 11´i, 6 Haziran 2011 tarihinde tutuklanmış, bu kişiler avukatlarının mahkemelere tahliye talepli itirazları üzerine serbest bırakılmıştı.

Silvan´da 13 askerin şehit edilmesinin ardından Zeytinburnu´nda karşıt görüşlü oldukları öne sürülen 2 grup arasında çıkan olaylara karıştıkları öne sürülen 3 kişi de İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 26 Temmuz´da ´örgüt faaliyetleri çerçevesinde halkı ırk farkı gözeterek birbirine karşı eylemde bulunmaya, karşılıklı kavgaya, kargaşaya ve kaos ortamı oluşturmaya çalışmak, kamu düzenini bozmak, toplumsal ayrıştırmaya neden olacak şekilde provokatif eylem hazırlığı içerisinde olmak´ iddiasıyla tutuklanmıştı.

Dosyaları, BDP´li 10 kişinin de tutuklandığı soruşturmadan ayrılan tutuklu 3 şüpheli, avukatlarının yaptığı itiraz sonucu tahliye edilirken, BDP´li şüphelilere ilişkin soruşturmayı özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar devralmıştı. ( AA)

(07 Haziran 2011), son güncel.: (22 Eylül 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

MHP´de şok gelişmeler

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3410    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.948.929