Tam
EskidenYeniye
 

Şok iddianame: Generale Balyoz suikasti

Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından 2000 yılında şehit düşen 6 askerin, Balyoz Planı karşıtı Tuğgeneral Mustafa Bıyık´ın tasfiyesine yönelik düzenlenen şüpheli operasyonda öldüğü iddiasına yönelik bir iddianame hazırlandı. Açılacak davanın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davası (Şile kazıları) ile birleştirilmesi talep edildi. İddiaya göre 2000´de Tunceli´de terör örgütüne karşı yapılan operasyon aslında Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Bıyık ve ekibinin tasfiyesine yönelikti. Operasyonda 6 asker şehit oldu, Balyoz planı karşıtı Tuğgeneral Bıyık da son anda ölümden döndü.

Önceki haber title=Sonraki haber

ŞOK iddianame: Generale Balyoz suikasti

Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından 2000 yılında şehit düşen 6 askerin, Balyoz Planı karşıtı Tuğgeneral Mustafa Bıyık´ın tasfiyesine yönelik düzenlenen şüpheli operasyonda öldüğü iddiasına yönelik bir iddianame hazırlandı. Açılacak davanın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davası (Şile kazıları) ile birleştirilmesi talep edildi. İddiaya göre 2000´de Tunceli´de terör örgütüne karşı yapılan operasyon aslında Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Bıyık ve ekibinin tasfiyesine yönelikti. Operasyonda 6 asker şehit oldu, Balyoz planı karşıtı Tuğgeneral Bıyık da son anda ölümden döndü.

Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından 2000 yılında şehit düşen 6 askerin, Balyoz Planı karşıtı Tuğgeneral Mustafa Bıyık´ın tasfiyesine yönelik düzenlenen şüpheli operasyon sonucu hayatını kaybettiği iddiasını soruşturmak üzere iddianame hazırlandı. Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi´ne sunulan iddianamede, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davası (Şile kazıları) kapsamında, hakkında anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak iddiası ile tutuklu yargılanan PKK itirafçısı ve JİTEM elemanı Ulaş Özel kod adlı Özgür Ahiboz´un ifadesine yer verildi.

Ulaş Özel kod adlı itirafçının 2000 yılında şehit düşen 6 askerin, Balyoz Planı karşıtı Tuğgeneral Mustafa Bıyık´ın tasfiyesine yönelik düzenlenen şüpheli operasyon sonucu hayatını kaybettiği iddiası belirtildi ve davanın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon soruşturması ile birleştirilmesi talep edildi.

Geçtiğimiz Mart ayında Sabah gazetesinde yayımlanan haberde, JİTEM´ci olduğu belirtilen Ulaş Özel´in Ergenekon savcısına verdiği 34 sayfalık ifadede, Balyoz Planı karşıtı Tuğgeneral Mustafa Bıyık´ın tasfiyesine yönelik düzenlendiği ileri sürülen 2000 yılındaki operasyonda 6 askerin hayatını kaybettiği ifade edilmişti.Bunun üzerine görüşülen, şehit düşen altı askerden biri olan Nevşehirli Uzman Çavuş Asım Gökmen´in eşi Ayşe Gökmen, iddiaların araştırılması için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´dan soruşturma açmalarını istedi.

Şehit Uzman Çavuş Asım Gökmen´in eşi Ayşe Gökmen, Burada yaralılara yardım gitmediği, yardım istenen ve yaralıların inlemelerinin duyulduğu, telsizlerin kapatılma emri verildiği, 6 kişinin ölüme terk edildiği iddiaları var. Bunların araştırılmasını istiyoruz. Bu iddiaları gazeteden okuduğumuz zaman benim ve çocuklarımın psikolojisi bir defa daha bozuldu, şok olduk. Başbakan ve cumhurbaşkanından soruşturma açmalarını istiyoruz. 10 yıl sonra böyle iddialar ortaya atılıyor. Doğru mudur yanlış mıdır, tam emin olmak istiyoruz. Eşimin şu şu nedenden dolayı şehit olduğunu bilmek istiyorum. Böylece içimiz bir nebze olsun rahatlar. diye konuşmuştu.

Konu ile ilgili iddianame Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanarak Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi´ne sunuldu. İddianamede, davanın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon soruşturması ile birleştirilmesi talep edildi. Açılan dava ile ilgili olarak Nevşehir Ağır Ceza Mahkemesi´nde ifade veren şehit Uzman Çavuş Asım Gökmen´in eşi Ayşe Gökmen sonrasında yaptığı açıklamada, varsa suçluların açığa çıkarılması için açılan davanın kendilerini rahatlattığını söyledi.

Verdiği ifadede davacı olduğunu ve sonuna kadar takip edeceğini belirttiğini söyleyen Gökmen, davanın devamı Malatya veya İstanbul´da olursa da oralara da gideceğini ifade etti. 10 yıl önce olan olayın kendilerine normal bir çatışma olarak söylendiğini, ancak gazete haberinde farklı durumların olduğunun yazıldığını belirten Gökmen, Olayın tam olarak aydınlanmasını istiyorum. Çok acı çektik. Olay tekrar ele alınınca psikolojimiz yine bozuldu. Ancak varsa suçluların ortaya çıkarılacak olması bizi rahatlatıyor. Davayı sonuna kadar takip edeceğim. Sesimizi duyarak olayın üzerine giden herkese teşekkür ediyorum. Varsa suçluların bir an önce adaletin önüne çıkarılarak gerekli cezayı almalarını diliyorum. dedi. ( Cihan)

İŞTE O ŞOK İDDİA: BALYOZ KARŞITI PAŞAYI TASFİYE PLANI

Korkunç iddiayı Sabah gazetesi 6 Mart 2011 tarihindeki haberinde dile getirmişti. Bu iddianın kaynağı JİTEM´ci Ulaş Özel´e göre, 2000´de Tunceli´de yapılan operasyon Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Bıyık´ın tasfiyesine yönelikti. Operasyonda 6 asker şehit oldu, Balyoz planı karşıtı Tuğgeneral Bıyık da son anda ölümden döndü.

Ulaş Özel´in verdiği ifadelerde hiç de yenilir yutulur cinsten olmayan bir iddiayı da ortaya attığı öğrenildi. O iddianın göbeğindeki isim dönemin Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Bıyık. JİTEM ajanı Özel´in 2000 yılında komutana yönelik bir tasfiye planının devreye sokulduğunu ileri sürdüğü belirtildi. 09.01.2000´de Tunceli Ovacık Havaçur mevkiinde MKP örgütünün kış üstlenmesine yönelik bir operasyon yapılacaktı. Bu operasyon için Elbistan cezaevinden kış üstlenmesi ile ilgili alındım. Ben ve yanımda Bektaş kod adlı Harun Çelik alınarak Tunceli ili Ovacık ilçesine götürüldük. Burada istihbarı ve keşif çalışmaları yaptık. Yaptığımız çalışmalar sonucu grubun yerini tespit ettik.

Grubun ayak izleri ve kış üstlenmesinde kalmış oldukları yer tespit edildi. Kış olması ve havanın kararması nedeniyle operasyonun sabah saatlerinde yapılmasının uygun olacağını, aynı zamanda örgüt mensuplarının bulunduğu yerin kale gibi güvenlikli olduğunu tespit ettik. Buraya hava destekli ve güçlü bir operasyon yapılması gerektiğini söyledik. Bu düşüncelerimizi o dönemin Tunceli İl Güvenlik Komutanı Tümgeneral D. B., Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Bıyık, 51. İç Güvenlik Komutanı Tuğgeneral Hulisi Akar, 34. İç Güvenlik Tugayı Komutanı Naci Beştepe ile birlikte yapılan toplantıda söyledik. D. B. telefon ile 3. Ordu Komutanını aradı, durumu bildirdi, 3. Ordu komutanı sabah operasyon yapılmasını istedi. Ben ve Harun Çelik de operasyon sabah olsun istiyorduk. Ancak D. B. hemen girelim dedi ve 2 timle operasyon başlatıldı.

KASITLI OPERASYON

Kış olduğundan örgütün kaçma ihtimali yok... Ormanın bulunmadığı çıplak arazide terk edilmiş bir evin içerisinde kanallar yaparak kış üstlenmesini gerçekleştirmişler. Gündüz gözüyle kobra helikopterin havadan bombalamasıyla tamamı imha edilebilirdi. Köy evinde, arazi çıplak, mevsim kış, kaçma ihtimalleri yok, etraflarını çevirsen havan atışıyla bile tamamını etkisiz hale getirebilecekken anlamsız ve mantıksız bir şekilde, benim kesin olarak kasıtlı diye değerlendirdiğim operasyon yapıldı ve şehitler verdik. Bölge Komutanı Mustafa Bıyık, İstihbarat Şube Müdürü Kurmay Binbaşı Bülent Yavuz, Jandarma Tabur Komutanı Yüzbaşı Ercan Çolak ve bunlarla birlikte 2 tim operasyona helikopter ile götürüldü. Ancak beni ve Harun Çelik´i götürmediler. Bu giden timle ile örgüt mensupları arasında çatışma çıktı. Çatışma neticesi yukarıda isimlerini söylediğim komutanların da aralarında bulunduğu 6 kişi şehit düştü. Bu çatışma ve şehitler tamamen ihmal ve bilinçli bir şekilde olmuştur. Helikopteri düşürdüler...

Helikopter ile takviye gelen Kurmay Binbaşı Seyfullah Saltuk da yaralandı. Terör örgütü içerisindeki tecrübelerim ve JİTEM içerisinde geçirdiğim süreçle elde ettiğim bilgiler, her şekilde bu operasyona gönderilenlerin ölmesinin üzerine planın yapıldığını gösteriyor. Ben bundan şunu gördüm, terörle mücadelede üst düzeydeki kişilerin istemeden de olsa yaptıkları hatalar terörü büyütmüştür. Bölge Komutanı Mustafa Bıyık ve ekibinin tasfiye edilmesi için bu operasyon planlandı. Bu operasyonda Bölge Komutanı da orada şehit olacakken habercisi önüne atlayarak şehit düşmesini önlemiş ve haberci şehit düşmüştür. Paşa ve ekibi iki tim yani 35 kişi ile çatışmanın kesin çıkacağı kış üstlenmesinde olan 25 kişilik MKP grubunun üstüne gönderildi. Çatışma bir gün sürmesine rağmen takviye gelmedi. Bu operasyonda ilk defa bizi bağlı olduğumuz timden ayırdılar. Normal statüde hiçbir yerde paşa, bölge komutanı kesin çatışma çıkacak yere gönderilmez. Daha da kötüsü Jandarma Bölge Komutanlığı İstihbarat Şube müdürünün yetkisi ve görevi olmadığı halde kesin çatışma çıkacak yere gönderilmesinin izahı yoktur. Yaralılar hiçbir takviye ve destek gitmediği için bir gün içinde soğuktan donarak şehit oldular. Telsizde destek istiyorlardı, inleme sesleri geliyordu, D. B. talimat vererek yaralıların sesleri gelmesin diye telsizleri kapattırdı.

BAŞBAĞLAR VE SİVAS

Ulaş Özel bir dönemin karanlık olaylarının en yakın şahitlerinden biri. Örgüte ilk katıldığı yıl 1993´te iki trajedi yaşandı. Başbağlar ve Sivas katliamı. Her iki olaya ilişkin Ulaş Özel şunları anlattığı öğrenildi: ...bu dönemde Sivas Olayları ve Başbağlar Katliamı oldu. Başbağlar katliamını yapan grupla biz yolda karşılaştık. 1993´te meydana gelen Madımak ve Başbağlar katliamı Alevi-Sünni çatışmasını planlayanların ürünüdür. Bu iki olayda da eyleme karışanlar kullanılmışlardır. O tarihte Aleviler içerisinde kendisine yer bulamayan PKK´nın bölgede taban kazanması bu olaylarla olmuştur. Madımak olmadan önce bölgedeki köylerden minibüslerle jandarmaların Sivas´ın merkezine adam taşıdığını herkes biliyor. Başbağlar eylemini gerçekleştirenler İshak kod adlı Orhan İlbay ile Kara Çeko kod adlı Ulaş Erkıram´ın grubudur. Tunceli´deki Alevilere PKK´nın hizmet ettiğini söylüyorlardı. PKK´nın Tunceli´ye girişi böylece sağlandı. Kırsalda faaliyet yürütmeye başladıktan ve PKK´lıları tanıdıktan sonra dönen dolapları anlamaya başladım.

BİZİ İSRAİLLİ MİSHEL EĞİTTİ

Sivas olaylarının hemen akabinde örgüt kampına girdiğini söylediği kaydedilen Ulaş Özel, Madımak´taki olayların terör örgütlerine katılımı aşırı derecede arttırdığını iddia ediyor. Tunceli Ovacık ilçesi Munzur dağı Mercan Vadisi Göller deresi mevkisinde bulunan örgütün kampına gittim. Buraya geldiğimizde yaklaşık 400-500 kişilik bir grup vardı. Kamp kurmuşlardı. Kampta İsrailli, Mishel kod adlı eğitim veren bir şahıs vardı. Gerilla eğitimi, patlayıcı ve suikastlarla ilgili eğitim verildi. İsrailli Mishel´in yanında iki kişi daha vardı. Biri bayan diğeri erkekti. Bayan Filistinliydi... Bu bayanı Mishel´in eşi olarak söylüyorlardı. Bayanın kod ismini unuttum... Erkek Suriye´li Kürttü, Sason kod adını kullanıyordu. Üçü de Türkçe konuşamıyordu. Suriyeli Kürtçe konuşuyordu. Bunları tercüme eden şahıslar vardı eğitim esnasında. Kampta çadırlar vardı... Nöbetçiler vardı... Çok güvenlikli bir kamptı. Kampta 5-6 ay kaldım. Eğitim aldım. Eğitim tamamlanıp beni HozatÇemişgezek bölgesindeki faaliyet yürüten grubun yanına verdiler. Türkiye´de kanlı eylemler yapsın diye yetiştirilen terör gruplarına eğitim veren kişilerden birisinin İsrailli olmasını, eşinin Filistinli olmasını o dönem hiç sorgulamadım. Şimdi düşündüğümde o dönem terör örgütüne gelen M-16 ve ZİG marka uzun namlulu İsrail yapımı silahların amacını daha iyi kavrıyorum. Türkiye üzerinde derin planları olanlar, bizleri yaptıkları o planın bir parçası olarak terör gruplarının içinde kullandılar.

GEÇEN YIL EMEKLİ OLDU

Ulaş Özel´in Tasfiye edilmek istendi dediği dönemin Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Bıyık, geçtiğimiz yıl Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden Korgeneral rütbesiyle emekli oldu. Bıyık Paşa´nın ismi 2003´te hazırlandığı iddia edilen Balyoz Darbe Planı, Destekleyenler - Desteklemeyenler listesinde 4. sırada yer alıyor. Bıyık Paşa´nın bu listede Desteklemez düşünce notuyla fişlendiği görülüyor.

Ulaş Özel verdiği ifadelerde hiç de yenilir yutulur cinsten olmayan bir iddiayı da ortaya attığı öğrenildi. O iddianın göbeğindeki isim dönemin Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Bıyık. JİTEM ajanı Özel´in 2000 yılında komutana yönelik bir tasfiye planının devreye sokulduğunu ileri sürdüğü belirtildi. 09.01.2000´de Tunceli Ovacık Havaçur mevkiinde MKP örgütünün kış üstlenmesine yönelik bir operasyon yapılacaktı. Bu operasyon için Elbistan cezaevinden kış üstlenmesi ile ilgili alındım. Ben ve yanımda Bektaş kod adlı Harun Çelik alınarak Tunceli ili Ovacık ilçesine götürüldük. Burada istihbarı ve keşif çalışmaları yaptık. Yaptığımız çalışmalar sonucu grubun yerini tespit ettik.

Grubun ayak izleri ve kış üstlenmesinde kalmış oldukları yer tespit edildi. Kış olması ve havanın kararması nedeniyle operasyonun sabah saatlerinde yapılmasının uygun olacağını, aynı zamanda örgüt mensuplarının bulunduğu yerin kale gibi güvenlikli olduğunu tespit ettik. Buraya hava destekli ve güçlü bir operasyon yapılması gerektiğini söyledik. Bu düşüncelerimizi o dönemin Tunceli İl Güvenlik Komutanı Tümgeneral D. B., Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Bıyık, 51. İç Güvenlik Komutanı Tuğgeneral Hulisi Akar, 34. İç Güvenlik Tugayı Komutanı Naci Beştepe ile birlikte yapılan toplantıda söyledik. D. B. telefon ile 3. Ordu Komutanını aradı, durumu bildirdi, 3. Ordu komutanı sabah operasyon yapılmasını istedi. Ben ve Harun Çelik de operasyon sabah olsun istiyorduk. Ancak D. B. hemen girelim dedi ve 2 timle operasyon başlatıldı. ( Sabah)

ERGENEKON SAVCILARINA ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİ

Ulaş Özel de terör örgütü TİKKO saflarında 6 yıl boyunca bilfiil görev almış bir militan. Hem örgüt, hem devletin istihbarat birimleri tarafından gayet iyi bilinen, hakkında onlarca sayfa arşiv kaydı tutulan bir isim... Ancak Ulaş Özel´in asıl ününe kavuşması 1999´da JİTEM´e dahil olmasıyla oldu. Bu ilişki yakalandığı 18 Temmuz 2010´a kadar da devam etti. Öyle ki, evinden çıkan el bombaları, patlayıcılar, mermiler, tabanca ve Kaleşnikof´u Bunlar devletin silahıdır diyerek açıkladı. Ergenekon Savcısı Cihan Kansız ve İstanbul Terörle Mücadele polisine toplam 34 sayfalık ifade veren Ulaş Özel, örgüte nasıl katıldığını, JİTEM´e nasıl dahil olduğunu, karanlık operasyonları ve Ergenekon bağlantılarını anlattı. Onun verdiği bilgilerle İstanbul Şile´de cephane kazıları yapıldı. Bu konuda Ergenekon savcılarınca bir dava açıldı.

BIYIK İDDİALARI REDDETMİŞTİ

10.03.2011 14:14 Jitem ajanı Ulaş Özel´in itiraflarında Tasfiye edilmek için çatışmaya gönderildi diye bahsettiği, Balyoz karşıtı paşaya tuzak başlığıyla (6 Mart 2011´de) manşete taşıdığımız emekli korgeneral Mustafa Bıyık (10 Mart 2011´de) SABAH´a konuştu. Bıyık, Böyle bir tuzağı kabul etmiyorum. O kişi neden böyle bir şey söyledi bilmiyorum. 11 yıl sonra bu tartışmaların içinde olmak istemiyorum dedi. Ulaş Özel, 2000´de, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Bıyık´a yönelik bir tasfiye planının devreye sokulduğunu ileri sürmüştü. Geçtiğimiz yıl Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden korgeneral rütbesiyle emekli olan Mustafa Bıyık, SABAH´A konuştu. Tuzak iddiasını kabul etmediğini belirten Mustafa Bıyık, Neden böyle bir şey söylediğini anlamadım. 11 yıl sonra bu tartışmaların içinde olmak istemiyorum. Bu tartışmayı da gereksiz buluyorum dedi.

SPONTANE OPERASYON

Operasyonun spontane geliştiğini anlatan Bıyık, Hava erken karardı. Araziye helikopterle indik. İzleri takip ederek teröristlere ulaştık. Yerde yarım metre kar vardı. Karanlıkta temas oldu. İlk temasta şehit düşen askerlerim benden biraz öndeydi. Sadece iki metre yanımda bir subayım şehit düştü. Öyle ´yardım beklerken dondular´ diye bir şey olmadı. ´Yardım göndermemek için telsiz sesini kıstı´ diyor. Yardım geldi. Gelen helikopter kırıma uğradı diye konuştu. Bıyık, bir bölge komutanının böyle bir çatışmaya girmesinin teamüllere uygun olup olmadığıyla ilgili olarak ise, Bu işin teamülü olmaz... Çatışmada askerlerimin yanındaydım dedi. Bıyık, Balyoz Darbe Planı´nda fişlendiği iddiasıyla ilgili ise, Birileri liste yapmış olabilir. Birileri arkadaşları hakkında bir şeyler yazmış olabilir. Umurumda değil. Artık emekli oldum ve köşeme çekildim yorumunu yaptı. ( Sabah)

(07 Haziran 2011, 14:57)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Şok belge: Cunta TSK´da böyle örgütlendi

Donanmada şok belge: PKK irtibatları

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

JİTEM ajanı: Reşadiye´yi ihbar ettim

Ergenekon-PKK-TİKKO ilişkileri

Flaş!!! Ergenekon´da yeni dava: Şile kazıları

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3413    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.800.013