Tam
EskidenYeniye
 

Zirve, Ergenekon kapsamından çıkarıldı

Ergenekon davası kapsamında gerçekleştirilen ´Zirve Yayınevi Cinayeti´ soruşturması ´yetkisizlik kararı´ verilerek, Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı´na gönderildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Zirve, Ergenekon kapsamından çıkarıldı

Ergenekon davası kapsamında gerçekleştirilen ´Zirve Yayınevi Cinayeti´ soruşturması ´yetkisizlik kararı´ verilerek, Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı´na gönderildi.

Karar, Ergenekon soruşturmasıyla doğrudan ilişkisi bulunmadığı ve suç yerinin Malatya olması gerekçeleriyle alındı. Ergenekon savcıları Savcısı Cihan Kansız ve Ufuk Ermertcan´ın imzasının yer aldığı yetkisizlik kararında, 7´si tutuklu 24 şüpheli bulunuyor. Yaklaşık 50 klasör soruşturma dosyası, mühürlü 10 torba içinde Malatya´ya gönderildi. Malatya´da 4 yıl önce İncil basımı yapılan Zirve Yayınevi´nde, biri Alman uyruklu 3 kişi, boğazları kesilerek öldürülmüştü.

IĞSIZ VE TOLON DA İFADE VERDİ

Soruşturma sürecinde eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız şüpheli olarak ifadeye çağrıldı. Aynı soruşturmada, eski 1.Ordu Komutanı Ergenekon davası sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile Ergenekon davasında tutuklu olarak yargılanan eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu´nun ifadesi alındı.

ERUYGUR´UN ADI GEÇTİ

Zirve Yayınevi davasının müdahil avukatları, Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen duruşmalarda, Tolon, Eruygur ve Hilmioğlu´nun dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Hasan Iğsız ile sık sık bir araya geldiklerini ve toplantılar yaptıklarını iddia etmişti. Adı geçen isimlerin Zirve katliamından önce ve sonra Malatya´da bir araya geldiklerine dair fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflar delil olarak dava dosyasına konmuştu. Avukatlar, 18 Şubat 2010´da özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine başvurarak, Zirve Yayınevi cinayetinin Ergenekon´ örgütüyle bağlantılı olduğunu ileri sürdü. Yine soruşturma kapsamında, eski Malatya Jandarma Komutanı emekli albay Mehmet Ülger, istihbarat binbaşı Haydar Yeşil, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Ruhi Abat, başçavuş Abdullah Atılgan, başçavuş Murat Göktürk, uzman çavuş Mehmet Çolak ve uzman çavuş Adil Akçay, 21 Mart´ta tutuklandı.

MALATYA´DAN ERGENEKON SAVCILARINA GELEN İHBAR MEKTUBUYLA OPERASYONLAR BAŞLATILMIŞTI

Malatya´da gerçekleşen Zirve Yayınevi katliamı üzerine başlatılan soruşturma ve ardından açılan dava 4 yıldır Malatya Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülmekteydi. Ancak Ergenekon savcılarına Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili çok önemli bir ihbar e-postası ulaştı. 17 Mart 2011´de İstanbul merkezli şok operasyonların ve gözaltı dalgalarının başlamasına neden olduğu iddia edilen Ali A. isimli imzasız ihbar mektubunun Malatya´dan gönderildiği belirtiliyordu. İhbar mektubunda şu iddialar bulunuyor:

Yapılanları artık içim kaldırmıyor. Emre Günaydın´ı yönlendiren ve azmettiren kişi Komutanımız Mehmet Ülger´in yönlendirmeleriyle İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Ruhi Abat´tır. Ruhi Abat, yaklaşık 4-5 aydır, Alay Komutanımız Mehmet Ülger ile beraber çalışmaktaydı. Ruhi Abat´ı ilk irtibata geçiren kişi Üniversite Karakol Komutanı Halil İşler´dir. Daha sonra alay komutanımızla irtibatı ise Şeymuz kod adlı Mehmet Çolak uzman sağlamaktadır. Özellikle olay öncesinde ve sonrasında bu çalışmalar yoğunluk kazanmıştır. (...) Ayrıca olay öncesinde ve sonrasında da Ruhi Polat isimli şahısla da çok sıkı bir irtibat var. (...) Elde edebildiğim kadarıyla Ruhi Polat´ın telefonu 537 677 xx xx. Mehmet Çolak uzmanın telefonu ise 535 210 xx xx´dır. Daha fazla bilgiyi size açıklarsam beni de tespit ederler. Beni ortadan kaldırmak için hiç tereddüt etmeyecek kadar kendilerinden geçmişlerdir. Türkiye´nin daha büyük komplolarla karşı karşıya adına bunları açığa çıkarmanız umuduyla. Ali A. Malatya.

DAVA DOSYALARI MALATYA´YA ULAŞTI

07 Temmuz 2011 - İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız´ın yetkisizlik kararı verdiği Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin soruşturma dosyası, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.Zekeriya Öz´ün başlattığı soruşturmayı yürüten Cihan Kansız, yetkisizlik kararı vererek 98 klasörden oluşan soruşturma dosyasını Malatya´ya gönderdi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet savcısı Şeref Gürkan tarafından yürütülecek olan soruşturma kapsamında dava açılması bekleniyor. ( AA)

20 YILLIK KİLİSE ÜYESİ JİTEM ELEMANI ÇIKTI

08 Temmuz 2011 - 20 Protestan´ın yaşadığı Mersin´de daha önce üç jandarma ajanı belirlenmişti. 20 yıldır cemaatte olan bir kişinin daha ajan olduğu ortaya çıktı. Radikal gazetesinin haberine göre Mersin ve Tarsus´ta, sayıları ancak 20´yi bulan Protestan cemaati üyelerinden eski Başpapaz İ.Ç. ve iki yayınevi çalışanından sonra, geçen yıl ölen Hakan Çevikoğlu adlı bir kişinin daha jandarmanın haber elemanı olduğu anlaşıldı.

Asıl adının İ.Ç. olduğu iddia edilen Zirve Yayınevi davası ve misyonerlik karşıtı faaliyetlerle ilgili soruşturmaların gizli tanığı Deniz Uygar 14 Mart 2011´deki ifadesinde, ?Hakan Çevikoğlu´nun Ankara, İstanbul ve İzmir´de kuvvetli istihbari bağlantıları olan güçlü bir haber elemanı olduğunu, Eski Mersin Jandarma İstihbaratı´nda Aşırı Sağ Faaliyetler Bölümü amiri olarak görev yapan Astsubay Abdullah Atılgan´a bağlı çalıştığını anlattı. Ayrıca Çevikoğlu´nun İspanya´da öldürüldüğünü duyduğunu söyledi.

´Evet elemanımdı´

Bu iddia, 20 Mart 2011´de Başçavuş Abdullah Atılgan´a da soruldu. Atılgan ?Hakan Çevikoğlu´nu bana İ.Ç. tanıştırdı. Onu da misyonerlik konusunda haber elemanı olarak kullandım. Kayıtlı haber elemanımdır. Kendisine bu amaçla ödeme yapılıp yapılmadığını hatırlamıyorum. Yaklaşık bir yıl çalıştık. Ancak bize verdiği bilgileri başka yerlerde de konuştuğunu duyduğumdan güvenilir olmadığı kanaati ile kendisi ile ilişkimi kestim? dedi.

Protestan topluluğundan alınan bilgiye göre Çevikoğlu, 20 yıldır içlerinde bulunuyordu. Kendisi ve ailesi de inançlı birer Hıristiyandı. Çevikoğlu, Mersin Protestan Kilisesi´nin kayıtlı üyesiydi. Fakat uygunsuz davranışları nedeniyle kiliseden uzaklaştırıldı. O da Tarsus´ta bir başka kiliseye devam etti. Hatta gizli tanık Deniz Uygar´ın iddiasına bakılırsa, Mersin Jandarması´nın bu kilisede yapılan bir toplantıyı izlemesi işlemine Çevikoğlu yardımcı oldu. Çevikoğlu, Temmuz 2010´da İspanya´da geçirdiği trafik kazasında öldü.

Dernek bile kurdu

Çevikoğlu, jandarmanın Protestanlar arasına yerleştirdiği dört haber elemanından yalnızca biri, fakat hiç bilinmeyen kişisiydi. Diğer üç ajandan en önemlisi, eski Tarsus Protestan Kilisesi Başpapazı İ.Ç.´ydi. Sigorta ödemeleri jandarma tarafından yapılan İ.Ç., 2005´te İslam´a döndüğünü ve ´misyonerliğe´ karşı savaş açtığını açıklamış, bu amaçla Mersin´de ´Siyasi Misyonerliğe Karşı Güçbirliği Derneği´ni kurmuştu. Hatta bir de ´Şifre Çözüldü´ adlı kitap yazmıştı. İ.Ç., Haziran 2006´dan sonra Malatya Jandarma İstihbaratı´nın haber eleman olmuştu.

Artık hiç bir şeye şaşırmıyoruz

Hakan Çevikoğlu´nun haber elamanı olduğunu Radikal´den öğrenen eski Türk Protestan Kiliseleri Birliği Başkanı İhsan Yenal Özbek, ?Ailesini tanırım. Hiç beklemezdim. Çok şaşırdım? dedi. Özbek, Mersin´deki Protestan sayısının 20 olduğunu, buna karşın ajan sayısının dörde çıktığını anımsatarak, şöyle devam etti: ?Artık hiçbir şeye şaşırmıyorum. Mersin gibi Protestanların az olduğu bir şehirde bu kadar JİTEM faaliyeti varsa, İstanbul ve Ankara´da nasıldır bilemiyorum.?

Yayınevinde de iki ajan vardı

Hakan Çevikoğlu ve İ.Ç dışında Protestanların içinde iki ajan daha vardı. İncil ve Hıristiyanlığa ilişkin kitapların satış ve dağıtımını yapan Kayra adlı şirketin çalışanı Abdullah Selenoğlu´ydu. Selenoğlu´ndan sonra aynı yayınevinde çalışan Levent Ercan Gelegen de zaman zaman görüşülen bir haber elemanı olmuştu. ( Radikal)

(06 Temmuz 2011), son güncel.: (08 Temmuz 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve Balyoz, Malatya´da ´zirve´ yapmış

Zirve´yi başlatan papazdan şok itiraflar

Flaş!!! Zirve soruşturmasında 6 ilde arama

Flaş!!! Ergenekon´da ´Zirve´ operasyonu

Tanık: Malatya ve Dink ´Kafes´ işi

Flaş!!! Dink davası tanığından yeni şok ifadeler

Malatya Zirve Katliamı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Zirve Yayınevi Katliamı ile Kafes davaları birleşebilir

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3527    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.011.860