Tam
EskidenYeniye
 

İşte darbecileri korkutan 13 general

İkinci Balyoz davası delil klasörlerinden şok belgeler çıktı. Balyoz darbesi başlatıldığında, şu an Balyoz´da tutuklu sanık olan Tuğamiral Kadir Sağdıç ve Fatih İlgar´ın da aralarında olduğu 24 subay, ´darbeye karşı geleceği´ düşünülen 13 üst düzey komutanı tutuklamakla görevlendirilmiş. Tutuklamayı yapacak subaylara ´Ateş gücü yüksek MP-5 marka silahlar yemin metni okutulup, imzalatılarak´ teslim edilmiş. Belgenin altında Milli Savunma Bakanlığı tarafından görevinden alındıktan sonra Balyoz Davası´nda tutuklanan Abdullah Gavremoğlu´nun adı da yer alıyor. Darbeciler, başarısızlığa uğramamak için Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk ve ailesine yönelik faaliyetler de planlamış.

Önceki haber title=Sonraki haber

İşte darbecileri korkutan 13 general

İkinci Balyoz davası delil klasörlerinden şok belgeler çıktı. Balyoz darbesi başlatıldığında, şu an Balyoz´da tutuklu sanık olan Tuğamiral Kadir Sağdıç ve Fatih İlgar´ın da aralarında olduğu 24 subay, ´darbeye karşı geleceği´ düşünülen 13 üst düzey komutanı tutuklamakla görevlendirilmiş. Tutuklamayı yapacak subaylara ´Ateş gücü yüksek MP-5 marka silahlar yemin metni okutulup, imzalatılarak´ teslim edilmiş. Belgenin altında Milli Savunma Bakanlığı tarafından görevinden alındıktan sonra Balyoz Davası´nda tutuklanan Abdullah Gavremoğlu´nun adı da yer alıyor. Darbeciler, başarısızlığa uğramamak için Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk ve ailesine yönelik faaliyetler de planlamış.

Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı´nın bir numaralı tutuklu sanığı olduğu 28 sanıklı İkinci Balyoz Davası´nın, önceki gün avukatlara verilen ek delil klasörlerinde bulunan belgelerden Balyoz Planı´na karşı çıkan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nda görevli 13 komutanın nasıl ve kim tarafından tutuklanacağı bilgisi alındı.

İŞTE DARBE KARŞITI 13 KOMUTAN

Belgelere göre halen Balyoz Davası sanığı olan Tuğamiral Kadir Sağdıç ve Fatih İlgar´ın da aralarında olduğu 24 subay, ?darbeye karşı geleceği? düşünülen ve daha sonra Deniz Kuvvetleri Komutanı olan Yener Karahanoğlu, Bülent Alpkaya, Metin Ataç, Eşref Uğur Yiğit´in yanı sıra Ömer Esentürk, Engin Heper, Necati Kurt, Nusret Güner, Bülent Bostanoğlu, Ahmet Aksoy, Ahmet Şenol, Hüseyin Çiftçi ile halen Donanma Komutanı olarak görev yapan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Murat Bilgel gibi hassas noktalarda görev yapan askerleri tutuklamakla görevlendirildi.

MP-5´LERLE BASKIN YAPILACAK KOMUTANLAR TUTUKLANACAKTI

Yine belgeye göre tutuklama yapacak subaylara ?Ateş gücü yüksek MP-5 marka silahlar yemin metni okutulup, imzalatılarak? teslim edildi. Belgenin altında Milli Savunma Bakanlığı tarafından görevinden alındıktan sonra Balyoz Davası´nda tutuklanan Abdullah Gavremoğlu´nun adı da yer alıyor. Tutuklamada kullanılacak MP-5, ateş gücü yüksek ve yakın mesafe çatışmalarda kullanılan bir ağır muharebe silahı. Alman yapımı makineli tabanca tek tek ve seri atış yapabiliyor. Sabit ve seyyar dipçikleri var. 50-60 metre mesafeden köklü ağaç gövdesinde 10 santim derinliğinde delik açabilen silah bir dakikada 650 mermi atıyor.

TÜMAMİRAL ERTUĞRUL´DAN YUNANİSTAN´LA KRİZ ÇIKARMA GAYRETİ

NATO Birleşik Görev Gücü´nde uluslararası suların güvenliği için 25 ülke askerine komuta ederken tutuklama kararı üzerine Türkiye´ye dönen ve Balyoz Soruşturması´nda tutuklanan Tümamiral Ahmet Sinan Ertuğrul´a ilişkin belgeler de delil klasörlerine girdi. Buna göre Balyoz´da yer alan Suga Planı´na göre Yunanistan ile kriz çıkarmak için yapılan iki plan 13 Aralık 2002´de Aksaz Deniz Üs Komutanlığı´nda değerlendirildi. Tümamiral Sinan Ertuğrul´un da aralarında olduğu 7 subayın yaptığı toplantıda balıkçı tekneleriyle ilgili sürtüşme çıkarma planının ?Beklenen etkiyi oluşturmayabileceği? ancak İleryoz Adası´na yapılması planlanan Amfibi Harekâtı´nın Yunanistan´ın teyakkuz durumunda değişiklik yaratabileceği belirtildi. Balyoz sanıklarının özellikle Donanma Komutanlığı´nın bulunduğu Gölcük ve bağlı tüm birliklerde ?Özel Haber Elemanı? ağı kurduğuna dair belgeler de ek delil klasöründe yer aldı. Görevlendirilen bu kişilere dönemin Donanma Komutanı Özden Örnek´in bilgisi dahilinde ?Haber Alma Ödeneği Sarf Yönergesi, DKY/14-6? aracılığıyla ödeme yapıldığı, ayrıca göreve başlarken de bir yemin metni okutulduğu belirlendi.

DELİLLER ARASINDA ISLAK İMZALI BİLVANİS BELGELERİ DE VAR

Delil klasörlerinde Eskişehir´de ?Tarikat Çiftliği? olduğu gerekçesiyle izlendiği öne sürülen Bilvanis Çiftliği´nin havadan çekilmiş fotoğrafları da yer aldı. Bilvanis Çiftliği ile ilgili askeri belgelerin önemli bir bölümünün ıslak imzalı olması dikkat çekti. ( Habertürk)

DARBECİLER HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI ASPARUK VE AİLESİNE BASKI PLANLAMIŞ

İkinci Balyoz iddianamesinin ek delil klasörlerinde Oraj Hava Harekat Planı´nın başarısı için dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk ve ailesine yönelik faaliyetleri içeren doküman da yer aldı. Yapılan hazırlıkların komutan tarafından öğrenilmesinin engelleneceği belirtilen dokümanda, Asparuk ve ailesinin tüm programlarının izleneceği, askeri ve sivil tüm telefonlarının dinleneceği ifade ediliyor. Sıkıyönetimin ilanından sonra Asparuk´un kendi isteği ile emekli olduğuna dair dilekçe imzalatılacağı kaydedilen dokümanda, Balyoz sanığı Halil İbrahim Fırtına´ya destek sağlanması için üstün vasıfları olduğunun ön plana çıkarılacağı belirtiliyor.

İkinci Balyoz iddianamesinin ek delil klasörlerinde yer alan ´Ek-G Lahika-1´ ibaresi yazılı ve ´Oraj Hava Harekat Planı Komutana karşı yapılacak psikoloik harekat ve komutana destek verebilecek personele uygulanacak usuller´ başlıklı ´çok gizli´ belgede dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk´a karşı yapılacak faaliyetler sıralanmış. O dönemde Albay olan Bertan Nogaylaroğlu adına imza açılan belgede sıkıyönetim ilanından önceki zamanda yapılacak faaliyetler ve sıkıyönetim ilanı ile birlikte yapılacak faaliyetler tek tek anlatılmış.

ÇALIŞMALAR FARK EDİLİRSE JENERİK HARP OYUNUNA YÖNELİK HAZIRLIKLAR OLDUĞU BİLDİRİLECEK

Asparuk ve ailesine karşı yürütülecek faaliyetlerin Oraj planının başarısını doğrudan etkileyeceği belirtilen belgede, ´sıkıyönetim ilanından önceki zamanda yapılacak faaliyetler´ başlığı altında altı madde sıralanmış. Buna göre, Harp Akademileri Komutanlığı´nda yapılan hazırlıkların Hava Kuvvetleri Komutanı tarafından öğrenilmesi engellenecek, komutana gelecek her türlü bilginin önü kesilecek, Harp Akademileri Komutanlığı´nda yapılan hazırlıkların öğrenilmesi durumunda çalışmaların jenerik harp oyununa yönelik hazırlıklar olduğu bildirilecek, bu konu ivedilikle özel kurye aracılığı ile Harp Akademileri Komutanı´na iletilecek. Komutanın ve ailesinin tüm programları yakından takip edilecek, askeri ve sivil tüm telefonları dinlenecek ve Harp Akademileri Komutanlığına haftalık raporlar gönderilecektir. Komutan ile yakın temasta bulunan ve şüpheli hareketleri gözlenen şahıslar yakından takip edilecek ve tüm telefonları dinlenecektir. Hava Kuvvetleri Komutanlığı karargahında çalışan ve Oraj Hava Harekat Planında öngörülen faaliyetlere destek vermeyecek personel önceden tespit dilecektir. Bu hususta yapılacak çalışmalar dikkat çekmeyecek şekilde ve gizlilik içerisinde yürütülecektir. Ege uçuşlarının sayısının artırılmasına yönelik olarak komutan üzerinde baskı oluşturulacak, gerekirse sert önlemlerin alınması gerektiği her fırsatta ve her kademede komutana söylenecektir.

Sıkıyönetimin ilanı ile birlikte yapılacak faaliyetler ise şöyle: Komutanın yurt dışında olması durumunda ataşelik vasıtası ile komutanın yurda dönmesi sağlanacaktır. Yurt içinde ancak Ankara dışında olması durumunda ilgili garnizon komutanlığı ile temas kurularak bulunduğu yerden komutanın emniyetinin alınması ve kimse ile görüştürülmemesi sağlanacak, İstihbarat Başkanı Hava Pilot Tümgeneral Ziya Güler başkanlığında bir heyet tarafından Hava Orgeneral Cumhur Asparuk, Ankara´ya getirilecektir. Komutanın kendi isteği ile emekli olmasına dair dilekçeyi imzalaması sağlanacaktır. Sıkıyönetim süresince komutanın emniyeti alınacak ve kontrol altında tutulacaktır. Oraj Hava Harekat Planı´na destek vermeyen, tereddüt gösteren personel ile hal ve davranışlarından şüphelenilen personelin emekliye sevk edilmesi sağlanacak, emekliye sevk edilemeyenler ise TSK´dan ihraç edilecektir. Bu kategorideki personelin işlemleri Albay Bertan Nogaylaroğlu tarafından takip edilecektir. Sıkıyönetim Basın ve Halkla İlişkiler Merkezi ile koordineli olarak kamuoyuna Hava Kuvvetler Komutanı Orgeneral Cumhur Asparuk´un sağlık problemleri sonucu kendi isteği ile emekli olduğu açıklanacaktır. Hava Orgeneral H. İbrahim Fırtına´nın üstün vasıfları ön plana çıkartılıp, yeni Hava Kuvvetleri Komutanının askeri ve sivil kamuoyu tarafından desteklenmesi sağlanacaktır.

Dokümanda ismi geçen Korgeneral Ziya Güler ve belgenin altında adına imza açılan emekli Tümgeneral Bertan Nogaylaroğlu, Balyoz soruşturması kapsamında halen tutuklu bulunuyor. ( Cihan)

(13 Temmuz 2011, 13:09)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

2. Balyoz iddianamesine kabul

Eskişehir´de yeni Balyoz belgelerinin ele geçirilmesi manşetlerimiz

Balyoz´da yeni belgeler ele geçirildi

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3543    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.800.468