Tam
EskidenYeniye
 

Tanık: Albayı Erzincan´da karşıladık

Islak imzalı komplo belgesi davasının bugün görülmeye başlanan 21. duruşmasına gizli tanık ´Munzur´un ifadeleri damga vurdu. Tutuklu sanıklardan Kurmay Albay Dursun Çiçek´in Erzincan´a geldiğini ve kendilerinin de Çiçek´i karşıladıklarını söyleyen Munzur, İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş´un kendisine 2 bin TL vererek misafir Çiçek için akşam bir eğlence düzenlemesini istediğini, bu isteği kendisine ait kafede yerine getirdiğini ifade etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

Tanık: Albayı Erzincan´da karşıladık

Islak imzalı komplo belgesi davasının bugün görülmeye başlanan 21. duruşmasına gizli tanık ´Munzur´un ifadeleri damga vurdu. Tutuklu sanıklardan Kurmay Albay Dursun Çiçek´in Erzincan´a geldiğini ve kendilerinin de Çiçek´i karşıladıklarını söyleyen Munzur, İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş´un kendisine 2 bin TL vererek misafir Çiçek için akşam bir eğlence düzenlemesini istediğini, bu isteği kendisine ait kafede yerine getirdiğini ifade etti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 21. 21´inci duruşmasına tutuklu sanıklar Dursun Çiçek, Serdar Öztürk ve Deniz Yıldırım katıldı. Kırmızı bültenle aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan firari sanık Bedrettin Dalan ile diğer 3 tutuksuz sanık ise duruşmaya gelmedi.Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, gizli tanık Munzur´un, mahkeme salonunun arka tarafından bulunan özel gizli tanık odasında hazır olduğunu ve ifadesine başvuracaklarını söyledi. Kimliği ortaya çıkmasın diye sesi ve görüntüsü bozularak mahkeme salonuna aktarılan gizli tanık Munzur, katip Süleyman Karaca´nın da yanında bulunduğu gizli tanık odasından ifadesini verdi.

Davanın tutuklu sanıklarından Kurmay Albay Dursun Çiçek´in Erzincan´a gittiği, örgüt faaliyetleri kapsamında gizli toplantılara katıldığı ileri sürülmüştü. Bu iddiaları reddeden Çiçek ise, görev gereği dahi Erzincan´da bulunmadığını söylemişti. Ancak gizli tanık Munzur, sanık Çiçek´in Erzincan´a geldiğini söyledi. Çiçek´in helikopterle geldiğini belirten Munzur, askeri araç ile havaalanı dışına çıkarıldığını ve daha sonra da sivil bir araç ile kalacağı Konak Mazlum Otel´e kadar götürdüklerini kaydetti. Munzur, sanık Çiçek´i havaalanında karşılayan ve İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli olan Şenol Başçavuş´un kendisine 2 bin TL vererek misafir Çiçek için akşam bir eğlence düzenlemesini istediğini aktardı. Munzur, Şenol Başçavuş´un bu isteğini kendisine ait kafede yerine getirdiğini ifade etti.

TANIK MUNZUR, ÇİÇEK´İN ERZİNCAN´A GELDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Gizli Tanık Munzur, sahibi olduğunu söylediği kafesine gelip giden İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş ile tanıştıklarını zamanla samimi olduklarını anlattı. Gizli Tanık Munzur, ?Dursun Çiçek, Erzincan´a geldiğinde Erzincan İl Jandarma Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş gidip askeri havaalanından aldık. Sivil bir helikopter ile geldiler. 2 sivil bir de askeri araç vardı. Ben Şenol Başçavuş´un aracındaydım. Benim olduğum araçta 3 kişi vardı. Sivil giysiliydiler ama asker oldukları belli oluyordu. Benim kafemde çay içtikten sonra Dursun Çiçek´i ve diğerlerini otele götürdük. Şenol Komutan, otel görevlilerine ´hiçbir kayıt yapılmasın´ dedi. Sonra Şenol Komutan bana 2 bin lira verdi. ´Akşama kafeyi kapat, güzel bir masa hazırla. Akşam kafeyede kimseyi alma içkide al´ ´ dedi şeklinde konuştu. Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu 8 komutanın akşam kafesine geldiğini anlatan Gizli Tanık Munzur, O akşam Dursun Çiçek´in kendisini fırça attığını, Çiçek´in ´Sana verilen görevi neden yapmıyorsun´ dediğini iddia etti. Munzur, İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş´un, İliç savcısı Bayram Bozkurt aleyhine yürüttüğünü iddia ettiği komplo planlarını da anlattı. Munzur, Şenol Başçavuş bana İliç savcısı Bayram Bozkurt´un evine tarihi eser ve silah koymamı istedi ancak ben reddettim. Hatta başçavuşa, ´Neden bu kadar İliç savcısıyla uğraşıyorsunuz´ diye sordum. Oda sen karışma dediğimi yap dedi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, yapılan toplantının tarihini sorması üzerine tanık Munzur, Ne yazdı ne kıştı. Ortasıydı. Toplantı kafede yapıldı şeklinde konuştu. Munzur´un bu cevabı üzerine salonda bulunan izleyiciler ise güldü.

NE FAZLA KIŞTI, NE FAZLA YAZDI

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Munzur´un ifadesinde bazı çelişkiler olduğunu belirterek savcılık ifadesinde ?her yerin karla kaplı olduğunu söylemesine karşın tanığın duruşmada farklı beyanda bulunduğuna dikkat çekti. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, ´Dursun Çiçek Erzincan´a tam olarak ne zaman geldi?´ sorusuna tanık Munzur, Ne fazla kıştı, ne fazla yazdı. Tam olarak bilemiyorum. Kar yoktu. Ailesel sıkıntılarım vardı tam olarak tarihleri hatırlamıyorum şeklinde konuştu.

CİHANER´İN TANIMIYORUM

Savcı Pekgüzel, tanık Munzur´a Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´i tanıyıp tanımadığını sordu. İlhan Cihaner´i tanımadığını söyleyen Munzur, Cihaner´in de bir kez kafesine geldiğini iddia etti. Pekgüzel´in jandarmada haber elemanı mıydınız? sorusuna Munzur, Hayır. Jandarmada bir görevim yoktu dedi.

AVUKAT İREM ÇİÇEK TANIK İFADE VERİRKEN YANINDA OLMAK İSTİYOR

Bu arada Albay Dursun Çiçek´in kızı olan ve aynı zamanda avukatı olan İrem Çiçek, 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne dilekçe sundu. Çiçek dilekçesinde, Gizli tanığın beyanlarını bir kağıttan okuyup okumadığını bilemeyeceğimizden, gizli tanığın ifadesi alındığı sırada yanında bulunmayı talep ediyorum ifadelerini kullandı. Duruşma gizli tanık Munzur´un sorgu ve beyanın alınmasıyla devam ediyor. ( Cihan, Zaman, DHA, AA)

Duruşmaya verilen aranın ardından ifadesinin alınmasına devam edilen gizli tanık ´Munzur´, kamera ile salondaki sanıklar yakınlaştırılarak sorulduğunda, Dursun Çiçek´i teşhis ettiğini ifade etti.

İFADE DEĞİŞTİRMEM İÇİN 80 BİN LİRA PARA GETİRDİLER

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in cemaate ilişkin sorusuna Munzur, cemaate yapılacak operasyonda kullanılmak üzere Erzincan´da öğrenciler için 3 ev tutulduğunu, birini kendisinin tuttuğunu anlatarak, ´Cemaate operasyon yaptırmaya çalıştılar. İfademi değiştirmem için bana 80 bin lira para getirdiler´ yanıtını verdi. Gizli tanık Munzur, Savcı Pekgüzel´in ´Paraları gördünüz mü?´ sorusu üzerine görmediğini söyledi.

Pekgüzel´in ´Savcı Osman Şanal´dan şikayetçi oldunuz mu?´ sorusu üzerine gizli tanık Munzur, şikayetçi olmadığını belirterek, ´Ağabeyim ve Ömer diye arkadaşım tepeye gitmiştik. Bizim cep telefonlarımızdan mı tespit ettiler bilmiyorum. Jandarma beni gözaltına aldı. Beni davadan vazgeçirmeye çalıştılar. Osman Şanal´ın benden zorla ifade aldığını söylememi istediler´ diye konuştu.

Sanık Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen´in, ´Size nasıl bir ifade vereceğiniz yönünde telkinde bulunuldu mu? Herhangi bir görevlinin teması oldu mu?´ sorusuna Munzur, tanıklığı konusunda kimseden telkin almadığını ve herhangi bir görevlinin kendisi ile temasa geçmediğini söyledi.

´İfadenizde, Dursun Çiçek´in sizi fırçaladığını söylediniz. Kendisini tanıyor musunuz?´ sorusuna Munzur´un tanımadığı şeklinde cevap vermesi üzerine avukat Ülgen, ´Bir kişi tanımadığı başka bir kişiyi nasıl fırçalar?´ diye tekrar sordu. Bunun üzerine Munzur, ´Şenol Komutanı fırçalayan beni fırçalamaz mı?´ dedi.

Gizli tanık Munzur, avukat Ülgen´in, ´Cemaat evlerini tespit etme görevi vermişler size. İliç Savcısını kadınlarla birlikte görüntülemek gibi böyle görevleri neden size veriyorlar?´ sorusuna, ´Benim kafeme herkes gelir giderdi. Herkes beni tanırdı´ yanıtını verdi.

İREM ÇİÇEK´İN TALEBİ REDDEDİLDİ

Sanık Dursun Çiçek´in kızı ve avukatı olan İrem Çiçek, gizli tanık odasına girerek tanık Munzur ifade verirken yanında bulunmayı talep etti. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tanığın kimliğinin ifşa edilebileceği ihtimali olduğu ve bunun da kanunla korunduğunu ifade ederek, talebin reddine karar verdiklerini açıkladı.

Avukat İrem Çiçek, gizli tanık Munzur´un, gazeteciler Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve bazı milletvekilleriyle defalarca görüşme talebinde bulunduğunu anımsattı. Kendi ifadesinde de tanık Munzur´un kimliğini açıkladığını öne süren avukat İrem Çiçek, bu nedenle de Munzur´un gizli tanık olarak kabul edilemeyeceğini iddia etti.

Avukat Çiçek´in, söz konusu isimlerle görüşme isteği ile ilgili detayları sorması üzerine Munzur da kendisinin kayıtsız bir otele yerleştirildiğini, daha sonra bir fırsatını bularak kaçtığını ve Yargıtay´dan yardım istediğini, ama kimseden yardım alamadığını belirtti.

Sanık Dursun Çiçek´in, ´Neden gizli tanık olmaya karar verdiniz?´ sorusuna da tanık Munzur, ´Gazetelerde çıkan haberler üzerine gittim ifade verdim´ dedi.

Sanık Çiçek´in, ´Neden beni Erzincan işine kattınız?´ sorusuna gizli tanık Munzur, ´Siz Erzincan´a geldiniz. Benim kafeme de geldiniz oturdunuz´ yanıtını verdi.

Gizli tanık Munzur, sanık Dursun Çiçek´in ´Gizli tanık Efe´nin ifadelerinden haberin var mı? Tanıyor musun?´ sorusunu da gizli tanık Efe´yi tanıdığını, ifadelerinden ise haberinin olmadığı şeklinde yanıtladı.

´HIRSIZLIĞA BAŞLADIM´

Avukat Çiçek´in tekrar söz alarak, herhangi bir soruşturma ya da yargılama geçirip geçirmediğini sorması üzerine gizli tanık Munzur, herhangi bir yargılama ya da soruşturma geçirmediğini söyleyerek, ´Beş yıldır evimden, işimden ayrıyım. Psikolojimi bozdular. İki yıldır kaçmaktan cebimdeki tüm parayı bitirdim. Sizin sayenizde hırsızlığa başladım´ diye konuştu.

Üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu´nun, ´Şenol Bozkurt, AKP, Fethullah Gülen, Alevi ve ´Ergenekon´ soruşturması ile ilgili sana bir şeyler söyledi mi? sorusuna da gizli tanık Munzur, ´Hayır, hiç bahsetmedi. Zaten ben onların neye hizmet ettiklerini o zaman bilmiyordum´ yanıtını verdi.

Tanık ´Munzur´, korunmasının devamını isteyerek, yerinin değiştirilmesini talep etti.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, araya girerek duruşmayı yarına erteledi. ( AA)

´3 EV TUTUP CEMAAT EVİ SÜSÜ VERDİK, EVLERDEN BİRİNE İKİ ERKEK İKİ KIZ YERLEŞTİRDİK´

02 Ağustos 2011 - Savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in sorusu üzerine Cemaate yapılacak operasyonda kullanılmak üzere Erzincan´da öğrenciler için 3 ev tutulduğunu, birini kendisinin tuttuğunu anlatan gizli tanık Munzur, ?Cemaate operasyon yaptırmaya çalıştılar. İfademi değiştirmem için bana 80 bin lira para getirdiler? dedi. Munzur, evlerden birine iki erkek iki kız yerleştirdiğini, bütün masraflarını ise Şenol komutanın karşıladığını iddia etti. Dönemin CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınaztepe ve CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin´in, kendisini bir yere götürdüğünü iddia eden Munzur, ?Tınaztepe ´bu olayı patlatacağız´ dedi? diye konuştu. Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen, Munzur´a ?Cemaat evlerini tespit etme görevi vermişler size. İliç Savcısını kadınlarla birlikte görüntülemek gibi böyle görevler neden size veriyorlar?? diye sordu. Munzur, ?Benim kafeme herkes gelir giderdi. Herkes beni tanırdı? cevabı verdi. ( Star)

(01 Ağustos 2011), son güncel.: (02 Ağustos 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ISLAK İMZALI ´İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI´ MANŞETLERİMİZ

GİZLİ TANIK EFE´NİN MAHKEMEYİ SARSAN İFADELERİ

Gizli tanık ´Efe´den şok ifadeler: Cihaner ´terör arttırılmalı´ diyordu

İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI ERZİNCAN´DA UYGULAMAYA KONULDU: İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarma işbirliğiyle ´ıslak imza´ operasyonları

Erzincan iddianamesinde arama yap

7´nci iddianamede (Islak İmza) arama yap

Islak İmza davası Erzincan´ı destekledi

7. iddianame: Ergenekon hala faal

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3593    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.011.288