Tam
EskidenYeniye
 

Amirallere Suikast´te 2. dava açıldı

Amirallere suikast iddiasına yönelik soruşturma kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora ile Albay Ümit Metin hakkında hazırlanan ´Amirallere suikast 2. iddianamesi´ İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamenin Poyrazköy davasıyla birleştirilmesi talebi daha sonra değerlendirilecek.

Önceki haber title=Sonraki haber

Amirallere Suikast´te 2. dava açıldı

Amirallere suikast iddiasına yönelik soruşturma kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora ile Albay Ümit Metin hakkında hazırlanan ´Amirallere suikast 2. iddianamesi´ İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamenin Poyrazköy davasıyla birleştirilmesi talebi daha sonra değerlendirilecek.

Amirallere suikast iddiasına yönelik soruşturma kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora ile Albay Ümit Metin hakkında hazırlanan ´Amirallere suikast 2. iddianamesi´ İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamenin Poyrazköy davasıyla birleştirilmesi talebi daha sonra değerlendirilecek.Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerde, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ile geçtiğimiz günlerde emekliliğini isteyen son Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit´e suikast iddiasına ilişkin belgeler bulunmuştu.Savcı Salim Duran tarafından hazırlanan iddianamede Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora ile Albay Ümit Metin şüpheli olarak yer alıyor. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Poyrazköy davasıyla birleştirilmesi talep edilen iddianamede şüpheliler Deniz Cora ve Ümit Metin´in, Ergenekon terör örgütüne üye olmak suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. ( Cihan)

Amirallere suikast iddiasına ilişkin soruşturma ilk olarak polise gelen bir ihbar üzerine başlamıştı. Kocaeli Gölcük ve İstanbul Bahçelievler´deki bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Adreslerde uyuşturucu araması yapan narkotik polisi, yaklaşık 500 gram TNT patlayıcı madde bulunca bu kez terör şubesi devreye girdi. Ele geçirilen belgeler ve bulunan patlayıcılarla dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ve Donanma Komutanı Eşref Uğur Yiğit´e suikast hazırlığında olduğu iddia edildi. Bu iddialarla ilgili açılan 19 sanıklı dava, Poyrazköy davasıyla birleştirildi. Davanın görülmesine halen İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam ediliyor. Amirallere suikast iddiasıyla açılan ikinci davanın da Poyrazköy davasıyla birleştirilmesi bekleniyor.

İDDİANAMENİN AYRINTILARI NETLEŞİYOR

´Cora, suikast iddiasıyla seçilen askeri öğrencilerle özel olarak ilgilendi´

Amirallere suikast iddiasına yönelik soruşturma kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora ile tutuklu Albay Ümit Metin hakkındaki iddianame onaylandı. İddianamede sanıkların, Poyrazköy davasıyla birleştirilen amirallere suikast davası sanığı 8 teğmenle ilgilendikleri, yönlendirdikleri ve icra edilecek faaliyetlere ilişkin raporlar tuttukları belirtildi.Savcı Salim Duran tarafından hazırlanan 13 sayfalık iddianame İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Açılan dava ile ilgili olarak mahkeme henüz tensip zaptı hazırlamadı ve Poyrazköy davasıyla birleştirilmesi talebini de değerlendirmedi.

İddianamede ´Askeri casusluk´ soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde 6 Aralık 2010´da arama yapıldığı hatırlatıldı. Aramada şüphelilere ait İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Poyrazköy davasıyla birleştirilen ´amirallere suikast´ davasının içeriği ile ilgili belge ve deliller ele geçirildiği belirtildi.Poyrazköy davasının sanıklarından teğmenler Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan´ın birlikte kaldıkları evde 500 gram TNT kalıbı ile Albay Tayfun Duman´dan gelecek fizibiliteye göre Uğur ve Metin Paşa´ya yapılacak operasyonun detay ve tarihlerini Levent Bektaş, Orhan Yücel Albay üzerinden iletilecek, size teslim edilen malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz ibareli not bulunduğu hatırlatıldı. Bununla ilgili davanın halen devam ettiği kaydedilen iddianamede, Cora´nın tespit edilen eylemleri başlıklı bölümünde 14 madde sıralandı.

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde yapılan aramada ele geçirilen 5 No´lu hard disk içinde ´D/İKK/Öğrenci Tefriki adlı klasörde bulunan Özel Öğrenci Tefriki isimli word belgesinde, Deniz Cora adıyla Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı´na gönderilen Ağustos 2007 tarihli gizli yazıda, Deniz Harp Okulu 3. sınıfta öğrenci olan Ülkü Öztürk, Faruk Akın, Burak Düzalan, Alperen Erdoğan, Sinan Efe Noyan, Tarık Ayabakan, Ali Seyhur Güçlü ve Yakut Aksoy´un öğrenim süresi zarfında ilgilenilmesi ve yönlendirilmesi faaliyetlerine önceki dönemlerde olduğu gibi devam edilmesi ile icra edilen faaliyetlere ilişkin ilerleme raporları, zamana bağlı olmaksızın Donanma Komutanlığı´na gönderilmesinin istendiği kaydedildi.Bu belgenin 20 Eylül 2007 günü Albay Tayfun Duman tarafından hazırlandığı ve 3 gün sonra da son olarak Ümit Metin tarafından kaydedildiği, kullanıcı yollarında ise Duman ve Metin´in isimlerinin geçtiği ifade edildi. Belgede adı geçen isimlerin Ergenekon terör örgütüne üye olmak suçundan halen İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yargılandığı anlatılan iddianamede, bu isimlerin Deniz Harp Okulu´nda öğrenci iken kendileri ile özel olarak ilgilenildiği ve Ergenekon terör örgütüne kazandırıldığı vurgulandı.

Aynı hard diskin D/Görev Analizi/Yapılanma klasöründe bulunan Gölcük 2008-2 isimli word belgesi içinde kendime not adlı bölümünde Burada geçen bilgiler bu yılki yapılanmanın çıkarılmasında kullanılacak, diğer şahısların ve yeni bilgiler geldikçe uygunluk sağlanacak şeklinde ibareler olduğu belirtildi. Diğer klasörler içinde bu yapılanmanın bölge başkanlığı, gruplar amirliği, daire grup amirliği, daire liderliği, köprü elemanları şeklinde hiyerarşik yapılanma izlendiği anlatılan iddianamede, amirallere suikast davası sanıklarından Teğmen Tarık Ayabakan´a ait flash bellek içinde eruygur isimli Eruygur Paşa ile eğitim komutanlığı´nda yapılan toplantıda karargahlarımızı ilgilendiren emirler başlıklı ve Toplantıya katılanlar: Şener Eruygur, Kadir Sağdıç, Fatih Ilğar, Levent Görgeç, Levent Erkek, Deniz Cora, Türker Ertürk isimlerinin geçtiği belirtildi.

Hard diskteki Gölcük Bölgesi Daire Grup Amirleri Bilgi isimli excel belgesinde Tayfun Duman ve Ümit Metin´in de adının geçtiği 6 sekme bulunduğu, bu sekmelerde yetkili amir onayı kısmında Deniz Cora Tümamiral Gölcük Bölge Başkanı olarak gösterildiği, bu belgede Tayfun Duman ve Ümit Metin´in Deniz Cora´ya bağlı olarak faaliyet yürüttüklerinin tespit edildiği vurgulandı.

Amiral Listesi 1 isimli excel belgesinde 6 sayfalık listede 2000-2014 yılları içinde amirallerin gelecekleri rütbe ve makam bilgileri düzenlendiği, isimlerin önemine göre yeşil, lacivert, sarı, turuncu ve eflatun olarak renklendirilip, bazı isimlerin kırmızı renkle yazıldığı anlatılan iddianamede, bu listede 2010-2011 yılında Tümamiral Deniz Cora´nın adının kırmızı renkte yazıldığı kaydedildi. Hassas Personel Listesi adlı belgede ise, 48. sırada Tuğamiral Deniz Cora 1975-4472 Dz. K. K. Hrk. Eğitim D. Başkanı olarak gösterildiği ifade edildi.

Hard diskteki Toplantı sonucu2-2002.doc isimli belgede yer alan Bilgi Notu başlıklı ve Aralık 2002 tarihli Suga Harekat Planının uygulanmasında en hassas safha olduğu değerlendirilen Egaydaak´lara istinaden yürütülecek faaliyetlerin planlanması maksadıyla teşkil edilen alt çalışma grubu Aralık-2/2002 toplantısı sonuç raporu ektedir. Arz ederim ibareli yazının altında Deniz Cora adının olduğu belirtildi.

Jangenkom.tahliye.doc isimli belgede Gözetim altına alınacak şahısların transferi, tutulma yerleri, koordineli olacak kurumların belirtildiğine dair ibarelerin yer aldığı belgenin altında da yine Cora´nın adının bulunduğu kaydedildi.

Deniz Cora´nın kuzeni Tuncay Demirkol´un çürük raporu alarak askerlik yapmadığına dair gizli kapak yazısı ile Ergenekon soruşturmasında adı geçen Nuri Alacalı ile Deniz Cora´nın 3 kez telefon görüşmesi yaptığı ifade edildi.

Hassas Personel Listesi kapsamında, amirallere suikast planında isimleri geçen oramiraller Eşref Uğur Yiğit ve Metin Ataç´ın Balyoz Harekat Planı içinde hazırlanan Suga Harekat Planı´nda hassasiyet durumunun (-) olarak gösterilen Terfi etmeleri planlanmayan amiraller arasında bulunduğu, Cora´nın ise (+) olarak gösterildiği kaydedildi.

Koramiral Deniz Cora´nın, kaldıkları evde ´oramirallere suikast notu´ çıkan ve halen İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Poyrazköy davasında yargılanan teğmenler Faruk Akın ile Sinan Efe Noyan´ı örgütsel yapıya dahil edilmesini ve yönlendirilmelerini sağladığı belirtildi.

Yine Cora´nın Gölcük Donanma Komutanlığı Kurmay Başkanı olduğu dönemde ´amirallere suikast planının´ uygulanması kapsamında seçilen Deniz Harp Okulu 3. sınıfında 8 öğrencinin yetiştirilmesi ve ilerleme raporlarının gönderilmesi için yazılı talimat verdiği iddia edildi.

Cora´nın iddia edilen yasa dışı yapılanma içinde ´Gölcük Bölge Başkanı´ sıfatıyla Personel Bilgi ve Değerlendirme Cetveli hazırladığı ve diğer sanık Albay Ümit Metin ile halen görülen Poyrazköy davasının sanığı Albay Tayfun Duman´ın Cora´ya bağlı çalıştığı ifade edildi.

İddianamede Cora´nın Balyoz Darbe Planı kapsamındaki SUGA Harekat Planı´nda da görevli olduğu kaydedildi. Soruşturma kapsamında talimat ile Ankara´da ifade veren Cora´nın ifadeleri de iddianamede yer aldı. Cora ifadesinde, SUGA planını ben de basından duydum. Böyle bir planın hazırlanmasında yer almadım. dedi.

Teğmenler Faruk Akın ile Sinan Efe Noyan´ı örgütsel yapıya dahil edip yönlendirdiği iddiasını kabul etmeyen Cora, Teğmenleri bu yapıya dahil ettiğimi gösteren dijital belge sahtedir. Benimle bir irtibatı yoktur. diye ifade verdi.

Gölcük´te bulunan ve içinde ´Amirallere suikast iddiasıyla ile ilgili notların bulunduğu belirtilen 5 nolu CD içiresindeki verilerin sahte olduğunu savunan Cora, Böyle bir yazı yazıldığı iddia ediliyorsa, bu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndan sorulduğunda böyle bir yazının yazılıp yazılmadığı öğrenilebilir. şeklinde konuştu.

Koramiral Deniz Cora, ´amirallere suikast planının´ uygulanması kapsamında seçilen Deniz Harp Okulu 3. sınıfında 8 öğrencinin yetiştirilmesi ve ilerleme raporlarının gönderilmesi için yazılı talimat verdiği iddialarını da reddetti.

Cora, Gölcük Bölge Başkanı sıfatını kabul etmiyorum. Böyle bir illegal yapılanma yoktur. Ümit Metin ile Tayfun Duman´ı meslekten dolayı tanırım. Ben Ergenekon Terör Örgütü yapılanması içinde yer almadım. Dolayısıyla amirallere suikast ile ilgili çalışmaya da katılmadım. Adı geçen emekli Oramiral Metin Ataç komutanımın emrinde kendisine en yakın konumda kurmay başkanı olarak çalıştım. Bu komutanımın en güvendiği kişilerden biriydim. Şu anki Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ile de en yakınında kurmay başkanı olarak görev yapmaktayım. Bu suçlamalar tamamen hayal ürünüdür. ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanık Albay Ümit Metin´in Ergenekon terör örgütü içinde amirallere suikast planı ile ilgili yapılan çalışmada ve SUGA Harekat Planı´nda İzmir Bölgesi´nde görev alarak, Tuğamiral Ahmet Aksoy´un izlenmesi faaliyetini yürüttüğü belirtildi.

İddianamede yer alan ifadesinde hakkındaki suçlamaları reddeden Metin, Teğmenler Faruk Akın ile Sinan Efe Noyan´ı örgütsel yapıya dahil edildiği ve yönlendirildiği iddiasını kabul etmiyorum. Bu konuyla ilgili ele geçirilen dijital verinin Donanma Komutanlığı kayıtlarında olup olmadığının sorulmasını istiyorum. Ben Balyoz soruşturması kapsamında da ifade verdim. O zaman hakkımda kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. Oramiraller Yiğit ve Ataç paşayı çok severim. Eğer böyle bir suikast planı varsa ben kendilerini korumak için göğsümü siper ederim. Tuğamiral Ahmet Aksoy´u tanırım, ailecek görüşürüz. Kendisini izlemem için bir sebep yoktur. Tanık olarak dinlenilmesini istiyorum. dedi.

Öte yandan, iddianamede adı geçen Poyrazköy davasının tutuklu sanığı Albay Tayfun Duman hakkında daha önce kamu davası açıldığından bu soruşturmada hakkında dava açılmasına yer olmadığı belirtildi. ( Cihan)

AMİRALLER, CUNTA YAPISINDA YER ALMADIĞI İÇİN HEDEF OLMUŞ

04 Ağustos 2011 - Amirallere yönelik suikast planına ilişkin Gölcük Donanma Komutanlığı´nda bulunan belgelerle ilgili hazırlanan iddianame kabul edildi. Koramiral Deniz Cora tutuksuz, Albay Ümit Metin tutuklu sanık olarak davada yer alacak. İddianamede oramiraller Metin Ataç ve Eşref Uğur Yiğit´in cuntada oluşturulan yapıya ters düştükleri için tasfiyesinin istendiği, suikastın da Balyoz planına dayandığı tespiti yer aldı.İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen askerî casusluk ve şantaj soruşturması kapsamında 6 Aralık 2010´da Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramalarda ´amirallere suikast´ iddialarıyla ilgili yeni belgeler bulunmuştu. Suikast iddiasının devamını gösteren belgelerle ilgili hazırlanan iddianame, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edildi. İstanbul özel yetkili savcısı Salim Duran tarafından hazırlanan 13 sayfalık iddianamede, Koramiral Deniz Cora´nın ´Atılı suç kapsamında tespit edilen eylemleri´ başlığı altında hakkındaki iddialar tek tek sayıldı.

Gölcük´te ele geçirilen 5 No´lu hard disk içinde D/İKK/Öğrenci Tefriki adlı klasörde Özel Öğrenci Tefriki Hakkında başlıklı word belgesi bulunduğu belirtildi. Gölcük Donanma Komutanlığı Kurmay Başkanı Deniz Cora adıyla Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı´na gönderilen Ağustos 2007 tarih ve 3590/07 sayılı gizli yazıda, Deniz Harp Okulu 3. sınıfta öğrenci bulunan Ülkü Öztürk, Faruk Akın, Burak Düzalan, Alperen Erdoğan, Sinan Efe Noyan, Tarık Ayabakan, Ali Seyhur Güçlü ve Yakut Ersoy´un öğrenim süresi zarfında ilgilenilmesi ve yönlendirilmesi faaliyetlerine önceki dönemlerde olduğu gibi devam edilmesinin istendiğini anlatan belge iddianameye girdi. Bu belgenin aynı zamanda Balyoz davasında tutuklu, Poyrazköy cephaneliği davasında ise tutuksuz yargılanan Albay Tayfun Duman tarafından 20 Eylül 2007´de hazırlanıp 23 Eylül 2007´de Albay Ümit Metin tarafından son kez kaydedildiği belirtildi. İddianamede ismi geçen 8 teğmenin ise Ergenekon terör örgütü üyeliği suçundan yargılandığı hatırlatıldı. Yazıya göre, 8 teğmenin Deniz Harp Okulu´nda Ergenekon terör örgütüne kazandırıldığı tespiti iddianamede yer aldı.

DONANMADA İLLEGAL YAPILANMA MODELİ

Koramiral Deniz Cora ile ilgili ikinci iddia ise 5 No´lu hard diskin D/Görev Analizi/Yapılanma klasöründe yer aldı. Bu klasörde bulunan Gölcük 2008-2 isimli word belgesinde ´kendime not´ adlı bölümde, Burada geçen bilgiler bu yılki yapılanmanın çıkarılmasında kullanılacak, diğer şahısların ve yeni ilgiler geldikçe uygunluk sağlanacak. şeklinde ibareler yer aldığı ifade edildi. Diğer klasörler içinde ise bu yapılanmanın Bölge Başkanlığı, Gruplar Amirliği, Daire Grup Amirliği, Daire Liderliği, Köprü Elemanları şeklinde hiyerarşik bir yapılanmanın izlediği kaydedildi.

Yine 5 No´lu hard diskte D/Görev Analiz/Yapılanma/Gölcük Bölgesi/Grup Amirleri klasöründe yer alan Gölcük Grup Amirleri Bilgi isimli excel belgesinde Albay Tayfun Duman ve Ümit Metin´in adının geçtiği 6 adet sekme bulunduğu ve bu sekmelerde Personel bilgi ve değerlendirme cetveli başlıklı tablonun yer aldığı ifade edildi. Tablonun onay kısmında Deniz Cora, Tümamiral Gölcük Bölge Başkanı olarak gösterildiği, Duman ve Metin´in de Cora´ya bağlı olarak faaliyet yürüttüklerinin tespit edildiği kaydedildi.

İkinci amirallere suikast iddianamesinde Balyoz planıyla ilgili bağlantılar da dikkat çekti. Davanın iki sanığı Koramiral Deniz Cora ve Albay Ümit Metin´in 2002-2003 yılındaki cunta faaliyetinde olduğuna ilişkin deliller gösterilirken öte yandan emekli oramiraller Metin Ataç ve Eşref Yiğit´e yönelik suikast planının da Balyoz planına dayandığı tespitine yer verildi. İddianamede, Balyoz´da hazırlanan Suga Harekât Planı çerçevesinde ´tevkif edilmesi planlanan´ amirallerden ikisinin terfi ederek belirleyici konuma geldikleri düşünülerek, bu durumun planı tasarlanan yapıya aykırı olacağından, bu amirallerin tasfiyesinin planlandığı tespitine yer verildi. Ümit Metin´in de bu kapsamda amirallere suikast planıyla ilgili çalışmada aktif olarak yer aldığı iddia edildi. Metin´in, emekli Oramiral Özden Örnek´in kurduğu ekipte yer aldığı aktarıldı. Suga planına karşı çıkan amirallerin tutuklanmasını sağlamak için Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere üç bölge oluşturulduğu ve Metin´in de İzmir bölgesinde görevlendirildiği ifade edildi. ( Zaman)

(03 Ağustos 2011), son güncel.: (04 Ağustos 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Koramiral Cora´ya ´amirallere suikast´ davası

Koramiral Cora ifade verdi

Flaş!!! Amirallere Suikast: 1 albay tutuklandı

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Amirallere suikast iddianamesinde arama yap

Poyrazköy İddianamesinde arama yap

Kafes iddianamesinde arama yap

Amirallere suikast manşetlerimiz

Poyrazköy manşetlerimiz

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

Tüm Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3600    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 FETÖ'nün TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 60 şüpheli hakkın..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

ÖSYM Sınav Hırsızlığı'na 4 Hapis

05.09.2020 11:00 Ankara'da, ÖSYM tarafından hazırlanan sınav sorularının 'Sır Cihazı'na aktarılması sırasında ÖSYM'de çalışan FETÖ üyeleri tarafından kopyalanmasına ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. 3 Eylül'de An..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.707.346