Tam
EskidenYeniye
 

JİTEM tescillendi ama dokunan yok

Ortada ´JİTEM´i ben kurdum´ diyen Ergenekon sanığı Arif Doğan´ın itirafları, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın adres göstermesi ve resmi belgelere rağmen adı faili meçhullerle birlikte anılan JİTEM konusunda henüz hiçbir adım atılmadı. Mardin´de 3 askerin şehit edilmesi olayında koruculardan bazılarının eskiden JİTEM elemanı olması gözleri bir kez daha bu örgüte çevirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

JİTEM tescillendi ama dokunan yok

Ortada ´JİTEM´i ben kurdum´ diyen Ergenekon sanığı Arif Doğan´ın itirafları, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın adres göstermesi ve resmi belgelere rağmen adı faili meçhullerle birlikte anılan JİTEM konusunda henüz hiçbir adım atılmadı. Mardin´de 3 askerin şehit edilmesi olayında koruculardan bazılarının eskiden JİTEM elemanı olması gözleri bir kez daha bu örgüte çevirdi.

JİTEM´i ben kurdum diyen Ergenekon sanığı Arif Doğan´ın itirafları, Genel Komutanlık ve Alay komutanlıkları bünyesinde faaliyette bulunduğunu söyleyen Devrimci Karargah sanığı Hanefi Avcı´nın adres göstermesi, Ankara Cumhuriyet Savcılığının varlığını tescillemesi Hayalet Örgüt JİTEM´i gün yüzüne çıkardı. Ancak tüm bunlar bile JİTEM ile ilgili ne idari ne de adli bir inceleme yapılmasına neden oldu. Özlük hakları itibariyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı´na bağlı, ancak kadrosu jandarmada olan, ne kadar bir paraya hükmettiği bilinmeyen, Ergenekon sanıkları ile ilgisi deşifre edilemeyen JİTEM´in dosyası oldukça kabarık. İsmi son defa Şemdinli´de 2005 yılında 1 kişinin ölmesine neden olan Umut Kitabevi´nin bombalanması olayıyla gündeme gelen JİTEM tasfiye mi edildi yoksa pasifize mi edildi? Mardin´de üç askerin şehit edilmesi olayında koruculardan bazılarının eskiden JİTEM elemanı olarak görev yaptığının açığa çıkması dikkatleri birkez daha JİTEM´e çevirdi.

ÜÇ KİLİT İSİM

1983 yılında istihbarat subayı olan Yüzbaşı Arif Doğan, Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı´na bağlı olarak faaliyet gösteren Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığı´nı kurdu. Ankara´daki Jandarma Karargahı´ndan yönetilecek olan grup komutanlıkları 7 ilde örgütlendi. PKK´nın 1984´deki Eruh ve Şemdinli baskınları istihbarat faaliyetlerine dikkat çekti. Bölgeye en önemli istihbaratçılar arasında gösterilen ve yöreyi çok iyi bilen Cem Ersever gönderilirken, istihbarat grup komutanlığının başına Arif Doğan getirildi. Genel Komutanlık karargahında ise Veli Küçük bulunuyordu. Ersever´in talebiyle sadece istihbarat toplayan grup komutanlıkları dönemin Jandarma Kurmay Başkanı Hulusi Sayın´ın öncülüğünde operasyonel bir birim olan JİTEM´e dönüştürüldü. Adını koyan Cem Ersever´in aynı zamanda başına geçtiği Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele´nin (JİTEM) kurucuları arasında Arif Doğan, Aytekin Özen ve Hüseyin Kara gibi isimler vardı. Özlük hakları itibariyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı´na bağlı, ancak kadrosu jandarmada olan JİTEM´de istihbarat toplama ve yasa dışı eylemleri ise pişmanlık yasasından yararlanan itirafçılardan devşirdiği siviller yapıyordu. Bu devşirme itirafçılara JİTEM elemanı olduklarını gösteren maaş bordroları olmasına rağmen, bunların hiçbirinin Maliye Bakanlığı´nda kaydı bulunamadı. Bu da JİTEM´in yıllarca gizli kalmasına neden oldu. Örtülü ödenek ve yasa dışı yollardan ele geçirilen (bölgede haraca bağlanan ya da korumaya alınan aşiretlerden, akaryakıt, uyuşturucu, silah ve insan kaçakçısı şebekelerden alınan) paralarla sivillerin maaşları ödeniyordu. JİTEM o kadar ciddi paralara hükmetmeye başladı ancak bu paranın ne kadar olduğu ve nerelere kullanıldığı ortaya çıkarılmadı.

MARDİN´DE JİTEM KUŞKUSU

Mardin´in Ömerli İlçesi İkipınar Köyü´nde 23 Temmuz´da karakola 150 metre mesafede gerçekleşen terör saldırısında Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Erhan Gül ile Jandarma Başçavuş Sadık Güllü ile birlikte karakoldaki Uzman Jandarma Çavuş Ali Öztürk hayatını kaybetmişti. 37 korucunun olduğu öğrenilen İkipınar Köyü´nde korucubaşı Ahmet Demircan´ın bölgede JİTEM döneminde yoğun faaliyetler içinde olduğu ve Atilla Uğur´un ekibinden olduğu iddia edilmişti. JİTEM´in istihbarat toplama işi ve illegal operasyonlarının çoğunu itirafçılardan devşirilen sivil elemanlar ile köy korucularına yaptırdığı biliniyor. Mardin´deki saldırıdaki JİTEM kuşkusu giderilemedi.

JANDARMA İLE SINIRLI MI?

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel tarafından yürütülen soruşturmada varlığı tescillenen JİTEM´in sadece Jandarma Genel Komutanlığı ile ilgili olup olmadığı da şüpheli bulunuyor. JİTEM elemanları özlük hakları itibariyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı´na bağlı, ancak kadrosu jandarmada gözüküyor. Hanefi Avcı´nın Jandarma Genel Komutanlığı ve Asayiş bölge komutanlıklarında JİTEM yapılanmasının bulunduğunu itiraf etmesi JİTEM´in Kara Kuvvetlerine kadar giden bir yapılanma olduğunu ortaya çıkardı.

İÇİŞLERİ İTİRAF ETTİ

Emekli Albay Arif Doğan´ın açıklamaları sonrası Savcı Yüksel, JİTEM´in var olup olmadığını İçişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, MİT Müsteşarlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü´ne sordu. Cevaplarda, JİTEM´in varlığı ilk kez resmen kabul edilerek, terörle mücadele kapsamında faaliyet yürüten bir oluşum olduğu belirtildi. Jandarma Genel Komutanlığı, Savcı Yüksel´e birimin 1990 yılında lağvedildiğini bildirdi. İçişleri Bakanlığı ise JİTEM´in varlığının devam ettiğini belirtti. İçişlerinin yazısında, JİTEM´in 1990´da reorganizasyona tabi tutulduğu ve adının Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığı olarak değiştirildiği kaydedildi. Zaten JİTEM ilk olarak kurulduğunda ismi Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığı idi yani İçişleri Bakanlığı´nın değişti dediği isimle faaliyet gösteriyordu.

Avcı´nın itirafları yeni değil

Eski polis şefi Hanefi Avcı´nın önceki gün emekli Albay Cemal Temizöz ile birlikte 7 kişinin yargılandığı Faili Meçhuller davasında Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi´nde 1991 yılında öldürülen HEP Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın´ın JİTEM tarafından öldürüldüğünü söylemesi yeni bir gelişme değil. 1990 yılı Ağustos ayında Jandarma Genel Komutanlığı koltuğuna oturan Eşref Bitlis, Vedat Aydın´ın JİTEM tarafından öldürüldüğünü biliyordu ve JİTEM´in faaliyetlerinden rahatsızdı. Bitlis, JİTEM´in en önemli ismi Ersever ile sık sık Ankara´da bir araya geliyor ve direktifleri doğrudan veriyordu. Bu durum JİTEM´in diğer iki ismi Küçük ve Doğan´ı rahatsız etti. İkili Ersever´in karşısına Sakallı olarak tanınan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım´ı çıkardı. Tunceli-Malatya-Elazığ-Bingöl hattında işkence, haraç ve faili meçhul cinayetlerle adını duyuran Yeşil´in emirleri doğrudan Veli Küçük´ten aldığı ve asker olmamasına rağmen askeri birliklerde albay rütbesindeki biri gibi ağırlanıyordu. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın ölümünden sonra Başbakanlık koltuğuna oturan Tansu Çiller´le birlikte JİTEM kabuğunu kırarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nden tüm Türkiye´ye yayıldı. Valiliklerde yapılan güvenlik zirvelerine dahi katılan Yeşil, Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu´nu böyle bir toplantıda tehdit etmişti. Çillioğlu´nun şüpheli bir şekilde ölümünün JİTEM´in en etkili sivil elemanı olan Yeşil ile ilişkili olduğu savunulmuştu.

İYİ ÇOCUK JİTEM ELEMANIYDI

2005 yılında Şemdinli´de Seferi Yılmaz´a ait Umut Kitabevi bombalanmış ve olayda 1 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın birinci sanığı astsubay Ali Kaya, eski JİTEM elemanı itirafçı Abdülkadir Aygan´ın Mutkili Ali diye kodladığı JİTEM elemanı olduğu ortaya çıkmıştı. Mutkili Ali Lakaplı Ali Kaya´nın JİTEM´in sorgu ekibinde olduğu ileri sürülmüştü. Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı ve eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt Ali Kaya için Tanırım iyi çocuktur demişti. ( Yenişafak)

(07 Ağustos 2011, 11:13)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Avcı, Vedat Aydın cinayetine karıştı mı?

Bir JİTEM tescili de Bakanlıktan

Savcılık JİTEM´in varlığını belgeledi

JİTEM´in varlığını ispatlayan resmi belgeler

JİTEM´le ilgili tüm manşetlerimiz

ERGENEKON SANIĞI ALBAY ARİF DOĞAN´LA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Diyarbakır´daki JİTEM davaları birleştirildi

JİTEM davası özel yetkili mahkemeye devredildi

JİTEM cinayetlerine mahkeme bulunabildi

JİTEM´ci Babat´ın itirafları mahkemede

JİTEM´ci Aygan´a bir tutuklama daha

JİTEM´den bordrolu Aygan hakkında geniş bilgi

ALBAY KAZIM ÇİLLİOĞLU´NUN ŞÜPHELİ ÖLÜMÜYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3608    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.607.313