Tam
EskidenYeniye
 

Albay Üçok davasına devam edildi

Hava Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok´un, bazı soruşturmalar sırasında ´zincirleme olarak memuriyet görevini kötüye kullandığı´ iddiasıyla askeri mahkemede yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Albay Üçok davasına devam edildi

Hava Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok´un, bazı soruşturmalar sırasında ´zincirleme olarak memuriyet görevini kötüye kullandığı´ iddiasıyla askeri mahkemede yargılanmasına devam edildi.

Genelkurmay Askeri Mahkemesindeki duruşmaya, halen başka suçtan Hasdal Askeri Cezaevinde tutuklu bulunan sanık Üçok ile avukatları katılmadı. Duruşmada müşteki Orhan Güleç ile bir kısmı ´müşteki´ de olan bir grup avukat hazır bulundu. Duruşmada, sanık Üçok´un ishal olması nedeniyle 3 gün rapor aldığı ve bu sebeple mahkemede hazır edilemediğine ilişkin faksın, sabah mahkemeye gönderildiği açıklandı. ´Müşteki´ sıfatı da taşıyan avukat Serhat Ağır söz alarak, ´İshali, ciddi bir sağlık sorunu olarak görmüyoruz. Sanığın, duruşmalardan kaçmak için rapor alma yolunu izlediğini düşünüyoruz. Sanık eğer, haklı bir gerekçe dışında duruşmada hazır edilmezse, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız´ dedi. Mahkeme heyeti, Üçok´un gelecek celse hazır edilmesi için Genelkurmay Askeri Savcılığına yeniden müzekkere yazılmasını kararlaştırdı. Bazı kişilerin ifadelerinin alınması için mahkemelere talimat yazılmasına da karar verilen duruşma, eksiklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianamede Üçok´un, kimi soruşturmalar sırasında usule aykırı hareket edilmesi, mağdur Astsubay Ali Balta´nın avukatıyla uzun süre görüştürülmesine müsaade edilmemesi, bir bilirkişinin hazırladığı raporların dosyaya dahil edilmemesi, aynı bilirkişiye farklı rapor hazırlatılması, bazı şüpheli avukatları hakkında MİT Müsteşarlığı, Ankara Barosu ve bazı askeri birliklere yazı yazılması gibi bir dizi olaya ilişkin olarak ´zincirleme olarak memuriyet görevini kötüye kullanmak´ suçunu işlediği öne sürülüyor. İddianamede, Üçok´un, ´makam aracını özel işleri için kullandığı´ da ileri sürülüyor. ( Zaman)

Davada 52 mağdur yer alıyor

Genelkurmay Yardımcı Askeri Savcısı Hakim Yarbay Yaşar Yüce tarafından hazırlanan 84 sayfalık iddianame, Genelkurmay Askeri Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Hava Kuvvetleri eski Askeri Savcısı Hakim Albay Üçok hakkında görevi kötüye kullanma suçundan açılan davanın iddianamesinde çarpıcı iddialar var. Aralarında Üçok tarafından tehdit edilen Bugün gazetesi Haber Müdürü Güngör Ergün ile Kayseri´de gözaltındayken hipnoz ve işkenceyle ifadesi alınan Astsubay Ali Balta´nın da olduğu 52 isim iddianamede mağdur olarak yer alıyor.

Üçok´un 26 Eylül 2009´da ´sahte çürük raporu çetesine üye olmak´ ve ´yağmaya azmettirmekten´ tutuklanması üzerine harekete geçen Milli Savunma Bakanlığı, Üçok´un Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı olarak görev yaptığı süreç içerisinde yürüttüğü soruşturmalarda hukuka aykırı eylem ve işlemlerinin bulunup bulunmadığının tespiti için Askeri Adalet Müfettişleri´nin görevlendirdi. Üçok´la ilgili olarak suç duyuruları ve gazetelerde yer alan haberleri mercek altına alan müfettişler hazırladıkları kanaat raporlarında, Üçok´un adının karıştığı üç olayda çok önemli suç unsuru olabilecek tespitlerde bulundu. Kanaat raporlarını değerlendiren Genelkurmay Askeri Savcılığı da hazırladığı iddianamede Üçok´un makam aracını yasalara aykırı olarak bir çok kez özel işlerinde kullandığını, Bugün Gazetesi Haber Müdürü Güngör Ergün´ün ifadesinin tespiti sırasında usule aykırı hareket ettiğini ve Kayseri 2. Hava İkmal ve Bakım Merkezi Komutanlığı´nda görevli aralarında Ali Balta´nın da olduğu üç astsubayın gözaltı işlemlerinde zincirleme olarak görevini kötüye kullandığını belirledi.

Makam şöförleri itiraf etti

Makam aracıyla özel mülkiyete konu arsaya bakmak için gittiği ifade edilen Üçok´un yine makam aracıyla yasalara aykırı olarak değişik tarihlerde lokanta ve pastane gibi yerlere gittiği kaydedildi. İddianamede Üçok´un şoförlüğünü yapan çok sayıda erin Askeri Adalet Müfettişleri´ne verdiği ifadeleri de yer alırken, bu ifadelerde de Üçok´un makam aracının şahsi işlerinde kullandığı doğrulandı. Tanık ifadelerinde Üçok´un makam aracıyla birkaç kez çocuğunu dersaneden aldırıp evine bıraktırdığı da aktarıldı. Askeri adalet müfettişleri raporunda, Tanıkların yer ve zaman belirterek verdikleri ifadeleri ile gazete haberlerinin örtüşmesi karşısında, ortaya çıkan eylemin askeri aracı hususi menfaatinde kullanmak suçuna sebebiyet vereceği izahtan varestedir şeklinde kanaat belirtti. İddianamede Üçok´un bu suçlamadan dolayı Zincirleme olarak askeri eşyayı özel menfaatinde kullanmak suçunu işlediği ifade edildi.

Kayseri´de zincirleme skandal

Kayseri´de astsubaylar Ali Balta, İsmail Dağ ve Orhan Güleç´in hipnoz ve işkenceyle ifadesi alınan soruşturmayla ilgili de Ahmet Zeki Üçok´a çarpıcı suçlamalar yöneltildi. Üçok´un değişik makamlardan, askeri savcılığını kullanarak bilgi talep ederek kişilerin mağduriyetine neden olacak şekilde görevin gereklerine aykırı hareket ettiği ve görevine kötüye kullanma suçunu işlediği ifade edildi. Kayseri´deki soruşturmada Üçok´un yardımcısı olarak görev alan Hava Hakim Üsteğmen Özgür Tüfekçi´nin 21 Mayıs 2010 tarihinde Genelkurmay Askeri Savcılığı´na verdiği ifadesinde hipnozlu soruşturmaya ilişkin açıklamaları da iddianamede yer aldı. Tüfekçi söz konusu ifadesinde, hipnozcu Gürol Doğan´ın Zeki Üçok tarafından getirildiğini anlatıyordu. Astsubay Ali Balta´nın talebi olmamasına rağmen Ankara Barosu´na kayıtlı Avukat Nail Karaaslan´ı Kayseri´deki soruşturmada hazır bulundurduğu belirlenen Üçok´un, ´Görüştürürsek bir daha konuşmaz´ diyerek Balta´yı avukatı Mustafa Dokumacı ile görüştürmediği aktarıldı. Mahkemede izin almadan bir çok kişiyi dinlettiği de anlaşılan Üçok´un aramalarda ele geçirilen bir çok eşyayı adli emanete almadan kalem odasında açıkta bıraktığı vurgulandı. Arama ve el koyma kararlarına ilişkin askeri savcılık kararları için mahkemeden onay almadığı da tespit edilen Üçok´un Kayseri´deki soruşturmada zincirleme olarak memuriyet görevini kötüye kullanmak suçunu işlediği belirtildi.

Bugün´e tehdit de iddianamede

Genelkurmay Yardımcı Askeri Savcısı Hakim Yarbay Yaşar Yüce tarafından hazırlanan iddianame, Ahmet Zeki Üçok´un Bugün Gazetesi Haber Müdürü Güngör Ergün´ün ifadesinin tespiti sırasında usule aykırı hareket ettiğini de gözler önüne serdi. Konuyla ilgili olarak Askeri Adalet Müfettişleri´nin kanaat raporunda önemli tespitler yer aldı. Üçok hakkında Milli Savunma Bakanı´nın verdiği ´kınama´ cezalarını haberleştiren gazeteci Güngör Ergün, ´belge sızdırma´ soruşturması kapsamında ´tanık´ ya da ´şüpheli´ olduğu belirtilmeksizin Hava Kuvvetleri Askeri Savcılığı´na çağrılmıştı. Kendisiyle ilgili belgenin sorgusuna bizzat kendisi katılan Üçok, elinde bir kağıt göstererek, ev ve işyerinde arama kararı çıkarırım diyerek Ergün´ü baskı altına almaya çalışmıştı. Yaşanan skandal olay normalde sorguyu yapmakla görevlendirilen, ancak Üçok´un müdahalesiyle sadece ifadeyi izlemekle yetinen Askeri Hakim Asteğmen Eşref Kumbaroğlu´nun Askeri Adalet Müfettişleri´ne tanık sıfatıyla verdiği ifadesiyle de teyit edildi. Müfettiş raporunda, Ergün´ün bu ifadeyi kendi özgür iradesi ile verdiğini kabul etmek pek de mümkün görülmemektedir. Adı geçen tanığın ifadesinin zora dayalı alındığı kanaatine varılmaktadır. Dolayısıyla Üçok´un tanık Ergün´ün ifadesinin tespiti sırasında bu şekilde davranması eyleminin memuriyet görevini kötüye kullanmak suçuna vücut verebileceği değerlendirilmiştir değerlendirmesi yapıldı.

CMK´ya aykırı hareket etti

Genelkurmay Askeri Savcısı da iddianamede Ergün´ün ifadesinin tespiti sırasında usule aykırı hareket edilmesine ilişkin olarak Üçok´a önemli suçlamalar yöneltti. Üçok´un Ergün´ü tanık ya da şüpheli olarak mı ifadeye çağırdığını müracaata rağmen belirtmediği vurgulanarak, Ergün´ün ifadesini alırken tanık olarak mı, şüpheli olarak mı aldığına ilişkin ifade tutanağında birbiriyle çelişen ifadelere yer verildiğine dikkat çekildi. Askeri savcı olayla ilgili tespitlerini şöyle sürdürdü: Üçok ifadesini almadan önce Ergün´ün ev ve iş yerinde, bilgisayarlarında arama yapılmasına ilişkin talep yazısını hazırlatması ve bu talep yazısını ifade sürecinde yırtması, ifade alma sürecinde ve öncesinde Ergün´e ´bilgi vermesi konusunda´ söylediği yasaya uygun olmayan sözleri ve davranışlarıyla Ceza Muhakemesi Kanunu´nun 43-61, 145-148. maddelerinde düzenlenen tanıkların ve şüphelilerin çağırılmasına ve ifadelerinin alınmasına ilişkin hükümlere aykırı hareket etmiştir. Ergün´ün bu konudaki bireysel haklarını ihlal ederek mağduriyetine neden olmak suretiyle memuriyet görevini kötüye kullanmak suçunu işlediği kanaatine şüphelinin suçu işlemediğine yönelik beyanına rağmen yukarda belirtilen delillerden varılmıştır.

Hipnozcu yarbayı Üçok getirtti

Kayseri´de astsubaylar Ali Balta, İsmail Dağ ve Orhan Güleç´in hipnoz ve işkenceyle ifadesi alınan soruşturmayla ilgili de Ahmet Zeki Üçok´a çarpıcı suçlamalar yöneltildi. Üçok´un değişik makamlardan, askeri savcılığını kullanarak bilgi talep ederek kişilerin mağduriyetine neden olacak şekilde görevin gereklerine aykırı hareket ettiği ve görevine kötüye kullanma suçunu işlediği ifade edildi. Kayseri´deki soruşturmada Üçok´un yardımcısı olarak görev alan Hava Hakim Üsteğmen Özgür Tüfekçi´nin 21 Mayıs 2010 tarihinde Genelkurmay Askeri Savcılığı´na verdiği ifadesinde hipnozlu soruşturmaya ilişkin açıklamaları da iddianamede yer aldı. Tüfekçi söz konusu ifadesinde, hipnozcu Gürol Doğan´ın Zeki Üçok tarafından getirildiğini anlatıyordu.

Karargah Evleri dosyaları kayıp

Askeri Savcılığın iddianamesi Üçok´un görevi sırasında yaptığı başka usulsüzlükleri de ortaya çıkardı. Üçok´un, astsubayların hipnozla ifadelerinin alındığı Kayseri dosyası ile Karargah Evleri dosyasını birleştirdiği de tespit edildi. Üçok´un görevden alınmasının ardından yerine atanan askeri savcıların yaptığı incelemelerde Kayseri evrakını Karargah Evleri dosyasına, Karargah Evleri evrakını da Kayseri dosyasına koyduğu tespit edildi. Karargah Evleri soruşturmasında suç unsuru tespit edilen bir çok dinlemenin kayıp olduğu belirlendi. Karargah Evleri ve Işık Evleri dosyalarında kolluk olarak görev yapan Jandarma Yüzbaşı Tarkan Avcı´nın Askeri Adalet müfettişlerine verdiği ifadesiyle Üçok´a gönderilen dinlemelerin kaybolduğu tespit edildi. Karargah Evleri soruşturmasında mahkeme tarafından verilen dinleme kararlarının icrasını il jandarma olarak yaptıklarını belirten Avcı, Üçok´un yerine atanan Hakim Albay Hakan Özbek´in talimatı üzerine inceleme yaptığını ve daha önce suç unsuru olabileceğini tespit ettikleri tapelerin birçoğunun hiç olmadığını tespit ettiklerini anlattı.

Hakim Yüzbaşıdan şok itiraf

Askeri Adalet müfettişlerine ´tanık´ sıfatıyla ifade veren Hava Hakim Yüzbaşı Evren May Doğru ise şok bir itirafta bulundu. Üçok´un kendi yaptığı soruşturmalarla ilgili bazı işlemlerde kendilerine imza attırdığını belirten Doğru, İtiraz ettiğimizde (Senin yardımcılığını kaldırmam, ayağını denk al) diyerek tehdit ediyordu. ifadelerini kullandı.

HER TAŞIN ALTINDAN ÇIKIYOR, ADETA SUÇ ÖRTME MAKİNESİ

Ergenekon bağlantılı Karargah Evleri soruşturmasını örtbas ettiği izlenimi veren tuhaf gelişmeler üzerine birkaç yıldır dikkatle takip etmeye başladığımız Üçok´un ortaya çıkan son icraatı, ele geçen ´şantaj ve casusluk´ belgelerini ´komutanım emretmedi´ diye soruşturmaması olmuştu. Bu örtbası doğrularcasına Üçok´un adı casusluk skandalında ilginç şekilde geçiyordu. ASELSAN ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´na ait gizli belgeler, tutuklu sanık Askeri Hakim Albay Zeki Üçok´la ilişkisi tespit edilen hayat kadınının evinden çıkmıştı. Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, sahte çürük soruşturması kapsamında yağmaya azmettirme ve örgüt üyeliği iddiasıyla 25 Eylül 2009´da tutuklandı. Çete üyeleri arasında kod adı Bamya olarak geçen Ahmet Zeki Üçok´un görevi gereği bilgi sahibi olduğu çürük raporunda sorunu olan ve özellikle zengin kişilerin isimlerini çeteye verdiği iddia ediliyor. Üçok ´sahte çürük raporu´ davasında tutuklu yargılanıyor. Üçok, Ergenekon soruşturması kapsamında da tutuklandı. Kendisine yöneltilen suçlama, Ergenekon´un TSK´daki yapılanması olan Karargah Evleri´ne yönelik soruşturmayı örtbas etmekti. Üçok, kendisi kadar renkli kişiliğe sahip yardımcısı askeri savcı yüzbaşı Mehmet Çelik´in Konya´da karıştığı bir havaya ateş açma olayını soruşturan sivil savcıya başka kişinin resmin gönderdiği de ortaya çıkmıştı. Üçok´un adı yine heron skandalında da benzer şekilde geçti. ´Çok PKK´lı vuruluyor düşürün şu heronları´ şeklindeki şok telefon görüşmeleri soruşturmasına da onun baktığı ortaya çıktı ve bu soruşturmayı da kararttığı iddia edildi. Görüldüğü gibi adeta bir ´suç örtme makinesi´ gibi çalışan, çok sayıda suç soruşturması ve davada şüpheli olarak adı geçen ya da sanık olarak yargılanan savcı Üçok´u konu alan 2 Şubat 2010 ve 24 Mart 2011 tarihli haberlerimizin başlığı şöyle idi: ´Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..´, ´Bazı savcılar suçu aydınlatır, bazıları karartır..´ Ve son olarak Genelkurmay askeri savcılığınca bile Üçok hakkında dava açıldı. Dokuz yıla kadar hapsi ve ´memuriyetten men´ edilmesi istenen Üçok hakkındaki iddianamede çarpıcı suçlamalar var. Üçok, Kayseri´de 3 askere yönelik soruşturmayı hukuka aykırı şekilde yürütmek, mahkeme kararı olmaksızın ev ve işyeri araması yapmakla da suçlanıyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(07 Eylül 2011, 14:47)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Asker de Suç Örtme Makinesini gördü

Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..

Bazı savcılar suçu aydınlatır, bazıları karartır

Üçok´un hayat kadınında gizli belgeler

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

İşte Karargah Evleri soruşturması böyle örtbas edildi

Karargah Evleri soruşturmasının askerlerce savsaklanması

Flaş!!! Çubuklu´nun ses kaydı Genelkurmay´ı sarsar: Üçok´un bilgisayarında belge temizliği

Askerlerin Ergenekon ve diğer soruşturmalara müdahalesi

G.kurmay´da hangi soruşturma sonuçlandı ki?

Karargah Evleri gibi diğer soruşturmaları da karartmak istediler

Asgari savcıya azami hukuk: Üçok´a işkence davası

´Sahte Çürük Raporu´ soruşturması manşetlerimiz

Üsteğmen: PKK vuruluyor, düşürün Heronu

Heron ihanetiyle ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3706    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.674.747