Tam
EskidenYeniye
 

CHP´de Odatv ve Kılıçdaroğlu tepkisi

OdaTV iddianamesi, eski CHP lideri Deniz Baykal´a kurulan komployu deşifre etti. Baykal´a yakın isimler, komploya ve Kılıçdaroğlu´na tepki gösterdi: ´İklim Bayraktar´ın sanık olması, Baykal´a kurulan tuzağın kanıtı. Baykal´ı entrikalarla, oyunlarla o koltuktan indirenler ve entrikalarla o koltuğa oturanlar Türk milletine, Türk siyasetine hesap vermek zorundadır. Tuzaklarla, demokratik olmayan işlerden sonra Baykal´ın koltuğunu işgal edenler bir an evvel o koltuğu ahlakın gereği ve gelecek nesillere örnek olmak adına bırakmalıdır.´

Önceki haber title=Sonraki haber

CHP´de Odatv ve Kılıçdaroğlu tepkisi

OdaTV iddianamesi, eski CHP lideri Deniz Baykal´a kurulan komployu deşifre etti. Baykal´a yakın isimler, komploya ve Kılıçdaroğlu´na tepki gösterdi: ´İklim Bayraktar´ın sanık olması, Baykal´a kurulan tuzağın kanıtı. Baykal´ı entrikalarla, oyunlarla o koltuktan indirenler ve entrikalarla o koltuğa oturanlar Türk milletine, Türk siyasetine hesap vermek zorundadır. Tuzaklarla, demokratik olmayan işlerden sonra Baykal´ın koltuğunu işgal edenler bir an evvel o koltuğu ahlakın gereği ve gelecek nesillere örnek olmak adına bırakmalıdır.´

OdaTV iddianamesi, eski CHP lideri Deniz Baykal´a kurulan komployu da deşifre etti. İddianamede, Oda TV´nin sahibi Soner Yalçın´ın, Halk TV´yi satmaya yanaşmayan Baykal´a, İklim Bayraktar vasıtasıyla şantaj planladığı ileri sürülüyor. Baykal´ın ´kendisini taciz ettiğini´ iddia eden Bayraktar da tuzağın uygulayıcısı olmakla suçlanıyor. Bu durum, komployu yeniden gündeme taşıdı.

Baykal´ın kurmaylarınden eski MYK Üyesi Savcı Sayan, Eğer Bayraktar sanık konumuna gelmişse Baykal´a düpedüz tuzak kurulmuştur. diyor. Sayan, meselenin sadece İklim Bayraktar´ın üzerine yıkılmaması gerektiğini ifade ederken, İnşallah bu tuzağın arkasında kimlerin olduğu da ortaya çıkar. Sadece bir kurban verilerek bu işler çözülmez. temennisinde bulunuyor. Davada sonuna kadar gidilmesi gerektiğini anlatıyor. İsim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na şu mesajı veriyor: Deniz Baykal´ı entrikalarla, oyunlarla o koltuktan indirenler ve entrikalarla o koltuğa oturanlar Türk milletine, Türk siyasetine hesap vermek zorundadır. Tuzaklarla, demokratik olmayan işlerden sonra Deniz Baykal´ın koltuğunu işgal edenler bir an evvel o koltuğu ahlakın gereği ve gelecek nesillere örnek olmak adına bırakmalıdır.

Baykal´a yakın isimlerden İstanbul eski milletvekili Mehmet Sevigen de olaya sadece İklim Bayraktar üzerinden bakmanın yanlış olacağını dile getiriyor. Buz dağının arkasına da sonuna kadar bakılmasını istiyor. Sevigen, Biz siyasette ahlaksızlığı ve bel altı vurmaları söyledik. Davanın sonuna kadar gidilmeli. Bana göre sadece İklim Bayraktar´ı ele alarak yıpratmak doğru olmaz. Bu işin yalnız başına yapılmadığı ortada. şeklinde konuşuyor.

KOMPLO BUNUNLA SINIRLI DEĞİL

Eski CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan ise gelinen aşamayı ´çok önemli durum´ olarak değerlendiriyor. Baykal´a yönelik komplonun bununla sınırlı olmadığını belirten Seyhan, olayların bütün halinde değerlendirilip açığa çıkartılması gerektiğinin altını çiziyor. Oda TV iddianamesinde Soner Yalçın´ın Halk TV´yi almak için yaptığı görüşmeler ayrıntılı bir şekilde yer aldı. Baykal´ın Halk TV´yi kiralık olarak vermeyi kabul ettiği, ancak bir süre sonra Soner Yalçın ve H.A.´nın Halk TV´yi satın almak istedikleri kaydediliyor. Ancak fiyat konusunda Baykal ile anlaşamadıkları ifade ediliyor. Soner Yalçın ve H.A.´nın Baykal´dan koltuğu devralan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelere devam ettiği ifade edilen iddianamede, Bu görüşmelerde Kılıçdaroğlu´nun Yalçın´a Halk TV´nin yüzde 60´ını almasını söylediği, ancak bundan sonraki süreçte Deniz Baykal´ın kendisinin bertaraf edilmek istendiğini düşünerek Halk TV´yi satmaktan da kiraya vermekten de vazgeçtiği, bu gelişmeler üzerine Deniz Baykal´a yönelik şantaj yapılmasının planlandığı anlaşılmıştır. deniliyor. ( Zaman)

İDDİANAMEDEN: BAYKAL´A ODATV TUZAĞI

Ergenekon soruşturması kapsamında kabul edilen Oda Tv iddianamesinde, eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal´ın internette yayınlanan görüntülerine ilişkin bilgiler yer alıyor. Kılıçdaroğlu´na destek zorunlu ibaresi ile başlayan bir dokümanda Halk TV´yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli, her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor, Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan 2... ifadesi yer alıyor.İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen Oda TV iddianamesinde ilginç bilgiler yer alıyor. ODATV´de ele geçirilen ST3120827AS_4MS1TF89 seri numaralı bilgisayar hard diski içerisinde silinmiş bölgede Kılıçdaroğlu´na destek zorunlu ibaresi ile başlayan bir belge de bulunduğu bilgisine yer veriliyor. Belge içerisinde şu bilgiler bulunuyor: Kılıçdaroğlu´na destek zorunlu. Liderlik çekişmesi yaratılmak istendiği açık. Haber içeriklerine dikkat! (...) (Burada üst düzey bir CHP yöneticisinin adı belirtilmektedir) oğlunun gay ilişkileri... CHP ´ye zarar verilmemeli... Müyesserin Baykal sevdası ODATV yayın politikası ile bağdaşmıyor.... Hanefi ile ilgilenmeye devam etsin... Avukatlarla irtibatına dikkat etsin. Halk TV´yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli, her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor, Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan 2...

Savcı: Sanık İklim Kaleli, Kılıçdaroğlu´na hukukdışı belge toplamayı teklif etti

Odatv iddianamesinde sanık İklim Kaleli´nin telefon görüşmelerinde eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilişkilerine dair konuşmaları yer aldı. Kaleli´nin bir telefon konuşmasında Baykal´ın kendisine ´Baytok muamelesi yaptı´ diyor. İddianamede, Halk Tv´nin satın alınmasına engel olan Baykal´ın iknası için Kılıçdaroğlu da istekli. Her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor. Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan 2... notunun bulunduğu belirtildi. Savının değerlendirmeleri arasında ise Şüpheli bu amaçla Kemal Kılıçdaroğlu ile örgüt adına temasa geçerek hukuk dışı yollarla parti içi siyasi rakipleri hakkında belge toplamayı teklif etmiştir. ifadeleri yer aldı.İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen odatv iddianamesinde sanıklar ile CHP´nin üst düzey yöneticileri arasındaki ilişkilere yer verildi. Halk Tv´nin satışı ve sanık İklim Kaleli´nin eski CHP lideri Deniz Baykal ile ilgili iddiaları telefon tapeleri ve savcının değerlendirmesiyle iddianamede yer aldı.

İddianamede savcı Halk Tv´nin satın alınması girişimiyle ilgili değerlendirmesinde ´soruşturma kapsamında elde edilen delillerden şüphelilerin ´ULUSAL MEDYA 2010´ dokümanında belirtilen strateji doğrultusunda Halk Tv isimli televizyon kanalını ele geçirebilmek için çalışmalar yaptığı bu kapsamda CHP´nin üst düzey yöneticileri ile defalarca görüştükleri, hatta CHP eski genel başkanının direnç göstermesi üzerine buna yönelik çalışmalar yaptıkları tespit edilmiştir.´ dedi.

Odatv´de bulunan bir bilgisayarda 30 Ekim 2010 tarihinde ´Soner´ isimli kullanıcı tarafından oluşturulduğu belirtilen, ´Kılıçdaroğlu´na destek zorunlu´ ibaresi ile başlayan belge ele geçirildiği kaydedildi. Söz konusu belgede Halk Tv´nin ele geçirilmeye çalışılmalarıyla ilgili olarak, Halk Tv´yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli, her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor. Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan2... şeklinde ifadelerin yer aldığı belirtildi.

Savcı söz konusu not ile ilgili, Söz konusu bu nottan Halk Tv´nin satışına karşı çıkan CHP eski genel başkanının bu tutumunu değiştirmek için farklı yollara başvurulacağı anlaşılmıştır. Bu doğrultuda şüpheli İklim Ayfer Kaleli´nin CHP eski genel başkanı ile görüştüğü anlaşılmıştır. değerlendirmesini yaptı.

İKLİM KALELİ: TOHUM ATTIM, KISA SÜRE SONRA EKİCEM BİÇİCEM

İddianamede Kaleli´nin yaptığı telefon görüşmeleri yer aldı. 25 Ocak 2011 günü sanık Ahmet Mümtaz İdil ile yapılan görüşmede Kaleli´nin özetle, Yarım saat muhabbet ettik sohbet ettik. Yani haberlik bir şey yok. Sonra tohum attım kısa süre sonra ekicem biçicem. Şimdilik bir şey yok. dediği belirtildi. İdil´in şimdilik haber yapmamasını istediği Kaleli´nin Baykal ile yine görüşeceğini belirterek, Başka bir yerde olacak o yarın, beni de götürüyor yanında, bunu sadece sen bil Barış´lar değil. dediği kaydedildi. Savcılığın, sanıklar arasında geçen görüşmede Kaleli´nin Sonra tohum attım kısa süre sonra ekicem biçicem şeklindeki sözleriyle ilgili değerlendirmesi ise, CHP eski genel başkanına yapmış olduğu ziyaretinin gazetecilik kaygılarıyla olmayıp, örgütsel beklentiler taşıdığını diğer şüpheliye aktardığı anlaşılmaktadır. ifadelerine yer verildi.

Sanık Barış Pehlivan´dan ele geçirilen hard disk´te a.iklim.bayraktar@gmail.com adresinden barisp@Odatv.com adresine, oradan da sonery@hurriyet.com.tr adresine 26 Ocak 2011 tarihli bir mail de iddianamede yer aldı. Kaleli´nin Pehlivan´a, Pehlivan´ın da Soner Yalçın´a gönderdiği belirtilen mailde, Barış bu beni çok hırpalayan bişey ve utandıran ve asla duyulmasını istemediğim bir şey haberci haber olmak istemiyor yani...o nedenle lütfen aileden biri gibi bak olaya ve ben şahsım olarak yaşadım bu taciz hadisesini. Evet bu çok iğrenç açık ve şuursuzca yapılan bir tacizdi ve ben çok hırpalandım. O yüzden haber çıkmadı dün o hayvandan ve bugün buraya gelişimin tek sebebi bu olay değil bu bardağı taşıran olay ama bundan 2 gün öncesinde de parti içinde güvenilir birinin parti için gizli olan bir bilgiyi bana getirmesi de beni şok etmişti zaten. Yani bu iki sebep birleşti ve ben patladım bunu ülkeyi ve çocuklarımızı kurtarmasını beklediğimiz CHP Kılıçdaroğlu´nun bilmesi gerektiğine karar verdik eşimle ve o yüzden burdayım daha fazla yazamayacağım Baki Beyin PC´sini rehin aldım kalkmam lazım işte hepsi bu Barışcım. ifadeleri yer alıyor.

Barış Pehlivan´ın maili Soner Yalçın´a gönderirken İklim D. B.´la röportaja gittiğinde tacizine uğramış. CHP´ye gidip Gürsel´e bunu anlatmış bir bakın, bana da durumu böyle mail de attı. notunu eklediği kaydedildi. Yalçın´ın ise Pehlivan´a, Allah belasını versin kafayı yedi herhalde. Ne yapmak gerek bilemiyorum, herifle yarın görüşmem var. Ne yapacağımı bilemiyorum gerçekten. Peki nasıl taciz etmiş a. yaratık şeklinde cevap yazdığı ifade edildi.

Bu mail üzerine sanık Soner Yalçın´ın Kaleli´yi arayarak detaylı bilgi aldığı belirtildi. 26 ve 27 Ocak 2011 tarihli görüşmeler detaylı olarak iddianamede veren Savcı, bu görüşmeleri şu şekilde değerlendiriyor: Şüpheli İklim Ayfer Kaleli´nin mahkeme kararlarıyla tesbiti yapılan ve yukarıda belirtilen telefon görüşmelerinde tacize uğradığını, bu durumdan rahatsız olduğunu belirtmiş ise de; 27.01.2011 günü diğer örgüt üyeleri olan Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul´la yemekli toplantı yaptıktan sonra CHP eski genel başkanınla yakınlaşmaya çalışan samimi görüşmeler yapmıştır. Bütün bunlardan da anlaşılacağı üzere örgüt üyelerinin kendileri için hayati önem taşıdıklarını değerlendirdikleri Halk TV´nin ele geçirilmesi önünde engel olarak gördükleri CHP eski genel başkanını engelini aşmak için tüm yöntemleri kullanmışlardır. Şüpheli bu amaçla Kemal Kılıçdaroğlu ile örgüt adına temasa geçerek hukuk dışı yollarla parti içi siyasi rakipleri hakkında belge toplamayı teklif etmiştir. Bununla birlikte şüpheli İklim Ayfer Kaleli´nin ısrarla D. B.´la görüşmek istediği tarihlerde M.S.K. ile yaptığı telefon görüşmeleri de dikkat çekmektedir. Bu görüşmelerine bakıldığında ise İklim Ayfer Kaleli´nin ses kaydı yapabilecek bir cihaz arayışı içerisine girdiği, görüntü veya ses kayıt işlemini cep telefonu veya başka bir cihaz yardımıyla yapmayı planladığı, ancak bunun çok tehlikeli olduğunu vurguladığı görülmektedir.

Kaleli´nin M.S.K. ile görüşmesinde Baykal ile yaptığı görüşmeyi nasıl kayıt altına almayı konuştukları belirtildi. Kaleli´nin Kılıçdaroğlu´ndan randevu almaya çalıştığı anlatılan iddianamede, Kaleli ile Ö.F.E. şeklinde kodlanan ve savcı Ömer Faruk Eminağaoğlu olduğu belirtilen kişiyle 21 Şubat 2011 günü yaptığı konuşması da yer alıyor.

İddianamede, Tüm bu veriler birlikte değerlendirildiğinde şüpheli İklim Ayfer Kaleli´nin kendisini taciz ettiğini söylemesine rağmen Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul´la yaptığı toplantı sonrası D. B.la hiçbir şey olmamış gibi görüşmeye devam ettiği ve D. B.´ı zor duruma sokacak görüntü veya ses kaydı elde etmek için faaliyet içerisinde olduğu anlaşılmıştır. deniliyor.

BAYKAL: MEMNUNUM KOMPLO AÇIĞA ÇIKIYOR

14 Eylül 2011 - Yakın çevresine odatv iddianamesini yorumlayan CHP Eski Lideri Deniz Baykal, süreçten duyduğu memnuniyeti anlattı: Memnunum, komplo açığa çıkıyor... İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edilen Oda TV iddianamesi, eski CHP lideri Deniz Baykal´a kurulan komployu da deşifre etti. İddianamede CHP´nin gayri resmi yayın organı olan Halk TV´yi satmaya yanaşmaması üzerine Oda TV adlı internet sitesinin sahibi Soner Yalçın´ın, İklim Bayraktar vasıtasıyla Baykal´a şantaj yapmayı planladığı ileri sürülüyor. Edinilen bilgilere göre Baykal da, yakın çevresine ´süreçten duyduğu memnuniyeti´ dile getirdi: Komplo yavaş yavaş açığa çıkıyor. Ancak buzdağının görünmeyen kısmının da üzerine gidilmesi gerekir. Sadece bir yönden bakılırsa yanlış olur.

İddianamede Soner Yalçın´ın şantaj için gönderdiği ileri sürülen İklim Ayfer Kaleli (Bayraktar), tuzağın uygulayıcısı olmakla suçlanıyor. Mağdur olduğunu ve Baykal´ın kendisini taciz ettiğini iddia eden Kaleli´nin sanık olarak iddianameye girmesi, kurmayları tarafından Baykal´a kurulan tuzağın delili olarak görülüyor. Alınan bilgilere göre Deniz Baykal da gelişmeyi olumlu buldu. Eski CHP lideri, yakın çevresine yaptığı değerlendirmede olayın iddianameye girmesini ve dava sürecinin başlamasını Süreçten memnunum. sözleriyle değerlendirdi. İklim Bayraktar´ı kastederek komploya sadece bir yönden bakılmamasını ve arka plandakilerin de ortaya çıkarılmasını istedi.

Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan ve geçtiğimiz cuma günü mahkeme tarafından kabul edilen Oda TV iddianamesinde Soner Yalçın´ın Halk TV´yi almak için yaptığı görüşmeler ayrıntılı bir şekilde yer aldı. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´ın Halk TV´yi kiralık olarak vermeyi kabul ettiği, ancak bir süre sonra Soner Yalçın ve H.A.´nın Halk TV´yi satın almak istedikleri kaydediliyor. Ancak fiyat konusunda Baykal ile anlaşamadıkları ifade ediliyor. Soner Yalçın ve H.A.´nın Baykal´dan koltuğu devralan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelere devam ettiği ifade edilen iddianamede, Bu görüşmelerde Kılıçdaroğlu´nun Yalçın´a Halk TV´nin yüzde 60´ını almasını söylediği, ancak bundan sonraki süreçte Deniz Baykal´ın kendisinin bertaraf edilmek istendiğini düşünerek Halk TV´yi satmaktan da kiraya vermekten de vazgeçtiği, bu gelişmeler üzerine Deniz Baykal´a yönelik şantaj yapılmasının planlandığı anlaşılmıştır. deniliyor.

Baykal´ın kurmayları da tıpkı Baykal gibi davada sonuna kadar gidilmesi gerektiğini düşünüyor. Söz konusu isimlerden eski MYK Üyesi Savcı Sayan, meselenin sadece İklim Ayfer Kaleli´nin üzerine yıkılmaması gerektiğini ifade ederken, İnşallah bu tuzağın arkasında kimlerin olduğu da ortaya çıkar. Sadece bir kurban verilerek bu işler çözülmez. Deniz Baykal´ı entrikalarla, oyunlarla o koltuktan indirenler ve entrikalarla o koltuğa oturanlar Türk milletine, Türk siyasetine hesap vermek zorundadır. ifadelerini kullanmıştı. Eski İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen de olaya sadece İklim Bayraktar üzerinden bakmanın yanlış olacağını, buz dağının görünmeyen kısmının da üzerine gidilmesini istemişti. Sevigen, Biz siyasette ahlaksızlığı ve belaltı vurmaları söyledik. Davada sonuna kadar gidilmeli. Gerçeğin eninde sonunda ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Soruşturma sonuna kadar gitsin ve kimin ne mal olduğu görülsün. Bana göre sadece İklim Bayraktar´ı ele alarak yıpratmak doğru olmaz. Bu işin yalnız başına yapılmadığı ortada. görüşünü dile getirmişti.

(12 Eylül 2011), son güncel.: (14 Eylül 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Odatv´de şok belge: Baykal´a seks komplosu

BAYKAL´A KOMPLO MANŞETLERİMİZ

ODATV İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Flaş!!! Odatv iddianamesi kabul edildi

Odatv ile ilgili manşetlerimiz

Kontrgerilla Medyası

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3723    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.673.852