Tam
EskidenYeniye
 

Andıç davası başladı: Tanıktan şok ifade

Islak imzalı ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´ davasıyla birleşen ´İnternet Andıcı´ davasının görülmesine 4,5 saat gecikmeyle başlandı. Sabah saatlerinde başlaması gereken duruşmanın gecikme nedeninin asker sanıkların Hasdal Cezaevi´nden, Silivri Cezaevine nakil işlemlerindeki gecikme olduğu öğrenildi. Duruşmada önce hakkında yakalama kararı bulunan Albay İlker Göktaş´ın kimlik tespiti yapıldı. Daha sonra gizli tanık ´Ethem´in dinlenmesine geçildi. Korucu olduğu öğrenilen ´Ethem´ ifadesinde bazı askeri yetkililerin Erzincan bölgesinde PKK´ya yardım ettiklerini iddia etti. Gizli Tanık ´Ethem´in Erzincan Ergenekon davasında da tanık olarak ifadesi bulunuyor. Tutuklu sanık emekli albay Dursun Çiçek´in, Ethem´in dinlenmemesi yönündeki talebi mahkemece reddedildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Andıç davası başladı: Tanıktan şok ifade

Islak imzalı ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´ davasıyla birleşen ´İnternet Andıcı´ davasının görülmesine 4,5 saat gecikmeyle başlandı. Sabah saatlerinde başlaması gereken duruşmanın gecikme nedeninin asker sanıkların Hasdal Cezaevi´nden, Silivri Cezaevine nakil işlemlerindeki gecikme olduğu öğrenildi. Duruşmada önce hakkında yakalama kararı bulunan Albay İlker Göktaş´ın kimlik tespiti yapıldı. Daha sonra gizli tanık ´Ethem´in dinlenmesine geçildi. Korucu olduğu öğrenilen ´Ethem´ ifadesinde bazı askeri yetkililerin Erzincan bölgesinde PKK´ya yardım ettiklerini iddia etti. Gizli Tanık ´Ethem´in Erzincan Ergenekon davasında da tanık olarak ifadesi bulunuyor. Tutuklu sanık emekli albay Dursun Çiçek´in, Ethem´in dinlenmemesi yönündeki talebi mahkemece reddedildi.

Islak imza davasında 32. duruşma başladı. Son olarak 02 Ağustos 2011 günü 22. duruşması yapılan davada ara celseler nedeniyle bugünkü duruşma 32. celse olarak kayıtlara geçti.Bedrettin Dalan ile emekli Albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu 7 sanıklı İrtica ile Mücadele Eylem Planı davasının, 22 sanıklı İnternet Andıcı davasıyla birleşmesinin ardından ilk duruşmanın görülmesine başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen ilk duruşmaya emekli Albay Dursun Çiçek, Mehmet Deniz Yıldırım, avukat Serdar Öztürk ve birleşen dosyanın sanıkları emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneral Mehmet Eröz, Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu´nun da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık katıldı.

TESLİM OLAN ALBAY GÖKTAŞ DURUŞMA SALONUNDA

Davaya ayrıca 8 tutuksuz katılırken, yakalamalı sanık Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, tutuksuz sanıklar İlhami Ümit Handan, Özel Yılmaz ile kırmızı bültenle aranan Bedrettin Dalan´ın da aralarında bulunduğu 6 sanık ise duruşmaya katılmadı. duruşmaya hakkında yakalama kararı bulunan Albay Ziya İlker Göktaş da avukatı ile birlikte katıldı. Sanık Göktaş, sanıkların kimlik tespiti yapılana kadar müdahil avukatlar için ayrılmış bölüm ile tutuklu sanık bölümünün arasında bekledi. Kimlik tespiti yapılan yakalamalı sanık Ziya İlker Göktaş evli ve 2 çocuklu olduğunu aylık gelirinin ise 4 bin olduğunu söyledi. Duruşma Duruşmada tutuksuz sanıkların kimlik tespiti ile devam ediyor.

GÖKTAŞ, PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRMÜŞ

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, hakkında yakalama kararı bulunan sanık Ziya İlker Göktaş´ı huzura aldı. Kimlik tespitinin ardından hakkındaki yakalama kararına karşı diyeceği sorulan Göktaş, avukatı ile birlikte gelmeye karar verdiklerini belirterek, İşte buradayım. dedi. Sanık Göktaş´ın savunmasına ilişkin bir açıklamada bulunmadığı gözlenirken avukatı da Göktaş´ın GATA psikiyatri kliniğinde tedavi görüp bir ay rapor aldığını, kendisini iyi hissetmesi üzerine de mahkemeye gelmek istediğini söyledi. Göktaş´ın delilleri karartma ve kaçma ihtimalinin de bulunmadığını savunan avukatı, Kaçarsa zaten firari duruma düşecek. Tutuksuz yargılanmasını talep ediyorum. dedi. Mahkeme heyeti, sanık Göktaş hakkındaki yakalama kararı ve bu konudaki avukatının talebiyle ilgili kararını duruşma sonunda açıklayacak.

ÇİÇEK: GİZLİ TANIK ETHEM DİNLENMESİN

Kimlik tespitinin ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dava kapsamında önceden çağrılan ´gizli tanık Ethem´in gizli tanık odasında hazır edildiğini söyledi. Hakim Özese, önceki celse çağırılan gizli tanık Ethem´in mahkeme salonunun arka tarafında bulunan gizli tanık odasında hazır edildiğini söyledi. Tutuklu sanık Dursun Çiçek ile aynı zamanda kızı olan avukatı İrem Çiçek ise tanığın dava dosyası ya da dava sanıkları ile ilgili herhangi bir bilgisi olmadığını öne sürerek dinlenmesinden vazgeçilmesini talep etti. Savcı Nihat Taşkın´ın da talebin reddedilmesi yönündeki mütalaasının ardından mahkeme heyeti, daha önce tanığın dinlenmesi yönündeki ara kararının yasaya aykırı olmaması ve dava dosyasında tanığın ifadesinin bulunması nedeniyle Çiçek´in talebini reddetti.

ETHEM: ASKERİ YETKİLİLER ERZİNCAN YÖRESİNDE PKK´YA YARDIM ETTİLER

Yanında Katip Mahmut Fidan da bulunduğu halde sesi ve görüntüsü bozularak mahkeme salonuna aksettirilen gizli tanık Ethem´in dinlenmesine başlandı. Erzincan´daki Ergenekon davasında da gizli tanık olarak ismi bulunan gizli tanık Ethem, Erzincan Yaylabaşı bölgesinde korucu olarak görev yaptığını belirterek yeminli ifadesine başladı. Gizli tanık Ethem, ifadesinde bombaatarlı eğitim atışları yaptıklarına ve ülkücülerle alakalı iki konudan bahsedeceğini, bölgesindeki karakol komutanı Murat Astsubay ile birlikte daha önce hiç gitmedikleri bir yere giderek bombaatarlı eğitim yaptıklarını söyledi. Atış talimi yaptıklarında havanın soğuk ve yer yer kar bulunduğunu belirten Ethem, patlamayan bombalarının kara saplandığını ifade etti. Bu patlamayan bombaatarların düştüğü yerden toplanması istediğini belirten Ethem, Beni dinlemedi bile. Bir an önce işini yapıp gitmek ister gibi bir durumdaydı. diye konuştu. Bölgede sadece uçaksavar atış talimi yapmadıklarını söyleyen gizli tanık Ethem, Biksi ve havan atışı da yaptıklarını söyledi.

Ethem, ´Tunceli-Erzincan-Ovacık sınırında intikale gideceğiz´ dediler, gittik. Dağa tırmandık. Belli bir yere geldiğimizde komutan ´burada çevre güvenliği alalım´ dedi. Önemli komutanların geleceğini söyledi. Biz bekledik. Komutanlar geldi. Bir araçla yukarı doğru devam ettiler. Araç giderken arkasında mühimmat vardı. Geri geldiğinde kasalar boş geldi. Komutanların mühimmatı yayladaki çobanlara verdiklerini düşünüyoruz. Bu çobanların PKK´ya yardıma gittiğini biliyoruz. Bunu köylüler de dahil herkes biliyor. Komutanlarım, terör örgütüne yardım eden bu çobanlara sınırdan geliş gidişleri sırasında göz yumuyorlardı. Hatta bu insanların koyunlarını sınırdan geçirmelerine yardım bile ediyorlardı. Bir TSK mensubunun terör örgütüne yardım yataklık yapanlarla diyalog kurması, bu insanların koyunlarını sınırdan geçirmelerine yardım etmesi ve bu yaylacıların sözleri ile köylülere kötü davranılması rahatsızlığa neden olmuştu. diye konuştu.

´TİT´İN İLLEGAL OLDUĞUNU ANLADIK´

Gizli tanık Ethem, birkaç kez köy muhtarı ile karakol komutanı ile görüşünce önemli bir ülkücü gibi görüldüğünü söyledi. Aslında ülkücüleri yönlendirebilecek bir konumda olduğuna inanmadığını belirten Ethem, yine de sözünün dinlendiğini söyledi. Konuşmasının bu bölümünde TİT konusu ile alakalı bilgiler veren Ethem, o zamanlarda bölgede çeşme başlarına PKK ve DHKP-C örgütlerinin isimlerinin yazıldığını, bundan rahatsız olduklarını, bu örgütlerin ise TİT´ten çekindikleri için kendilerinin de çeşme başlarına TİT yazmayı planladıklarını söyledi. Sözü dinlendiği için bu eylemi yapmaya karar verdiklerini belirten Ethem, TİT´in illegal bir yapılanma olduğunu anladıktan sonra da bu eylemden vazgeçtiklerini ifade etti.

19.04: ALBAY GÖKTAŞ TUTUKLANDI

´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasıyla birleştirilen ´Kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri´ davası yarına ertelendi. Dava kapsamında hakkında yakalama emri çıkartılan 14 kişiden birsi olan Albay Ziya İlker Göktaş tutuklandı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, verilen aranın ardından alınan kararı açıkladı. Buna göre, suç vasfı delil durumu, kuvvetli suç şüphesi, sanığın delilleri karartma ihtimalini dikkate alan mahkeme heyeti, ´Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek´ ve ´terör örgütü yöneticisi olmak´ suçlarından Göktaş´ın tutuklanmasına karar verdi.

MAHKEME BAŞKANI GİZLİ TANIĞIN KİMLİĞİNİ AÇIKLADI

Birleştirilen Islak İmza-İnternet Andıcı davasında ifade veren gizli Tanık Ethem´in, savcılıkta verdiği ifadeyi usulen okuyan Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese ifade tutanağında yer alan Gizli Tanık Ethem´in açık ismini yanlışlıkla söyledi. Mahkeme Başkanı Özese´nin fark etmediği bu durumu, sanıklardan Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen de duruşmada dile getirdi. Avukat Ülgen gizli tanığın kimliğinin ortaya çıkmaması gerektiğini ancak mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese´nin gizli tanığın açık adını savcılık ifadesinden okuduğunu söyledi. Ülgen, gizli tanığa Siz de ifadelerinizi verirken buna dikkat edin dedi. Ülgen ayrıca tanığa Devletten ne kadar para aldınız diye sordu. Tanık Ethem ise Almadım. Cezaevindeydim yanıtını verdi. Ancak sanık ve avukatlar tanığa hangi tarihlerde ve hangi suçtan cezaevinde olduğunu, ya da halen tutuklu olup olmadığını sormaması da dikkat çekti. ( Habertürk)

ACELEYE GELDİ, SAVCI MAHKEMEDE İFADELERİ DÜZELTEBİLECEĞİMİ SÖYLEDİ

Gizli tanık, 1997´den beri Erzincan Yaylabaşı bölgesinde koruculuk yaptığını, Dursun Çiçek´i tanımadığını, Çiçek´in Erzincan´a gelip gelmediğini bilmediğini söyledi. Başkan Özese, Erzurum Özel Yetkili Başsavcılığı´nda ifade veren Gizli tanık Ethem´in ifadelerini okudu. Mahkeme Başkanı Özese, Ethem´e ifadelerin doğru olup olmadığını sorması üzerine Ethem ifadelerinin bazı kısımlarında düzeltme yaptı. Gizli tanık Ethem´in savcılıkta verdiği ifadeler ile bugün mahkemede verdiği ifadeler arasındaki çelişkiler üzerine savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Ethem´e savcılık ifadelerini okuyup okumadığını sordu. Ethem Aceleye geldi, savcı mahkemede ifadeleri düzeltebileceğimi söyledi diye yanıtladı.

AVUKAT ÜLGEN, GİZLİ TANIK ETHEM´İN ÇELİŞKİLİ İFADELERİNİ SIRALADI

Ethem´in çelişkili ifadeleri avukatların da dikkatini çekti. Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen de gizli tanığın 2009 yılında verdiği ifadeler ile bugünkü ifadelerin çelişkili olduğunu belirterek, Ethem´in çelişkili ifadelerini sıraladı. Ülgen, şunları söyledi: Gizli tanık Ethem 2009 yılındaki ifadesinde, ´Murat´ isimli astsubayın kendisine Ergenekon tutuklularına yardım etmesi gerektiğini, ülkücüleri sokağa dökmesi gerektiğini söylemiş, bugünkü ifadesinde ise astsubayın Ergenekon kelimesini kullanmadığını ileri sürmüştür. Savcılık ifadesinde uçaksavar mühimmatın şüpheli bir şekilde imha edildiğini ifade etmiş, bugün ise uçaksavar mühimmatın araziye taşınmasının imkansız olduğunu belirtmiştir. Savcılık ifadesinde 4 sandık mühimmatın imha edildiğini ifade eden gizli tanık Ethem, bugün ise 1,5 sandık mühimmatın imha edildiğini ileri sürdü. Savcılık ifadesine ´bikside mermi sıkıştı´ diyen gizli tanık Ethem, bugün de G3´de mermi sıkıştığını söyledi. Avukat Celal Ülgen bu çelişkilerin mahkeme heyeti tarafından dikkate alınması gerektiğinin altını çizdi.

İP AVUKATINDAN MAHKEMEYE GÖZDAĞI

Tutuklu sanık Mehmet Deniz Yıldırım´ın avukatı Mehmet Cengiz, gizli tanığın mevcut davayla ilgili olmadığına dikkat çekti. Cengiz tanığın Saldıray Berk, dosyası diye bilinen soruşturma ile ilgili olacağını belirterek Bu dosya ile dosyamız arasında irtibat bulunmadığı Yargıtay Ceza Genel Kurulu´nca karara bağlanmış. Açık bir deyişle mahkememiz bu dosya ile ilgilenmekten men edilmiştir. Saldıray Berk davasında soruşturmanın kanunsuz yürütüldüğünü Yargıtay ilgili Ceza Dairesi´nce saptamış ve yeniden soruşturmak üzere ilgili savcılığa iade etmiştir. Halen soruşturma aşamasında bulunmaktadır. Bu nedenle bu gizli tanığın burada dinlenmesi yalnız abesle iştigal değil, aynı zamanda suçtur dedi. Cengiz mahkemenin bu yolla Erzurum ve Tunceli Cumhuriyet Savcılıklarınca yürütmekte olan soruşturmaya müdahale ettiğini de ileri sürdü. ( DHA)

Orduevinde darbe konuşuldu mu?

Üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu´nun ?Orduevinde yemekte komutanlar darbeyi konuşuyorlar? şeklinde beyanı olduğunu söylemesi üzerine, Ethem, önceden kendisinin tarla sayılacak bir yerde işletmesi olduğunu belirterek, ?Et yapmıştık. Oraya gelenler, aralarında içkili olanlar da vardı. Onlar, orduevinde konuşulduğunu söylüyorlardı? yanıtını verdi. ( Vatan)

Mahkeme heyeti ve avukatların sorularını cevaplayan gizli tanık ´Ethem´, askeri personel ve korucuların da bulunduğu bir ortamda 3. Ordu´da görev yapan asker akrabasının, kendisine, Ülke bölünme noktasına geldi. Türkiye, 2012 yılında bölünecek. Bu nedenle ordu darbe yapacak. dediğini söyledi. Bir soru üzerine de, mühimmat yaktıkları yerde herhangi bir hedef tahtası olmadığını ifade etti. ( Zaman)

DAVA YARINA ERTELENDİ

Mahkeme, taleplerin daha sonra değerlendirileceğini karar bağlayarak, duruşmayı yarına erteledi.

DURUŞMA 4,5 SAAT GECİKMELİ BAŞLADI

Sabah saatlerinde başlaması gereken duruşma, emekli olan albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu bazı sanıkların Hasdal Cezaevi´nden, Silivri Cezaevine nakil işlemlerinin yapılması nedeniyle duruşma yaklaşık 4,5 saat gecikmeyle öğleden sonra başlayabildi.

ISLAK İMZA DAVASI´NDA BUGÜNKÜ DURUŞMA 23. DEĞİL 32. CELSE

Öte yandan, ´Kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri´ davasıyla birleştirilmesinin ardından haklarında yakalama kararı çıkarılan sanıkların tutuklandıkları oturumlarda celse açılması nedeniyle bugünkü dava 23. duruşma değil, 32. celse olarak tutanaklara geçti.

İDDİANAME SANIKLARIN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENİYOR

13. Ağır Ceza Mahkemesi İnternet Andıcı Davası İrtica ile Mücadele Eylem Planı Davası´yla birleştirilmesine karar vermişti. 93 sayfalık iddianamede, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, eski 1. Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Hasan Iğsız ve Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu´nun da aralarında bulunduğu 22 sanığın tamamı hakkında, Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Mehmet Eröz, Mustafa Bakıcı, Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, Fuat Selvi, Ziya İlker Göktaş, Hulusi Gülbahar, Cemal Gökçeoğlu, Sedat Özüer, İsmail Hakkı Pekin ve Alaettin Sevim´in terör örgütü yöneticisi olmak suçundan 15 ile 22,5 yıl arasında hapsi isteniyor. Diğer sanıklar Orhan Güçlü, Bülent Sarıkahya, Murat Uslukılıç, Meryem Kurşun, Cem Şimşek, Altunay Şahin, Fatih Koca ve Recai Alkan´ın ise terör örgütü üyesi olmak suçundan 7,5 ile 15 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanıklardan Hasan Ataman Yıldırım´ın ise örgüt suçu kapsamında cezalandırılması talep edilmiyor. ( DHA, AA, Cihan)

GİZLİ TANIK ETHEM´İN ERZİNCAN ERGENEKON DAVASINDA DAHA ÖNCE VERMİŞ OLDUĞU İFADESİ: ERZİNCAN´I KARIŞTIRMAK İSTEDİLER

Islak imza davasının bugünkü duruşmasında gizli tanık olarak ifadesine başvurulan ´Ethem´, Erzincan Ergenekon davasının da gizli tanıklarından. Tanıklıklarına başvurulan gizli tanıklar ´Ethem´ ve ´Can´, ıslak imzalı kaos planının Erzincan yöresinde uygulanmaya çalışıldığı iddiasını güçlendiren ifadeler vermişlerdi. 21 Şubat 2010 tarihinde aktardığımız haberde, Gizli tanıkların anlatımlarıyla Erzincan´da ülkücülerin alevilere karşı nasıl hareketlendirilmeye çalışıldığı görülüyor. demiş ve şöyle devam etmiştik:

Çatışma ortamı ve kaos oluşturmak için insanları birbirine düşürmeye çalışmak.. Bunlar çok ciddi iddialar ve suçlamalar. Bu tanıkların ifadeleri soruşturma ilerleyip davaya dönüştüğünde mahkemedeki duruşmalarda tekrar edilirse ve diğer deliller de bunları destekliyorsa, bazı korkunç olaylarla ilgili şüpheler aydınlanabilecek. Örneğin Erzincan Kemah´ta 9 askerin öldüğü mayınlı patlamada bazı jandarma görevlilerinin de rolü olduğu iddiaları bu soruşturma kapsamında dile getirildi.. Tıpkı Danıştay saldırısında olduğu gibi müslümanları suçlu gösterebilmek için Alparslan Arslan gibi barlardan çıkmayan bir tetikçiyi Cumhuriyet gazetesi ve Danıştay´a saldırtıp hakimlerin öldürülmesine göz yumanların, ortalığın karışması için kendi askerlerimizi feda etmesi artık şaşırtıcı gelmiyor. Erzincan´daki Ergenekon soruşturmasının bu bulgularla ciddiyetle ilerlemesi karşısında bazı güçlerin paniğe kapıldıkları açık.

Gizli Tanıklar ´Can´ ve ´Ethem´

Erzincan soruşturmasında ülkücülerin sokağa dökülmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Gizli tanık ifadeleri, Erzincan´da ülkücülerle Aleviler´i birbirine düşürmek ve Ergenekon soruşturmasına karşı ülkücülerin desteğini almak amacıyla nasıl bir planın uygulamaya konduğunu ortaya çıkardı... Erzincan soruşturmasında ülkücülerin sokağa dökülmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Gizli tanıklar ´Can´ ve ´Ethem´, korkunç planı ayrıntılarıyla anlattı. Gizli tanık Can, Aleviler´le ülkücülerin çatıştırılmak ve Erzincan´da gerginlik oluşturulmak istendiğini şu sözlerle ifade etti: 2008 yılı Ramazan ayında Aleviler bir arkadaşımızın yolunu keserek saldırdı. Onu kurtardım, sopa da yedim. Bu olaydan sonra şikayet için karakola gittik. Murat Astsubay arkadaşıma ´Neden siz de onlara saldırmadınız? Ülkücüleri neden toplamadınız, sizin ülkücüler size niçin sahip çıkmıyor´ gibi tahrik edici sözler söyledi. Biz Aleviler´den dayak yediğimizi Yaylabaşı´nda söyleseydik ortalık karışırdı. Ancak biz işi sükunetle halletmek istedik. Ortalıkta dolaştılar.? Gizli tanık Ethem ise korkunç planı şöyle anlattı: Ben ülkücü bir insanım. 2009 yılı Ekim ayı içerisinde Yaylabaşı´ndaki TOKİ inşaatında çalıştım. Öğle yemeği sırasında Murat Astsubay üniformalı olarak yanıma geldi. ´Ya sen ülkücüsün. Erzincan´da ülkücüler niye sokakta değil? Sokakları biraz hareketlendirelim´ dedi. Benzer bir olayda hiç arkamda durmadığını ifade ederek ´Şimdi ben niye bu işi yapayım´ dedim.

Astsubay Murat Yıldız: Şu anda böyle bir olaya ihtiyacımız var

Gizli tanık, Murat Yıldız Astsubay´ın şu ifadeleri kullandığını aktardı: Bu yapmanı istediğim toplumsal bir olay, şu anda böyle bir olaya ihtiyacımız var. Ergenekon´dan tutuklulara, ülkücülerin yardım etmesi lazım. Ülkücüleri sokağa çıkar, maddi manevi sana destek oluruz. Sokaklar biraz hareketlensin. Bu çirkin teklifi kabul etmediğini söyleyen Ethem, durumu partideki yöneticilere de anlattığını dile getirdi. Ethem, Murat Astsubay, bana gelip ülkücüleri sokağa döktürmek isterken diğer taraftan başka grupları sokağa dökme gayreti içerisindeydi. Erzincan´ı karıştırmayı amaçlıyordu diye konuştu.

Sol örgütler duvarlara yazı yazmış biz de TİT adına yazalım

Gizli tanık Ethem´in TİT ile ilgili şu sözleri dikkat çekti: Ardıçlı Göleti´nin oradaki çeşmede sol örgütlerin sloganları yazılı idi. Bunu gören Ö bana dönerek ´Biz de şu Türk İntikam Tugayları´nı (TİT) kurup faaliyete geçirsek biz de buraya TİT yazardık´ demişti. Bu görüşmeden sonra TİT´in kurulması ile ilgili bazı faaliyetler oldu. Ö´nün böyle bir teklifi Murat Astsubay´ın isteği üzerine yaptığını düşünüyorum.

İyi polis rolündeydi

Gizli tanık Ethem, Murat Astsubay ile bir anısını da şöyle aktardı: Dağdaki intikal sırasında benim cep telefonum çaldı. Melodisi ´Türkiyem´ şarkısına ayarlıydı. Murat Astsubay o sırada Nedim Binbaşı ile telefonda konuşurken benim ülkücü olduğumu anlattı. Murat Astsubay bu olaydan daha önceki zamanlarda da ülkücülerin sokağa çıkması gerektiğini laf aralarında söylüyordu ancak bu defa çok açık olarak bunun yapılmasını benden istedi. Ben kabul etmeyince kendi akıllarına göre beni köşeye sıkıştırmak için olur olmaz yerlerde bana ceza yazdırdılar, bir taraftan da Murat Astsubay beni telefonla arayarak sanki kendisi iyi polis rolündeymiş gibi benim ceza meselelerim olduğunu bunu konuşup halletmek istediğini söylüyordu. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

GENELKURMAY´IN PROVOKASYON SİTELERİ YA DA ´İNTERNET ANDICI´ KONULU MANŞETLERİMİZ

(12 Eylül 2011), son güncel.: (13 Eylül 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ISLAK İMZALI ´İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI´ YA DA ´AKP ve GÜLEN´İ BİTİRME PLANI´ MANŞETLERİMİZ

İnternet andıcı iddianamesinde arama yap

Islak İmza iddianamesinde arama yap

Astsubay: Erzincan´daki ülkücüleri biraz hareketlendirelim

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3726    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.996.006