Tam
EskidenYeniye
 

İkinci Ergenekon´da 133. duruşma

İkinci Ergenekon davasının 133. duruşması başladı. Duruşmada, bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen özel harekat polisi Bülent Güngördü´nün savunması alınıyor. Güngördü, adının İbrahim Şahin´e bağlı S1 suikast timi listesinde geçiyor. Suikast iddialarını kabul etmeyen ve İbrahim Şahin´i tanımadığını iddia eden Güngördü´ye hakimlerin yönelttiği sorular kadar alınan cevaplar da dikkat çekti. Güngördü´nün, kurulması planlanan ve içinde polis ile askerlerin yer aldığı özel bir birime seçildiğini iddia etmesine karşılık, soru ve cevaplar, özel bir vasfı olmadığını, sıcak çatışmaya bile girmediğini, tecrübesinin de bölgede görev yapan diğer Özel Harekatçı polislerden daha az olduğunu ortaya koydu.

Önceki haber title=Sonraki haber

İkinci Ergenekon´da 133. duruşma

İkinci Ergenekon davasının 133. duruşması başladı. Duruşmada, bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen özel harekat polisi Bülent Güngördü´nün savunması alınıyor. Güngördü, adının İbrahim Şahin´e bağlı S1 suikast timi listesinde geçiyor. Suikast iddialarını kabul etmeyen ve İbrahim Şahin´i tanımadığını iddia eden Güngördü´ye hakimlerin yönelttiği sorular kadar alınan cevaplar da dikkat çekti. Güngördü´nün, kurulması planlanan ve içinde polis ile askerlerin yer aldığı özel bir birime seçildiğini iddia etmesine karşılık, soru ve cevaplar, özel bir vasfı olmadığını, sıcak çatışmaya bile girmediğini, tecrübesinin de bölgede görev yapan diğer Özel Harekatçı polislerden daha az olduğunu ortaya koydu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan ve İbrahim Şahin´in de aralarında bulunduğu tutuklu 17 sanık katıldı. Tutuklu sanıklardan eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu ve Ersin Gönenci ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada, Odatv davasında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük ile birlikte 10 tutuksuz sanık katıldı.

BÜLENT GÜNGÖRDÜ´NÜN SORGUSU

Duruşmada, bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen özel harekat polisi Bülent Güngördü´nün savunmasının alınmasına başlandı. Tutuklu olarak 10 ay yargılandıktan sonra tahliye edildiğini belirten Güngördü, terör örgütü üyeliği suçlamasını kabul etmediğini söyledi. Sanık İbrahim Şahin´in evinde yapılan aramada ele geçirilen S1 suikast listesinde adı geçen Güngördü, savcılık soruşturması sırasında İbrahim Şahin´i tanımadığı, telefonda bile görüşmediği şeklindeki ifadesini kabul ettiğini söyledi. Sanık Güngördü, aynı aramada Alevi Bektaşi Federasyonu yöneticileri Ali Balkız ve Kazım Genç ile Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan´a yönelik suikast planlarının yer aldığı Tedhiş planlarından haberi olmadığı, suikast yapılacak kişileri de tanımadığı, şeklinde verdiği ifadenin de doğru olduğunu söyledi.

İddia edilen yapılanma içinde yer almak için kendisine herhangi bir teklifte bulunulmadığını belirten Güngördü, Bir dönem amirim olan aynı zamanda davada sanık olan Servet Kaynak beni telefonla arayarak bir görev olduğunu çalışıp çalışamayacağımı sordu. Ben de bir dönem birlikte Hakkari´de çalıştığım, güvendiğim ve mesleki anlamda saygı duyduğum için Servet Kaynak´ın teklifini kabul ettim. Benden görev için istediği kimlik bilgi ve belgelerini Servet Kaynak´a verdim. Ben terörle mücadele için kurulacak müsteşarlıkla ilgili olduğunu düşündüğüm için bilgilerimi verdim. dedi.

Duruşma savcısı Mehmet Ali Pekgüzel sanığa, Kimlik bilgilerinizi neden Servet Kaynak´a verdiniz? Size görevle ilgili bir resmi yazı geldi mi?´ diye sordu. Resmi bir yazı gelmediğini belirten sanık Güngördü, Ancak Servet Kaynak, resmi yazı geleceğini söyledi. dedi. Savcı Pekgüzel Çalıştığınız birimin amirlerine ´Böyle bir görev var bilgilerimi vereyim mi?´ diye sordunuz mu? şeklindeki soruya ise sanık Güngördü, Hayır sormadım. Resmi yazı geldikten sonra görev ile ilgili bilgi verecektim. diye cevap verdi.

Cumhuriyet Savcılarının ardından tutuklu sanıklardan Tuncay Özkan, Servet Kaynak size, kurulması planlanan bu müsteşarlık için görev teklifinde bulunmuş olabilir? diye sordu. Önce Hakkari´de birlikte çalıştıkları için olabileceğini belirten Güngördü, Vatanımı milletimi sever, gerekirse uğruna canımı veririm. dedi. Ancak Güngördü, bu konudaki soruya verdiği cevaba Tabii maddi artıları da vardı. ifadesini eklemesi de dikkat çekti.

Üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu´nun, iddianamede tutuklu sanık İbrahim Şahin ile irtibatı gösterilen ve Özel Harekat polisi sanıkların çapraz sorguları sırasında sorduğu sorular dikkat çekti. Haşıloğlu önce sanıklara Sizi, görev yaptığınız diğer özel harekat polislerinden ayıran temel bir özelliğiniz var mı? diye sordu. Sanıklardan bu konu hakkında bilgi almaya çalışan Haşıloğlu, konuşmaları esnasında Sizin başarı performansınızla ilgili sorduk ve elimizdeki bilgilere göre sporda ya da atışta sizle diğer arkadaşlarınız arasında önemli bir fark yok. Yani siz, atışlarında 10´da 10 vuran ya da sporda diğer arkadaşlarını çok gerilerde bırakan kişiler değilmişsiniz. ifadesini kullandı. Haşıloğlu, bu sorularından sonra da İbrahim Şahin´in başına geçeceği yeni ´terörle mücadele müsteşarlığı´na sizin seçilme nedeniniz, diğer arkadaşlarınızdan belli özellikleriniz açısından çok ileride olduğunuz şeklinde görülmüyor. ifadesini kullandığı gözlendi.

Haşıloğlu, sanık Güngördü´ye, Hakkari´de görev yaptığı sürede kırsalda ya da şehirde operasyonlara katılıp katılmadığını da sordu. Dağda ya da kırsalda operasyona katılmadığını belirten Güngördü, şehir merkezinde operasyona katıldığını ancak bu operasyonda da sıcak çatışmaya katılmadığını ifade etti. Güngördü´nün bu cevapları, kurulması planlanan ve içinde polis ile askerlerin yer aldığı özel bir birime seçilmesi için özel bir vasfı olmadığını, hatta tecrübesinin de bölgede görev yapan diğer Özel Harekatçı polislerden daha az olduğunu ortaya koydu. ( Cihan)

KEMALETTİN BAĞCI´NIN SAVUNMASI

Tutuksuz sanık Bülent Güngördü´den sonra tutuklu sanık Kemalettin Bağcı´nın savunması alındı. Halen Iğdır Özel Harekat Şubesi´nde polis memuru olarak görev yapan tutuksuz sanık Kemalettin Balcı, Hakkari´de görevliyken müdür olan Servet Kaynak´ın Antalya´ya atandığını ve Ekim 2008´de kendisine telefon ettiğini anlattı. Hakkari´den sonra 1 yıl Hatay´da çalıştğını, daha sonra çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle Iğdır´a tayinini istediğini anlatan Kemalettin Balcı, Servet Kaynak bizim şube müdürümüzdü. Kendisine güvenirim. Servet Amirim telefon edip, ´Yurtdışında göreve gelir misin´ diye sorunca kabul ettim. O dönemde oğlum hastaydı. Ameliyatı için Erzurum Atatürk Üniversitesi´ne gitmiştik. Çok da düşünecek durumda değildim. Bütün bilgilerim, benim bilgimin dışında İbrahim Şahin´e iletilmiş. Bilgilerin İbrahim Şahin´e verileceğini bilsem böyle bir görevi kabul etmezdim. diye konuştu. Başka bir şubede görevli olmasına rağmen Servet Kaynak tarafından kendisine görev verilip verilemeyeceği sorulan Balcı Kaynak, görev yazısının geleceğini ancak uzun süreli olacağını söylemişti. Ben de torpil ile değil, hakkımla yurt dışı göreve gitmek istediğimi belirttim. Torpille gidenlere sinir olurdum. Yurtdışı göreve gidenlerle yüksek maaş verildiğini ve buradaki maaşlarının da devam ettiğini söyledi. diye konuştu.

12 Ağustos 2011´de tahliye edilen ve halen Antalya Özel Harekat Şubesi´nde görevli emniyet Amiri Servet Kaynak, savunmasında İbrahim Şahin´in sırtını dönebileceği 4 adam bulmasını istemesi üzerine Hakkari Özel Harekat Şubesi´nde birlikte çalıştığı polisleri kimlik bilgilerini İbrahim Şahin´e bildirdiğini anlatmıştı.

KOĞUŞLAR, YAĞMURDAN ETKİLENDİ

Öte yandan İkinci Ergenekon davasında yargılanan sanıklar, duruşmaya ara verildiğinde izleyici ve gazetecilere seslenerek, yağmur nedeniyle koğuşları su bastığını aktardı. Sanıklar, Ergenekon davalarından yargılanan tutukluların kaldığı Silivri 1 No´lu Cezaevi´nde pencerelerdeki 5 santimetrelik geniş açıklıklar nedeniyle koğuşların su aldığını anlattı. Koğuşların bir karış kadar yükseklikte su ile dolduğunu belirten Ergenekon sanıkları, hastalık riskiyle karşı karşıya olduklarını ifade etti. Duruşmaya ara verildiğinde sanıklar Tuncay Özkan, emekli albay Levent Göktaş ve İbrahim Özcan, Mahkeme heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese´ye koğuşları su bastığını ifade ederek Koşulların düzeltilmesi için mahkeme heyetin ilgili yerlere yazı yazmasını istedi. Yapımı geçen aylarda tamamlanan Silivri 1.No.Cezaevindeki koğuşları şubat ayında da kanalizasyon suyu basmıştı.

BALBAY, ´DİNK CİNAYETİ ERGENEKON İŞİ´ İDDİASINA ÜZÜLMÜŞ

Aranın ardından başlayan duruşmada tutuklu sanık Mustafa Balbay, ´Terör örgütü üyesi olmakla yargılandığımız için, geçen gün koğuşa gittiğimizde Hrant Dink davasının savcısının ´Ergenekon işlemiştir´ dediğini duydum. Hüzünle karşıladım. diye konuştu. Cezaevinde acı çektiklerini belirten Balbay, Empati yapmanızı diliyorum. Gerçeğin ortaya çıkmasını istiyoruz. Bu sanıkların bizimle hiç bağlantısı yok. dedi.

Sanık Balbay sözlerine Polislere baktım hepsi civan gibi delikanlılar. Ancak hiçbirini tanımıyorum. İlk kez burada gördüm. İfadesi alınan sanıklar her soru sorulduğunda ´Servet Kaynak´a sorun´ diyor. Emir düzeyinde olmuş. Kaynak 32 ay tutuklu kaldıktan sonra 5 hafta önce tahliye edildi. Keşke 32 ay serbest kalsaydı da şimdi burada olsaydı. Kaynak her şeyin sorulacağı gün ortada yok.´ ifadesini kullandı.

Başkan Hasan Hüseyin Özese de, Kaynak´ın savunmasının alındığını, bu konuların Kaynak´a da sorulduğunu, gerekirse mahkemeye çağrılabileceğini söyledi. Bunun üzerine Balbay, ´Siz ´Sonra bakarız´ diyorsunuz ama biz tutukluyuz. Acı çekiyoruz.´ diyerek, sanıkların her sorunun muhatabının Servet Kaynak olduğu anlamına gelen cevaplar verdiğini söyledi.

Sanıklardan Kemalettin Balcı´nın, Servet amirim olsa da benim söyleyeceklerim bunlardan ibarettir. demesi üzerine Balbay, ´Servet Kaynak burada olsaydı her şey ortaya çıkacaktı.´ diye konuştu.

Savcı Pekgüzel´in mütalaasına atıfta bulunan Balbay, O dönemdeki Meclis tutanaklarını getirtip, Ergenekon´un nasıl geçtiğine bakacağım. Burada paylaşacağım. dedi. ( Cihan)

(22 Eylül 2011, 11:58)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3757    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.909.818