Tam
EskidenYeniye
 

Zirve davası Ergenekon´u bekleyecek

Malatya´daki Zirve Yayınevi´nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili davanın 35. duruşması sona erdi. Mahkeme, Ergenekon soruşturması kapsamında Zirve katliamı ile ilgili İstanbul´da başlatılan ve iddianamesinin yazım aşamasına geldiği öğrenilen soruşturmanın akıbetinin beklenmesine karar vererek duruşmayı 2.5 ay erteledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Zirve davası Ergenekon´u bekleyecek

Malatya´daki Zirve Yayınevi´nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili davanın 35. duruşması sona erdi. Mahkeme, Ergenekon soruşturması kapsamında Zirve katliamı ile ilgili İstanbul´da başlatılan ve iddianamesinin yazım aşamasına geldiği öğrenilen soruşturmanın akıbetinin beklenmesine karar vererek duruşmayı 2.5 ay erteledi.

Malatya´daki Zirve Yayınevi´nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili davanın 35. duruşması sona erdi. Mahkeme, duruşmayı 2.5 ay erteledi. Malatya´da 18 Nisan 2007 tarihindeki Alman Tilman Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel adlı misyonerlerin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetleriyle ilgili davanın 35. duruşmasına tutuklu sanıklar Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Salih Gürler ile sanık Varol Bülent Aral, tutuksuz sanık Hüseyin Yelki katılırken, Tutuksuz sanıklar Kürşat Kocadağ ve Mehmet Gökçe katılmadı. Duruşmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, öldürülen Alman Tilman Geske´nin eşi Suzanne Geske, öldürülen Uğur Yüksel´in annesi Hatice Yüksel, sanıkların yakınları ve taraf avukatları katıldı.

ERGENEKON´DAKİ ZİRVE SORUŞTURMASI OLAYLA İRTİBATLI KİŞİLERE YÖNELİK

Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nca Zirve Yayınevi ile ilgili olarak yapılan soruşturma hakkında mahkemeye gönderilen yazıda, Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülmekte olan kamuoyunda Ergenekon Silahlı Terör Örgütü soruşturması olarak bilinen, soruşturma dosyasının halen devam etmekte olduğu, soruşturma konusu olayın 2007 yılında Malatya´da gerçekleştirilen ve kamuoyunda Zirve Yayınevi Cinayeti olarak yer alan olayla irtibatlı şüphelilere yönelik olduğu ve soruşturma dosyasında kısıtlama kararının mevcut olduğu şeklinde bilgi gönderildiğini kaydetti.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ KONFERANS VE PANELE KATILANLARIN LİSTESİNİ MAHKEMEYE GÖNDERDİ

Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığınca Zirve Yayınevi olayında azmettiricilerle ilgili olarak yürütülen soruşturmayla ilgili olarak verilen bilgide ise, soruşturmanın devam ettiği şeklinde mahkemeye bilgi verildiğini belirtti. Mahkeme Başkanı Kısa, Mahkemeye tanık olarak zorla getirilmesi hakkında bir önceki duruşma karar verilen Erhan Gelni´nin cezaevinde bulunduğu şeklinde bilgi geldiğini kaydetti. Mahkeme Başkanı Kısa, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü´nden 2000 yılı ile 2008 yılları arasında üniversite nezdinde misyonerlik ve benzer konularda konferans veren ve panele katılanlara ilişkin isim, konu ve tarihleri içerir listeyle birlikte konferans ve panel kayıtlarının CD ve DVD ortamında gönderildiğini belirtti.

HRANT DİNK CİNAYETİ MÜTALAASI ZİRVE YAYINEVİ DOSYASINDA

Duruşmada, mağdur avukatlarından Erdal Doğan, Öncelikle İnönü Üniversitesi Rektörlüğünün göndermiş olduğu konferans kayıtlarının çözümünün yapılmasını ve deşifre edilmesini talep ediyoruz. 19 Eylül 2011 tarihinde Hrant Dink cinayetine ilişkin Cumhuriyet Savcısının mütalaasından bir suretini mahkemeye sunuyoruz. Mütalaada, Zirve Yayınevi ile ilgili tespitler ve anlatımlar yer alıyor. Bu hususun dikkate alınmasını talep ediyoruz. Tanık Erhan Gelni´nin bulunduğu cezaevinden tespit edilerek tanık olarak dinlenilmesini talep ediyoruz. Tutuksuz sanık Hüseyin Yelki´nin tutuklanmasını talep ediyoruz dedi.

Duruşmada söz alan sanık Varol Bülent Aral, Hrant Dink dosyasında mütalaa veren savcının görevden alınışı ve iddiaların soyut kalmasının dikkate alınmasını talep ediyorum. Ayrıca Hakim Üye Osman Kandemir´in davadan çekilmesini talep ediyorum. Ben dudak hareketlerini okuyabiliyorum, ayrıca bu hakimin beynini de okuyorum. Bana ´sen göreceksin´ dedi ifadelerini ileri sürdü.

SANIK ŞİZOFREN ÇIKMIŞ

Varol Bülent Aral´ın avukatı ise söz alarak, Müvekkilime Adıyaman Devlet Hastanesi tarafından kendisine paranoid şizofren tanısı konulmuştur. Müvekkilimin ceza ehliyeti olup olmadığı hususunun tespiti için Adli Tıp Kurumu´na gönderilmesini talep ediyoruz. Tahliye talebimizi tekrar ediyoruz dedi.

Sanık Hüseyin Yelki de, Avukat Erdal Doğan´ın benim neden tutuklanmamı talep ettiğini anlayamadım. Bana iftira atılmıştır. İftira atan kişide bunu daha sonra beyan etmiştir dedi.

Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan ise, Bu olayla ilgili olarak yürütülmekte olan 2007 / 383 soruşturma sayılı dosyanın soruşturması devam etmekte olup, iddianame tanzim aşamasında olup sonucun beklenilmesine kara verilmesi talep olunur dedi.

MAHKEME DURUŞMAYI AZMETTİRİCİLERLE İLGİLİ SORUŞTURMALAR İÇİN 2.5 AY ERTELEDİ

Mahkeme Heyeti, duruşmaya 5 dakika ara vererek, ara kararlarını açıkladı. Mahkeme heyeti, sanık Varol Bülent Aral´ın üye hakim Osman Kandemir´e ilişkin red isteminin hakimin yazılı mütalaasını alınıp, ardından bu hakim üye katılmaksızın oluşacak heyet tarafından değerlendirilmesine, İnönü üniversitesi Rektörlüğü tarafından gönderilen konferans ve panel CD ve DVD´lerinin bilirkişiye gönderilerek çözümünün yaptırılmasına, tanık Erhan Özen´in telefon numaralarına ilişkin HTS kayıtları il baz istasyonlarına ilişkin rapor aldırılmasına, tanık Erhan Gelni´nin bulunduğu cezaevini tespit edilerek, duruşmaya getirilmesine, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığınca yürütülmekte olan 2007 / 383 soruşturma sayılı dosyanın sonucunun beklenilmesine, sanık Hüseyin Yelki´nin tutuklanma talebinin devam eden soruşturmanın sonucuna göre değerlendirilmesine, sanık Varol Bülent Aral´ın İstanbul Adli Tıp Kurumu´na gönderilmesine ve duruşmanın 16 Aralık 2011 tarihine ertelenmesine karar verdi. Mahkemenin duruşma tarihini yaklaşık 2.5 ay ertelemesindeki sebebin, Zirve Yayınevi olayında azmettiricilere yönelik devam eden soruşturmaların bitme aşamasına gelmiş olmasından ve önümüzdeki aylarda iddianamelerinin mahkemeye sunulacak olmasından kaynaklandığı öğrenildi.

AVUKAT ÜNİVERSİTENİN GÖNDERDİĞİ LİSTEYİ İLGİNÇ BULDU

Bu arada, mağdur avukatlarından Erdal Doğan, İnönü üniversitesi Rektörlüğü tarafından mahkemeye 2000 ile 2008 yılları arasında yapılan konferans ve paneller ile ilgili olarak gönderdiği listenin çok ilginç olduğunu belirterek, İstanbul´da yürütülen ve yetkisizlik kararı ile Malatya´ya gönderilen hazırlık soruşturmasının iddianamesi hazırlanıyor. Azmettirici konumunda olan ve hep Ergenekon ile irtibatlı olduklarını iddia ettiğimiz kişilerin iddianamesi hazırlanacak. Bizim mahkemeden hep cinayetlerin olduğu günü Emekli Orgeneral Hurşit Tolon´un bir konferans verdiğine dair bir talebimiz olmuştu. Bu talep geldi. Bunun konuşma dökümünü yapacaklar. Çok ilginç bir manzarayla karşılaştık. 2000 yılından 2008 tarihine kadar, Ergenekon´unun başladığı tarihi kadar kendilerini hep ulusalcı addettiren ve bu konuda Hıristiyanları hedef alanların burada konferans verdiğini görüyoruz dedi. Avukat Doğan, sanık Varol Bülent Aral´ın yeniden rapor aldırmasıyla ilgili olarak ise normal sürecin yaşandığını kaydetti. Duruşmaya katılan Suzanne Geske, duruşma sonrasında koruma eşliğinden Adliyeden ayrıldı.

8 YILDA 23 KONFERANS

Mahkemenin, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü´nden talep edilen misyonerlik ve benzeri konularla verilen konferans ve panellerin listesi, CD ve DVD ortamında mahkemeye ulaştı. Mahkemeye ulaşan belgelere göre, 2000 ile 2008 yılları arasında 23 kez misyonerlik ve benzeri konularda panel ve konferans düzenlendiği tespit edildi. 21 Kasım 2000 tarihinde Orgeneral Doğu Aktulga tarafından verilen ´Devlet Yönetimi ve Atatürk´ konulu konferansla başlayan toplantıların 9 Mayıs 2008 tarihinde Emekli Orgeneral Edip Başer tarafından verilen ´Ulusal Güvenlik´ konulu konferansla tamamlandığı belirlendi.

8 yılda verilen konferanslar arasında en dikkat çekici olanı Zirve Yayınevi Cinayetleri ile aynı gün yani 18 Nisan 2007 tarihinde Emekli Orgeneral Hurşit Tolon tarafından ´21. YY Başlangıcında Kuşatılmış Türkiye´ konulu konferans oldu. Ayrıca Ergenekon soruşturması kapsamında bazıları tutuklu bulunan sanıkların da İnönü Üniversitesi´ndeki konferans dizisi içinde yer aldığı belirlendi. 16 Mart 2005´te Türkan Saylan benzer bir konuda konferans verirken, Gazeteci Mustafa Balbay´ın 11 Ekim 2005´te, 26 Nisan 2006´da Tuncay Özkan´ın, 17 Kasım´da da İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever´in ´Türkiye nereye gidiyor´ konu başlığı altında konuştuğu kayda geçti. Mahkeme heyeti, söz konusu belgelerin uzman bir ekip tarafından deşifre edildikten sonra taraflara verileceğini kaydetti. ( İHA, Cihan)

(23 Eylül 2011, 14:36)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Dink dosyasındaki Ergenekon delilleri

Savcılar: Zirve, Ergenekon kapsamında

Ergenekon ve Balyoz, Malatya´da ´zirve´ yapmış

Zirve´yi başlatan papazdan şok itiraflar

Flaş!!! Zirve soruşturmasında 6 ilde arama

Flaş!!! Ergenekon´da ´Zirve´ operasyonu

Tanık: Malatya ve Dink ´Kafes´ işi

Flaş!!! Dink davası tanığından yeni şok ifadeler

Malatya Zirve Katliamı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Zirve Yayınevi Katliamı ile Kafes davaları birleşebilir

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3759    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.670.541