Tam
EskidenYeniye
 

Fener savcılarına kovuşturma izni

HSYK 2. Dairesi, Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmayı yürütürken evrakta tahrifat yaptıkları gerekçesiyle görevden el çektirilen cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkında kovuşturma izni verdi. Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı, savcılar hakkında iddianame düzenleyerek, Sincan Ağır Ceza Mahkemesine gönderecek. Mahkeme, savcılar hakkında kovuşturma açılmasına ilişkin dosyayı Yargıtay´ın ilgili dairesine gönderecek.

Önceki haber title=Sonraki haber

Fener savcılarına kovuşturma izni

HSYK 2. Dairesi, Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmayı yürütürken evrakta tahrifat yaptıkları gerekçesiyle görevden el çektirilen cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkında kovuşturma izni verdi. Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı, savcılar hakkında iddianame düzenleyerek, Sincan Ağır Ceza Mahkemesine gönderecek. Mahkeme, savcılar hakkında kovuşturma açılmasına ilişkin dosyayı Yargıtay´ın ilgili dairesine gönderecek.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmayı yürütürken görevden alınan cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkında kovuşturma izni verilmesine karar verdi. HSYK 2. Dairesi´nin kararı, Sincan Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilecek. Başsavcılık, savcılar hakkında iddianame düzenleyerek, Sincan Ağır Ceza Mahkemesine gönderecek. Mahkeme, savcılar hakkında kovuşturma açılmasına ilişkin dosyayı Yargıtay´ın ilgili dairesine gönderecek. Savcılar hakkındaki suçun niteliği, ´evrakta tahrifat´ olarak belirlenirse savcılar Yargıtay´ın 11. Ceza Dairesi´nde, ´görevde yetkiyi kötüye kullanma´ olarak belirlenirse Yargıtay´ın 4. Ceza Dairesi´nde yargılanacak.

HSYK 2. Dairesi´nin bu kararına karşı Türkaslan, Yaren ve Tamöz, 10 gün içinde yeniden inceleme talebinde bulunabilecek. Daire´nin yeniden inceleme talebi üzerine verdiği karara karşı da 10 gün içinde Genel Kurul´a itiraz etme hakkı bulunuyor. İtiraz üzerine verilen kararlar kesin nitelik taşıyor.HSYK 2. Dairesi, savcılar hakkında yargılama sonuçlandıktan sonra disiplin yönünden yapılan soruşturmayı karara bağlayarak, savcıların geçici yetkiyle yer değiştirmesine veya görevden uzaklaştırılmasına da karar verecek.

SÜREÇ

Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmadaki bazı sanıkların avukatı Hakan Yıldız´ın, 27 Temmuz 2011´de, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkında şikayet dilekçesi vermesi üzerine HSYK 3. Dairesi 1 Ağustos 2011´de konunun incelenmesi ve delil elde edildiğinde soruşturmaya geçilmesi kararı verdi. Bu karar gereği HSYK Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından iki başmüfettiş görevlendirildi.Görevlendirilen başmüfettişlerin yaptığı incelemeler sonucunda, ´bazı iddialara ilişkin sorumluluğu gerektirebilecek bir kısım hukuka aykırılıklar tespit edildiği´ gerekçesiyle 19 Ağustos 2011´de Kurul başmüfettişleri tarafından savcıların savunmaları istendi.

Görevlendirilen Kurul başmüfettişlerince 5 Eylül 2011´de düzenlenen raporda; ´Cumhuriyet savcılarının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde yürüttüğü soruşturmada ismi geçen 19 şüphelinin mal varlıklarına el konulmasına ilişkin talep üzerine Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesince şüphelilerin adına kayıtlı taşınmazlara, hava, deniz ve kara taşıtlarına, ortağı oldukları şirketlerdeki ortaklık paylarına el koyma kararı verildiği, şüphelilerin ortağı olduğu şirketlerin adına kayıtlı taşınmazlara, hava, deniz ve kara taşıtlarına el konulması talebinin ise reddedildiği halde, şirketlerin adına kayıtlı mallara da el konulmasını sağladığı, bu amaçla ilgili yerlere yazılar yolladığı, yolladığı müzekkerelere ekli anılan mahkeme kararının, şirketlerin mal varlığına el konulması talebinin reddine ilişkin kısmını kapatmak suretiyle tahrifat yaptığı, şüpheli müdafilerinin söz konusu usulsüzlüğü belirterek yapmış oldukları itirazı reddetmek suretiyle usul ve yasaya aykırı işlemin devam ettirilmesine neden oldukları´ iddialarına ilişkin olarak ilgili cumhuriyet savcılarının disiplin yönünden cezalandırılmaları ve cezai yönden de kovuşturma yapılması gerektiği sonucuna varıldı.

Raporda, ayrıca söz konusu eylemlerin ´yargının itibarına zarar vermesi nedeniyle savcılar hakkında 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu´nun 77. maddesi gereğince ´geçici tedbir uygulanması´ gerektiği´ yönünde kanaat belirtildi.

HSYK 2. Dairesi´nce, söz konusu Teftiş Kurulu raporu, 8 Eylül 2011´de görüşülerek ilgili Cumhuriyet Savcıları hakkında geçici tedbir uygulanması talebinin reddine, disiplin yönünden ilgililerden son savunmalarının istenmesine, kovuşturma yönünden ise konunun incelemeye alınmasına karar verilmişti.

Daire Başkanı Nesibe Özer´in sağlık sorunları nedeniyle raporlu olduğu dönemde yapılan inceleme sonucu, dairenin 3 üyesi Ahmet Gökçen, Hüseyin Serter ve Birol Erdem savcıların yargılanması, diğer 3 üyesi Ali Suat Ertosun, Ziya Özcan ve Ali Aydın ise yargılamaya gerek olmadığı yönünde oy kullanmıştı. Oylama sonucunun eşit çıkması nedeniyle savcılar hakkındaki karar Başkan Özer´in raporunun bitip göreve başlaması sonrasına bırakılmıştı.

İDDİANAME TAMAMLANDI: 11 YIL HAPİS TALEP EDİLİYOR

29.01.2012 11:46 Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Deniz Feneri soruşturması savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkında ´Evrakta tahrifat yapmak ve Görevi kötüye kullanmak´ suçlarından 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Ayrıca savcıların kamu görevlerinden ihraç edilmeleri talep edildi. Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Deniz Feneri soruşturması savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkındaki soruşturmasını tamamladı. Cumhuriyet Savcısı Murat Gökçe tarafından hazırlanan iddianamede Nadi Türkaslan için Evrakta tahrifat yapmak ve Görevi kötüye kullanmak, Mehmet Tamöz ve Abdulvahap Yaren için ise Görevi kötüye kullanmak suçlaması yer aldı. Türkaslan, Yaren ve Tamöz 1. sınıfa ayrıldıkları için dosya önce Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesine gelecek. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederse Türkaslan, Yaren ve Tamöz Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde yargılanacak. İddianamede, Nadi Türkaslan için 4 yıldan 11 yıla kadar hapis ve kamu görevinden el çektirilmesi istenirken, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz için ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları ve kamu görevlerinden ihraç edilmeleri talep edildi.

EVRAKTA TAHRİFAT YAPTILAR

Savcılar Nadi Türkaslan, Mehmet Tamöz ve Abdulvahap Yaren hakkında, Deniz Feneri soruşturmasını yürütürken, Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesinin 01.06.2009 tarihli 2009/563 Sayılı kararını tahrif ettikleri gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından inceleme başlatılmıştı. HSYK´nın, müfettişlerinin raporu doğrultusunda kovuşturma izni verdiği savcıların dosyası Sincan Cumhuriyet Başsavcılığına geldi. Cumhuriyet Savcısı Murat Gökçe tarafından yapılan soruşturmada Abdulvahap Yaren, Mehmet Tamöz ve Nadi Türkaslan´ın HSYK müfettişlerinin de tespit ettiği fiilleri işlediklerini belirterek iddianame hazırladı. Savcı Gökçe tarafından hazırlanan iddianamede, Nadi Türkaslan için Evrakta tahrifat yapmak ve Mahkeme kararına aykırı işlem yapmak, Mehmet Tamöz ve Abdulvahap Yaren için ise Zarar doğuran işlemin devamını sağlamak suretiyle görevi kötüye kullanmak suçlaması yer aldı.

CİHANER´İN YARGILANDIĞI DAİREYE GİDECEK

Avukatlar Hakan Yıldız ve Şule Yıldız tarafından savcılar hakkında suç duyurusunun ardından HSYK incelemesi üzerine Soruşturmanın selameti amacıyla savcılar Türkaslan, Yaren ve Tamöz Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının tasarrufuyla dosyadan alınmıştı. Sincan Savcısı Murat Gökçe tarafından hazırlanan iddianame soruşturulan savcıların 1. sınıfa ayrıldıkları için Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesine gelecek. Mahkeme iddianameyi kabul ederse savcılar hakkındaki dosya davanın son görüleceği Yargıtay 11. Ceza Dairesine gidecek. Savcılar hakkındaki yargılamada son sözü, Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı ve CHP Denizli milletvekili İlhan Cihaner´in yargılandığı 11. Ceza Dairesi söyleyecek.

DENİZ FENERİ´NDE İKİNCİ BİLİRKİŞİ SANDALI

12.02.2012 22:29 Eski Deniz Feneri soruşturması savcılarının usulsüz para transferi iddiasını inceleyen ve herhangi bir bulgu tespit etmeyen bilirkişiden, bir buçuk yıl rapor istemediği ortaya çıktı. Deniz Feneri soruşturmasını yürütürken ´evrakta tahrifat ve görevi kötüye kullanmak´ suçlamasıyla dosyadan el çektirilen eski savcıların icraatlarına şimdi de bilirkişi skandalı eklendi. Dosyanın eski savcıları Nadi Türkaslan, Mehmet Tamöz ve Abdulvahap Yaren, Almanya´daki Deniz Feneri Derneği ile şüphelilerin sahip veya ortak oldukları şirketler arasındaki ilişkileri incelemesi için 8 kişilik bilirkişi heyeti görevlendirdi. Savcıların Şirketlerin dernekten beslendiği iddiasını inceleyen bilirkişiler hiçbir evrakta bu iddiayı destekleyen bir bulguya rastlamadı. Bunun üzerine 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) bilirkişilerin en fazla 6 ay süreyle görev yapacaklarını hükme bağladığı halde, şüphelilerin lehine delil olabileceği gerekçesiyle savcılar bilirkişi raporunu 1,5 yıl bekletti. Savcıların ayrıca, 8 kişinin görevlendirildiği bilirkişilerden 3 tanesinin ismini soruşturma evraklarına kayıt bile etmedikleri ifade edildi.

İDDİANAME YAZIM AŞAMASINDA

Dosyadan el çektirilen savcıların operasyon için düğmeye bastıklarında ellerinde hiçbir bilirkişi raporu olmaması da yine dikkat çeken bir başka konu oldu. Dosyanın yeni savcıların ise bilirkişi raporlarını tamamladıkları ve iddianameyi yazma aşamasına geldikleri öğrenildi. HSYK´nın izin vermesiyle, haklarında Sincan Başsavcılığı´nca soruşturma başlatılan savcılar, geçen hafta başında savunmalarını yapmışlardı. Savcılar ile ilgili kararı Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi verecek. Mahkeme, kovuşturma için izin verirse, 1. sınıf savcı oldukları için yargılanmaları CHP´li İlhan Cihaner´in de Ergenekon davası kapsamında yargılandığı Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde yapılacak.

Yasa en fazla 6 ay süre veriyor

5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanununa (CMK) göre bilirkişilerin en fazla 6 ay süre içinde rapor oluşturmaları gerekiyor. İşte CMK´nın soruşturmaya bilirkişi atanmasını düzenleyen o madde: Madde 66 - (1) Bilirkişi incelemesi yaptırılmasına ilişkin kararda, cevaplandırılması uzmanlığı, özel veya teknik bilgiyi gerektiren sorularla inceleme konusu ve görevin yerine getirileceği süre belirtilir. Bu süre, işin niteliğine göre üç ayı geçemez. Özel sebepler zorunlu kıldığında bu süre, bilirkişinin istemi üzerine, kendisini atayan merciin gerekçeli kararıyla en çok üç ay daha uzatılabilir. Bilirkişi atamayı öngören kanunun 66. maddesine göre 3 aylık normal süre en fazla 3 ay daha eklenerek 6 aya çıkarabiliyor. Bu sürenin sonunda savcıların raporu, davalının lehine ya da aleyhine olduğuna bakmaksızın, soruşturma evrakına koyması gerekiyordu. Ancak Deniz Feneri e.V. davasından ´evrakta sahtecilik´ nedeniyle el çektirilen savcıların bu yasa maddesini de çiğnedikleri anlaşıldı.

(27 Eylül 2011), son güncel.: (12 Şubat 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Deniz Feneri Savcılarının üstünü örttüğü mahkeme kararı

Zekeriya Öz´e alkış, Deniz Feneri´ne yuh

Nazlı Ilıcak: Deniz Feneri ve madalyonun diğer yüzü

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3775    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.704.261