Tam
EskidenYeniye
 

İkinci Ergenekon´da 137. duruşma

İkinci Ergenekon davasının bugün görülen 137. duruşmasında tutuklu sanık İbrahim Şahin´in evinde ele geçirilen tedhiş raporunda yer alan S1 suikast timinde isimleri geçen sanık askerlerin savunmalarının alınmasına devam ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

İkinci Ergenekon´da 137. duruşma

İkinci Ergenekon davasının bugün görülen 137. duruşmasında tutuklu sanık İbrahim Şahin´in evinde ele geçirilen tedhiş raporunda yer alan S1 suikast timinde isimleri geçen sanık askerlerin savunmalarının alınmasına devam ediliyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon ana davasının 137. duruşmasında CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan, Özel Harekat Dairesi Başkan vekili İbrahim Şahin ve emekli Albay Hasan Atilla Uğur´un da aralarında bulunduğu 16 tutuklu sanık ile 9 tutuksuz sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanık Yalçın Küçük, Oda TV soruşturmasına ilişkin dava kapsamında tutuklu bulunduğu için tutuklu sanıklar arasında yer aldı. Tutuklu sanıklardan Başkent üniversitesi kurucu rektörü Mehmet Haberal, eski Jandarma İstihbarat Dairesi Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, eski İnönü Üniversitesi rektörü Fatih Hilmioğlu, Mustafa Dönmez ve Oğuz Bulut ise duruşmaya katılmadı.

İLHAN BULAYIR´IN SAVUNMASI

Eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili tutuklu sanık İbrahim Şahin´in evinde ele geçirilen tedhiş raporu içindeki S1 suikast timinde isimleri geçen asker sanıklardan Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Bulayır´in savunması ile duruşmaya başlandı. Bulayır, savunmasında yıllarca Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde terörle mücadele görevlerinde bulunduğunu söyledi. Bulayır´ın kısa bir süre savunma yapmasının ardından Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Avukatınız bir mazeret dilekçesi göndermiş. Sizin savunmanızın öğleden sonra alınmasını istediğini belirtiyor. İsterseniz savunmanıza devam edebilir ya da avukatınızın talebine uyup kendisi geldiğinde savunmanızı yapabilirsiniz. şeklinde uyarıda bulundu. Özese´nin, avukatının yokluğunda savunma yapmak isteyip istemediği sorulan Bulayır, savunmasına devam edeceğini söyledi.

S1 suikast timi listesinin asker kanadına adam temin ettiği ileri sürülen tutuklu sanık Taylan Özgür Kırmızı ile sadece bir telefon konuşmalarının dava dosyasında delil olarak yer aldığını belirten Bulayır, bu görüşmede konusu suç olan hiçbir görüşme yapmadıklarını iddia etti. Kırmızı´nın kendisine Genelkurmay´a tayinlerinin çıkabileceğini söyleyerek o birlik içinde beraber görev yapmak isteyip istemediğini sorduğunu söyleyen Bulayır, Ben de seve seve kabul edebileceğimi söyledim. dedi. Bulayır, Tokat´ta birlikte çalışırken Taylan Özgür Kırmızı benim komutanımdı. Oradan tanışıyoruz. dedi. Sanık Bulayır, sanıklardan Taylan Özgür Kırmızı tarafından cep telefonuna, Bu olaydan eşine bile bahsetme. şeklinde gönderilen mesaj konusunda da hiçbir fikri olmadığını öne sürdü.

Kimlik bilgilerinin S1 suikast listesinde yer alması konusunda ise Bulayır, Taylan Özgür Kırmızı sonuçta benim komutanım. Benim kimlik bilgilerimi Tokat´ta beraber görev yaptığımız birlikte görevli Astsubay Erdal Börtüoğlu´ndan bilgim olmadan alıp İbrahim Şahin´e vermiştir. Bu durumdan benim haberim yok. ifadesini kullandı.

Tutuklu sanıklardan Fatma Cengiz´e ait bir telefon konuşma tapesinde İlhan ağabey diye bahsettiği kişinin kendisi olduğu iddia edilerek aleyhine delil olarak dosyaya konulduğunu öne süren Bulayır, Sanki Türkiye´de benden başka İlhan yokmuş gibi benden bahsettiğine kanaat getirilmiş. Ben Fatma Cengiz´i buraya gelene kadar tanımıyordum. diye konuştu.

İddia edilen S1 yapılanmasından bilgisi olmadığını öne süren Bulayır, kimin, ne amaçla hazırladığı konusunda bilgiye sahip olmadığını söyledi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terörle mücadele konusunda görev yaparken yaralandığını ve gazi olduğunu ifade eden Bulayır, konusu suç teşkil edecek kanunsuz hiçbir yapılanma içerisinde yer almadığını, bu konuda kimseden talimat almadığını ve hakkında suçlamaları kabul etmediğini iddia etti.

Savunmasının ardından Bulayır´ın soruşturma aşamasında verdiği ifadeler okundu. Bulayır´ın, bu ifadelerin doğru olduğunu belirtmesinin ardından avukatı hazır olmadığı için çapraz sorgusunun avukatı geldikten sonra yapılmasına karar verdi.

ONUR ÖZDEMİR´İN SAVUNMASI

Sanık Bulayır´ın ardından tutuksuz sanıklardan Onur Özdemir´in savunması alındı. İddianamede suç tarihi olarak belirtilen 2008 yılında öğrenci olduğunu belirten Özdemir, hakkında iddia edilen suçlamaları reddetti. ( Cihan)

S1 suikast listesinde ismi geçen sanıklardan Teğmen Onur Özdemir, Alevilere düşmanlığı olup olmadığı şeklindeki soruya, Savunma ile alakası yok ama ben de Aleviyim. cevabını verdi. Aynı konu ile suçlanan diğer Teğmen Emre Baltacı ise Şırnak´a tayini çıkmadan önce F1 formula yarışlarında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün yakın koruma görevini yaptığını söyledi.İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen İkinci Ergenekon davasında İbrahim Şahin´de ele geçirilen S1 listesinde ismi bulunan Onur Özdemir, savunmasını yaptı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Özdemir, subay olduğunu ve yasalara aykırı bir yapılanma içinde bulunmadığını söyledi. Sanığın savunması ardından çapraz sorgusuna geçildi.

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, sanık Özdemir´e ait kimlik bilgilerinin İbrahim Şahin´de çıktığını hatırlatarak, Sizin bilgilerinizi Cihan Arık isimli arkadaşınız alıp, Oğuzhan Sarıoğlu´na veriyor. Oğuzhan Sarıoğlu da İbrahim Şahin´e ulaştırıyor. Siz neden Cihan Arık´a bilgilerinizi verdiniz? Sizden kıdem üstünlüğü mü var? sorularını yöneltti. Arık´ın harp okulundan arkadaşı olduğunu ifade eden Özdemir, Babası asker olduğu için çok sayıda komutan tanıdığı olduğunu düşündüm. İsmimi yeni kurulacak terörle mücadele birimi için istemişti. Bana bu birimin kanuni bir oluşum olduğunu söylemişti. ´Sana bu bilgiyi kim verdi´ dediğimde ´Bir tanıdık vasıtasıyla öğrendim. Sen tanımazsın. Aramızda kalsın´ cevabını verdiğini söyledi şeklinde konuştu.

Tutuklu sanık Tuncay Özkan, Susurluk olayı hakkında ne biliyorsunuz? Susurluk kazansından önce İbrahim Şahin hakkında ne biliyordunuz? sorusunu yöneltti. Susurluk kazası hakkında herhangi bir bilgisi bulunmadığını aktaran Özdemir, İbrahim Şahin´i de tanımadığını belirtti. Bu ifadeler üzerine sinirlendiği gözlenen tutuklu sanık İbrahim Şahin, söz isteyerek Tuncay Özkan´ın bu sorusuna tepki gösterdi. Tanığın ifadelerinde İbrahim Şahin´i tanımadığını söylediğini belirten Şahin Soru soracak arkadaşlar biraz akıllı sorsunlar. Kendisi beni tanımadığını söyledi. Bu sorularla suçlu mu oluşturma çalışıyorsun sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Tuncay Özkan´n Alevilere düşmanlığınız var mı sorusu üzerine Özdemir, Savunmamla ilgisi yok ama ben Aleviyim dedi. Özkan´ın, Ermenilerle ilgili bir düşmanlığınız var mı sorusu üzerine Özdemir, Sevmesem dahi suikast yapacak kadar alçalmadım. diye konuştu.

Askeri okullarda eğitim gördüğü süre zarfında üstlere kati surette itaat konusunda sıkı bir eğitim verildiğini belirten Haşıloğlu, Üstlere itaatsizlikten askeri mahkemelerde ciddi cezalar veriliyor. Cihan Arık sizin üstünüz değildi. Niçin onun terörle mücadele için kurulacak birlik teklifini kabul ettiniz? Yasal görev süreçleri Cihan Arık´dan mı geçer? TSK´da görev için eleman tespiti bu şekilde kişiler üzerinden mi yapılır? sorularını yöneltti. Cihan Arık´ın dönem arkadaşı olduğunu tekrarlayan Özdemir, 14 yaşından beri askeri okullarda birlikte okuyoruz. Babasının çok asker tanıdığı olduğu için kendisine o kanalla bilgi gelmiş olur diye düşündüm. TSK´da görev için önce karargahta çalışma yapılır. Birliklere emir gönderilir. Birliklerde istekli personel sorulur. Daha sonra seçimler yapılır. Bu görevlendirmede yöntem bahsettiğim şekilde olmadı. Ancak ben piyade okulundan yeni mezun olduğum için gizli bir görev için bu şekilde personel temini yapılabildiğini düşündüm. dedi.

EMRE BALTACI´NIN SAVUNMASI

Duruşmanın öğleden sonraki oturumunda Teğmen Emre Baltacı savunmasını yaptı. İbrahim Şahin´den elde edilen tedhiş planında adının bulunmadığını aktaran Baltacı, yalnızca S1 listesinde adının yer aldığını ancak söz konusu listeden de haberinin olmadığını söyledi. Ergenekon sanığı Taylan Özgür Kırmızı´yı 2006 yılında Şırnak´ta görev yaptığı dönemde tanıdığını aktaran Baltacı, kan grubu ve kimlik bilgilerini Kırmızı´ya kendisinin vermediğini, nasıl temin ettiğini de bilmediğini söyledi. Kırmızı´nın, bir telefon konuşmasında terörle mücadele için yeni bir birim kurulacağını söyleyip kendisini bu oluşuma davet ettiğini aktaran Baltacı, Ben de terörle mücadele olduğu için hemen ´varım´ dedim. Hatta telefon konuşması sırasında şaka olarak Abi bizi Ergenekon´dan içeri almasınlar´ dedim. O da ´Alamazlar, almazlar´ dedi. şeklinde konuştu.

Söz konusu birliğin terörle mücadele konusunda subay ve astsubaylardan oluşacağı için kabul ettiğini aktaran Baltacı, bu sayede operasyona çıktıklarında daha profesyonel bir ekiple hareket edebileceklerini belirtti. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Taylan Özgür Kırmızı ile olan telefon konuşmanızda size ´Televizyonun sesini kıs. Yan odaya geç yanında kimse olmasın´ diyor. Taylan Özgür ile daha önce kimselerin olmadığı bir ortamda konuştunuz mu? sorusunu yöneltti. Konuşmanın içeriğinde ciddi bir hava olmadığını söyleyen Baltacı, Zaten esprili bir konuşmaydı. Taylan Özgür Kırmızı ile daha sonra Şırnak´ta bir araya geldik ve söz konusu birimin kurulmasından vazgeçildiğini anlattı. dedi.

Sanık Taylan Özgür Kırmızı´nın sanık Emre Baltacı´ya görev teklifinde bulunduğu telefon konuşması, Baltacı´nın soruşturma aşamasında verdiği ifadelerin okunmasının ardından dinletilmek istendi. Ancak sistemde sorun olduğu için bu telefon konuşmasına ilişkin kayıt, Savcı Pekgüzel´in sorularının ardından duruşma salonunda dinletildi. Konuşmanın sonunda Kırmızı´nın, Bu konudan bir sen, bir ben ve bir de Allah´ın haberi olacak. Soran olursa da Özel Kuvvetlere seçildiğimizi söyleriz. dediği işitildi.

Tuncay Özkan´ın, Hiç koruma görevi yaptınız mı? sorusu üzerine Baltacı şunları anlattı: 2008 yılında Formula 1 yarışında 8-10 kişilik koruma timi kuruldu. Onlara ben komuta ettim. Personeli kulelere yerleştirdim. Bir astsubay ve ben Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül´ün yakın koruması olarak görev yaptım. Hatta bu konuyla ilgili takdir aldım. diye konuştu.

Sanık Emre Baltacı ile daha önce dinlenen sanıklara S1´in ne anlama geldiğinin sorulduğunu hatırlatan tutuklu sanık Taylan Özgür Kırmızı, Açıklandı gerçi ama bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu tahmin ediyorum. Askerde arada (-) işareti bulunarak yazılan S-1, personel subayıdır. Lakin Tabur´dan Tugay´a kadar olan birimlerde değil, sadece Tabur ve Alay seviyesindeki birimlerde görevli personel subayıdır. Tümen ve üst birimlerde personel subayları G-1´den başlar ve G-2, G-3 diye gider. açıklamasını yaptı.

Pekgüzel´in Susurluk´u duydunuz mu sorusu üzerine Baltacı Bir Mercedes kaza yapmış. İçinde Abdullah Çatlı, Sedat Bucak varmış dedi. Pekgüzel´in Devlet içindeki çeteleri duymadınız mı sorusunu Baltaca Okumadım. Okulda Susurluk eğitimi vermiyorlar diye yanıtladı. Pekgüzel ise Okulda okutulmaz. Genel kültür olarak bilebilirsiniz dedi. Baltacı, İbrahim Şahin ismini gözaltına alındığında duyduğunu söyledi. Saat 17.00´de Baltacı´nın çapraz sorgusuna ara verilen duruşma, 29 Eylül 2011 tarihine ertelendi. Yarın yapılacak olan duruşmada sanıklar ile sanık avukatlarının taleplerinin alınması bekleniyor. ( Cihan)

(29 Eylül 2011, 12:47)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3780    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.702.210