Tam
EskidenYeniye
 

Ruşen Çakır da Hudson toplantısında

Gazeteci Ruşen Çakır hem PKK, hem Derin Ulusalcılar, hem de Ergenekon tarafında muteber bir isim. Yeni Akit Yazarı Yener Dönmez, Çakır´ın geçmişine ve derin bağlantılarına dair bir yazı kaleme aldı. ´Türkiye´de darbe olma ihtimali yüzde 50´ sözünün geçtiği 2007´de ABD Hudson Enstitüsü´ndeki o gizli toplantıda Çakır da varmış!.. Çakır´ın PKK destekçiliğini işleyen yazı, 2007´deki o kritik toplantıyı bir kez daha gündeme getirdi. Balyoz darbe planı davasında şu an sanık olan iki generalin de orada bulunduğunun ortaya çıkması darbe amaçlı o toplantıyı balyoz davası açısından da ilginç kılıyor. Bu toplantı, 2007´deki cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Abdullah Gül´ün adaylığını engellemek için Danıştay saldırısıyla başlatılan kontrgerilla harekatı kapsamındaki 29 kışkırtmadan sonuncusu idi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Ruşen Çakır da Hudson toplantısında

Gazeteci Ruşen Çakır hem PKK, hem Derin Ulusalcılar, hem de Ergenekon tarafında muteber bir isim. Yeni Akit Yazarı Yener Dönmez, Çakır´ın geçmişine ve derin bağlantılarına dair bir yazı kaleme aldı. ´Türkiye´de darbe olma ihtimali yüzde 50´ sözünün geçtiği 2007´de ABD Hudson Enstitüsü´ndeki o gizli toplantıda Çakır da varmış!.. Çakır´ın PKK destekçiliğini işleyen yazı, 2007´deki o kritik toplantıyı bir kez daha gündeme getirdi. Balyoz darbe planı davasında şu an sanık olan iki generalin de orada bulunduğunun ortaya çıkması darbe amaçlı o toplantıyı balyoz davası açısından da ilginç kılıyor. Bu toplantı, 2007´deki cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Abdullah Gül´ün adaylığını engellemek için Danıştay saldırısıyla başlatılan kontrgerilla harekatı kapsamındaki 29 kışkırtmadan sonuncusu idi.

Yener Dönmez yazısında şöyle diyor: PKK´ya sempati besleyen gazetecilere yoğunlaştığımda, hemen hepsinin geçmişinde bir terör örgütü mensupluğu dönemine rastlıyorum. Ruşen Çakır´da da aynısı oldu. Hayatını incelediğimde ne göreyim: Dev Sol´un daha sonra DHKP-C olacak kanadında faaliyetler göstermiş hatta tutuklanmış. Bu örgütle ilgili dönemini ve polise ötüp arkadaşlarının isimlerini bir bir nasıl saydığını tutanaklardan yazacağım ama işin bu zevkli bölümünü sona bırakıp, önce Ruşen Çakır ve PKK´sı üzerine yoğunlaşalım.

Hatırlarsınız Ruşen Çakır AB Türkiye Yurttaş Komisyonu´nun Brüksel´de Avrupa Parlamentosu´nda düzenlediği ?Kürt Konferansı?na katılmış ve ?Bu sürece gelinmesinde PKK´nın silahlı mücadelesinin katkısı olmuştur.? demişti. Türkiye´nin demokrasisinin gelişmesiyle Kürtlere yönelik baskıcı, hak gaspı içeren yasaklamaların kaldırılmasını ?PKK´nın silahlı mücadelesinin kazanımı? olarak AB´nin kalbinde pompalayan Ruşen Çakır, hemen her gün köşesinden de ince taktiklerle bunu yapıyor. Dün ve önceki günkü yazılarına bakmanız yeterli. Konulara yaklaşımı, ?Hükümet böyle diyor, PKK şöyle diyor, ama kimin haklı olduğunun önemi yok...? şeklinde. Her konuda ısrarla tekrarladığı bu tarz, PKK´yı ?legal bir taraf? olarak kamuoyuna hazmettirme taktiği. Bunu NTV ekranlarında da uzun süre devam ettirmişti.

Ama Çakır´ın PKK´nın silahlı mücadelesinin elde ettiği kazanımları biraz açması gerekiyor. Mesela 4 genç kızı 200 kurşunla delik deşik etmek, hamile bir kadını ve çocuğunu öldürmek Ruşen Çakır için nasıl bir kazanımdır? Bunu bilmek hakkımız. Onlarca şehit verilirken PKK´ya bu kadar açık destek veren bir yazarın, medyanın en gözde kurumlarında tutunabilmesi çok ilginç. Görünenin dışında bağlantılar olmalıydı ve koyuldum bunları araştırmaya.

Çakır ilginç biçimde hem PKK, hem Derin Ulusalcılar, hem de Ergenekon tarafında muteber bir isim. Mesela Derin Ulusalcılardan Yeniçağ yazarı Özcan Yeniçeri, Cengiz Çandar´ı Brüksel´deki toplantıda daha hafif şeyler söylemesine rağmen yerden yere vurmuştu. Ama yukarıda bahsettiğim sözleri söyleyen Çakır´a tek kelime sarf etmemişti. Açılım´ın inşa edildiği toplantılara katılan 12 Akademisyeni Devlet Bahçeli hain ilan ederken, içlerinden sadece Ruşen Çakır´ı sessizce getirip MHP´nin Parti Okulu´nda ders verdirtmişti.

Ne ilginç değil mi? Ama daha ilginci de var. Çakır, Brüksel´deki toplantıdan sonra köşesinde ?PKK´nın Avrupa uzantıları AKP´yi hiç samimi bulmuyorlar ama CHP´den çok ümitliler.? diye yazmıştı. AK Parti´yi sevmeyen o Avrupa uzantıları daha sonra MİT-PKK görüşmesinin kaydettikleri bantlarını AK Parti´yi en iyi vuracak zamanlamayla servise koydular. Çakır tespiti iyi yapmış. Yapar çünkü PKK´yla yakınlığı bildiğiniz gibi değil.

TV´de çağırdığı kendinden büyük gazetecilere bile ismiyle hitap ederken Sırrı Sakık´a ?abi? diye hitap eder. Aysel Tuğluk´a emir verebilecek derecede katı konuşabilir. Aslında PKK´yı yaşatacak her türlü temasın içindedir.

2007 yılında Washington´daki Hudson Enstitüsü´nde düzenlenen ve Tuğgeneral Süha Tanyeri´nin ?PKK´nın liderlerini teslim ederseniz AK Parti´nin oyu artar? dediği, AK Parti´yi devirmek için korkunç senaryoların yapıldığı toplantıda da O vardır. Orada konuşulanlar ve Tanyeri´nin söyledikleri ?bomba haber? olmasına rağmen tek satır yazmaz, hatta toplantının medyaya sızmasından rahatsız olur, kendi yokmuş gibi davranır. Çünkü Ruşen Çakır, Bir Gazeteciden Ötesidir. ( Yener Dönmez / Yeni Akit)

2007 ABD HUDSON TOPLANTISI: SUİKASTLER, BOMBALAMALAR VE TÜRKİYE´DE KAOS

13 Haziran 2007 tarihinde Washington´da, düşünce kuruluşu Hudson Enstitüsü tarafından ´dehşet senaryosu´ adı verilen bir toplantı düzenlendi. Sözkonusu gizli toplantıya, Türkiye´nin Washington´daki Savunma Ataşesi Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu ile birlikte Genelkurmay bünyesindeki Stratejik Araştırma ve Etüd Merkezi´nin (SAREM) Başkanı Tuğgeneral Süha Tanyeri, bazı Türk uzmanlar ile Amerikalı komutanlar katıldı. Tuğgeneraller Süha Tanyeri ve Bertan Nogaylaroğlu, Balyoz darbe planlarında yer aldıkları gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda tutuklandı. ´Hudson Toplantısı´nda dönemin Anaya Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu´ya suikast düzenlendikten sonra TSK´nın Kuzey Irak´a girmesi üzerine bir senaryo tartışıldı ve büyük yankı uyandırdı. Buna göre önce dönemin Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu bir suikast sonucu öldürülüyor, ardından da İstanbul Beyoğlu´nda PKK´nın üstlendiği bir bombalı eylemde 50 kişi hayatını kaybediyordu. Bunun üzerine TSK 50 bin askerlik bir kuvvetle Irak sınırını geçerek Musul´a ilerliyordu. Toplantıda tartışılan bir diğer senaryo, PKK lideri Murat Karayılan´ın yakalanarak Türkiye´ye gönderilmesi idi. Bu senaryo üzerinde görüş bildiren Amerikalı yetkililerin, PKK yöneticilerini yakalayarak Türkiye´ye teslim etme fikrine, bir Türk katılımcının itiraz ettiği ortaya çıktı ve büyük tepki uyandırdı. Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu, ?ABD´nin PKK liderlerini bu aşamada, seçimler öncesinde Türkiye´ye vermemesi lazım. Bu, AKP´ye yarar? diyerek bu senaryoya karşı çıktı.

BALYOZ DARBE TOPLANTISINDAN HUDSON DARBE TOPLANTISINA

Süha Tanyeri ilk Balyoz soruşturmasında tutuklandı ve yargılanıyor. Bertan Nogaylaroğlu ise Gölcük´te ele geçen Balyoz belgeleri nedeniyle 3. Balyoz soruşturmasında tutuklandı. Hudson toplantısının Balyoz davasında gündeme gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ancak, darbe senaryolarının konuşulduğu 2007´deki gizli toplantıya bu iki Balyoz generalinin katıldığının ve Balyoz darbe belgelerinde bu isimlerin de yer aldığının ortaya çıkması ve tutuklanmaları kamuoyunda, ?Cunta 2008 hatta daha sonrasına kadar o faaliyetlerini devam ettirmiş kanaatine de neden oldu. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(29 Eylül 2011, 11:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kontrgerilla Medyası

Balyoz Planı manşetlerimiz

Balyoz, Ergenekon ve bağlantılı diğer iddianamelerde arama yap

Ruşen Çakır ile ilgili manşetlerimiz

Süha Tanyeri ile ilgili manşetlerimiz

Bertan Nogaylaroğlu ile ilgili manşetlerimiz

Cumhurbaşkanlığı sürecinde kışkırtmalar

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3782    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.702.643