Tam
EskidenYeniye
 

AİHM Haberal´ın inadını kırabilecek mi?

Ergenekon davası sanıklarından Mehmet Haberal´ın, tutukluluğunun kaldırılması talebiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne (AİHM) yaptığı başvuru reddedildi. Böylece Haberal´ın tahliye olmak için uzun süredir sürdürdüğü mücadele sona erdi. Yurt içindeki çok sayıda mahkemeden ret cevabı alan, referandumda halkın yasa değişikliklerini kabul etmesine rağmen mücadelesinde inat eden Haberal´a son ret Avrupa´dan geldi.

Önceki haber title=Sonraki haber

AİHM Haberal´ın inadını kırabilecek mi?

Ergenekon davası sanıklarından Mehmet Haberal´ın, tutukluluğunun kaldırılması talebiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne (AİHM) yaptığı başvuru reddedildi. Böylece Haberal´ın tahliye olmak için uzun süredir sürdürdüğü mücadele sona erdi. Yurt içindeki çok sayıda mahkemeden ret cevabı alan, referandumda halkın yasa değişikliklerini kabul etmesine rağmen mücadelesinde inat eden Haberal´a son ret Avrupa´dan geldi.

Bu kararın, benzer başvurularda bulunan diğer Ergenekon sanıkları Mustafa Balbay, Nedim Şener ve Ahmet Şık gibi isimler için de emsal teşkil edeceği belirtiliyor. Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ve üst mahkemeler tarafından tahliye talebi reddedilen Haberal, ağustos ayında AİHM´ye başvurmuştu. Mahkeme, sadece aşırı ağır hak ihlallerinin yaşandığı ve hızlı karar verilmesi gereken durumlarda özel bir karar biçimi olan ´ihtiyati tedbir´ davalarını kabul ediyor.

Sağlık durumunu öne sürerek tahliye talebinde bulunan Mehmet Haberal, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi´nin (AİHS) 3. ve 4. maddeleri kapsamındaki adil yargılanma hakkının ihlal edildiği, insanlık dışı ve onur kırıcı ceza uygulandığı iddiasıyla Türkiye´yi şikayet etmişti. Strasbourg´da bulunan AİHM, pazartesi günü verdiği kararda, Türkiye´nin söz konusu ihlalleri gerçekleştirmediğine hükmetti. Bu kararla Mehmet Haberal´ın tutuksuz yargılanma ihtimali tamamen ortadan kalktı. AİHM, yaşama hakkı, işkence ve kötü muamele ile adil yargılanma gibi hakların ihlali durumunda başvuruları kabul ediyor. Ancak bugüne kadar çok az sayıda ihtiyati tedbir başvurusu kabul edildi. ( Zaman)

HABERAL´IN GÖRÜLMEMİŞ TAHLİYE İNADI

Ergenekon Terör Örgütü´nün hedeflediği askeri darbenin gerçekleşmesi durumunda ülkenin Başbakan ya da Cumhurbaşkanı adayı olarak adı geçenErgenekon davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal, tahliye olmak için şimdiye kadar görülmemiş bir mücadele verdi. Yargı ve sağlık alanında örgütsel olduğu anlaşılan özel bir koruma ve kollama çemberine alındığı gözlendi. Cezaevine girmemek için kendisini hasta gösterdiği, İstanbul Üniversitesine bağlı Haseki Kardiyoloji Hastanesindeki Ergenekon örgüt uzantısı doktorlarca hasta gösterilmeye çalışıldığı savcılık soruşturmasıyla ortaya çıkarılmış, bazı doktorlar tutuklanmıştı. Ergenekon davasında mahkemenin şüpheleri üzerine ortaya çıkarılan bu gelişme sonucunda Mehmet Haberal başka bir hastanede muayene edildi ve sağlıklı olduğu tespit edilerek cezaevine gönderildi.

Haseki hastanesinde ´her an ölebileceği ve sorumlusunun da hakimler olacağı´ iddiasıyla hasta gibi yatarken, gece geç saatlerde bayan ziyaretçi kabul ettiği, elde tespih odasında gayet neşeli volta attığı, internette bağlanıp film seyrettiği, dışarıdaki adamlarının kurduğu telsizli haberalma sistemi ile yapılacak polis ve savcılık baskınlarını haber aldığı ve derhal ağır hasta moduna geçtiği, bu durumu ispatlayan görüntü kayıtlarıyla ortaya çıkarıldı.

Haberal bu şekilde cezaevi yerine hastanede yatarken bir taraftan da kendisini tahliye etmeyen çeşitli mahkemelerdeki 9 hakim hakkında Yargıtay´da tazminat davası açtı ve skandal şekilde bu davaları kazandı. Yürüyen davalara Yargıtay´ın yeni bir içtihat ortaya koyarak müdahale etmesiyle, davaları anlamsızlaştırarak yerine Yargıtay´ın geçmesini getiren bu içtihat, hakimleri ve kamuoyunu şok etti. Haberal bununla da yetinmedi ve tazminata çarptırdığı hakimlerin davalardan çekilmesini istedi. Haberal´ın açtığı kapıdan diğer Ergenekon ve Balyoz tutukluları da geçerek aynı şekilde tazminat davaları açtılar ve hakimlerin kendi davalarından çekilmesini talep ettiler. Ergenekon ve Balyoz davalarının çökmesine kadar gidecek şekilde hukukta tam bir kaos durumuna girilirken, geçtiğimiz yıl yapılan referandumda anayasa değişikliklerinin halk tarafından kabul edilmesi, Yargıtay´ın bu skandal müdahalesini ve kaos durumunu son anda engelledi.

Haberal pes etmedi ve inanılmaz şekilde tahliye çabalarını inatla sürdürdü. Yeni tahliye başvurusunda bulunan Haberal, Meclisin gerçekleştirdiği yasa değişikliklerinin halk tarafından kabul edilmesini anlamazcasına, tazminat cezasına çarptırdığı hakimlerin tahliye başvurusuna bakmamasını, yerlerine başka hakimlerin getirilmesini istedi. Başvurunun aktarıldığı çok sayıdaki mahkeme bu başvuruları reddetti. Bu şekilde 13, 14, 9 ve 10. Ağır Ceza mahkemelerinden ret cevabı alan Haberal son olarak 11. Ağır Ceza´ya ´reddi hakim´ başvurusu yapmıştı. Avukatları, Haberal´ın kendisini tahliye edecek olanları buluncaya kadar hakim seçmeye devam etmekte kararlı olduğunu açıklamıştı. Ancak bu çabaları da sonuçsuz kalan Haberal son çare olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne (AİHM) başvurmuştu. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Hastaneye göre Haberal´ın avukatları kelime oyunlarıyla sahte belge üretiyor

13 Kasım 2011 - Ergenekon davası tutuklu sanığı Mehmet Haberal´la ilgili ´AİHM´ye sahte belge gönderildiği´ iddiası doğru çıkmadı.Söz konusu iddiayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Haberal´ı ziyareti sonrası içeriğini açıklamadan dile getirmişti. İçerikle ilgili Haberal´ın avukatı Gülbin Çelik, Haberal, Silivri Devlet Hastanesi´nde yatmadığı halde yatmış gibi gösterildi. iddiasında bulundu. Ancak hastane yetkilileri, Kılıçdaroğlu´nun yanıltıldığına dikkat çekti. İsminin verilmesini istemeyen bir hastane yetkilisi, kelime oyunları ile kafa karışıklığı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi ve ekledi: Haberal, durumu ciddi olmamasına rağmen Silivri Devlet Hastanesi´ne bağlı olan ve cezaevinin içinde bulunan semt polikliniğindeki yataklı serviste uzmanın gözetiminde kaldı. Hastane kayıtlarında Silivri Devlet Hastanesi´nin yazılması kadar normal bir durum olamaz. Çünkü orası Silivri Devlet Hastanesi´ne bağlı.

Avukat Çelik, Haberal´ın rahatsızlığının başladığı 25 Temmuz 2011 tarihinde cezaevindeki semt polikliniğinde bekletilerek, Silivri Devlet Hastanesi´ne gönderilmediğini de iddia etti. Söz konusu yetkili ise Haberal´ın geldiğinde yapılan incelemeler sonucunda durumun ciddiyet taşmadığını ve her ihtimale karşı ertesi gün Silivri Devlet Hastanesi´ndeki kardiyoloji polikliniğine sevk edildiğini belirtti. Haberal´ın o gece cezaevine geri dönmek yerine semt polikliniğinde kalmak istediğini aktaran hastane, Ertesi gün devlet hastanesinde kardiyoloji uzmanı tarafından görüldü. Durumu ciddi olmadığı için cezaevine geri gönderildi. Avukatlar, Haberal´ın imzasının bulunduğu ve Gerekli tedaviyi aldım, sevkime gerek yok içeriğindeki belgenin hastanede olduğunu da savunuyor. Hastane yetkilisi, böyle bir belgenin kaydının bulunmadığını, hastane tarafından AİHM´ye böyle bir belgenin asla gönderilmediğini dile getirdi.

Dışişleri: Sahte evrak düşüncesi kabul edilemez

Adalet Bakanlığı´nın ardından Dışişleri Bakanlığı da Mehmet Haberal´ın, Türkiye´nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne (AİHM) sahte evrak sunduğu iddiasını yalanladı. Dışişleri, açıklamasında, Hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı devletimizde, sahte evrak üzerinden işlem yürütülmesinin düşünülmesi dahi kabul edilemez. denildi. Açıklamada, Haberal´ın sahte evrak iddiasını AİHM´de yeni dava açabilmek için gündeme getirdiği imasının yer alması dikkat çekti. AİHM´nin, Haberal´ın ihtiyati tedbir talepli başvurusunun incelemesini 23 Eylül 2011´de sonuçlandırarak reddettiği vurgulanan açıklamada, AİHM ayrıca, başvuran tarafa, yeni ve kayda değer olaylar içermeyen ve daha önce yapılanlarla esasen aynı olan yeni bir ihtiyati tedbir talebinde bulunulması halinde, söz konusu talebin incelenmeyeceğini de bildirmiştir. ifadeleri kullanıldı. ( Zaman)

İŞTE HABERAL´IN HASTANE BELGELERİ

17 Kasım 2011 - CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun sahte olduğunu iddia ettiği, Ergenekon davası sanığı ve CHP milletvekili Haberal´ın sağlık durumuna ilişkin belgelere ulaşıldı. Silivri Devlet Hastanesi´nde hazırlanan Hemşire Gözlem Formu ve Hastane Giriş Kağıdı gibi belgeler Haberal´ın yatarak tedavi gördüğünü gösteriyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun Silivri Cezaevi ziyareti sonrasında gündeme getirdiği, hükümetin Mehmet Haberal ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) sahte belgeler sunduğu iddiasını çürütecek belgelere ulaşıldı. Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Kasım günü Silivri Cezaevi´ne giderek partisinin Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ile İzmir Milletvekili Mustafa Balbay´ı ziyaret etmişti. Kılıçdaroğlu cezaevi önünde yaptığı açıklamada hükümetin AİHM´de devam eden bir davaya Haberal´ın sağlık durumu hakkında sahte belgeler gönderdiğini iddia etmişti.

ÜÇ GÜN YATARAK TEDAVİ

Haberal´ın avukatı Gülbin Çelik, bu açıklamanın ardından Haberal, Silivri Devlet Hastanesi´nde yatmadığı halde yatmış gibi gösterildi iddiasını ortaya attı. Sabah Özel İstihbarat Bölümü, günlerdir tartışma konusu olan olayda tartışmalara son noktayı koyacak belgelere ulaştı. Haberal´ın Silivri Devlet Hastanesi´nde tedavi gördüğü süreçte hazırlanan Hemşire Gözlem Formu, Mehmet Haberal´ın Silivri Devlet Hastanesi Semt Polikliniği´nde üç gün yatarak tedavi gördüğünü ortaya koyuyor. 28 Temmuz 2011 günü hastaneye yatışı yapılan Haberal´ın yatışını Dr. Enver Yücel yapmış. Poliklinikte 30 Temmuz 2011 gününe kadar yatan Haberal´ın ateş, nabız, kan basıncı ile solunumu düzenli olarak gözlem altında tutulmuş. Hemşireler N.C., T.G., ve E.T. bu üç günde Haberal´ın bakımını yapmış. Yine Haberal´ın Hastane Giriş Kağıdında da yattığı bölüm kısmında Silivri Devlet Hastanesi Semt Polikliniği ifadesi bulunuyor.

BELGE KAYDI YOK

Avukatın diğer bir iddiası da Haberal´ın imzasının bulunduğu ve Poliklinikte gerekli tedaviyi aldım. Ana binaya sevkime gerek yok ifadesinin geçtiği sahte bir belge düzenlendiği iddiasıydı. Sabah´ın ulaştığı bu belgenin hiçbir resmi kaydının olmaması dikkat çekti. Haberal´ın, başhekimliğe yazdığı dilekçenin ne savcılık ne de başhekimlik tarafından kayıt altına alınmadığı görülüyor. Hastane tarafından AİHM´e böyle bir belgenin asla gönderilmediği dile getirilirken hastane yönetiminin, konuyu soran İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine, Bize böyle bir dilekçe verilse mutlaka kayıt altına alınırdı, bu belge ne kayıt altına alınmış ne de kaşelenmiş savunmasını yaptığı öğrenildi. ( Sabah)

(30 Eylül 2011), son güncel.: (17 Kasım 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Haberal´ın hakim inadı: Bir itiraz daha

Haberal´ın ´çekilin´ talebine bir ret daha

Biri Haberal´ı uyandırsın: Reddi hakim istedi

Yargıtay´dan Ergenekon´a ´husumet´ şoku

Ergenekon´u tazminatla çökertme planı çöktü

ERGENEKON SAVCI VE HAKİMLERİNİN YARGITAY TAZMİNATLARIYLA YILDIRILMA ÇABASI

Yargıda kontrgerilla örgütlenmesi

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Flaş!!! Yargıtay´ın Haberal skandalına karşı yasa teklifi

Örgüte para lazım: Ergenekoncular 468 bin lira istiyor

Haberal ve onun yargı, sağlık ve diğer alanlarda kollanması manşetlerimiz

Böyle olur yükseklerin alçak hukuku: Skandala yargıtay onayı

Haberal´ın dava açtığı iki hakim ´Şemdinli kararını´ hatırlattı

Balyoz hakimlerinden Yargıtay´a isyan: Baskı yapmayın

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3786    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.608.135