Tam
EskidenYeniye
 

Poyrazköy davasında 1 tahliye

Poyrazköy davasının bugün görülen 16. duruşmasında, aramalara katılan emniyet mensuplarının tanık olarak dinlenmesine devam ediliyor. Duruşmada sanık avukatlarının agresif tavırları, tanık ve hakimlerle sık sık tartışmaya girmeleri dikkat çekti. Bir sanık avukatı, tanık polisin yalan söylediğini iddia etti ve bunu, gelecek duruşmaya bir buzdolap getirerek ispatlayacağını söyledi. Bir diğer avukat ise üye hakimlerin tanıklara soru sormasına öfkelendi. Duruşma sonunda sanıklardan Ergin Geldikaya´nın tahliyesine karar verildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Poyrazköy davasında 1 tahliye

Poyrazköy davasının bugün görülen 16. duruşmasında, aramalara katılan emniyet mensuplarının tanık olarak dinlenmesine devam ediliyor. Duruşmada sanık avukatlarının agresif tavırları, tanık ve hakimlerle sık sık tartışmaya girmeleri dikkat çekti. Bir sanık avukatı, tanık polisin yalan söylediğini iddia etti ve bunu, gelecek duruşmaya bir buzdolap getirerek ispatlayacağını söyledi. Bir diğer avukat ise üye hakimlerin tanıklara soru sormasına öfkelendi. Duruşma sonunda sanıklardan Ergin Geldikaya´nın tahliyesine karar verildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki davanın 16. duruşmasında Teğmenler Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan´ın evinde arama yapan ve buzdolabının arkasındaki TNT kalıbını, mermileri ve suikast notu olduğu belirtilen yazıyı bulan polis memuru E.U. dinlendi. E.U., daha önceki tecrübelerinden buzdolabının uyuşturucu için iyi bir zula olduğunu bildiği için dolabın motoruna baktığını belirtti.

Sanık Faruk Akın´ın avukatı İrfan Sütlüoğlu, tanığa poşetleri görerek mi çıkardığını sordu. Polis memuru E.U. da mermilerin olduğu poşeti görerek çıkardığını, daha sonra dizlerinin üzerinde eğildiğinde başka maddelerin de olduğunu gördüğünü söyledi. Bunun üzerine Hakim Mehmet Hamzaçebi, polis memurundan bulduğu anı göstermesini istedi. Bunun üzerine E.U., dizlerinin üzerine çökerek arama şeklini tarif etti. Sanıklardan Teğmen Faruk Akın´ın evindeki aramada buzdolabının arkasına bakmayı uygun gördüklerini, narkotik olarak daha önceki operasyonlarda buzdolaplarında saklanmış şeylerle karşılaştıklarını belirten Ersin U, 7-8 kişi olarak girdikleri evde yapılan aramada buzdolabının motor bölümünde TNT olduğu düşünülen bombayı elleri yetişmediği için çekiçle çıkardığını söyleyerek, nasıl yaptığını da tarif etti.

AVUKAT DURUŞMAYA BUZDOLAP GETİRECEK!

Bunun üzerine söz alan sanık avukatlarından Celal Ülgen de buzdolabının altına eğilerek saklanan şeyin görünemeyeceğini savundu. Ülgen, mahkeme salonuna bir buzdolabı getirerek, uygulamalı şekilde bunun mümkün olmayacağını heyete göstereceğini de ifade etti. Islak imza davasında da benzer bir iddiada bulunan avukat Ülgen, imzanın ıslak imza makinesi ile atıldığını iddia ederek bunu ispatlamak için makineyi duruşmaya getireceğini söylemişti. Ancak getirdiği makine ile o imzanın birebir aynı olmayacağı ortaya çıkmış, hakimler Ülgen´e itiraz etmişlerdi.

Avukat Ülgen´in, ´Buraya tanık olarak gelmeden önce size nasıl ifade vermeniz gerektiği konusunda talimat verildi mi?´ diye sorduğu tanık Ersin U, ´Ben haftada bir kere duruşmalara geliyorum. Kimse bana talimat vermedi. Zaten ne yapılması gerektiğini biliyorum´ şeklinde konuştu.

Avukat Hüseyin Ersöz, arama yapılacak evin sahiplerinin asker olduğunu bilip bilmediklerini sordu.

Soru üzerine, arama yapılmadan önce kendilerine konunun gizli olduğunun söylendiğini ve içerikle ilgili açıklama yapılmadığını söyleyen Ersin U, Kocaeli´ye gittiklerinde toplantı yapıldığını ve orada şahısların asker olduğunu öğrendiğini kaydetti.

Hakim Mehmet Hamzaçebi´nin, Kocaeli´nde mi toplantı yaptınız İstanbul´da mı? diye sorması üzerine Avukat Alinur Günay, Şahidin çelişkisini gidermeye çalışıyorsunuz. Bu tanığa müdahaledir. Bırakın arkadaşımız sorularını bitirsin. şeklinde tepki gösterdi.

Hakim Hamzaçebi´nin tanığı, ´Kesin biliyorsanız konuşun´ diye uyarmasına kızan sanık avukatları, hakimin uyarısının tanığa müdahale olduğunu ve tanığın anlatımlarının bitmesinin ardından hakimin soru sorması gerektiğini söyleyerek tepki gösterdiler.

Hakim Hamzaçebi´nin, ´Düzeltmeye çalışıyorum´ demesi üzerine avukatlar bu kez de ´Müdahale edemezsiniz´ dediler.

Tutuklu sanık Teğmen Sinan Efe Noyan da, Sizde, görüntülerde bulunan patlayıcıya TNT diyorsunuz. Daha önceden de bilmediğinizi söylemiştiniz. diye sordu. Tanık polis memuru E.U., Amirim TNT olduğunu söyleyince öyle söyledim. cevabını verdi. Noyan´ın, Amiriniz ona uzay mekiği dese siz de uzay mekiği mi diyecektiniz? ifadeleri üzerine E.U., Uzay mekiği olmadığı belli. karşılığını verdi.

Avukatlardan Hüseyin Ersöz´ün de ´Evde buzdolabı harici ayrıca fırın, çamaşır makinesi gibi şeyleri de aradınız mı?´ diye sorduğu tanık Ersin U, ´Evet arıyoruz. Ben buzdolabını aradım. Diğerlerini görmedim´ dedi.

Duruşma salonunun duvarına yansıtılan aramalara ilişkin kamera kayıtları izlettirilen ve bu kayıtlarda ´Evet TNT bu´ ifadelerini kullanan polisi tanıyıp tanımadığı sorulan Ersin U, bunu orada bulunan askeri yetkililerin söylemiş olabileceğini ve oraya sonradan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de geldiğini belirterek, TNT´ye benzetilen malzemenin ortaya çıkmasından sonra Faruk Akın ile birlikte evdekilerin şaşırdıklarını ve kendilerine ait olmadığını söylediklerini dile getirdi.

ÜYE HAKİM İLE AVUKATLAR ARASINDA TARTIŞMA

Görüntülerle ilgili kimi zaman üye hakim Mehmet Hamzaçebi ile avukatlar arasında tanığa sorulan sorularla ilgili tartışma yaşanan duruşmada tanık Ersin U, buzdolabının aranmasıyla ilgili çok sık soru gelmesi üzerine, ´Bir operasyonda buzdolabını aramak deha gerektiren bir şey değil´ dedi.

BAŞKANDAN AVUKATA TEPKİ: ÜYE HAKİMLER DE SORU SORABİLİR

Üye hakim Hamzaçebi, sanık avukatlarından Kemal Yener Saraçoğlu´nun tanığa sorduğu, ´Narkotik operasyonlarının nasıl yapıldığına´ ilişkin sorunun davayla ilgisi olmadığı ve tanığa somut soru sorulması gerektiğini belirtmesi üzerine söz alan avukatlardan Celal Ülgen, Mahkeme Başkanı Yılmazabdurrahmanoğlu´na, ´Sağınızdaki üye hakim görevinizi gasbediyor. Bu duruma müdahale edin. Aksi taktirde duruşmayı terk ederiz´ uyarısında bulundu. Başkan Yılmazabdurrahmanoğlu da hakimin soru sorma yetkisinin olduğunu söyledi.

Tanık Ersin U, sanıklardan Mehmet Fatih İlğar´ın, ´Operasyonlarda köpek kullanılır mı, kullanılma payı yüzde kaçtır?´ sorusuna karşılık da ´Köpek, olayın mahiyetine göre kullanılır. Uyuşturucu bulunamadığı zaman kullanılabilir. Bu aramada köpek kullanılmadı. Diğer aramalarda var mıydı, hatırlamıyorum´ cevabını verdi.

Tanık anlatımından sonra bir süre ara verilen duruşmaya, sanık ve sanık avukatlarının beyanlarıyla devam ediliyor. ( Cihan, AA)

Duruşmada Balyoz davasının tutuklu sanığı Güney Deniz Saha Komutanı Yardımcısı Tuğamiral Fatih İlgar da savunma yaptı. İlgar, ?Kafes eylem planındaki el yazısının Ahmet Feyyaz Öğütçü´ye ait olmadığı bizzat polis tarafından kanıtlanmıştır. Ancak bu rapor iddianamenin kabulünden bir gün sonra ortaya çıkmış ve oda ek delil klasörlerinde yer almamıştır. Biz bu raporu tesadüf eseri Balyoz davasının dosyasında bulduk. Böyle bir şey olabilir mi? Sırf bu rapor gelmedi diye insanlar tutuklandı dedi. Dijital verilerde isimlerinin yazılı olduğu için tutuklu bulunduklarını söyleyen İlgar, ? Mahkeme mahkeme dolaşıyoruz. Yarında Balyoz´dayız. Adaletsiz karar bir kere verildi mi hukuk komaya girer. Komaya giren hukuk zaten öldürülmüş oluyor. Mağduriyetimiz her geçen gün artıyor. Adaletten başka sığınacak yerimiz yok. Peygamber ocağımız suç makinesine dönüştürüldü. Bu iftiralara artık son verilsin dedi

SANIK BEKTAŞ: SAVCIM DELİLİ OLMAYAN DAVAYA HOŞ GELDİNİZ

Emekli Binbaşı Levent Bektaş yaptığı savunmasında mahkemeye yeni atanan duruşma savcısı Mehmet Ali Uysal´a yönelik ?Cumhuriyet Savcımıza hayırlı olsun diyorum. Delili olmayan davaya hoş geldiniz. Hiç zorlanmayacaksınız, çünkü dosyada delil yok. dedi.

SANIK GELDİKAYA SALONU KAHKALARA BOĞDU

Tutuklu sanık Ergin Geldikaya, 6 yıl önce ölmüş kardeşinin telefon mesajlarının delil olarak iddianamede yer almasını eleştirerek, ?Bunlar ihmal değildir. Suç teşkil etmektedir. Aileme ait bu telefon görüşmelerinin dosyadan çıkarılmasını talep ediyorum dedi. Savunmaları duruşma salonunda kahkahalara neden olan Geldikaya, ?Ben size insanım diyorum. Siz benden eşek olmadığımı ispatlamamı bekliyorsunuz. Ergenekon´un bir numarasını açıklıyorum. Bir numara Börteçine adlı kurttur. Ergenekon´un bir numarası Ergenekon adlı partiyi kuranlardan silindir makinisti Arif Hikmet Adsız´dır. Bu dava hukuki değil, siyasidir. Bu adliyede Ak Parti ve Fetullah Gülenci´lerin savcılar ve yargıçlar üzerinde baskısı vardır. Tahliye talep etmeyi zuladdediyorum. Tahliye istemiyorum. Tahliye nedeniyle kimsenin tayini çıkmasın. Ben yatarım aman size bir şey olmasın. dedi.

GELDİKAYA TAHLİYE EDİLDİ

Görüşü sorulan duruşma savcısı Mehmet Ali Uysal, Ergin Geldikaya´nın adli kontrol uygulanarak tahliye edilmesini istedi. Ayrıca Ergin Geldikaya´nın savunmasını Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilerek incelenmesini istedi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, verilen aranın ardından alınan ara kararlar açıklandı. Buna göre mahkeme heyeti, tahliye gerekçesinde hakkında isnat edilen suç vasfının değişme ihtimali ve tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak, tutuklu sanıklardan emekli Astsubay Ergin Geldikaya´nın tahliyesine karar verdi. Mahkeme, Geldikaya hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu. 6 tutuklu sanığın kaldığı davada 69 sanık yargılanıyor.

DİĞER ARA KARARLAR

Öte yandan mahkeme, soruşturma safhasında ev aramalarına katılan Kocaeli Merkez Komutanlığı´nda görevli subay Hüseyin Güven ile tutuklu sanık Faruk Akın´ın ev aramasında hazır bulunan apartman görevlisi Erol Akkaş´ın gelecek celse tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Mahkeme heyeti davaya müdahillik talebinde bulunan bir askeri kurumda çalıştığı öğrenilen sivil memur Dilek Bozkaya´nın gelecek celse dinlenmesine ve müdahillik talebi konusunda dinlenildikten sonra karar verilmesine hükmetti. Duruşma 23 Ocak 2012 tarihine ertelendi. ( Cihan, DHA)

´POYRAZKÖY CEPHANELİĞİ´, ´AMİRALLERE SUİKAST´ VE ´KAFES EYLEM PLANI´ DAVALARI BİRLEŞTİRİLMİŞTİ

´Ergenekon´ soruşturması kapsamında İstanbul Poyrazköy´de Ergenekon firari sanığı Bedrettin Dalan´a ait arazide yapılan aramalarda çok sayıda cephane ele geçirilmişti. Bu cephaneliğe ait açılan Poyrazköy davasına, daha sonra ´Kafes eylem planı´ ve ´Amirallere suikast´ iddialarına ilişkin davalar birleştirildi. Poyrazköy davası, toplam 69 sanıkla İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesince sürdürülüyor. Emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli Yarbay Ercan Kireçtepe, Binbaşı Erme Onat, Binbaşı Eren Günay, teğmenler Faruk Akın, Sinan Efe Noyan ve emekli SAT komando Ergin Geldikaya´nın tutuklu olarak yargılandığı davada, eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli koramiral Ahmet Feyyaz Öğütcü, Genelkurmay Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Koramiral Kadir Sağdıç, Tuğamiral Mehmet Fatih İlğar tutuksuz olarak yer alıyor. Ancak bu sanıklar, ´Balyoz Planı´ davası kapsamında tutuklu yargılanıyor. Sanıkların savunmalarının tamamlanmasının ardından tanıkların dinlenilmesine geçilen davanın 15´inci duruşması bugün görülüyor.

Birleşen davaların iddianamelerinde, Poyrazköy Keçilik mevkisinde 21 Nisan 2009´da başlatılan ve 28 Nisan 2009´a kadar devam eden kazılarda ele geçirilen mühimmata ilişkin olarak, Bektaş, Kireçtepe, Onat ve Günay ile yarbay Mustafa Turhan Ecevit´in ´cebir ve şiddet kullanarak, TBMM´yi ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etme´, ´cebir ve şiddet kullanarak, yürütme organını ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etme´ suçlarından 2´şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile ´Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olma´, ´patlayıcı madde bulundurma´, ´6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu´na muhalefet etme´ suçlarından 29,5 ila 57´şer yıl arasında hapis cezalarına çarptırılması isteniyor.

Öğütcü, Sağdıç ve İlgar´ın, ´Ergenekon silahlı terör örgütüyle doğrudan bağlantılı olarak ´Kafes Eylem Planı´nı hayata geçirmek üzere faaliyet yürüten yasa dışı örgütlenmede, ´Danışma Kurulu´ adı altında emir ve komuta yetkisine haiz örgüt mensubu oldukları´ belirtilen iddianamede, sanıkların, ´Ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olma´, ´patlayıcı madde bulundurma´, ´6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu´na muhalefet´, ´kişisel kullanım amacı dışında uyuşturucu madde bulundurma´ ve ´aynı suçu işleme kararıyla birçok kişiye ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetme´ suçlarından 5 ila 39 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

POYRAZKÖY DAVASINDAKİ TARTIŞMALI SİS KUTUSU İMHA EDİLDİ

21 Ekim 2011 - Poyrazköy davasında sanık ve avukatların üç farklı yerde çıktığını iddia ettikleri sis kutusunun Hava Harp Okulu Komutanlığı tarafından imha edildiği belirtildi. Poyrazköy´de yapılan kazılarda çıktığı belirtilen sis kutusunun davanın sanık ve avukatları tarafından farklı yerlerde de çıktığı iddia edilmişti. Sanık ve avukatlara göre, söz konusu sis kutusu, daha önce Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara Gölbaşı ve Zir Vadisi´nde yapılan kazılarda da ele geçirildiği belirtilen sis kutusu ile aynı. Poyrazköy davasının görüldüğü İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıkların incelenmesini istediği sis kutusunun imha edildiğini duruşmada sanıklara beyan etti.

Hava Harp Okulu Komutanlığı, komutanlıkta muhafaza edilen sis kutusuna ilişkin mahkemenin görüşünü sordu. Sis kutusunun risk içerdiği gerekçesiyle imha edilmesi gerektiğini belirten komutanlık, mahkemeye imha edilip edilmemesini sordu. Mahkeme, gönderdiği cevap yazısında, Bilirkişi incelemesi yapılsın. İncelemenin ardından gerekiyorsa imha edilsin. dedi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ne, Hava Harp Okulu Komutanı Tuğgeneral Fatih Sert imzalı gönderilen yazıda, sis kutusunun kontrol edildiği ve üzerinde ecza akıntısı bulunduğu ve kutuda aşınmaların meydana geldiği belirtildi. Yazıda sis kutusunun 6 Eylül 2011 tarihinde yakılarak imha edildiği belirtildi. ( Cihan)

(12 Ekim 2011), son güncel.: (21 Ekim 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Amirallere suikast iddianamesinde arama yap

Poyrazköy İddianamesinde arama yap

Kafes iddianamesinde arama yap

Amirallere suikast manşetlerimiz

Poyrazköy manşetlerimiz

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3826    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.411.311