Tam
EskidenYeniye
 

Komplocu avukata soruşturma izni

Adalet Bakanlığı, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talebi üzerine Balyoz davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın avukatı Hüseyin Ersöz hakkında soruşturma açılması için izin verdi. Avukat Ersöz, duruşma arasında delillerin sahte olduğunu göstermek amacıyla mahkeme başkanının dosyasının arasına onun haberi olmadan CD koymuş ve bunu duruşma sırasında ifade etmişti. Bir avukata yakışmayan bu skandal komplo girişimi ona pahalıya mal olabilir.

Önceki haber title=Sonraki haber

Komplocu avukata soruşturma izni

Adalet Bakanlığı, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talebi üzerine Balyoz davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın avukatı Hüseyin Ersöz hakkında soruşturma açılması için izin verdi. Avukat Ersöz, duruşma arasında delillerin sahte olduğunu göstermek amacıyla mahkeme başkanının dosyasının arasına onun haberi olmadan CD koymuş ve bunu duruşma sırasında ifade etmişti. Bir avukata yakışmayan bu skandal komplo girişimi ona pahalıya mal olabilir.

Balyoz davasının 18 Mart 2011 tarihli celsesinde sanıklardan Çetin Doğan´ın avukatı Hüseyin Ersöz, mahkemenin ara vermesi ile birlikte heyetin bulunduğu kürsüye CD koymuştu. Bunun üzerine İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken, CD´nin mahkeme heyetinin bulunduğu kürsüye gizlice konulduğunu belirterek Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´na avukat Ersöz hakkında gereğinin yapılması için müzekkere yazdı. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı da Avukatlık Kanunu´nun 58. maddesine göre Hüseyin Ersöz hakkında soruşturma başlatmak için Adalet Bakanlığı´ndan izin istedi. Geçtiğimiz günlerde kararını açıklayan bakanlık, Ersöz için soruşturma izni verdi. Bakanlık yazısında, avukat Ersöz´ün mahkeme heyetini, duruşmadaki cumhuriyet savcısını hedef gösterdiği ve savunma sınırını aşan beyanlarda bulunduğunun iddia edildiğini belirtti. Bakanlık, bu iddiaların araştırılması ve olayın açıklığa kavuşması için soruşturma izni verildiğini bildirdi. Ersöz´ün önümüzdeki günlerde Silivri Cumhuriyet Savcılığı´nca ifadesinin alınacağı öğrenildi. ( Cihan)

AVUKAT ERSÖZ´DEN KOMPLOLU SAVUNMA

Balyoz davasının 18 Mart 2011 tarihli 17. duruşmasında sanık Çetin Doğan´ın savunmasını tamamlamasının ardından Doğan´ın avukatlarından Hüseyin Ersöz, dava dosyasında delil niteliğinde bulunan CD´lerin sonradan oluşturulduğu ve sonradan konulduğu iddiasında bulundu. Sanık Doğan´ın avukatlarından Hüseyin Ersöz, delil CD´lerinin 2003 yılında yazıldığını ancak CD içerisinde 2009 yılına ait verilerin bulunduğunu iddia etti. Dava dosyasında yer alan ve TÜBİTAK´ta görevli iki personel tarafından hazırlanan iki farklı bilirkişi raporunu da eleştiren Ersöz, TÜBİTAK raporlarını incelettiğimiz bilirkişi, bu raporları hazırlayanların ´Bilgisayar Adli Tıp´ eğitimi almadıkları kanaatinde olduğunu söylemiştir. Bu bilgiler bilirkişilerin, görevini gereğince-layıkıyle yapmadıklarını ve görevlerini kötüye kullandıklarını gösterir. ifadesini kullandı.

Avukat Hüseyin Ersöz, Beşiktaş adliyesinde bir savcı bana bir bilgi verdi. Sizin hakkınızda belgeler verdi, açıklamalar yaptı. Bunlar da CD´de yer alıyor. Sizin şu anda masanın üzerinde beyaz bir dosya varsayalım. CD bu dosyanın altında. dedi. Avukat Ersöz, daha sonra da duruşma mübaşiri Aydın Arslan´dan bu CD´yi almasını istedi. Hüseyin Ersöz daha sonra da bizzat kendisi heyetin oturduğu kürsüden beyaz bir dosyadan CD´yi çıkardı. Ersöz CD´yi Mahkeme başkanı Diken´e, bilgisayarına takması için uzattı. Ancak Başkan Diken CD´yi Ersözün kendi bilgisayarına takmasını söyledi. Ersöz, bilgisayarına taktığı CD içerisinde Sayın başkan, Zamanın ötesinden gelenler, Ömer ve Aliefendi adlı dosyalar olduğunu gösterdi. Ersöz, Sayın başkan klasörünün 2003 yılında oluşturulduğunu, diğer belgelerin hepsinin de 5 mart 2003 tarihinde oluşturulduğu gösterdi. Ersöz, Bunu içinde de mahkemenin aldığı kararların hükümet tarafından ve bazı medya organlarında olumlu karşılandığını belirten bir sayfalık metin yer alıyor. dedi.

MAHKEME BAŞKANINDAN TEPKİ

Bunun üzerine Başkan Ömer Diken Burada mahkeme başkanını hedef alıyorsunuz. Böyle savunma yapamazsınız şeklinde uyarıda bulundu. Bu tartışma sırasında sanık Doğan´ın diğer avukatı Celal Ülgen araya girerek Neyi savunmak durumunda kaldığımızı anlatmak için mizansen yaratıyoruz. Nasıl bir komplonun içinde olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bir şeyi şok edici bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz. dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı Diken, jandarma görevlilerinden mahkeme heyetine ait kürsüyü iyi korumaları konusunda uyarıda bulundu. Ersöz, duruşma salonundaki kameraların, yaptıkları mizanseni görebildiğini söyleyerek CD´yi mizansen gereği kendilerinin koyduğunu söyledi.

AVUKATA SUÇ DUYURUSU

Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş, savunma yapan avukat Hüseyin Ersöz hakkında suç duyurusunda bulunulması talebinde bulundu. Savcının talebini sunmasının ardından izleyici bölümünden yuhalama sesleri duyuldu. Bunun üzerine Başkan Ömer Diken, duruşmayı kapattıklarını belirterek, Eğer duruşma bitmeseydi, izleyici bölümünün orta kısmını boşalttırırdım. CD´yi koyan kişi güvenlik kameralarından tespit edildikten sonra mahkeme bir karar verecek. dedi. Celse arasında değerlendirme yapan mahkeme heyeti avukat Ersöz hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

18 Mart 2011 tarihli celsenin öğleden sonraki oturumunda sanıklardan Çetin Doğan´ın avukatı Hüseyin Ersöz´ün savunmasını sunduğu sırada talebi üzerine ara verildiğini anımsatan mahkeme heyeti, mahkeme heyetinin duruşma salonundan çıkmasından sonra hakimlerin görülen davayla ilgili klasörleri ve şahsi bilgisayarları kürsüde olmasına rağmen, kürsüdeki telefonun altına gizlice CD yerleştirdiği, duruşmaya yeniden başlanıldığında da sanık müdafinin savunmasına bir mizansen ile devam edeceğini bildirerek, Kürsüdeki telefonun altında bir CD var. Bu CD´nin oradan alınıp bilgisayara takılmasını talep ediyorum şeklinde beyanda bulunduğunu kaydetti. Bilgisayara takılan CD içeriğinde sanık müdafinin heyette bulunan hakimlerin isimlerini, iddia makamının soyadını kullanmak suretiyle iddia makamı ve mahkeme heyetini küçük düşürecek şekilde davranışlarda bulunduğu, ayrıca savunması sırasında, savunma sınırlarını aşacak şekilde, heyetteki hakimlerin isimlerini defalarca vurgulamak suretiyle hakimleri hedef gösterdiğini belirten mahkeme heyeti, avukat Hüseyin Ersöz hakkında gereğinin takdir ve ifası için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılmasına, müzekkereye söz konusu CD´nin bir suretinin de eklenmesine karar verdi. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığının, bu suç duyurusu üzerine avukat Ersöz hakkında başlatacağı soruşturma için Adalet Bakanlığı´ndan izin alması gerekiyor. Avukatlık Kanunu´nun 58. maddesine göre, avukatlar hakkında avukatlık görevlerinden doğan veya görev sırasında işledikleri CMK 250. maddesi kapsamına girmeyen suçlardan dolayı soruşturma açılması Adalet Bakanı´nın iznine bağlı. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

AVUKAT İFADE VERMEYE ÇAĞRILDI

11 Kasım 2011 - Balyoz davasında delillerin sahte ve başkaları tarafından üretildiğini gösterme iddiasıyla duruşma arasında kürsüde bulunan mahkeme başkanının dosyaları arasına CD koyan Çetin Doğan´ın avukatı şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.Balyoz davasının sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın avukatı Hüseyin Ersöz, ´Balyoz davası hakimleri ve cumhuriyet savcısını hedef gösterdiği, savunma sınırını aşan beyanlarda bulunduğu´ gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifadeye çağrıldı. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan Ersöz´ün pazartesi günü ifade vereceği öğrenildi.

Balyoz davasının 18 Mart 2011 tarihli celsede avukat Ersöz, mahkemenin ara vermesi ile birlikte heyetin bulunduğu kürsüye bir CD koymuştu. Duruşmanın başlamasından sonra Ersöz, delillerin sahte ve başkaları tarafından üretildiğini gösterme gerekçesiyle mahkeme başkanına dosyaları arasına CD koyduğunu söylemişti. Başkanın dosyalarını incelemesi üzerine söz konusu CD´yi bulmuştu. Bunun üzerine İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken, CD´nin mahkeme heyetinin bulunduğu kürsüye gizlice konulduğunu belirterek Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´na avukat Ersöz hakkında gereğinin yapılması için müzekkere yazmıştı. Adalet Bakanlığı da geçtiğimiz hafta avukat Ersöz hakkında soruşturma başlatılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´na izin vermişti. Avukat Ersöz´ün mahkeme heyetini, duruşmadaki cumhuriyet savcısını hedef gösterdiği ve savunma sınırını aşan beyanlarda bulunduğu iddia ediliyor. ( Cihan)

AVUKAT İFADE VERDİ

15 Kasım 2011 -Balyoz davasında mahkeme başkanının dosyaları arasına CD koyduğu için hakkında soruşturma açılan tutuklu sanık emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın avukatı Hüseyin Ersöz, savcıya verdiği ifadede CD´yi dijital dokümanlara dayanılarak suçlama yöneltilmesinin bilimsel açıdan mümkün olmadığını kanıtlamak amacıyla koyduğunu söyledi. Sanık Doğan´ın avukatı Ersöz, Balyoz davası hakimleri ve Cumhuriyet savcısını hedef gösterdiği ve mahkeme kürsüsüne CD koyduğu gerekçesiyle ifade verdi. Silivri Cumhuriyet Savcısı Necip Doğan´a ifade veren Ersöz, mahkemede dile getirdiği tüm hususları savunma hakkı ve dokunulmazlığı kapsamında söylediğini belirtti. Ersöz, mahkeme başkanı Ömer Diken´in masasına CD bırakmasıyla ilgili, Müvekkilime yöneltilen suçlama, üretilmiş ve sahte dokümanlara dayanmaktadır. Mahkemede yapmış olduğum savunmada dijital dokümanlara dayanılarak suçlama yöneltilmesinin bilimsel açıdan mümkün olmadığını kanıtlamak içindi. Müvekkilimin savunmasını desteklemek, pekiştirmek için hazırlanmış bir savunmaydı. Söz konusu CD´deki dokümanları ben hazırladım ve savunma amaçlı yanıltıcı ve gerçek dışı bilgiler içermektedir. Bu husus da savunmaya başlanmadan önce şahsım tarafından duruşma salonunda ifade edilmiş ve savunmanın bir mizansene dayandığı baştan ifade edilmiştir. dedi.

CD içerisindeki bir dokümanda yer alan Ali Murat Kırbaş, Org, Balyoz Sıkıyönetim Komutanı ifadesini savunmasını çarpıcı hale getirmek ve dava dosyasındaki dokümanların sahteliğine hakimlerin dikkatini çekmek amacıyla yaptığını belirten Ersöz, aynı savunmayı İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki Poyrazköy ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki Ergenekon davasında da yaptığını söyledi. Bu mahkemelerin, yaptığı sunumları savunma hakkı ve dokunulmazlığı çerçevesinde değerlendirdiğini ifade eden Ersöz, İddia edildiği gibi kurul halinde çalışan kamu görevlilerine, görevlerinden dolayı hakaret etmem söz konusu değildir. Hakaret suçu yoktur. Ali Murat Kırbaş ismi heyetteki kişiler olması nedeniyle seçilmiştir. (Mahkemenin üye hakimlerinin adları Ali Efendi Peksak ve Murat Üründü. Savcının ismi ise Savaş Kırbaş) Ancak bu isim bu kişileri birebir çağrıştırmamaktadır. dedi.

Suçlamaları kabul etmeyen Ersöz, ayrıca savcıya bir de yazılı savunma sundu. Ersöz, yazılı savunmasında da kürsüye gizli CD yerleştirdiği iddiasının doğru olmadığını, duruşma salonunun kesintisiz olarak kameralar ile kayıt altına alındığını hatırlattı.

Duruşma sırasında hakimlerin isimlerini söylemek suretiyle hedef gösterdiği iddiasının gerçek dışı olduğunu savundu. Ersöz, Zira 18 Mart 2011 tarihli celsede hakimlerin isimlerinden çok 12 kez Sayın Başkan, Değerli Heyet ve 48 kez Sayın Başkan ifadelerini kullandığım görülmektedir. İnternetteki arama motorunda hakimlerin isimleri girilerek yapılan arama işleminde 213 bin ´Ali Efendi Peksak´, 101 bin ´Ömer Diken´ ve 24 bin 500 ´Murat Üründü´ kelimelerinin bütün olarak geçtiği sonuca ulaşılmaktadır. Bu noktada bir sanık müdafiinin duruşma esnasında hakimlerin dikkatini konuya çekmek için isimlerini söylemesi sonucu ´hedef gösterme suçunu´ işlemesi açık kaynaklardan elde edilen bu veriler karşısında ne kadar inandırıcıdır? ifadelerini kullandı. Ersöz, soruşturma sonucunda hakkında dava açılmamasını talep etti.

Balyoz davasının 18 Mart 2011 tarihindeki duruşmasında sanıklardan Çetin Doğan´ın avukatı Hüseyin Ersöz, mahkemenin ara vermesi ile birlikte heyetin bulunduğu kürsüye bir CD koymuştu. Duruşmanın başlamasıyla Ersöz, mahkeme başkanına dosyaları arasına CD koyduğunu belirtmiş, başkanın kontrolü sonunda da söz konusu CD ortaya çakmıştı. Bunun üzerine İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken, CD´nin mahkeme heyetinin bulunduğu kürsüye gizlice konulduğunu belirterek Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´na avukat Ersöz hakkında gereğinin yapılması için müzekkere yazmıştı. Adalet Bakanlığı da Ersöz hakkında soruşturma başlatılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´na izin vermişti. ( Star)

(03 Kasım 2011), son güncel.: (15 Kasım 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Çetin Doğan´ın avukatından mahkemede inanılmaz cd tezgahı manşetlerimiz

1. BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Ergenekon, Balyoz ve bağlantılı iddianamelerde ara

Ergenekon, Balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3869    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.744.713