Tam
EskidenYeniye
 

Bakıcı Belarus´ta, Dalan´ın yanında

Tümgeneral Mustafa Bakıcı Belarus´a kaçarak, Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan ile buluştu. İkili, Musevi bir işadamının Minsk´teki çiftliğinde kalıyor. Dalan ile Bakıcı, Belarus´ta saklanıyor. Çünkü Belarus´la Türkiye arasında suçluların iadesi anlaşması bulunmuyor. Bu nedenle yakalansalar bile Türkiye´ye iade edilmeleri mümkün değil.

Önceki haber title=Sonraki haber

Bakıcı Belarus´ta, Dalan´ın yanında

Tümgeneral Mustafa Bakıcı Belarus´a kaçarak, Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan ile buluştu. İkili, Musevi bir işadamının Minsk´teki çiftliğinde kalıyor. Dalan ile Bakıcı, Belarus´ta saklanıyor. Çünkü Belarus´la Türkiye arasında suçluların iadesi anlaşması bulunmuyor. Bu nedenle yakalansalar bile Türkiye´ye iade edilmeleri mümkün değil.

Türkiye gündeminin en önemli davalarından biri olarak tarihe geçti. Kamuoyuna İnternet Andıcı olarak yansıyan dava, çok sayıda muvazzaf ve emekli askeri de adliye kapılarına getirdi. TSK´daki çok önemli noktalarda görev yapan askerlere yöneltilen suç ise önemliydi: 2007 yılında internet siteleri kurup bunlarla hükümet aleyhine kara propaganda yapmak. İşte bu iddiaların ortasındaki bir isim de hakkında tutuklama kararı bulunan Tümgeneral Mustafa Bakıcı´ydı. Bakıcı Şırnak´ta 23. Tümen Komutanlığı´nda görevli iken 2011 YAŞ Kararları ile Tümgeneralliğe terfi etti. Ancak hakkındaki iddialar nedeniyle Kara Kuvvetleri Denetleme ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı´na atandı.

İSTANBUL´ DA TANIŞMIŞLAR

Ve hakkında yakalama kararı verilen Bakıcı, önce rapor aldı sonra emeklilik dilekçesi verip sırra kadem bastı. Bakıcı´nın 300 bin TL´lik parayla Kuzey Irak üzerinden Rusya´ya gittiği belirlendi. Peki Bakıcı neredeydi! İşte Takvim bu sorunun yanıtına ulaştı. Tümgeneral Bakıcı´nın Belarus´un başkenti Minsk´te bulunduğu öğrenildi. Bakıcı, burada hem Ergenekon hem de İnternet Andıcı´nın firari sanıklarından olan Bedrettin Dalan ile buluştu. Bakıcı´nın, Dalan ile birlikte Bulgaristan kökenli Musevi asıllı bir işadamının çiftliğinde kaldığı iddia edildi. Bu arada Bakıcı´nın, hakkında Kırmızı Bülten çıkarılan Bedrettin Dalan ile İstanbul´da tanıştığı ifade edildi. Tümgeneral Bakıcı´nın İstanbul´da Albay rütbesi ile görev yaptığı sırada tanıştığı Bedrettin Dalan ile birçok konuda birlikte hareket ettikleri belirtildi.

NİÇİN BELARUS?

Bedrettin Dalan ile Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Belarus´ta saklanıyor. Çünkü Belarus´la Türkiye arasında suçluların iadesi anlaşması bulunmuyor. Bu nedenle yakalansalar bile Türkiye´ye iade edilmeleri mümkün değil. Sinem Yalçın adlı genç kızın ölümüne yol açan Faruk Kalkavan da Belarus´ta yakalandı. Ancak iki ülke arasında suçluların iadesi mümkün olmadığı için Kalkavan hala Belarus´ta. Faruk Kalkavan´ın Türkiye´ye iadesinin nasıl gerçekleşeceği ise henüz netleşmedi.

ÇİÇEK´İN KOMUTANI

Tümgeneral Mustafa Bakıcı, aynı davada yargılanan Albay Dursun Çiçek´in görev yaptığı Bilgi Destek Dairesi´nin başkanıydı. Andıcın hazırlandığı iddia edilen bu dairenin başkanı olan Bakıcı, Çiçek´in de komutanıydı. Tümgeneral Bakıcı; İrticayla Mücadele Eylem Planı ile ilgili haberler 12 Haziran 2009 tarihinde medyada yer aldıktan sonra harekete geçmişti. Bakıcı, Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi´ndeki bilgisayarların 35 kez geri döndürülemeyecek şekilde silinmesinin talimatını vermekle suçlanıyor. ( Takvim)

Yurtdışına kaçan Bakıcı´nın avukatı: Genelkurmay nasıl izin verdi?

İnternet Andıcı davası sanıklarından Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın, Kuzey Irak üzerinden Rusya´ya kaçtığı ortaya çıktı.Banka hesaplarını boşaltarak ülkeyi terk eden Bakıcı´nın avukatı Mahir Işıkay, müvekkilinin firar ettiğinden haberinin olmadığını söyledi. Hakkında yakalama kararı bulunan bir kişinin izne çıkamayacağının altını çizen Işıkay, Bakıcı´nın Genelkurmay´dan 1 ay izin almasına şaşırdığını ifade etti. Andıcın silinmesi talimatını vermekle suçlanan Bakıcı´nın, ´Kaçma ihtimali yok.´ denilerek yakalama kararının kaldırılması talep edilmişti.

Balyoz ve Ergenekon davasının tutuklu sanıklarının avukatları, her tahliye taleplerinde ´müvekkillerinin kaçma ihtimalinin bulunmadığını´ savunuyorlardı. Ancak son olay gerçeğin hiç de öyle olmadığını gözler önüne serdi. Kaos Planı davasıyla birleştirilen internet andıcı davasının sanıklarından biri de Tümgeneral Mustafa Bakıcı´ydı. Andıç skandalının ortaya çıkmasının ardından Karargah´ta temizlik yapılması yönünde emir verdiği ileri sürülmüştü. Buna göre, sitelerle bağlantısı olan bilgisayarlar toplatılarak 35 kez silinmişti. Mustafa Bakıcı, ´Kaos Planı´nı hazırlayan emekli Albay Dursun Çiçek´in de amiriydi. Andıç iddianamesinde Çiçek hakkında takipsizlik kararı verildiği açıklanan bölümde, 8 Haziran 2011´de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na verdiği ifade yer aldı. Kendisinin Hasan Iğsız´dan değil, daire başkanı vekili olan Mustafa Bakıcı´dan onay aldığını, bunun üzerine andıcı hazırladığını aktarıyor. Mustafa Bakıcı ise ifadesinde, dört site kurulmasıyla ilgili andıç hazırladığını ve bu sitelerin kurulduğunu ancak işletime geçmediğini, siteler kurulduktan sonra hazırlık yapıldığını savunuyordu.

Jandarma Genel Komutanlığı 23. Sınır Tümen komutanı olan Mustafa Bakıcı, andıç soruşturmasında adı geçtiği için ağustos ayında YAŞ´ta pasif bir görev olarak değerlendirilen Kara Kuvvetleri Denetleme ve Değerlendirme başkan yardımcılığına atandı. İddianame açıklandıktan sonra sanık durumuna düştü. 8 Ağustos 2011´de hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Karara yaptığı itiraz reddedildi. Bunun üzerine 23 Ağustos´ta GATA´ya yattı. Üç gün sonra taburcu oldu. Bir hafta istirahat raporu aldı. Kara Kuvvetleri´ndeki yeni görevine başladıktan hemen sonra, bir aylık izin dilekçesi verdi. O tarihten bu yana Bakıcı´dan haber alınamıyor. Ailesinin de yerini bilmediklerini ifade etmeleri üzerine Bakıcı ´firari´ duruma düştü. Durum ilgili birimlere, sınır kapılarına ve havaalanlarına bildirildi. Yapılan incelemede Tümgeneral Bakıcı´nın Kuzey Irak üzerinden Rusya´ya kaçtığı belirlendi. Ailesi oldukça zengin olan Bakıcı´nın kaçmadan önce bütün banka hesaplarını boşalttığı ve yanına yüklü miktarda para aldığı belirlendi. Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı da haberdar edildi.

20 EYLÜL´DE EMEKLİ EDİLMİŞ

Mustafa Bakıcı´nın, 12 Eylül 2011´de eşine verdiği vekaletnameyle emeklilik dilekçesini Kara Kuvvetleri Komutanlığı´na ilettiği ortaya çıktı. Dilekçe hızla işleme konuldu. Emeklilik işlemleri sürerken Kara Kuvvetleri Adli Müşavirliği tarafından; ´K.K.K.lığında göreve başladığı esnada hakkında çıkarılan yakalama kararı gereği yakalanarak adli makamlara teslim edilmiş olması gerektiği, bunun yapılmadığı gibi bazı merciler tarafından kendisine izin verildiği ve emeklilik işlemleri yapıldığı, bu durumun süreçte görev alan makamları sorumlu konuma düşüreceği´ görüşü belirtildi. Görüş üzerine, İdari Tahkikat Heyeti kuruldu ve süreç mercek altına alındı. Hakkında yakalama kararı bulunan Bakıcı´nın göreve başladığında yakalanıp teslim edilmemesi, kendisine izin verilmesi ve emeklilik dilekçesinin kabul edilip işleme konulmasının ayrı ayrı suç oluşturduğu ve işlemleri gerçekleştirenlerin yargılanmasını gerektireceği belirtiliyor. Ancak bu sırada dilekçe işleme konulduğu için emeklilik işlemleri tamamlandı ve Bakıcı 20 Eylül´de emekliye ayrıldı. ´Darbeye teşebbüs´ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Kaçışa göz yumanlar ´yardım ve yataklıktan´ yargılanmalı

Emekli Askeri Hakim Yusuf Çağlayan, hakkında yakalama kararı bulunan bir kişinin emeklilik ve izin dilekçelerinin işleme konulmasının ´görevi ihmal, görevi suistimal, suç ve suçluya yardım ve yataklık´ anlamına geldiğini söylüyor. Çağlayan, kastı olmayanların ´görevi ihmal´, kastı olanların ´görevi suistimal´, arandığını bilip de yakalamayanların da ´yardım ve yataklık´ suçundan yargılanması gerektiğini aktarıyor.

Emekli askeri hakim Veysi Savaş ise yakalama kararının komutanlığa tebliğine rağmen firar olayının gerçekleşmesinin hem Askeri Ceza Kanunu hem de Türk Ceza Kanunu´na göre suç olduğunu belirtiyor. Savaş, Generaller yakalama kararına rağmen kaçıyor. Ama generaller orduevinde geziyor. Bu, insanları derinden yaralar. Anayasa´da herkes eşittir. General olunca isterse gidiyor, istemezse gitmiyor. Vatandaş olsa evinden gece alınır götürülür. Emekli generaller de götürüldü. diyor. Veysi Savaş, Bakıcı´nın yakalama kararını infaz etmeyen ve kaçmasına müsaade edenlerin görevi ihmal ve yardım-yataklık suçlamasıyla yargılanması gerektiğini söylüyor. Savaş, Denetleme Kurulu Başkanı tebliğ etmediyse vazifesini ihmal etti. Suçluyu gizledi. Kaçmasına yardım yataklık etti. Kıta komutanlarının dahli var bence. Hani kaçmazlardı? Koskoca tümgeneral kaçtı. Bedrettin Dalan, Turan Çömez kaçtılar. Dalan, üniversite sahibiydi. Ağır cezalık işten yargılananın zaten kaçma şüphesi vardır. Muvazzaf generale dokunulmazlık var. ifadelerini kullanıyor.

Avukatı: Yakalamalı birine nasıl izin verilir?

Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın avukatı Mahir Işıkay, müvekkilinin kaçtığından haberinin olmadığını söyledi. Müvekkilinin Genelkurmay´dan 1 ay izin almasına da şaşırdığını anlatan Işıkay, hakkında yakalama kararı bulunan bir kişinin izne çıkamayacağını söyledi. Işıkay, Hakkında yakalama kararı veya adli bir işlem bulunan bir kişinin izne ayrılması adli işlemler tamamlandıktan sonra daha uygundur. Müvekkilimin izin alıp almadığını da bilmiyorum. Müvekkilimin rahatsızlandığına ve anjiyo olduğuna dair raporu mahkemeye sunduk. Emekli olacağına dair ailesinden bir haber almıştım. Bunun üzerine Kara Kuvvetleri´ne emekli olup olmadığıyla ilgili yazı yazdım. Yaklaşık 15 gün önce cevabı geldi. Yazıda, ´emekli olmuştur´ deniliyor. O yazıyı bu celsede mahkemeye sunacaktık. Buraya kadar olanlar benim bilgim dahilinde doğru. Ama ondan ötesi hakkında hiçbir bilgim yok. Ailesi de bu konuda bilgi sahibi olmadıklarını söylediler. dedi. ( Zaman)

Tümgeneral Bakıcı Nasıl Kaçtı?

20 Kasım 2011 - İnternet Andıcı´ davasında hakkında yakalama çıkarılan Tümgeneral Mustafa Bakıcı´yı K. Irak üzerinden Rusya´ya kaçıran kişinin, 3 lojman verdiği korucubaşı olduğu ortaya çıktı. Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın firarı ile ilgili yapılan araştırmada dikkat çekici bilgilere ulaşıldı. Tümgeneral Bakıcı´nın Türkiye sınırından sorunsuz çıkışına emrinde çalışan Korucubaşı Selim Babat´ın yardım ettiği belirlendi. Lojman verilmeyen uzman çavuşlar sokak ortasında PKK tarafından şehit edilirken, Tümgeneral Bakıcı´nın iki karısı bulunan Selim Babat´a Tümen Komutanlığı´nda 3 adet lojman tahsis ettiği ortaya çıkmıştı.

KORUCUBAŞI´NIN ADAMLARI ŞIRNAK ÜZERİNDEN IRAK´A KAÇIRDI

´İnternet Andıcı´ davasında hakkında yakalama kararı çıktıktan sonra çareyi GATA´ya sığınmakta bulan Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanı Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın banka hesaplarında bulunan 300 bin lirayı çekerek kaçtığı kesinleşti. GATA´dan taburcu edildikten sonra Kuzey Irak´a, oradan da Rusya´ya kaçan Tümgeneral Bakıcı´nın firarının nasıl gerçekleştiği hususunda soruşturma başlatıldı. Elde edilen ilk bulgulara göre Bakıcı´nın Şırnak üzerinden Kuzey Irak´a geçtiği belirlendi. Bakıcı´nın Kuzey Irak´a geçişine bölgede etkin olarak faaliyet yürüten Babat Aşireti mensuplarının yardım ettiği iddia edildi. Mustafa Bakıcı´nın bir dönem emrinde çalışan Korucubaşı Selim Babat ile irtibat kurduğu, Babat´tan kendisini yurtdışına çıkarması için yardım istediği bildirildi. Faili meçhuller ve bölgede JİTEM sonrası terör estiren Hançer Timi isimli oluşumu organize ettiği iddia edilen Korucubaşı Selim Babat´ın Bakıcı´yı bir grup korucu ile birlikte Kuzey Irak´a kaçırdığı ifade edildi. Birkaç ay öncesine kadar sınır denetimi ve güvenliğini elinde bulunduran Bakıcı´nın firarına 23. Jandarma Tümen Komutanlığı personelinin göz yumduğu yönündeki iddianın da araştırıldığı belirtildi.

İSHAL PAŞA, KORUCUBAŞI VE İKİ KARISINA LOJMAN TAHSİS ETMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl ifade için Beşiktaş Adliyesi´ne çağrıldığında aldığı ´ishal´ raporları ile hatırlanan Bakıcı, firarına yardım ettiği iddia edilen Korucubaşı Selim Babat´la olan ilişkisiyle de dikkatleri üzerine çekmişti. Star gazetesinde yer alan haberde bir geçici köy korucusu olan Selim Babat´ın Şırnak 23. Sınır Jandarma Tümen Komutanlığı´nın en kıdemli adamı olduğu belirtilmişti. Doğu ve Güneydoğu´da askeri personel lojman sıkıntısı nedeniyle güvenlik sorunu yaşarken, adı Hançer Timi iddialarıyla birlikte anılan Geçici Köy Korucusu Selim Babat´a Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığı Kışlası´nda üç lojman birden tahsis edildiği ortaya çıkmıştı. Tümen komutanı ve kurmay başkanı ile kapı komşusu olan iki eşli korucu Babat´a, her iki eşi için ayrı ayrı iki lojman birden tahsis edilmiş, kışla içinde bir lojman da Babat´ın akrabaları için tahsis edilmişti.

KÖYLÜLER TÜMENE YÜRÜMÜŞTÜ

Şırnak ve Hakkari´deki çok sayıda faili meçhul olaydan sorumlu tutulan Hançer Timi son olarak 25 Temmuz 2009´da Beytüşşebap´ta iki DTP´linin öldürülmesi olayının ardından gündeme gelmişti. DTP´li Ferhat Ediş ile Necman Ölmez´in işkence edildikten sonra öldürülmesinin ardından önce “PKK yaptı” denilmiş, ancak daha sonra 7 korucu cinayet suçundan gözaltına alınmıştı. Cinayetin ardından, Selim Babat´ın önemli bir ismi olduğu iddia edilen Hançer Timi´nin kışla içinde yaşadığını iddia eden bazı köylüler, Jandarma Tümen Komutanlığı´na yürümüştü. Asılsız istihbaratlara dayanarak Hançer Timi´nin kendilerine yönelik operasyon yaptığını ileri süren köylüler, tim mensuplarının kendilerine teslim edilmelerini istemişti. Köylüler, Hançer Timi´nin varlığı inkâr edilerek geri çevrilmişti. 2 DTP´linin öldürülmesiyle ilgili davanın iddianamesine giren bir ses kaydında, cinayeti Hançer Timi içerisinde yer alan 7 korucunun işlediği öne sürülmüştü. (Yeni Akit)

FİRARİ DALAN´I KORUYAN MİT´Çİ KİM?

22 Kasım 2011 - Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan, kuzeyi mesken tuttu! Yüklü miktarda para harcayıp Belarus ordusundan kendine güvenlik birimi kurdu! Tarihler 12 Haziran 2007´yi gösterdiğinde İstanbul´un Ümraniye semti, çok önemli bir operasyona sahne oldu. Bir gecekonduda bulunan el bombaları, Ergenekon adlı terör örgütünün pimini çekti. Söz konusu bombalar, kamuoyunda Ergenekon olarak bilinen davanın fitilini ateşledi. Dalga dalga gelen Ergenekon operasyonları, 2008 yılında ise şok bir isme ulaştı. İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi´nin kurucusu olan Bedrettin Dalan hakkında, Ergenekon örgütü üyeliğinden yakalama kararı çıkartıldı.

CEMAL ADLI GİZEMLİ MİT´Çİ

Ancak Dalan, çoktan sırra kadem basmıştı. Peki ünlü işadamı, neredeydi. İşte bu sorunun yanıtına Takvim ulaştı. Tüm dünyada Kırmızı Bülten ile aranan Bedrettin Dalan, Beyaz Rusya olarak bilinen Belarus´ta kalıyordu. Belarus´taki bir dağ evinde kalan Dalan, güvenliği için de kesenin ağzını açtı. Firari işadamı, milyonlarca dolar verip Belarus Ordusu´ndan özel birlikler kiraladı. Özel birliklerin Dalan´ı dağ evinde koruduğu öne sürüldü. Bu arada Türk istihbarat birimleri Bedrettin Dalan´ın yanında kimler olduğunu tek tek belirledi. İstihbarat birimleri bu takip sırasında Dalan´a Belarus´ta Milli İstihbarat Teşkilatı´ndan emekli olan Cemal adlı birinin eşlik ettiğini öğrendi.

GİZEMLİ DANIŞMAN

İddiaya göre Cemal adlı eski MİT görevlisi, kamuoyu tarafından tanınan eski bir emniyet müdürünün de çok yakın akrabasıydı. Yine yapılan araştırmada Cemal adlı eski MİT mensubunun, firari sanık Bedrettin Dalan´ın yakın korumalığını ve danışmanlığını yaptığı tespit edildi. Öte yandan istihbarat birimleri Dalan´ın para kaynaklarını araştırırken bir bilgiye daha ulaştı. Araştırmaya göre Dalan, Belarus´ta kalabilmek için yüklü miktarda para harcadı. Dalan, Belarus sakini olabilmek için kesenin ağzını açtı.

CEM UZAN´IN TAKTİĞİNİ UYGULADI

Bedrettin Dalan, firar sırasında Cem Uzan´ı örnek aldı. Zira, Türkiye´den kaçarak Fransa´ya sığınma talebinde bulunan Uzan, reddedilmemek için kesenin ağzını açmıştı. Uzan, 1.6 milyar doları Fransız bankalarına yatırmış ve ardından da sığınma hakkını almıştı. Belarus da birçok kişiye sığınma talebi veren bir ülke olarak biliniyor. ABD´den 7, İngiltere´den 4, İtalya ve Çin´den 3´er işadamının da Belarus´tan sığınma talebi aldığı biliniyor.

DAVADAŞINA DA YARDIM ETTİ...

Bedrettin Dalan, İnternet Andıcı´nın sanıklarından olan Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın firarı için de harekete geçti. Hakkında yakalama kararı bulunan Bakıcı, Türkiye-Irak-İran-Gürcistan ve Rusya üzerinden Belarus´a kaçtı. Dalan´ın adamları tarafından Rusya´da karşılanan Bakıcı, davadaşının yanına götürüldü. Bakıcı ve Dalan´ın bir dağ evinde kaldıkları belirtiliyor. ( Takvim)

DALAN: BAKICI´YLA KARŞILAŞMADIM, TANIŞMIYORUM

23 Kasım 2011 - Ergenekon Davası´nın firari sanığı Bedrettin Dalan´ın avukatları açıklama yaptı. Açıklamada Dalan´ın yurtdışına kaçtığı iddia edilen İnternet Andıcı davasının sanığı Tümgeneral Mustafa Bakıcı ile tanışmadığını ve karşılaşmadığını belirtti. Dalan ile Tümgeneral Bakıcı´nın Belarus´un Minsk kentinde bir çiftlik evinde saklandıkları iddia ediliyordu.Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ´Hakkında yakalama kararı bulunduğu bildirilen Emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın yurt dışına kaçtığı haberlerine yer verilirken, bu kişinin müvekkilimiz Bedrettin Dalan´la ilişkilendirilmeye çalışıldığı müşahede edilmiştir. Haberlerin tamamı gerçek dışıdır. Müvekkilimiz Bedrettin Dalan hayatının hiçbir döneminde haberlerde adı geçen kişi ile tanışmamış, yurt içinde veya yurt dışında hiçbir şekilde karşılaşmamış ve görüşmemiştir.

Müvekkilimiz Dalan yaklaşık 1,5 yıldan beri AB sınırları içinde bulunduğu ülkenin yasal mevzuatına uygun ikamet etmektedir.´ ( Hürriyet)

(19 Kasım 2011), son güncel.: (23 Kasım 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Tümg. Bakıcı Rusya´ya kaçtı

GENELKURMAY´IN PROVOKASYON SİTELERİ YA DA ´İNTERNET ANDICI´ KONULU MANŞETLERİMİZ

ISLAK İMZALI ´İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI´ YA DA ´AKP ve GÜLEN´İ BİTİRME PLANI´ MANŞETLERİMİZ

İnternet andıcı iddianamesinde arama yap

Islak İmza iddianamesinde arama yap

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

Genelkurmay´ın ´internet andıcı´ hazırlanması talimatını görmek için tıklayın

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3906    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.198.989