Tam
EskidenYeniye
 

PKK´dan itiraf: İskenderun İsrail işi

Mersin´de yakalanan PKK´lı teröristten korkunç itiraf: İskenderun´da 7 askerin şehit düştüğü saldırıyı örgütün Amanos lideri düzenledi. Sık sık İsrail´e giderdi. Burada gizemli bir kadınla birlikteydi.

Önceki haber title=Sonraki haber

PKK´dan itiraf: İskenderun İsrail işi

Mersin´de yakalanan PKK´lı teröristten korkunç itiraf: İskenderun´da 7 askerin şehit düştüğü saldırıyı örgütün Amanos lideri düzenledi. Sık sık İsrail´e giderdi. Burada gizemli bir kadınla birlikteydi.

Madalyonun öteki yüzü ortaya çıktı, kalleş terörün arkasındaki güçler birinci ağızdan açıklandı. Mersin Aydıncık´ta geçtiğimiz günlerde 3 PKK´lı terörist yakalandı. Özgür Murat kod adlı Barış Kızılçay, Fırat Siverek kod adlı Kenan Yıldızbakan ve Sefkan Amed kod adlı Cengiz Nergiz sorguya alındı. Ve gelen itiraflar, herkesi şaşırttı! Barış Kızılçay adlı terörist, Kenan Yıldızbakan´ın PKK´nın Amanoslar Yapılanması Antalya Grubu´nun sözde lideri olduğunu açıkladı. Kızılçay, 31 Mayıs 2010 gecesi, İsrail askerleri Mavi Marmara´ya çıkarken, İskenderun Şehit Remzi İlboğa Kışlası´na yapılan ve 7 askerin şehit düştüğü roketatarlı saldırıyı Kenan Yıldızbakan ve Cengiz Nergiz´in gerçekleştirdiğini söyledi. Kızılçay´ın peşi sıra gelen itirafları, hainlerin korkunç yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi:

* Bu saldırıda roketatarı Cengiz, M-16´yı ise Kenan kullandı. Bunları bana kendileri anlattı.

ÜLKEYE SEMPATİSİ VARDI

* Saldırının ardından İskenderun eyleminin İsrail tarafından yaptırıldığı yönünde haberler çıkmıştı. Kesin konuşamam ama Kenan´ın İsrail ile bağlantısı vardı.

* Kenan, İsrail´e gidip geliyor ve orada İsrailli bir kadının evinde kalıyordu. Kadınla ilişkisi vardı. Ayrıca her sohbetinde İsrail halkını destekleyen yönde fikirleri göze çarpıyordu.

* En son İsrail´de bir kişi ile bir inşaat firmasının taşeronluğunu almış ve Türkiye´den İsrail´e işçi götürmüştü. Bu durum 2-3 defa tekrarlandı. Fakat daha sonra Filistinliler´in var olan pasaportlarını geri vermemeleri Kenan´da belli bir tepki yarattı. Çünkü bu pasaportların geri gelmemesi onun iflasını getirdi.

Öte yandan Mersin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´nde sorgulanan Kenan Yıldızbakan, İsrail´e gittiğini kabul etti. Ancak Yıldızbakan, inşaat işleriyle uğraştığını, bu yüzden İsrail´e sık seyahat ettiğini ileri sürdü. İstihbarat Daire Başkanlığı, Yıldızbakan´ın ülkeye giriş çıkışlarını incelemeye aldı. Ayrıntılar MİT ile de paylaşıldı.

CEPHANE MEZARLIĞI

Aydıncık´ta yakalanan teröristlerin cephaneleri de dağda çıktı! Hainlerin, Antalya Gazipaşa´daki bir köyde kaldıkları, burada eğitim yaptıkları ve silahlarını da ormana gömdükleri anlaşıldı. Teröristleri olay yerine götürüp tatbikat yapan polis, toprağa gömülü halde çok sayıda silah ve bomba malzemesi buldu. Toplam 7 teröristin, İskenderun´daki saldırının yanı sıra Hatay Dörtyol´da 4 polisin şehit edilmesi olayını da gerçekleştirdiği belirlendi.

AMANOS LİDERİ

PKK´nın Amanoslar Yapılanmasının sözde sorumlusu olduğu ileri sürülen Kenan Yıldızbakan, İsrail´e sık sık gittiğini itiraf etti. Fakat burada sadece inşaat işleriyle uğraştığını söyledi. Meçhul kadın hakkında ise sessiz kalmayı tercih etti.

O GÜN TAKVİM YAZMIŞTI

İsrail askerleri, Mavi Marmara´da kan dökerken; aynı saatlerde, ilk kez Akdeniz´de, yani İskenderun´da da bir terör saldırısının olması üzerine gazeteniz TAKVİM, bunun tesadüf olamayacağını yazmış, Kalleşler Akdeniz´de manşetini atmıştı...

* Mersin Aydıncık´ta yakalanan terörist Barış Kızılçay´ın itirafları, akıllardaki soru işaretlerini biraz daha netleştirdi.

* Hainlerden Cengiz Nergiz´in 7 askerin şehit düştüğü saldırıda roketatarı kullandığı anlaşıldı.

* Mersin Aydıncık´ta operasyonla yakalanan teröristlerin bu görüntüleri, polis tarafından medyaya dağıtılmıştı. ( Takvim)

PKK´lı tetikçinin İsrail´le ilişkisi mercek altında

Mersin´de yakalanan 8 PKK´lıdan Yıldızbakan´ın, Mavi Marmara baskınından bir gün önce İskenderun´daki kışlaya saldıran ekipte olduğu ve İsrail´le bağlantısı bulunduğu iddia edildi. Mersin Aydıncık´ta mobilya yüklü bir kamyona düzenlenen operasyonla yakalanan PKK´nın Amanoslar yapılanması Antalya grubunun sözde lideri Kenan Yıldızbakan´ın İsrail bağlantısına işaret eden detaylara SABAH ulaştı. Yakalanan gruptaki PKK´lı teröristlerden biri olan Barış Kızılçay´ın Yıldızbakan´ın İsrail´e gidip geldiğini, İsrail´de sevgilisinin evinde kaldığını biliyorduk dediği öğrenildi. 30 Mayıs 2010´da, İskenderun´daki Şehit Remzi İlboğa Kışlası´nda askerlerin nöbet değişimi sırasında roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan terör saldırısında 7 asker şehit düştü. Saldırının, İsrail´in 31 Mayıs´taki kanlı Mavi Marmara baskınından 1 gün önce, Mavi Marmara´nın İsrail karasularına yakınlaştığı sırada olması ´İskenderun saldırısında İsrail parmağı da var´ iddialarına yol açmıştı.

´18 ay sonra ipucu´

İskenderun´daki saldırıdan 18 ay sonra Mersin´deki son operasyonda yakalanan PKK´lı terörist Barış Kızılçay, Kenan Yıldızbakan´ın İsrail ilişkisine ilişkin bilgi verdi. Özgür Murat kod adlı Barış Kızılçay, İskenderun saldırısında bizzat yer alan Fırat Siverek kod adlı Kenan Yıldızbakan´ın İsrail´e gidip geldiğini ve İsrailli bir kadının evinde kaldığını söyledi. İskenderun´daki eylemi Kenan Yıldızbakan ile Sefkan Amed kod isimli Cengiz Nergiz´in gerçekleştirdiğini söylediği belirtilen Kızılçay´ın şu bilgileri verdiği öğrenildi: Roketatarı Sefkan, M-16´ yı ise Fırat´ın kullandığını kendilerinden dinledim. İskenderun eyleminin İsrail tarafından yaptırıldığı yönünde haberler çıkması örgüt içinde rahatsızlık yarattı. Ben somut olarak, eylem İsrail istihbaratının işidir diyemem fakat ister sohbetlerde isterse Fırat arkadaşın İsrail´deki yaşantısı ayrıca bir İsrailli bir kadınla İsrail de kalması belli bir noktada İsrail halkını destekleyen sohbetleri göze çarpmaktaydı dedi.

MİT´E bilgi verildi

Kenan Yıldızbakan´ın da Evet İsrail´e gittim. İnşaat işiyle uğraşıyordum. Bu yüzden gittim dediği öğrenildi. İstihbarat Daire Başkanlığı Kenan Yıldızbakan´ın ülkeye giriş çıkışlarını incelemeye aldı. İddialara ilişkin ayrıntılar MİT ile de paylaşıldı.

´Bu kadar tesadüf içimize kurt düşürdü´

Konuyla ilgili olarak SABAH´a bilgi veren üst düzey bir emniyet yetkilisi ise şunları söyledi: Henüz somut bir şey yok her şey tesadüfmüş gibi görünüyor. Fakat bu kadar tesadüfün ardı ardına gelmesi yine de zihnimize kurt düşürüyor. Hukukta; ´hayatın olağan akışına ters´ ilkesi vardır. Burada da aynı durumu görüyoruz. PKK´lı bir tetikçi, 7 şehitli bir eylem... Tam da Mavi Marmara´nın ilişkileri gerdiği bir dönemde... Sonra anlıyoruz ki PKK´lı tetikçi İsrail´e gidip geliyor, orada kalıyor ve orada bir sevgilisi var. Bu bağlantıyı inceliyoruz. ( Sabah)

Yıldızbakan´ın 11 yıllık cep görüşmeleri mercek altında

23 Kasım 2011 - İskenderun´da 7 askerin şehit edildiği saldırıda yer alan PKK´lının, İsrail´e kim tarafından götürüldüğü araştırılıyor. Mersin´de terör örgütü PKK´ya yönelik operasyon 7 şehidin verildiği İskenderun´daki Şehit Remzi İlboğa Kışlası´na yapılan saldırıda İsrail´in parmağı olduğu şüphesini güçlendiren yeni bulgulara ulaşıldı. İstihbarat Daire Başkanlığı ve Mersin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin PKK´nın Amanoslar grubun yönelik operasyonunda Özgür kod adlı Barış Kızılçay, ´Fırat Siverek´ kod adlı Kenan Yıldızbakan´ın da, aralarında bulunduğu 7 terörist yakalanmıştı.

Kışlaya yönelik saldırının, İsrail´in 31 Mayıs´taki kanlı Mavi Marmara baskınından 1 gün önce olması ´İsrail parmağı var´ iddialarına yol açmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren gruptaki Yıldızbakan´ın 28 yaşında sempatizanken Tel Aviv´e Hatay Samandağı´nda tanıştığı ve ajan olduğu tahmin edilen bir İsrailli tarafından götürüldüğü belirlendi. İsrail´deyken örgütle bağlantısını koparmayan Yıldızbakan sık sık Türkiye´ye gelmiş ve İsrail´e 20 kadar yakınını götürmüş. Son geldiğindeyse örgütün sözde Dörtyol grup sorumlusu oldu. Yıldızbakan´ın kendisini İsrail´e götüren kişiyle sürekli irtibatlı olduğu ve onun üzerinden yeni bağlantılar kurduğu da tahmin ediliyor. Yıldızbakan´ın 11 yıllık cep telefonu görüşmeleri araştırılıyor. ( Sabah)

İSKENDERUN SALDIRISINDA EMİR İSRAİL´DEN

07.02.2012 10:19 Yeni Şafak´tan Abdülkadir Selvi´nin köşe yazısı, Mavi Marmara saldırısı ile eşzamanlı yaşanan İskenderun saldırısının İsrail´le bağlantısına dair. PKK´nın Antalya sorumlusu Kenan Yıldızbakan´ın İsrail istihbaratı ile ortaya çıkan bağlantısına dair bilgileri hatırlatan Selvi, Yıldızbakan´ın tim şefi olarak İsrail tarafından örgüte monte edildiğini belirtti. PKK´nın yalnızca PKK´dan ibaret olmadığının bu saldırıyla bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Selvi, Yıldızbakan´ın gücü örgütten değil, İsrail´den kaynaklandığı için böylesine pervasız hareket edebiliyor. dedi. İşte Abdülkadir Selvi´nin önemli analizi:

PKK´da İsrail´in tim şefi.. Mobilya yüklü bir kamyon, karayolunda hızla ilerliyor. Eşyaları yükleyenler, kamyon kasasındaki kanepelerin üzerine oturmuş yol alıyor. Bir noktada nefes kesen operasyon başlıyor. Hamal görünümlü elemanlar, araçtaki PKK yöneticisini kıskıvrak ele geçiriyorlar. Operasyon Mersin Ayancık´ta oluyor. Yakalanan kişi PKK´nın Antalya sorumlusu Kenan Yıldızbakan. Buradan elde edilen bilgiler doğrultusunda, Amanoslar´daki büyük çaplı bir operasyon başlatılıyor. Bu operasyon, PKK´nın İskenderun´da deniz üssüne yapılan saldırının talimatını verenlere ulaşmamızı sağlıyor.

İskenderun´daki deniz üssüne roketatarla yapılan saldırı da 7 askerimiz şehit düşmüştü. Mavi Marmara saldırısı ile eşzamanlı olması nedeniyle İskenderun saldırısı, gözlerin İsrail´e çevrilmesine neden olmuştu. İskenderun´daki saldırıyı Kenan Yıldızbakan´a bağlı PKK timi gerçekleştirdi. Saldırıyı gerçekleştiren timin lideri Yıldızbakan´ın İsrail´le ilişkileri ise, ilk başta sorulan sorunun yersiz olmadığını ortaya koydu. Barış Kılızçay da operasyonda yakalanan PKK´lılardan biriydi. Kenan Yıldızbakan´ın İsrail´e gidip geldiğini ve İsrail´de bir kadının evinde kaldığını anlattı. Kenan Yıldızbakan da İsrail´le ilişkisini reddetmedi. İsrail´le ticaret yaptığını ve bir sevgilisinin olduğunu söyledi. Bu anlattıklarımın bir bölümü yayınlandı.Ancak bilinmeyen noktalar, aydınlatılması gereken ilişkiler ağı var.

İskenderun deniz üssüne yapılan saldırı, PKK tarihinde örneği olmayan bir saldırı türü. PKK´nın denizcilere yönelik bir saldırısı o güne kadar yok. Bu bir ilk. Mavi Marmara ile eşzamanlı gerçekleşmesi ise başlı başına bir ilişki ağını ortaya koyuyor. Bunlar zaman ayarlı, stratejik saldırılar. Kenan Yıldızbakan da, bu iş için yetiştirilmiş bir eleman. Çünkü, İskenderun saldırısının talimatı Kandil´den gelmiyor. Bildiğimiz anlamda bir PKK saldırısı değil İskenderun. Tekrar üstüne basa basa söylüyorum, PKK´lıların gerçekleştirdiği ancak talimatını PKK´nın vermediği bir saldırı. İskenderun saldırısı PKK´ya rağmen yapılıyor. Burası yanlış anlaşılmasın. PKK´ya sorulup, yapılmasın talimatı verilmesine rağmen gerçekleştirilen bir saldırı değil. Tam tersine saldırıyla ilgili örgüt içindeki kademeler bilgilendirilip, talimatlandırma alınmadan gerçekleştiren bir saldırı. Tim şefi Kenan Yıldızbakan´ın inisiyatifiyle gerçekleşiyor.

Burada, Kenan Yıldızbakan´ın ilişki ağı ortaya çıkıyor. İsrail´in PKK üzerindeki ağırlığı çıkıyor karşımıza. Kenan Yıldızbakan, 8 yıldır İsrail´de yaşayan birisi. Bu sırada PKK ile İsrail arasında mekik dokuyor. Ticari bir faaliyet perdesi altında yürütüyor çalışmalarını. İsrail´de faaliyet gösteren bir şirketi var. Bir de sevgilisi var. İsrail´e gidince onun evinde kalıyor. Ama bu sevgili bilinen türden sevgililerden değil. İstihbarat elemanı. Kenan Yıldızbakan´la istihbarat arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Bu tür servislerin çalıştığı en yararlı yöntem ise, sevgili görüntüsü.

Kenan Yıldızbakan´ın ayrı bir özelliği daha var. PKK´daki tim komutanlarının yaş ortalamasının üstünde. Örgüte göre yaşlı. Kenan Yıldızbakan´ın geçmişi araştırıldığında İsrail´le ilişkisi olan örgüt elemanı portresi ikinci sıraya düşüyor. Daha güçlü bir bağ ortaya çıkıyor. Kenan Yıldızbakan´ın tim şefi olarak İsrail tarafından örgüte monte edildiği tespit ediliyor. Yaşının diğerlerinden büyük olması, İskenderun saldırısını Kandil´den talimat almadan yapması, örgüt tarafından cezalandırılmayı gerektirirken o yeni eylemlerin hazırlığını yapıyor. Gücü örgütten değil, İsrail´den kaynaklandığı için böylesine pervasız hareket edebiliyor. Büyük şefin adamına dokunulamıyor. Böylece PKK´nın sadece PKK´dan ibaret olmadığı bir kez daha ortaya çıkıyor. ( Abdulkadir Selvi / Yenişafak)

(20 Kasım 2011), son güncel.: (07 Şubat 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Adana´daki ´İsrail Heronu´nun gizemi

İskenderun´da neler oluyor? PKK baskınındaki gariplikler

ABD Basını: İskenderun İsrail işi

İskenderun´da İsrail olasılığı güçleniyor

Lübnan´da İsrail casusu 3 PKK´lı yakalandı

İlişkiler artık gizlenmiyor: 3 PKK´lıya ´İsrail casusu´ suçlaması

İsrail´den şok C planı: PKK´ya yardım

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3908    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.018.190