Tam
EskidenYeniye
 

PKK kampında atış talimi yapan avukat

KCK´ya yönelik operasyonda gözaltına alınanlar arasında yer alan avukat İrfan Dündar´ın PKK terör örgütünün kamplarında elinde Kaleşnikof´la çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı. Ergenekon 2. iddianamesinde yer alan gizli tanık ifadesinde de avukat Dündar hakkında çarpıcı iddialar yer almıştı. Dündar´ın Ergenekon sanığı Yalçın Küçük´le yaptığı bir telefon görüşmesi de Ergenekon ile PKK bağlantısını ortaya koyuyordu. Küçük, Dündar´a PKK ile arasındaki irtibatı ortaya çıkaran sözleri sebebiyle fırça atıyordu.

Önceki haber title=Sonraki haber

PKK kampında atış talimi yapan avukat

KCK´ya yönelik operasyonda gözaltına alınanlar arasında yer alan avukat İrfan Dündar´ın PKK terör örgütünün kamplarında elinde Kaleşnikof´la çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı. Ergenekon 2. iddianamesinde yer alan gizli tanık ifadesinde de avukat Dündar hakkında çarpıcı iddialar yer almıştı. Dündar´ın Ergenekon sanığı Yalçın Küçük´le yaptığı bir telefon görüşmesi de Ergenekon ile PKK bağlantısını ortaya koyuyordu. Küçük, Dündar´a PKK ile arasındaki irtibatı ortaya çıkaran sözleri sebebiyle fırça atıyordu.

KCK´ya yönelik 16 ilde dün gerçekleştirilen operasyonlarda 47´si avukat 51 kişi gözaltına alındı. Abdullah Öcalan´ın avukatlığını yapan bu isimlerin, İmralı´daki görüşme notlarını eylem talimatına dönüştürerek Kandil´e ilettiği ve bu şekilde terör örgütünü yönlendirdiği ileri sürülüyor. Soruşturma dosyasına göre, Öcalan´ın bu hat üzerinden emrini verdiği 130 ayrı saldırıda, 132 güvenlik görevlisi ve sivil vatandaş hayatını kaybetti. Teröristbaşı Abdullah Öcalan´ın avukatlarına yönelik gerçekleştirilen KCK operasyonunda dikkat çekici isimler yer aldı. Önderlik Komitesi´nin üst düzey yöneticisi olan Avukat İrfan Dündar, İmralı sürecinde sürekli tartışılan isimlerden oldu. Son operasyonda gözaltına alınan Dündar´ın PKK kamplarında atış talimi yaparken çekilen fotoğrafları gün yüzüne çıktı. Yine gözaltına alınan avukatlar Nevzat Anuk, Faik Özgür Erol ve Emran Emekçi´nin de PKK´nın silahlı kanadında faaliyet gösterdiği belirlendi.

´Savaşı´ başlattı

PKK´nın ateşkes sürecini bitirdiği 2004´te ?savaşı başlatan? avukat olarak adı geçen İrfan Dündar´a Ergenekon´un 2. İddianamesinde yer alan gizli tanık Galip tarafından şok suçlamalar yöneltmişti. PKK´nın 2004´te yapılan 2. kongresine katılan Dündar´ın ?Başkan adına konuşuyorum, bu kongreden savaş kararı çıkacak? diyerek savaş kararının alınmasında ısrar ettiği belirtildi.

Küçük´ten ´Deşifre ettin´ fırçası

İrfan Dündar´ın Ergenekon´un yöneticisi olmaktan yargılanan Yalçın Küçük´le yaptığı telefon görüşmesi Ergenekon iddianamesine girmişti. Bu görüşme PKK-Ergenekon irtibatını deşifre etmişti. Küçük´ün mahkeme kararıyla dinlenen telefonunu 20 Kasım 2008´de arayan Dündar, Öcalan´ın avukatlığını yaptığını hatırlatarak Küçük´ten ´Barış Grubu´ adına randevu talebinde bulunuyor. Dündar, ?Daha önce söylediğiniz şeyler vardı onları müvekkilimize aktardık´ deyince Küçük, ?Devamlı Öcalan´la bağ kurmaya çalışıyorlar. Şimdi sizinle görüşeyim de tamam işte buluştular desinler değil mi? diyerek tepki gösteriyor. Dündar´ın ?Doğru hocam ona dikkat etmemiz gerekiyor? karşılığını veriyor. Ardından Küçük, ?Şimdi böylece Ergenekon´la ilgili bağlantıyı kurmuş oluyorsunuz tamam mı? Peki, peki oldu Ergenekon bağlantısı kurulmuştur peki? şeklinde konuşuyor.

BOMBACI HUKUKÇULAR!

Gözaltına alınan avukatlardan Nevzat Anuk, Faik Özgür Erol ve Emran Emekçi´nin geçmişi örgütsel bağı gözler önüne serdi. Anuk´un 1993 yılında PKK´nın dağ kadrosuna katılarak silahlı faaliyet yürüttüğü tespit edildi. Anuk´un aynı zamanda Orhan Doğan, Selim Sadak ve Leyla Zana´nın da avukatlığını yaptığı ifade edildi. Erol´un PKK´nın Yunanistan´daki kamplarında bomba eğitimi aldıktan sonra İzmir´de 16 Haziran 1997´de eyleme hazır bomba düzeneği ile yakalandığı tespit edildi. Erol´un hedefinin turistik tesisler olduğu bildirildi. Avukat Emran Emekçi´nin ise PKK terör örgütü adına faaliyet göstermekten 12 Ekim 1994´te yakalanarak tutuklandığı ortaya çıktı. İrfan Dündar´ın kız kardeşi Zelal kod adlı Nesrin Dündar´ın 2008´de Kuzey Irak´taki PKK kamplarından eylem için İstanbul´a geldiği ve Dündar´ın evinde kalırken yapılan operasyonla gözaltına alındığı öğrenildi. Nesrin Dündar´ın pişmanlık yasasından faydalanarak serbest kaldığı belirtildi.

Örgütü İmralı´dan böyle yönetiyor

KCK operasyonu teröristbaşının İmralı´dan Kandil´i nasıl yönettiğini gözler önüne serdi. Özel yetkili savcılık, avukat görüşmelerinin Öcalan´ın talimatlarına dönüştürülüş sürecini delilleriyle birlikte ortaya koydu. Öcalan´la görüşecek avukatların bizzat KCK Önderlik Komitesi yönetimini oluşturan Asrın Hukuk Bürosu avukatlarınca belirlendiğini tespit etti. Öcalan´la görüşmeye giden 3 avukattan ikisinin Asrın Hukuk Bürosu çalışanlarından birinin diğer illerde çalışıp Öcalan´ın avukatlığını yapan isimlerden seçildiği belirlendi. İmralı´daki görüşmelerin ardından avukatların Asrın Hukuk Bürosu´nun diğer 4 avukatı ve Önderlik Komitesi´nin basın sorumlusu C.K´nın katılımıyla toplantı yaptıkları anlaşıldı. Bu toplantılarda Öcalan ile Avukatlar arasında gerçekleşen görüşme içeriklerinin 3 farklı versiyon halinde hazırlandığı belirlendi. Görüşme notlarının birinci versiyonu üst düzey örgüt yöneticilerine, ikinci versiyon alt düzey örgüt üyeleri ve kamplarda eğitim gören teröristlere, üçüncü versiyon basında kullanılmak üzere hazırlanıyor. Öcalan´ın örgüte talimat gönderme yönteminin de yanına yerleştirilen diğer mahkumlar yoluyla gerçekleştiği belirlendi. Bu talimatların yine Asrın Hukuk Bürosu tarafından yazılı talimat haline dönüştürüldüğü tespit edildi. Avukatlarla yapılan görüşmelere ´Görüşme Notu´ ismi verilirken, diğer mahkumlar aracılığı ile gelen talimatlara ´Gözlem Notu´ deniliyor.

1. VERSİYON: ÖRGÜT YÖNETİCİLERİNE: Öcalan ve avukatları arasında görüşmenin içeriğine aynen sadık kalınarak ´diyalog´ şeklinde hazırlanıyor. Eylem talimatları bu versiyonda oluyor. Bu versiyon KCK yürütme Konseyi Başkanlığı´na uygulanmak üzere Asrın Hukuk Bürosu ve Kandil arasında kurulan gizli iletişim sistemi üzerinden iletiliyor. Birinci versiyon, KCK´nın üst düzey yönetici pozisyonundaki terör örgütü üyelerine dağıtılıyor.

2. VERSİYON: EĞİTİM GÖREN TERÖRİSTLERE: İkinci Versiyon´da Öcalan avukat görüşmesinin içeriği diyalog halinden çıkarılıyor ve sadece Öcalan tarafından söylenmiş bir nota aktarılıyor. Örgütün alt düzey elemanlarınca bilinmesi istenmeyen eylem talimatı gibi konular ikinci versiyona konulmuyor. Ardından örgütün alt düzey elemanlarına iletilmek üzere Kandil´e iletiliyor. Kandil´e ulaşan bu versiyon üst düzey örgüt mensupları tarafından telsizle terör örgütünün kamplarında ve kırsal yapılanmasında terör örgütü üyelerine okunuyor.

3. VERSİYON: BASINA: Üçüncü versiyon basına verilen notlardan oluşuyor. KCK Önderlik Komitesi Basın Sorumlusu C.K. tarafından PKK yayın organı Fırat Haber Ajansı´na gönderilmek üzere basın metni haline dönüştürülüyor. Kamuoyu Öcalan´ın mesajı diye bu metni biliyor. ( Bugün)

Başsavcı Vekili Seçen´den Silivri´deki mahkeme ve KCK tepkilerine cevap

İstanbul Özel Yetkili Başsavcı Vekili Fikret Seçen, Silivri Cezaevi´nde duruşma yapılması eleştirileri ve KCK gözaltılarına yönelik tepkilere ilişkin açıklama yaptı. Fiziki koşulların yetersiz olması nedeniyle Silivri´de duruşmaların yapıldığını belirten Seçen, KCK´dan gözaltına alınan avukatların terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan ile görüşmelerini talimat olarak örgütün dağ kadrosuna ulaştırdıkları yönündeki kuvvetli şüphe üzerine gözaltına alındıklarını kaydetti.İstanbul Başsavcı Vekili Fikret Seçen adıyla yapılan yazılı açıklamada, yazılı ve görsel basında yer alan haberlerde, kamuoyunda Balyoz ve Ergenekon olarak bilinen davaların yargılamalarının Silivri Cezaevi´nde oluşturulan mahkemelerde yapıldığı ve PKK-KCK terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bazı avukatlara yönelik haksız gözaltıların gerçekleştirildiği yönünde mesnetsiz değerlendirmelere yer verildiği belirtildi.

Bu nedenle açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtilen açıklamada, Öncelikle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nın Beşiktaş ilçesinde bulunan yerleşkesindeki fiziki koşulların çok sanıklı davaların görülmesine uygun olmaması, yargılamanın süratle sonuçlandırılması ve ayrıca sanıkların güvenliğinin temini açısından, Silivri Cezaevi müştemilatının yanında bulunan mahkeme binasında bahse konu yargılamaların yapılması uygun görülmüştür. denildi.

Açıklamada, Basında yer alan haberlerin aksine, adı geçen davalar için özel mahkemeler kurulması söz konusu olmayıp, mevcut durum Beşiktaş Adliyesi´ndeki duruşma salonunda görülmesi gereken davaların anlatılan nedenlerle başka bir duruşma salonunda görülmesinden ibarettir. ifadeleri yer aldı.

Açıklamada önceki gün yapılan KCK operasyonuyla ilgili olarak da şunlar kaydedildi: PKK-KCK terör örgütüne yönelik 10 Mart 2011 tarihinde başlatılan soruşturma kapsamında, İmralı Cezaevi´nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan ile görüşme yapan ve KCK sözleşmesinde yer alan örgütün ´Önderlik Komitesi´nde faaliyette bulunan bazı avukatların, adı geçen müvekkilleriyle yaptıkları görüşmeleri talimat olarak örgütün dağ kadrosuna ulaştırdıkları yönündeki kuvvetli şüphe üzerine 23 Kasım 2011 tarihinde İstanbul başta olmak üzere 16 ilde (Ardahan, Batman, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Van, İzmir, Kars, Mersin, Muş, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak) eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda 34 avukatlık bürosu, 47 mesken aranmış, 42´si avukat olmak üzere toplam 46 kişi gözaltına alınmıştır. Halen bu soruşturma kapsamında 5 avukat firari olarak aranmaktadır.

Açıklamada ayrıca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen KCK soruşturması ile Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen PKK-KCK terör örgütüne yönelik soruşturmanın herhangi bir irtibatının olmadığı ifade edildi. ( Cihan)

(23 Kasım 2011, 10:08)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı diğer iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3917    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.407