Tam
EskidenYeniye
 

Amirallere Suikast ile Poyrazköy birleşti

Amirallere suikast iddiasıyla açılan ikinci davanın ilk duruşması başladı. Beşiktaş´taki İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde başlayan davanın Koramiral Deniz Cora ve Kurmay Albay Ümit Metin olmak üzere iki tutuklu sanığı bulunuyor. Sanıklar hakkında 15´er yıla kadar hapis cezası isteniyor. Duruşma sanıklar savunma yaptı. Savunmaların ardından savcının talebini görüşen mahkeme heyeti, davanın Poyrazköy ile birleştirilmesine karar verdi. Birinci amirallere suikast davası da aynı şekilde Poyrazköy davasıyla birleştirilmişti. Birleştirilen davanın ilk duruşması Ocak ayında görülecek.

Önceki haber title=Sonraki haber

Amirallere Suikast ile Poyrazköy birleşti

Amirallere suikast iddiasıyla açılan ikinci davanın ilk duruşması başladı. Beşiktaş´taki İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde başlayan davanın Koramiral Deniz Cora ve Kurmay Albay Ümit Metin olmak üzere iki tutuklu sanığı bulunuyor. Sanıklar hakkında 15´er yıla kadar hapis cezası isteniyor. Duruşma sanıklar savunma yaptı. Savunmaların ardından savcının talebini görüşen mahkeme heyeti, davanın Poyrazköy ile birleştirilmesine karar verdi. Birinci amirallere suikast davası da aynı şekilde Poyrazköy davasıyla birleştirilmişti. Birleştirilen davanın ilk duruşması Ocak ayında görülecek.

Gölcük Donanma Komutanlığında yapılan aramada ele geçirilen belgelerden birinde ´Amirallere suikast girişimi´ iddiasına ilişkin adları geçtiği öne sürülen Koramiral Deniz Cora ve Kurmay Albay Ümit Metin hakkında 15´er yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması başladı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Koramiral Deniz Cora ve Albay Ümit Metin ile avukatları katıldı. Duruşmada, sanıkların kimlik tespitlerinin ardından 13 sayfalık iddianame okundu. Savunması alınan sanık Koramiral Deniz Cora, mesnetsiz ve gerçek dışı suçlamalarla mahkemeye çıkarıldığını ifade ederek, ´Sevdiğim ve değer verdiğim komutanlara suikast planladığım iddia edilmektedir. Bugüne kadar yanında çalıştığım ve beni terfi ettiren komutanlarıma nasıl olur da bir suikast düzenleyebilirim? Bu akılla ve mantıkla bağdaşmaz. Kendilerine bile sorsanız bu iddialara inanmadıklarını söyleyeceklerdir´ dedi. Duruşma, sanık Cora´nın savunmasının alınmasıyla devam ediyor.

DENİZ CORA´NIN SAVUNMASI

Davanın bugünkü duruşmasında sanıklar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora ile Albay Ümit Metin ilk kez hakim karşısına çıktı. Savunmasında elde edilen delillerin sahte olduğunu savunan Cora, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Metin Ataç ve Eşref Uğur Yiğit´in tanık olarak dinlenmesini talep etti.İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmaya sanıklar Cora ve Metin katıldı. Kimlik tespitinin ardından sanıkların savunmasına geçildi. İddianamenin akıl ve mantığa uymadığını ileri süren Cora, Bu iddianameyle, 36 yıllık başarılı bir mesleki yaşantısı olan mert ve sevilen bir adam suikastçı oldu. dedi. Suikast planladığı iddia edilen eski Deniz Kuvvetleri Komutanları Metin Ataç ve Eşref Uğur Yiğit´le görevi gereği birçok yerde birlikte çalıştığını anlatan Cora, Komutanlarım ailelerinden çok beni gördüler. Oramiral Eşref Uğur Yiğit´e 1 yıl boyunca kurmay başkanlık yaptım. Komutanlara, bu kadar yakın çalışan birinin suikast planlaması mümkün müdür? Çalışmaktan zevk aldığım komutanlarıma mı suikast düzenleyeceğim? Kendilerine sorsanız en güvendikleri kişi olarak beni söylerler. Bu nedenle komutanlarımın tanık olarak dinlenmesini talep ediyorum. dedi. İddianamede suçlandığı belgelerin imzasız, yazılı olmayan, dijital veriler olduğunu öne süren Cora, bunların sahte olduğunu savundu. Emekli Oramiral Özden Örnek´e ait olduğu iddia edilen 373 sayfalık darbe günlüklerinin 3 yerinde adının geçtiğini ve bunların davayla hiçbir ilgisi olmadığını ifade eden Cora, Savcılık 36 yıllık meslek hayatımı incelemiş ve layık olmadığım görev ve rütbede olduğumu düşünmüştür? Bu yüzden mi beni kaale bile alınmayacak belgelerle suçluyor? Eğer böyleyse 36 yıllık meslek hayatımı bir kez daha incelesin. diye konuştu. Suçlamaların tümünü reddeden Cora, tahliyesini ve beraatini talep etti.

ÜMİT METİN´İN SAVUNMASI

Duruşmada savunması sorulan tutuklu sanık Albay Ümit Metin de hiçbir yasaklı faaliyette bulunmadığını ve hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Metin, iddianamede yer alan hakkındaki 2 dijital verinin sahte olduğunu öne sürerek, Söz konusu dijital verileri ilk kez iddianamede gördüm. Altında imzam yoktur dedi. Türk Silahlı Kuvvetlerinde 31 yıldır görev yaptığını ve bu süreç içerisinde yasal olmayan hiçbir şeye başvurmadığını ifade eden Metin, şunları söyledi: Komutanlarıma suikast yapacağım iddiası ilgili suçlama iftiradır. Zaten delillerde ne böyle bir eylem vardır. Kaldı ki suikast yapacağım komutandan daha önce çalışmalarımdan dolayı takdir belgesi aldım. Bunun da mahkemeye sunacağım. Gerçek, sahte olmayan belgelere dayanılarak yargılanmak istiyorum ve tahliyemi talep ediyorum.

Birleştirme kararı

Savunmaların ardından görüşü sorulan duruşma savcısı, davanın birinci amirallere suikast davası ile hukuki irtibat bulunduğu gerekçesiyle birleştirilmesini talep etti. Mahkeme, aranın ardından aynı gerekçelerle davanın Poyrazköy ile birleştirilen birinci amirallere suikast davasıyla birleştirilmesine karar verdi. Tutuklu sanıklar Deniz Cora ve Ümit Metin´in, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların varlığı ve bunların devam etmesi nedeniyle tutukluluk hallerinin devamına hükmeden heyet, bu dava dosyasının birleştiği Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmat davası duruşmalarının 23 ve 25 Ocak 2012 tarihlerinde yapılacağını hatırlattı. Eski Deniz Kuvvetleri komutanlarının tanık olarak dinlenmesi talebinin ise sonra değerlendirilmesi kararlaştırıldı. ( Cihan, Cnnturk)

-İddianameden-

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Salim Duran tarafından hazırlanan iddianamede, Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğünde 6 Aralık 2010 tarihinde arama yapıldığı ve Kurmay Albay Metin ile şüpheli Koramiral Cora´ya ait İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde yürütülen ´Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata´ ilişkin davanın içeriğiyle ilgili belge ve delillerin ele geçirildiği anlatılıyor.

Söz konusu belge ve delillerin soruşturma dosyasından ayrılarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiği ve ayrı bir soruşturma başlatıldığı kaydedilen iddianamede, ´Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata´ ilişkin davanın tutuklu sanıkları Teğmen Sinan Efe Noyan ve Faruk Akın´ın birlikte kaldıkları Kocaeli´nin Değirmendere ilçesindeki evde yapılan aramada bir poşette ele geçirilen 500 gram TNT kalıbı ile MKE yapımı mermilerin yanı sıra suç unsuru taşıyan bir notun yer aldığı katlanmış bir kağıt parçasının da bulunduğu ve ´Amirallere suikast planı´ olarak bilinen soruşturmanın başlatıldığı anlatılıyor.

Soruşturma sonucu Akın ve Noyan´ın da aralarında bulunduğu 19 şüpheli hakkında kamu davası açıldığı belirtilen iddianamede, bu davanın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde yürütülen ´Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata´ ilişkin dava dosyasıyla birleştirildiği hatırlatılıyor.

´Gölcük Donanma Komutanlığında yapılan aramada ele geçen 5 No´lu hard disk içinde bulunan ´Özel Öğrenci Tefriki Hakkında´ isimli word belgesinde, Gölcük Donanma Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora adıyla Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığına gönderilen Ağustos 2007 tarihli bir yazı bulunduğu belirtilen iddianamede, söz konusu yazıda, ´Deniz Harp Okulu 3. sınıf öğrencileri Ülkü Öztürk, Faruk Akın, Burak Düzalan, Alperen Erdoğan, Sinan Efe Noyan, Tarık Ayabakan, Ali Seyhur Güçlü ve Yakut Aksoy ile öğrenim süresi zarfında ilgilenilmesi ve yönlendirilmesi faaliyetlerine önceki dönemlerde olduğu gibi devam edilmesi ile icra edilen faaliyetlere ilişkin ilerleme raporlarının zamana bağlı olmaksızın Donanma Komutanlığına gönderilmesi´nin istendiği kaydediliyor.

Ele geçirilen belgelerde kimi askeri personelle ilgili özel raporların gönderildiği ve belgelerdeki kullanıcı yollarında şüpheli Deniz Cora´nın adının geçtiği anlatılan iddianamede, 5 No´lu hard diskteki ´Hassas personel listesi´ adlı belgede, ´Amirallere suikast planı´nda adı geçen amiraller Eşref Uğur Yiğit ve Metin Ataç´ın ´Balyoz Harekat Planı´ içinde hazırlanan ´Suga Harekat Planı´nda hassasiyet durumu (-) olarak gösterildiği, Deniz Cora´nın hassasiyet durumunun ise ( ) olarak gösterildiğine´ dikkat çekiliyor.

İddianamede, Cora´nın Tümamiral rütbesiyle Gölcük Donanma Komutanlığı Kurmay Başkanı olarak görev yaptığı sırada, ´Amirallere suikast planı´nın uygulanması kapsamında seçilen Deniz Harp Okulu üçüncü sınıfta okuyan 8 öğrencinin yetiştirilmesi ve haklarında ilerleme raporları gönderilmesi için yazılı talimat verdiği de kaydediliyor.

Bölge Gruplar Amirliğinde görevli Ümit Metin ve Tayfun Duman´ın ´Tümamiral Gölcük Bölge Başkanı´ olarak gösterilen Cora´ya bağlı olarak çalıştığı savunulan iddianamede, Cora´nın ´Ergenekon terör örgütü´ içinde, ´Amirallere suikast planı´ ile ilgili yapılan çalışmaya aktif olarak katıldığı öne sürülüyor.

İddianamede, Cora ve Metin´in ´terör örgütü üyeliği´ suçundan 15´er yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

(09 Aralık 2011, 11:53)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Amirallere Suikast´te 2. dava açıldı

Amirallere suikast manşetlerimiz

Amirallere suikast 1. iddianamesinde arama yap

Ergenekon, Balyoz ve diğer iddianamelerde arama yap

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3986    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.613.897