Tam
EskidenYeniye
 

Gölcük belgesi Aselsan´a kanıt

Aselsan intiharlarına ilişkin soruşturma dosyasına çok önemli bir kanıt girdi. ´Fuhuş, askeri casusluk ve şantaj´ soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan arama sonucu elde edilen ´aselsan.doc´ isimli belgeyi de inceleyen savcılık, cinayet şüphesini güçlendiren kanıt olarak dosyaya koydu. Aramada bulunan bir harici bellek içerisindeki dosyada, ´ASELSAN ve SAGEM´e yoğunlaşalım, sorun çıkaranlar var. Sorunun kaynağı bulunmalı, gereken yapılmalı´ şeklinde ifadeler yer alıyordu. Savcılık ayrıca ölü bulunan Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen´in olay yeri raporları ve adli tıp raporunda da önemli eksikler tespit etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

20.02.2012 11:15 Ankara´da, altı yıl önce aracında boğazı ve bilekleri kesilmiş halde bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen´in ölümüyle ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Savcılık, şüpheli ölümü aydınlatmak için olay yerinde bulunduğu iddia edilen intihar mektubu üzerine yoğunlaştı. Düğümü ise Adli Tıp Genel Kurulu´na yaptırmakta olduğu incelemenin çözeceği öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hüseyin Başbilen´in ailesinin isteği üzerine yeniden açılan soruşturmada olayın intihar olmadığı yönünde bulgulara rastlandı. Savcılık olay yeri raporları ile Adli Tıp raporunun eksik ve yanlış uygulamalarla dolu olduğunu tespit etti. Olay yerinde bulunduğu iddia edilen ve dosyaya konulan bilgisayar çıktısı, intihar mektubunun çıktığı bilgisayar ve yazıcı ise henüz belirlenemedi.

İNTİHAR MEKTUBU NEREDE: FLASH BELLEKTE.. BELLEK NEREDE: KAYBOLDU!

Olay Yeri İnceleme ekibi tarafından düzenlenen raporda, Başbilen´in bilgisayarında 4 Ağustos tarihli dosyada intihar mektubuna rastlandığı belirtildi. Bilgisayarda yapılan incelemede söz konusu dosya bulunamazken, Başbilen´in kurum kayıtlarına göre o gün işe hiç gitmediği tespit edildi. Savcılığın sorusu üzerine, olay yeri incelemesini yapan jandarma, belgenin flash diskte olduğunu iddia etti. Flash disk ise bütün incelemelere rağmen bulunamadı. Geçtiğimiz haftalarda savcıya ifade veren Olay Yeri İnceleme ekibinden emekli Astsubay Ş.K., aracın içinde bulduğu diski üstlerine verdiğini söylemişti. Savcılık, flash diskin bulunması için Olay Yeri ekibini ifadeye çağırırken, flash diskin bulunamaması halinde olay yeri incelemesini yapan ekibe dava açılacağı öğrenildi.

CASUSLUK SORUŞTURMASINDA ELE GEÇEN GÖLCÜK BELGESİ ÇOK ÖNEMLİ KANIT

Askeri Casusluk ve Ergenekon soruşturmaları kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan arama sonucu elde edilen aselsan.doc isimli belgeyi de inceleyen savcılık, cinayet şüphesini güçlendiren kanıt olarak dosyaya koydu. Aramada bulunan bir harici bellek içerisindeki dosyada, ASELSAN ve SAGEM´e yoğunlaşalım, sorun çıkaranlar var. Sorunun kaynağı bulunmalı, gereken yapılmalı. şeklinde ifadeler yer aldı.

ADLİ TIP RAPORU MERCEK ALTINDA

Savcılık, Başbilen´in ölümünün ardından hazırlanan otopsi raporunun Adli Tıp Genel Kurulu´nda onaylatılmadığı için yasal olmadığını saptadı. Adli Tıp Daire Başkanlığı´nın 10 üyesinden 7´sinin ´intihar´, 3´ünün de ´cinayet´ dediği rapor, Başbilen´in cesedinin bulunduğu tarihte Olay Yeri İnceleme ekiplerince çekilen video kayıtlarıyla birlikte yeniden Adli Tıp Genel Kurulu´na gönderildi. Başbilen´in ölümü ile ilgili soruşturmayı yapan jandarmanın olay yeri inceleme raporu da Başbilen´in ölümünden sonra hazırlanan otopsi raporunu yalanladı. Otopsi raporunda Başbilen´in boğazındaki 20 cm´lik kesiğin 2-3 cm olarak gösterildiği ortaya çıktı. Adli kaynaklardan alınan bilgiye göre, ´psikolojik sorunlar nedeniyle intihar etti´ denilen mühendis Halim Ünsem Ünal haricinde diğer mühendislerin psikolojik tedavi kaydı bulunmadı. Adli Tıp raporuna şerh koyan üç üye, gerekçelerinde Başbilen´in boynunda ve bileğinde bulunan kesiklerin yönleri ve şekli ile kesik sayısının intihar vakalarında görülenin aksine tek kesik olması, ayrıca Başbilen´in parmaklarında kan izine rastlanmamış olmasının cinayet ihtimalini gündeme getirdiğini belirtti. ( Zaman)

ADLİ TIP´IN GÖRÜŞÜ DEĞİŞMEDİ: 5 ÜYE İNTİHAR 3 ÜYE CİNAYET DEDİ

01.03.2012 18:27 Adli Tıp Kurulu´nun Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen hakkındaki raporu tamamlandı. Başbilen´in oy çokluğuyla intihar ettiği sonucuna varıldı. Aselsan´da suikast silahı Kanas uzmanı olan Hüseyin Başbilen, arabasının içinde bileği ve boğazı kesilmiş halde bulunmuştu. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, İstanbul Adli Tıp Kurulu´ndan yeni rapor istedi. Adli Tıp Genel Kurulu ise 8 üyeyle toplanarak raporu tamamladı. İnceleme sonucunda üyelerden 5´i şüpheli ölüme ´intihar´ derken, 3´ü ise ´cinayet´ dedi.

Savcılık, Başbilen´in ölümünün ardından hazırlanan otopsi raporunun Adlî Tıp Genel Kurulu´nda onaylatılmadığı için yasal olmadığını saptamıştı. Adlî Tıp Daire Başkanlığı´nın 10 üyesinden 7´sinin ´intihar´, 3´ünün de ´cinayet´ dediği rapor, Başbilen´in cesedinin bulunduğu tarihte Olay Yeri İnceleme ekiplerince çekilen video kayıtlarıyla birlikte yeniden Adlî Tıp Genel Kurulu´na gönderilmişti. Başbilen´in ölümü ile ilgili soruşturmayı yapan jandarmanın olay yeri inceleme raporu da Başbilen´in ölümünden sonra hazırlanan otopsi raporunu yalanlamıştı. Otopsi raporunda Başbilen´in boğazındaki 20 cm´lik kesiğin 2 -3 cm olarak gösterildiği ortaya çıktı. Adlî kaynaklardan alınan bilgiye göre, ´psikolojik sorunlar nedeniyle intihar etti´ denilen mühendis Halim Ünsem Ünal haricinde diğer mühendislerin psikolojik tedavi kaydı bulunmamıştı.

Adlî Tıp raporuna şerh koyan üç üye, gerekçelerinde Başbilen´in boynunda ve bileğinde bulunan kesiklerin yönleri ve şekli ile kesik sayısının intihar vakalarında görülenin aksine tek kesik olması, ayrıca Başbilen´in parmaklarında kan izine rastlanmamış olmasının cinayet ihtimalini gündeme getirdiğini ifade etmişti. (Cihan)

KANAS PROJESİNİ GÖREN HİLMİ ÖZKÖK ALNINDAN ÖPTÜ

09.03.2012 13:15 ASELSAN Mühendisi Başbilen´in ölümünden önce Genelkurmay Başkanı´na üzerinde çalıştığı projelerle ilgili sunum yaptığı ortaya çıktı. 7 Ağustos 2006´da aracında boğazı ve bileği kesilmiş halde bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen´in şüpheli ölümüne ilişkin soruşturmada Başbilen´in Genelkurmay Başkanlığı´na çalıştığı projelerin sunumunu yaptığı ortaya çıktı. Gizlilik derecesi yüksek projeler üzerinde çalışan Başbilen´in ölmeden 1.5 yıl önce Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök´e çıkarak kanas silahları için geliştirdiği gece görüş sistemine ilişkin sunum yaptığı öğrenildi.

´Türkiye´nin size ihtiyacı var´

ASELSAN, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı´nın Başbilen´e ilişkin hazırladığı raporlarda bu durum savcıya bildirildi. Dönemin Genelkurmay Başkanı´nın gece görüş sisteminin yerel tanklara da uygulanması fikrini geliştirdiği için Başbilen´i tebrik ettiği ve ?Allah selamet versin evladım. Başarılarınızın devamını dilerim. Türkiye´nin senin ve sizin gibi evlatlara ihtiyacı var? dediği belirlendi.

Oğlum o gece yaşadıklarını anlattı

Baba Vehbi Başbilen de, Hüseyin Başbilen´in Genelkurmay Başkanı´na sunum yaptığını doğruladı. Vehbi Başbilen, oğlunun sunumdan sonra eve gelerek ?Baba Genelkurmay Başkanı´na gittik. Sunum yaptım, beni öperek tebrik etti. ´Evladım selamet versin başarılarının devamını dilerim. Türkiye´nin sizin gibi çocuklara ihtiyacı var´ dedi? diye konuştu.

İki eliyle aynı anda yazardı

Baba Başbilen, oğlunun üstün zekalı olduğunu, herkes tek eliyle yazı yazarken, oğlunun iki elini de aynı anda kullanarak yazı yazdığını bildirdi. Oğluna ABD ve Kanada´dan iş teklifi geldiğini aktaran Başbilen, oğlunun ülkesinden ayrılmak istemediği için teklifleri reddettiğini iddia etti. ?Yaşam peşinde bir insan nasıl intihar eder?? diye soran Başbilen, Adli Tıp raporuna tepki gösterdi.

Önce boynunu daha sonra bileğini kesmiş

HÜSEYİN Başbilen´in ölümüne ilişkin ´intihar´ diyen 5 Adli Tıp üyesinin raporunda buna gerekçe olarak ?Başbilen´in bıçak darbesini önce boynuna vurduğu, buna karşın atardamarın kesik almadığı, ardından da sol bileğini kestiğini? belirtildi. ( Star)

(20 Şubat 2012), son güncel.: (09 Mart 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Adli Tıp: 10´a 3, Aselsan cinayet

Aselsan belleği jandarmada kayboldu

Bilirkişi: Aselsan intihar değil cinayet

Yabancı uzmanlar: Aselsan cinayet

Aselsan: Mühendisler kritik görevdeydi

Ergenekon ses kaydı Aselsan´da

ASELSAN İNTİHARLARINDA ´CASUSLUK´ ÇETESİNİN İZLERİ VE ERGENEKON ŞÜPHESİ

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

Yazılım devrede, İsrail düşman

Deniz Kuvvetlerinde şüpheli intihar olayları ve Ergenekon şüphesi

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Gölcük iddianamesinde arama yap

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4265    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.921.575