Tam
EskidenYeniye
 

Katliamdan önce Ergenekon zirvesi

Malatya´da Zirve Yayınevi´ne yönelik katliam öncesinde aralarında Ergenekon tutukluları Hurşit Tolon, Şener Eruygur, Çetin Doğan ve Tuncay Özkan´ın dahil olduğu 139 ismin konuk olduğu çok sayıdaki konferanslar Malatya´da Hıristiyan karşıtlığını ´zirve´ye taşıdı.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.02.2012 10:19 Malatya´daki Zirve Yayınevi katliamı davasında, 2000-2008 yılları arasında Malatya´da verdikleri konferanslarla katliama zemin hazırladıkları iddia edilen ve aralarında Ergenekon sanıklarının da yer aldığı kişilerin konuşmaları bilirkişi raporuyla deşifre edilerek dava dosyasına delil olarak girdi. Zirve Yayınevi davasına bakan Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davasında tutuklu bulunan İnönü Üniversitesi eski rektörü Fatih Hilmioğlu döneminde üniversitede verilen konferansları mercek altına almıştı. 2000-2008 yılları arasında gerçekleştirilen konferanslara çağrılan 139 isim arasında yer alan Balyoz davasının bir numaralı sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, CHP´li milletvekili Necla Arat, Ergenekon davası sanıkları emekli Orgeneraller Hurşit Tolon, Şener Eruygur ile Kemal Yavuz, Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay´ın verdiği konuşmalarının deşifresi dava dosyasına delil olarak girdi. Mahkemenin, bilirkişilere yaptırdığı deşifreleri incelediği ve gerek görürse adı geçen kişilerin ifadesine başvurabileceği belirtildi. ?Katliama zemin hazırladıkları? iddia edilen konferanslara katılan isimleri daha önce Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi de talep etmişti. Star´ın ulaştığı kayıtlarda, şu bölümler dikkat çekti:

HURŞİT TOLON: MAKARYOSLAR YETİŞTİRECEĞİZ

Hurşit Tolon´un katliamın yaşandığı 18.04.2007´deki konuşması: ?...Lozan Antlaşması hükümlerine göre 55 bin civarında Ermeni, 25 bin civarında Musevi, 25 bin civarında da Rum var. Başta Patrikhaneyi ekümenik olarak kabul edeceksiniz, Patriği dünya çapında bir merkez yapacağız. Bir Vatikan oluşturacağız. O yetmeyecek Heybeliada´daki Ruhban okulunu açacaksınız. Niye açacağız? Yeni Makaryoslar yetiştireceğiz. Onlar istediği gibi Türkiye´de at koşturacak...?

SABİH KANADOĞLU: CİDDİ TEHDİT VE TEHLİKE ALTINDAYIZ

Sabih Kanadoğlu´nun 28.09.2006 tarihli konuşması: ?...Bugün cumhuriyetin kuruluş felsefesi ve temel nitelikleri ciddi bir tehdit ve tehlike altındadır. Bu tehdit ve tehlike sadece yurtiçinden gelmemekte, yurtdışından pompalanmaktadır...?

NECLA ARAT: SİLAHLI KUVVETLER GELMEK DURUMUNDADIR

Necla Arat (14.04.2006): ?...Kanın gövdeyi götürdüğü, iç savaşın var olduğu bir ortamda başka çare yoksa o zaman silahlı kuvvetler topluma düzen vermek amacıyla gelmek durumundadır.?

Emekli Org. Kemal Yavuz (7. 10. 2005): ?...Türk milliyetçiliği anlayışı ülke ve millet bütünlüğüne dayanır. Bundan asla vazgeçilmez...?

VURAL SAVAŞ: İKİ SENE İÇİNDE SOKAKLARDA BİLE DOLAŞAMAYACAKSINIZ

Vural Savaş (31.03.2006): ?Hepinizi uyarıyorum, artık iki sene içinde sokaklarda bile dolaşamaz hale geleceksiniz. Türkiye Cumhuriyetini artık anlaşılmıştır ki politikacılardan ve hatta en önemli görevlere getirilen cumhuriyet korumak kollamakla görevlendirilen insanlar, sizlerin bilicinde değil. Ama sizin bilinci yükseldikçe, mücadele azminiz arttıkça Türkiye cumhuriyetinde de uyanma olacaktır...?

Mustafa Balbay (10.11.2005): ?Katılım ortaklığı belgesinde azınlık haklarını vermiyorsunuz, vakıfları korumuyorsunuz, Patrikhaneyi açmıyorsunuz, Ruhban okulu açmıyorsunuz diyor...?

ÇETİN DOĞAN: 28 ŞUBAT´TA TARİKATLARIN SAYISI 600´DÜ

Çetin Doğan (11ve 13 Nisan 2005) : ?28 Şubat 1997´ye geldiğimizde tarikatların sayıları 600´dü ve mevcutlarıysa 500 üzerine çıkmıştır. Bu okullardaki öğretmen sayısı da 19 bini bulmuştur. İrtica, saltanatını bir ülkenin eğitimini el geçirerek kurar ve böylece kökleşir. Karanlıkla aydınlığın savaşı devam ediyor...?

Şener Eruygur (11-13 Nisan 2005) : ?...Küreselleşelim siz ulusal bilincinizi kaybedin. Küreselleşelim sizin içinizdeki azınlıkları arttıralım´ şeklindeki düşüncelerin amansız karşıtı bulduğumuzu açıklamaya zaten gerek yok...?

Tuncay Özkan (26 Nisan 2006) : ?Şimdi Ermeni konferansları düzenleniyor. Bazı üniversiteler bu tek taraflı konferansları söylemleri çok önemsiyor. Ama kimse beni dinlemiyor...? ( Star)

ZİRVE KATLİAMI NEDİR?

Malatya´da, 18 Nisan 2007´de, Zirve Yayınevi´nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel bıçaklanarak öldürülmüş, zanlılardan Salih Gürler(20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım (19) olay yerinde yakalanmıştı. Üçüncü katın penceresinden kaçmaya çalışırken düşerek yaralanan Emre Günaydın, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi edildikten sonra tutuklanmıştı. Günaydın´ın olaydan yaklaşık 2 yıl sonra cezaevinde cumhuriyet savcısına verdiği ifade doğrultusunda, olayı azmettirdiği gerekçesiyle Varol Bülent Aral ve Zirve Yayınevi çalışanı olduğu belirtilen Hüseyin Yelki de tutuklanmıştı. Yelki, 22 Mayıs 2009, Aral ise 20 Ağustos 2009´daki duruşmalarda tahliye edilmiş, 15 Ekim 2010´daki 29´uncu celsede tanık olarak dinlenilen Erhan Özen´in ifadelerini de dikkate alan mahkeme, Aral´ın yeniden tutuklanmasına karar vermişti.

AYLAR ÖNCESİNDEN PLANLANMIŞ

7´si tutuklu 24 zanlının yargılandığı davaya ilişkin soruşturma, eylemin aylar öncesinden planlandığına dair yeni delillerin bulunmasıyla Ergenekon savcılarınca derinleştirildi. Emekli orgeneraller Hasan Iğsız ve Hurşit Tolon ile İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu´nun ifadeleri alındı. Adı geçen isimlerin Zirve katliamından önce ve sonra Malatya´da bir araya geldiklerine dair fotoğraflar ortaya çıktı ve fotoğraflar delil olarak dava dosyasına konuldu. Bunun üzerine müdahil avukatları 18 Şubat 2010´da özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine başvurarak, katliamın Ergenekon´ örgütüyle bağlantılı olduğunu ileri sürdü. Aynı soruşturma kapsamında, savcıların eylemi gerçekleştiren hücrenin lideri olduğunu ileri sürdüğü eski Malatya Jandarma Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger, istihbarat binbaşı Haydar Yeşil, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Ruhi Abat, başçavuş Abdullah Atılgan, başçavuş Murat Göktürk, uzman çavuş Mehmet Çolak ve uzman çavuş Adil Akçay da 21 Mart´ta tutuklandı. İstanbul´daki dosya katliam yeri Malatya olduğu gerekçesiyle görevsizlik kararı verilerek Malatya´ya gönderildi.

İKİNCİ İDDİANAME NİSANA KADAR BİTEBİLİR

Bu arada Malatya´da görülmeye devam edilen Zirve davasında mahkeme, bu yeni soruşturmaya dair yeni iddianamenin tamamlanmakta olduğunu, iki davanın bir arada görülmesinin gerekli olduğunu açıkladı. Mahkeme, Zirve Yayınevi katliamına dair yeni soruşturmada tutuklu bulunan sanıkların yeni iddianame hazırlıkları çerçevesinde ifade verdiklerini açıkladı. Mahkeme Başkanı, geçtiğimiz günlerde görülen son duruşmanın sonunda sanıklara yeni iddianame öncesi, Etkin Pişmanlık Yasası´ndan kapsamında, olaya ilişkin yeni anımsadıklarını savcıya anlatarak cezai indirimden yararlanabileceklerini, iddianame kabul edildikten sonra belirtilecek pişmanlığın cezalarda fazla bir indirim getirmeyeceğini anımsattı.

DAVA ADIM ADIM ERGENEKON´LA BİRLEŞMEYE GİDİYOR

Mahkeme bir sonraki duruşma tarihi olarak 9 Nisan 2012´yi açıkladı. Yani bu tarihte muhtemelen ikinci iddianame tamamlanarak dava haline dönüşmüş olacak. Bu noktadan itibaren de dava Ergenekon bağlantısı üzerinden yürüyecek. Ve yine bu nedenle ileriki safhalarda davanın İstanbul´daki Ergenekon davasıyla birleştirilmesi gündeme gelebilecek. Bu olasılığı güçlendiren bir diğer bulgu olarak da; Mahkeme, İrtica İle Mücadele Eylem Planı´nda yer alan eylemlerle Zirve Yayınevi soruşturmasının etkisizleştirmeye çalışıldığı iddialarını da dikkate aldı ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nden İlker Başbuğ´un da sanık olarak yargılandığı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı ve İnternet Andıcı´ soruşturma dosyasının istenmesini kararlaştırdı. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(23 Şubat 2012, 10:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Dink dosyasındaki Ergenekon delilleri

Savcılar: Zirve, Ergenekon kapsamında

Ergenekon ve Balyoz, Malatya´da ´zirve´ yapmış

Zirve´yi başlatan papazdan şok itiraflar

Flaş!!! Zirve soruşturmasında 6 ilde arama

Flaş!!! Ergenekon´da ´Zirve´ operasyonu

Tanık: Malatya ve Dink ´Kafes´ işi

Flaş!!! Dink davası tanığından yeni şok ifadeler

Malatya Zirve Katliamı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Zirve Yayınevi Katliamı ile Kafes davaları birleşebilir

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4277    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.200.005