Tam
EskidenYeniye
 

Balyoz davasında 80. duruşma

Balyoz davasının 80. duruşması görülüyor. Duruşmada, 6 Aralık 2010 tarihinde Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü İstihbarat Kısım Amirliğine ait odada yapılan aramaya ilişkin tanıkların dinlenilmesine geçildi. Bu ve diğer bazı konularda bilgi vermek için 18 tanık duruşmaya katıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.03.2012 11:50 2003 yılında Birinci Ordu Komutanlığı´nda ´Balyoz´ kod adıyla darbe planlandığı iddiasına ilişkin, Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu´nun da aralarında bulunduğu 249´u tutuklu 365 sanıklı davanın 80. duruşması görülüyor. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, emekli orgeneraller Halil İbrahim Fırtına ve Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek ile MHP´den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan´ın aralarında bulunduğu tutuklu 174 sanık ile tutuksuz yargılanan Osman Fevzi Güneş katıldı. Orgeneral Bilgin Balanlı, Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok ve emekli Albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu tutuklu 75 sanık ve hakkında yakalama kararı bulunan ve GATA´da tedavisi devam eden Ergin Saygun ile yurt dışı görevde oldukları belirtilen Ahmet Gökhan Rahtuvan ve Ali Göznek ise duruşmaya katılmadı. İkinci ´Ergenekon´ davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün de aralarında bulunduğu tutuksuz 114 sanık da duruşmaya gelmedi.

ÜST MAHKEME TAHLİYE TALEPLERİNİ REDDETTİ

Mahkeme Başkanı Ömer Diken, Dursun Çiçek, Bilgin Balanlı ve Çetin Doğan´ın da aralarında bulunduğu bazı tutuklu sanıkların tutukluluğun devamı kararına ilişkin üst mahkeme olan 11. Ağır Ceza Mahkemesi´ne yaptıkları itirazın reddedildiğini ifade etti.

GÖLCÜK ARAMALARINA DAİR TANIKLAR İFADE VERECEK

Duruşmada, 7´si 6 Aralık 2010 tarihinde Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğündeki aramaya ilişkin, 7´si de 5-7 Mart 2003´te 1. Ordu Komutanlığında düzenlenen plan seminerine gözlemci olarak katılanlar olmak üzere 18 tanık da hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Ömer Diken, önceki oturumda 1. Ordu Komutanlığı bünyesinde 5-7 Mart 2003 tarihinde düzenlenen dava konusu plan semineri konusunda bazı tanıkların dinlenmesi işleminin tamamlandığını hatırlattı. Diken, katılmadığı son iki oturuma ilişkin Daha sonra Gölcük Donanma Komutanlığı´nda 6 Aralık 2010 tarihinde yapılan aramalara ilişkin bilgisi olan tanıkların dinlenmesine geçilmiş. Bu konu ile ilgili olarak ifadesine başvurulan Behçet Altıntaş ve Ogün Güren´in bu duruşmaya da katılmaları istenmiş. Bu iki tanığın da aralarında bulunduğu toplam 18 tanık bugün duruşmada hazır bulunuyor. Altıntaş ve Güren haricinde öncelikle Donanma Komutanlığı´ndaki aramalara ilişkin Adil Yörük, Birol Berber, Mehmet Cemil Bayrak, Mustafa Özdemir ve Salih Koşmaz´ın ifadesine başvuracağız. Bu tanıkların dinlenmesinden sonra diğer konulara ilişkin tanıkların dinlenmesine geçeceğiz. şeklinde bilgilendirme yaptı.

Tanıkların dinlenmesine başlanmadan önce bazı sanık avukatları, usule ilişkin konuşmak için söz istedi. Tanıkların dinlenmesinden sonra bu beyanlarına karşı Ceza Muhakemeleri Kanunu´nun 125. maddesi gereği sanıklar ile avukatlara söz verilmesi gerektiği, ancak söyleyeceklerinin sorulmadığını açıkladılar. Avukat Ali Fahir Kayacan, bu durumun savunma hakkının kısıtlanması anlamına geldiğini belirterek Yargıtay´ın bozma gerekçesi olabileceğini söyledi. Avukat Celal Ülgen de tanık konusunda diyeceklerinin sorulmaması konusuna katıldığını belirterek, Mahkemeye gelen evraklar da okunduğunda bize bu evraklar hakkında ´Ne diyorsunuz?´ diye sormalısınız. Ancak gelen evraklar okunurken ayrıntısı okunmuyor. Biz bu evrakları kalemden alana kadar ayrıntılarından haberimiz olmuyor. dedi.

Yargıtay´daki uygulamaları çok iyi bildiğini belirten Mahkeme Başkanı Ömer Diken, Yargıtay´da görev yaptığı dönemi hatırlatarak 7 yılım orada geçti. Bozma gerekçesi olarak neye dikkat edildiğini emin olun çok iyi biliyorum. Her dinlenen tanık ve her gelen belgeden sonra 365 sanığa tek tek sorulması, vakit kaybına neden olur. Bu durumda da davada bir ilerleme sağlayamayız. Size CMK 125 gereği söz vereceğiz, konuşacaksınız. Ancak biriktirin ve toplu olarak beyanlarınızı alacağız. şeklinde açıklama yaptı.

Mahkeme Başkanı Diken´in, Size daha sonra söz hakkı vereceğiz şeklindeki sözleri üzerine Avukat Celal Ülgen, Ne zaman, bilinmeyen zamanda mı? dedi. Başkan Diken de, Çok yakında, haftaya deliller okunacak. Olay belli. şeklindeki sözleri üzerine Ülgen, Olay belli mi? diye sordu. Hakim Diken, Olay belli derken soracağımız soru belli. Konuyu uzatmanın manası yok. Her tanığın bilgisi sınırlı konuyu kapsıyor. Size vakti geldiğinde imkanlar tanınacak. Sorulmayacak şey kalmayacak. diye konuştu..

Sanık avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol da, Tanık ifadeleri tutanaklara geçiyor ama tutanaklar çok geç ulaşıyor elimize. Bu nedenle tanık ifadelerine karşı bu tutanaklar elimize geçene kadar bir beyanda bulunmayacağız. dedi.

Bu diyalogların ardından Mahkeme Başkanı Ömer Diken, Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramalara ilişkin önceki oturumda ifadelerine başvurulan tanıklar Behçet Altıntaş ve Ogün Güren´in duruşma salonunda kalmasını isteyerek, Aynı konunun tanığı Adil Yörük de salonda kalsın, ifadesine başvuracağız. Diğer 15 tanık duruşma salonunun dışında beklesin. dedi. 15 tanığın duruşma salonunun dışına çıkarılmasının ardından tanık Yörük´ün ifadesinin alınmasına başlandı. ( Cihan)

TANIK ADİL YÖRÜK İFADE VERDİ

Duruşmada 6 Aralık 2010 tarihinde Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´ne ait odada yapılan aramaya ilişkin Adil Yörük tanık olarak dinlendi. Tanık Yörük, Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nün Güvenlik Kısım Amirliği´nde astsubay rütbesiyle 2009- 2010 yıllarında görev yaptığını ifade etti. Tanık Adil Yörük, arama sırasında kendisinin de orada olduğunu, çuvallar içindeki verileri ilk kez arama sırasında gördüğünü söyledi. Mahkeme Başkanı Ömer Diken´in soruları üzerine tanık Yörük, Nisan 2010 yılında Emasya Planı kaybolmuştu. Dolaplara baktık bulamadık. Binbaşı Cem Çağlar zeminlere de bakılmasında fayda olacağını söyledi. Bu dönemlerde zeminde birşey yoktu diye cevap verdi. Kendisinin de brifing hazırlamak için aramanın yapıldığı odayı kullandığını söyleyen Yörük, İstihbarat Şube´de çalışan herkes de bu odanın anahtarı vardı. Tüm personelin bu odayı kullanabilir. Geceleri oda kapatılırdı. Mesai saatleri dışında gidildiğinde de giriş kaydı yapılarak kart okutulduktan sonra binaya girilir. Binanın 2 girişi bulunmaktadır. Ancak sadece binanın bir giriş kapısında bir kamera vardı diye konuştu. Duruşmaya öğle arası verildi. ( DHA)

TANIK ÖMER ŞEVKİ GENÇTÜRK İFADE VERDİ

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Balyoz davasının öğleden sonraki duruşmasında Tuğgeneral Ömer Şevki Gençtürk tanık olarak dinlendi. Savcı Savaş Kırbaş´ın, Harekat planlarında, plan seminerlerinde gerçek kişi isimleri kullanılır mı? şeklindeki sorusuna Gençtürk, kullanılabileceğini belirterek, seferberlik planlarında gerçek isimlerin mülki amirliklerden alındığını söyledi. Gençtürk, ancak bu seminerde gerçek şahıs isimlerinin kullanıldığını hatırlamadığını ifade etti.

-Tanık gerçek isimlerin kullanılabileceğini savunurken KCK´yı örnek verdi-

Savcı Kırbaş da, seminer kayıtlarında belediye başkanının, imam hatip lisesi müdürünün gözaltına alınması gibi seçilmiş ve atanmış kişilerin görevden alınmasının söylendiğini belirterek, Bu normal mi?´ diye sordu. ´Hatırlamıyorum.´ diyen Tuğgeneral Gençtük, kendisinin alay komutanlığını yaptığını, doğal afet ve deprem gibi durumlarda İstanbul´daki gerçek yer isimlerinin bilinmesi gerektiğini, bunları bilmeden doğal afet seminer tatbikatının yapılamayacağını ifade etti. Kırbaş´ın aynı soruyu tekrar sorması üzerine sanık ve avukatlar yorum sorulduğu gerekçesiyle tepki gösterdi.

Savaş Kırbaş, seminerde gerçek isimlerin kullanılıp kullanılmadığına ilişkin soruyu tekrar sordu. Bunun üzerine tanık Gençtürk, KCK operasyonlarında belediye başkanlarının gözaltına alındığını söyledi. Savcı Savaş Kırbaş ise, Bir gerçekle senaryoyu karşılaştırıyorsunuz. KCK´da şüpheliler hakkında soruşturma başlatılmış, delil var. Tabii ki isimleri gerçek olur. Plan seminerinde isimleri geçen kişilerin haklarında bir iddia olmadan isimleri geçmektedir. dedi.

Seminerde 12 Eylül darbesine bir atıfta bulunulup bulunulmadığına ilişkin soruya ise Gençtürk, bulunulmadığını söyledi. Darbe planı yapıldığı hissine kapılmadığını belirten Gençtürk, Aradan 9 yıl geçti. Duysaydım rapor düzenleyerek durumu bildirirdim. ifadesini kullandı.

Savcı Kırbaş´ın soru yöneltirken bazı detayları atladığını iddia eden tutuklu sanık Çetin Doğan da, Plana göre sıkıyönetim ilan edilmiş durumda. Sıkıyönetim ilan edildikten sonra da tüm kamu görevlileri askerin denetimine geçer. İrticaya bulaşmış kamu görevlilerinin PKK bulaşmışların görevden alınmasından bahsediyoruz. Tutuklanmasından bahsetmiyoruz dedi.

Tanık dinlenmesine ara veren mahkeme heyeti duruşmayı yarına erteledi. ( Cihan)

BÜYÜKANIT VE BAŞBUĞ YARIN DURUŞMADA

´Balyoz Planı´ davasına tanık olarak dinlenilmek üzere çağrılan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ile eski Genelkurmay Başkanları emekli orgeneraller Yaşar Büyükanıt ve İlker Başbuğ, yarınki duruşmaya katılacak. ´Balyoz Planı´ davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin 15 Şubat tarihindeki duruşmada aldığı ara karar gereği gönderilen tebligatlar, tanıklara ulaştı. Buna göre, mahkemenin yarın Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki salonda yapılacak duruşmanın öğleden önceki oturumunda dinlenilmek üzere çağırdığı tanıklar Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve emekli Korgeneral Köksal Karabay duruşmada hazır olacak. Öğleden sonraki oturuma çağrılan Tuğgeneral Levent Gözkaya ve ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davası kapsamında tutuklu olan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ da duruşmaya katılacak. Mahkemenin yaptığı programa göre yarınki duruşmada, bu tanıklar dinlenilecek. Mahkeme heyeti, Kalyoncu, Büyükanıt ve Karabay´ı 5-7 Mart 2003 tarihlerinde 1. Ordu Komutanlığınca yapılan dava konusu plan seminerine ilişkin düzenlenen Genelkurmay Bakanlığı sonuç raporunda imzaları bulunması, Başbuğ ve Gözkaya´yı da Ocak 2003´te mesaj formunda imzaları olmaları nedeniyle tanık olarak duruşmaya çağırmıştı. ( AA)

(01 Mart 2012, 11:50)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

BALYOZ PLANI VE DAVASIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

1. Balyoz iddianamesinde ara

2. Balyoz iddianamesinde ara

3. Balyoz iddianamesinde ara

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

GÖLCÜK İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4300    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.921.846