Tam
EskidenYeniye
 

İşte Balyoz ´darbe´ diyen deliller

Balyoz davasında sona yaklaşıldı. İddiaların aksine Balyoz´un rutin bir seminer olmadığı anlaşıldı. Yaşar Büyükanıt´ın ifadeleri de bunu teyit etti. Askerlik hayatı boyunca 2003´teki Balyoz gibi bir seminer görmediğini belirten Büyükanıt, plan seminerlerinin 1999´da yasaklandığının da altını çizdi. Büyükanıt´ın semineri hukukçulara inceletme gereği duyması, iç tehdit konuşulmadı denilmesine karşın konuşulduğunun kesinleşmesi, Balyoz planında yer alan Milli Mutabakat Hükümeti kurma planının bir seminerde olamayacağının askeri yetkililerce de kabul edilmesi ve diğer bazı kritik deliller de darbeyi ispatlayan ayrıntılar.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.03.2012 10:59 İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nde 15 ay önce başlayan 365 sanıklı Balyoz davasında 83 duruşma geride kaldı.Savunmalar ve tanık ifadeleri alınırken, delil değerlendirme kısmına geçildi. Savcının esas hakkındaki mütalaasının ardından dava sonuçlandırılacak. Bugüne kadar gelen süreçte şu net olarak anlaşıldı ki, Balyoz planı, masum ve rutin bir harp oyunu değil. Dönemin 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan başta olmak üzere sanıklar, savunmalarında seminerin Egemen Planı olduğunu iddia etti. Onlara göre harp oyunu oynanmıştı. Bazı sanıklar da, ´iç tehdidin´ konuşulmadığını ileri sürdü. Ancak hem seminer ses kayıtlarında, hem de gözlemci raporunda hemen her aşamada ´iç tehdit´ başlığı altında konuların konuşulduğu ortaya çıktı. Bu da söz konusu seminerde, örtülü olarak darbe planı görüşüldüğü iddiasını doğruluyor.

Büyükanıt niçin hukukçulara inceletme gereği duydu

2002-2003 yılının Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Büyükanıt, dönemin Daire Başkanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ve yine dönemin Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı İlker Başbuğ´un ´tanık olarak verdikleri ifadeler de önemli. Bu tanıkların ´plan seminerinde gerçek isimler konuşulmaz´, ´gözlemci raporunu imzaladım ama bu içeriğini onayladım anlamına gelmez´ açıklamaları savcıların iddialarını destekliyor. Büyükanıt´ın, yasada olmamasına rağmen gözlemci raporunu hukukçulara incelettirdiğini söylemesi de dikkat çekici. Akıllara, ´Eğer normal bir plan semineri ise neden hukukçulara inceletme gereği duyuldu?´ sorusunu getirdi. Çetin Doğan´ın, Büyükanıt´a yönelttiği, Dış tehditle mücadele ederken bir taraftan da iç tehdidi kontrol etmek gerekmez mi? sorusu da, seminerde ´iç tehdit´in konuşulduğunun kanıtı gibi. Ayrıca, seminerde imam hatip lisesi müdürleri, belediye başkanları gibi gerçek isimlerin neden kullanıldığı hiçbir sanık tarafından açıklanamadı.

Madem herşey rutin niçin Balyoz´un benzeri yok

Sanıklar, dört bir yandan bilirkişi bulma, dosyadaki delilleri tek tek irdeleme, en ufak yazışma hatasını kullanarak kamuoyu oluşturma yoluna gitti. Balyoz seminerinin benzeri olan başka bir semineri örnek gösterip, kendilerine çok iyi bir savunma sağlayabilirlerdi. Madem her şey rutindi, TSK bünyesinde benzer bir seminer kayıt ve harp oyunu yok muydu? Bunun neden yapılmadığını Büyükanıt´ın açıklamalarından anlıyoruz. Gözlemci raporunda imzası olan Büyükanıt, bir sanık avukatının, Olasılığı En Yüksek Tehlikeli Senaryo´ gibi bir planın seminer icrasını gördünüz mü? şeklindeki sorusuna, Hayır. karşılığını verdi. Askerlik hayatı boyunca birçok sıkıyönetim ve harp oyunu seminerlerine katıldığını belirten Büyükanıt´ın, Balyoz semineri gibi bir seminer görmediğini söylemesi de oldukça önemli. Bu da, sanıkların neden Balyoz seminerinin bir benzerini savunma olarak sunamadıklarını gösteriyor.

Milli Mutabakat Hükümeti kurma planı Balyoz´u ele veriyor

İddianame ilk açıklandığında, başta Çetin Doğan olmak üzere Balyoz sanık ve avukatları, ´Milli Mutabakat Hükümeti´nin ekonomi programının Haydar Baş´ın 2005 yılındaki açıklamalarından alındığını iddia etti. Ama ilerleyen günlerde görüldü ki, aslında ´Milli Mutabakat Hükümeti´ tanımı hem Balyoz seminerinde hem de 1. Ordu gözlemci raporunda yer alıyor. Ayrıntılı çalışmalar yapan sanıkların, Milli Mutabakat Hükümeti programı oluşturması da çok zor olmasa gerek. Bu konuda duruşma savcısı Savaş Kırbaş´ın Büyükanıt´a sorduğu soruya aldığı cevap önemli. Savcının, Milli Mutabakat Hükümeti´ni kurmak 1. Ordu Komutanlığı´nın görevi midir? sorusuna Büyükanıt, Meclis´in görevini 1. Ordu yüklenemez. Böyle bir görev değişimi eşyanın tabiatına aykırı. karşılığını vererek, Milli Mutabakat Hükümeti kurulmasının plan seminerinde olmaması gerektiğine işaret ediyor.

Yazışma hataları var öyleyse askerler hazırlamamıştır denildi, ama..

Sanıklar, Balyoz CD´lerindeki yazışma hataları sık sık savunmalarda eleştiri konusu yaptı. Ama son olarak eski Genelkurmay başkanlarının imzası olan ve doğruluğu yönünde hiçbir şüphe bulunmayan ´gözlemci raporu´nda ilginç anlatım bozuklukları ve harf hataları var. Hakim, bu yanlışlıkları duruşmada dile getirdi. Hem Büyükanıt hem de gözlemci raporunda parafı bulunan dönemin Daire Başkanı Korgeneral Köksal Karabay, imla hataları ve anlatım bozuklukları olduğunu doğruladı. Dolayısıyla, askerlerin darbe planının parçası ya da rutin günlük işleyişinde hazırlanan tüm belgeler hatasız, yanlışsız değil.

Cunta faaliyetleri 2003´te bitmiyor, planlar zaman içinde güncellenmiş

Balyoz davası ciddi bir seyirde devam ediyor. Çetin Doğan´ın, Balyoz seminerinin tarihinin Genelkurmay Başkanlığı´nın katılmayacağı anlaşılınca 4-6 Mart iken, birden 5-7 Mart 2003 olarak değiştirmesi, emekli Korgeneral Süha Tanyeri´nin ajandasındaki el yazısı seminer notları, seminer gözlemcilerinin duruşmada sessiz kalması ve sorulara genel olarak Hatırlamıyoruz. şeklinde cevap vermesi sanıklar açısından hiç de iç açıcı değil. CD´lerdeki bazı el konulacak hastane ve ilaç şirketlerinin 2003 yılından sonra yapılan isim değişikliği ile yer aldığını söyleyerek bütün davayı da bu açıdan temelsiz bırakmaya gayret ediyorlar. Sanıklar aleyhine deliller o kadar fazla ki, bu aşamada bu teknik durum tek başına davayı temelsiz bırakması mümkün değil. Mahkeme, delilleri değerlendirirken bu durumu da tekrar gözden geçirecektir. Ayrıca ortaya çıkan deliller, iddia edilen Balyoz cuntasının 2003 yılında sona ermediğini, sonraki yıllarda da devam ettiğini gösteriyor. Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen 5 No´lu hard diskteki dokümanlar, Balyoz belgelerinin zaman içinde güncellendiğini işaret ediyor. Bunu tespit etmek de bu aşamada mahkemenin işi. ( Büşra Erdal / Zaman)

ASKERİ SAVCIDAN ŞOK İTİRAF: Savcılar literatürü bilmediği için daha anlayamadılar ama yazışmalar darbe delili!

Balyoz´un darbe planı olduğunu gösteren çok sayıda başka bulgu daha sayılabilir aslında. Ama en çarpıcı iki tanesi herhalde eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in ses kaydı ile bir grup askeri savcının konuşmalarının yer aldığı ses kaydı olmalı. Hem Koşaner´in hem de askeri savcıların bu ses kayıtları Balyoz davasının önemli delilleri arasına girdi. Askeri Savcı Albay Bülent Münger ile birlikte 5 askeri hukukçuya ait olduğu ileri sürülen şok içerikli görüşme kayıtlarında, darbe planları ile ilgili itiraflar yer alıyor, Balyoz için ´buzdağının görünen yüzü´ deniliyor. Askeri bilirkişi Binbaşı Ahmet Erdoğan´ın balyoz seminer toplantıları için ´darbe hazırlığı´ değerlendirmesi yapması üzerine hemen görevinden alındığını ve yerine atanan başka bilirkişilerce farklı bir rapor hazırlatıldığı iddiası medyaya da yansımıştı. Ses kaydında bu iddia da doğrulanıyor.

Balyoz soruşturması sürerken internete düşen bir ses kaydında, aralarında 1. Ordu Başsavcısı Albay Bülent Münger´in de bulunduğu askeri hukukçular, hararetli bir şekilde Balyoz planı ve CD´leri tartışıyordu. Albay Bülent Münger, Balyoz CD´lerini incelediğini ve siviller tarafından hazırlanmasının imkânsız olduğunu anlatıyordu. Münger şu şok ifadeleri kullanıyordu:

1. Ordu ve kolordular arası yazışmalar ve emirler darbe planlandığının delili. Sivil savcılar literatürü bilmediği için daha anlayamadılar. (...) Balyoz ile 12 Eylül planları örtüşüyor, üzerinden çalışmışlar. 12 Eylül darbe planının bütün şeyleri CD´ye taranmış vaziyette. Hepsi uyuşuyor. (...) Süha Tanyeri, 12 Eylül planlarını, diğer plan subaylarının haberi olmadan arşivden kendisinin çıkardığını itiraf etti. Ben size bir şey söyleyeyim mi? Daha bu, buzdağının görünen yüzü. Süha Tanyeri´ye sorduk onu. Adam diyor, biz çıkarttık gittik arşivden. (...) Ben size Balyoz CD´lerini vereyim. Hiçbirisine yalan diyemiyorsunuz. Yapamaz siviller, mümkün değil ve bütünlüğü bozan bir şey yok.

Albay Münger, ayrıca Balyoz CD ve belgeleriyle ilgili soruşturma kapsamında rapor hazırlayan ilk askeri bilirkişi Ahmet Erdoğan´ın nasıl sürgün edildiğini de kayıtta anlatıyordu. Münger´in bahsettiği Binbaşı Erdoğan, söz konusu raporunda Balyoz´un, plan seminerinin çok ötesinde bir darbe hazırlığı olduğunu aktarmıştı. Hazırladığı bu rapor üzerine de sürgün edildi. Ses kaydı 2011 Mart ayında internete düştü. Harekete geçen savcılar, Ekim ayında Albay Bülent Münger´i ´tanık´ sıfatıyla sorguladı. Münger, bazı belge ve CD´ler ortaya çıkınca askeri hukukçu arkadaşlarıyla konuştuklarını doğruladı. Ancak ses kaydının içeriğinin çarpıtıldığını savundu. Bülent Münger´e, ilk askeri bilirkişi raporunu hazırlayan Ahmet Erdoğan da soruldu. Münger, Balyoz´un bir darbe planı olduğunu doğrulayan Erdoğan´ın raporu hazırlamasının hemen ardından tayin edildiğini doğruladı. Münger, Benim yürüttüğüm bir soruşturmada tayin edilmiş genç bir bilirkişi olan Ahmet Erdoğan´ın vermiş olduğu rapor nedeniyle tayin görmüş olmasına üzülmüştüm. ifadelerini kullandı.

´Balyoz darbe planı´ diyen bilirkişiye sürgün

Askeri savcı Münger´in ses kaydında bahsettiği bilirkişi raporu da Balyoz davasının delilleri arasına girdi. İnternet ortamına düşen ses kaydında Çetin Doğan, KKK´lığı emrine rağmen semineri oynamış. CD´lerde her şey var ifadeleri yer alıyor. 1. Ordu Askeri Savcılığı´nca görevlendirilen ve ´Belgeler doğru ise Balyoz darbe planıdır değerlendirmesi yapan Askeri bilirkişi Ahmet Erdoğan´ın, görev yerinin değiştirilip Kocaeli´ne sürüldüğü iddia ediliyor. Yine ses kayıtlarında 12 Eylül darbe planları ile Balyoz planının benzerliklerinden de bahsediliyor. Ahmet Erdoğan, 22 Şubat 2010 tarihli raporunda Balyoz Güvenlik Harekât Planının, sıkıyönetim esaslarının ötesinde tedbirleri ve faaliyetleri içeren ve hükümeti devirip devlet idaresine el koymayı öngören bir plan olduğu değerlendirmesi yapmıştı. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ ise Bilirkişi değil bir kişi demişti.

KOŞANER: Namerde malzeme verdik

Dava dosyasına son olarak eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in ses kaydı da girdi. Ses kaydında ´herşeyimizi çaldırmışız, maalesef namerdin eline malzeme verdik´ diyen Koşaner, meçhul biri tarafından Taraf gazetesine oradan da savcılara ulaşmış olan ve Balyoz davasının açılmasına neden olan 1 valiz dolusu belge ve ses kaydının 1. Ordudan çıktığını itiraf ediyordu. En üst kademeden gelen bu itiraf şüphesiz davanın en önemli delilleri arasında ve askeri yetkililerin yargıdan suç ve delillerini gizlediklerine dair güçlü bir delil olarak yer alıyor. Ses kayıtları iddianamede, ´Açık kaynaklardan temin edilen ses kayıtları´ başlığı altında sıralanıyor.

Koşaner ve askeri savcıların ses kayıtları dışında başka ses kayıtları da dava dosyası delilleri arasında yer alıyor. Balyoz semineri toplantılarında katılımcı subayların konuşmalarını içeren saatlerce uzunluktaki orjinal ses kayıtları Balyoz davasındaki en önemli deliller arasında yer alıyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

NİÇİN TUTUKLULARIN LEHİNE OLAN DELİLLER HABERDE YER ALMIYOR, CD´LER SAHTE

15.03.2012 10:30 Merhaba, Balyoz davası ile ilgili olarak yayınladığınız www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4331 linkindeki yazıya istinaden tamamen sahte CDler ve delillerden oluşan ve 365 masum insanın aylardır hatta yıllardır hapishane cürütülmesine neden olan davada neden tutukluların lehine olan ve iddianemenin sahte olduğu gösteren delillerden bahsetmediğinizi merak ederek bu mesajı göndermek istedim. Davaya konu olan ve suç içeriği olduğu iddia edilen CDleri sahteliği hem bilirkişi hem de cdlerin içindeki bilgilerle (örn. plakası 2006 yılında değişen bir araç nasıl 2003te hazırlanan bir pla yeni plakası ile bulunabilir. Dosyalar nasıl window 2007 sürümü ile yazılmış olabilir. vb vb) Yapmış olduğunuz haberlerin ve yazıların insanları doğruları aktarmak için yazılması gerekli, masum insanların şu an ileri demokrasi ile övünen günümüz Türkiye Cumhuriyetinde hapishanelerde olmasını desteklemek hangi etiğe ve vicdana sığmaktadır. Doğru ve adaletli bir haber okumak dileğiyle. İyi çalışmalar dilerim. cremole80@yahoo.com.tr

15.03.2012 11:48 Öncelikle site ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Hiç kimsenin haksız yere zan altında kalmasını ya da suçlanmasını asla istemeyiz. Biz iddiaları aktarıyoruz. Ancak cevap gelirse onu da memnuniyetle yayınlarız. Bu işimize gelir şu gelmez diye bir düşüncemiz asla olmamıştır. Fikrini beğenmediğimiz bir kişi bile olsa onun haksız yere suçlanmasını asla istemeyiz. Bu sitede yayınlanan haberlerin bir çoğu aslında alıntıdır ve iddiaları içermektedir. Lehte ve aleyhte, ciddi içeriği olan, hakaret içermeyen, site konumuzla ilgili ve gücümüz yettiğince tüm iddiaları aktarmaya çalışıyoruz. Sitede yayınlanması o iddiaların doğru olduğunu göstermez. Sadece bir tartışma ortamının oluşmasını, site konumuzla ilgili lehte ve aleyhte dile getirilen iddialar arasında o iddiaları içeren haberin de dikkate alınmasını amaçlıyoruz.

Bir kişi mahkemece suçlu bulunmadığı sürece suçsuzdur, masumdur. O kişi hakkında dile getirilenler sadece bir iddiadır. İddialara farkında olmayarak cevap verememesi, ya da farkında olsa bile muhtelif sebeplerle cevap vermemesi, ya da vermek istememesi ´bize göre´ o kişinin suçlu olduğunu göstermez. Hiçkimse farkına varmasa bile Allah her şeyin farkındadır. Kimsenin kul hakkını almak istemiyoruz. Biz bu inançtayız. Umarız sizler haklı çıkarsınız, içerideki yakınlarınız da biran önce çıkarlar, beraat ederler. Maduriyetiniz uzamaz. Lütfen bu konudaki samimiyetimize inanın. Ancak olay kamu davası olduğu yani kamuyu, yani bizleri de ilgilendirdiği için ilgilenmemezlik de edemeyiz. Suçlamalar çok ciddi.

Bunları belirttikten sonra mesajınızdaki görüşlerinize gelelim. Bahsetmiş olduğunuz haberimizdeki aktardığımız ya da kendi ileri sürdüğümüz görüşler arkasında duracağımız, savunduğumuz görüşlerdir. Bu konuları sürekli takip etmekteyiz. Gelişmeleri dikkatle gözlemekteyiz.

1) Neden tutukluların lehine olan ve iddianamenin sahte olduğu gösteren delillerden bahsetmediğimizi merak etmişsiniz.

Eğer karşı görüşleriniz varsa, uzun bir yazı şeklinde de olabilir, gönderebilirsiniz. Onu sansürlemeden olduğu gibi yayınlarız. Cevap hakkınıza saygı duyarız.

2) CD´lerin sahteliği görüşünüz bizce doğru değildir. Yani bunu söylerken eldeki bulgulara bakarak tabi ki bunu söylüyoruz. Bizimki de elbet bir iddiadır. Yanılabiliriz . Ama nasıl siz eldeki bulgulara bakarak sahte diyorsanız biz de yine bulgulara bakarak sahte olmadığı görüşündeyiz. Umarız yanılırız.

2003´tek darbe hazırlıklarına dair hazırlanmış CD´lerin içerisinde sonraki yıllara ait bilgilerin olması normal. Çünkü bilgiler güncellenmiş. Darbe girişimleri sonraki yıllarda da devam etmiş. Ergenekon kapsamında açılan çok sayıdaki davalarda ele geçen silah belge ve benzeri deliller bunu gösteriyor. Bu konuda Gölcük Donanma Komutanlığı´nda zemin altında bulunan bilgiler de önemli delil oldu.

Başta da dediğimiz gibi biz bu konuları dikkatle takip etmekteyiz. Savunma yapan sanıkların ve avukatlarının kolaycılığa kaçtığı kanaatindeyiz. Bir çok davada aynı savunma sözkonusu. CD ve DVD´ler, bilgisayarlardaki mailler, dosyalar, hatta ıslak imza belge olayında olduğu gibi ıslak imza dahi sahte deniliyor. Polisin tertibi deniliyor. Virüs yoluyla dışarıdan yüklendi deniliyor. Bilirkişi incelemeleri dahi inandırıcı olmuyor. Bu yönlerden baktığımızda Ergenekon Balyoz ve benzer davalardaki yargılama şimdiye kadar hiç olmadığı ölçüde şeffaf ve adil. Tüm iddialar dikkate alınıyor araştırılıyor. Davaların uzamasına da sebep olsa gerçeklerin açığa çıkması için bu hassasiyet önemli.

Sanıklarca ileri sürülen delillere karşı olan delilleri, bulguları ve gelişmeleri çok sayıdaki haberimizde dile getirdik. Onları derleyip toplayıp düzenli şekilde tek bir habere toplamayı planlıyoruz sizin mesajınız üzerine. Eğer sizin de aksi yöndeki delilleriniz bulgularınız görüşleriniz varsa aynı haber içinde aynen yansıtırız. Belki böylesi daha adil olur.

Mesajınıza kısaca cevap yazmaya çalıştık. Ancak bahsetmiş olduğumuz delilleri bir haberde toplama çalışmasına ise hemen başlıyoruz. Biter bitmez siteye ekleyeceğiz. Sonra da güncelleyeceğiz yeni bilgilerle. Eğer sizin de görüşleriniz gelirse yayınlarız. Görüşlerinizi güncelleştirirseniz onu da ilgili satırlarınıza yansıtırız.

Site ziyaretiniz için tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Abdullah Harun

(09 Mart 2012), son güncel.: (30 Mart 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Savcı: Kara Kuvvetleri delil gizliyor

BALYOZ PLANI VE DAVASIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

1. Balyoz iddianamesinde ara

2. Balyoz iddianamesinde ara

3. Balyoz iddianamesinde ara

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

ŞOK ses kaydı: Koşaner´den itiraflar

Koşaner´in ses kaydı 2. bölüm: Balyoz ve benzer konularda eleştiriler

Balyoz itirafı: Askeri yargıç Albay Münger ve diğer hukukçuların şok ses kaydını indir/dinle

Askeri savcıların ses kaydı Balyoz delili

Yargıçların ses kaydı da Balyoz´da

İşte ´Balyoz, darbe´ diyen rapor

O bilirkişi Balyoz´da tanık olsun

Askeri ´bilmezkişiler´ itinayla seçilir

İŞTE ´BALYOZ´UN TÜM SES KAYITLARI

BALYOZ´UN SES KAYITLARINI İNDİR (293 MB)

Profesör: Kayıt Tolon´un, ispat ederim

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4331    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.800.296