Tam
EskidenYeniye
 

Gölcük ve Poyrazköy birleşti

Gölcük belgeleri davasına 4. duruşmayla devam ediliyor. Duruşmada Koramiral Kadir Sağdıç savunma yaptı. Ardından Albay Ali Türkşen´in savunmasına geçildi. duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, bu davayla Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata ilişkin dava sanıklarının beyanlarının birbirini etkilemesi ve dava konusu olan olaylarla ilgili hukuki ve fiili irtibat bulunmasını göz önüne alarak davaların birleştirilmesine hükmetti. Mahkemenin bu kararıyla, Gölcük´te ele geçirilen belgelere ilişkin davanın sanıkları bundan sonra 71 sanığın yargılandığı Poyrazköy´de bulunan mühimmat davası kapsamında yargılanacak.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.04.2012 14:15 Koramiral Kadir Sağdıç´ın da aralarında bulunduğu 5´i tutuklu 10 sanığın, Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen belgelere ilişkin yargılandığı davanın 4. duruşması başladı.İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Kemalettin Yakar, Behçet Altıntaş, Mehmet Cem Çağlar, Erdinç Yıldız ve Hüseyin Hançer ile bu davanın tutuksuz, ´Balyoz Planı´ davasının tutuklu sanıkları Koramiral Kadir Sağdıç ve Albay Ali Türkşen katıldı. Tutuksuz sanıklardan astsubaylar Halil Cura ve İsmail Bak da duruşmada hazır bulundu.

KADİR SAĞDIÇ´IN SAVUNMASI

Görüntülü ve sesli kayıt alınarak yapılan duruşmada, savunma yapan Koramiral Kadir Sağdıç, Türk Silahlı Kuvvetleri´ne (TSK) yaptığı 40 yıllık hizmetten sonra, kendilerine yönelik yapılan komploları mahkemede anlatmanın da görevlerinin arasına girmiş olduğunu söyledi. Bu davalarda yargılanırken geride içi kan ağlayan asker arkadaşlarını bıraktıklarını belirten Sağdıç, ´Benim hakkımda 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteyen savcılar, bu dava açılırken ifademi dahi almadı. Böyle bir şey nerede görülmüştür? İddianame eksik ve tutarsızdır. Polis fezlekesiyle hazırlanmıştır´ dedi. Bu davayla aynı iddia ve suçlamaların olduğu başka kamu davalarında da sanık olduğunu ve yasal engel olmasına rağmen aynı iddialara ilişkin mükerrer şekilde bu mahkemede de yargılandığı belirten Sağdıç, bu davaya konu ele geçirilen belgelerin, ek delil olarak yargılandığı ´Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata ilişkin dava´ya da gönderilmesi gerektiğini ifade etti.´Şüphelilerle ilgili, ne belge, ne de imza hiçbir delil yok. Sadece dijital sahtekarlık var´ ifadesini kullanan Sağdıç, Türkiye´nin bu gibi davalar nedeniyle, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi´ne aykırılıktan dolayı sıralama olarak çok gerilere düştüğünü buna kimsenin hakkı olmadığını söyledi.

Mahkeme heyetine yönelik, ´Haksızlığa ve adaletsizliğe sessiz kalmayın´ diyen Sağdıç, mahkemeye daha önce taleplerde bulunmalarına rağmen seslerini duyuramadıklarını ve hakkındaki hiçbir iddiayı kabul etmediğini kaydetti. Avukatının bilgisayarı yardımıyla mahkeme duvarına yansıtılan görüntülerle savunmasına devam eden Sağdıç, iddianamede aleyhlerine delil olarak kullanılan ´Kafes Operasyonu Eylem Planı´ başlıklı bir belgedeki yazıların emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü´ye ait olduğunun belirtilmesine rağmen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuvarı´ndan alınan bir tespit tutanağına göre Öğütçü´nün el yazı örnekleriyle bu belgedeki yazı karakterlerinin uyuşmadığının belirtildiğini söyledi.Sağdıç, bu tespit tutanağının emniyet tarafından özellikle iddianamenin yazılmasına kadar bekletildiğini ve bu davayla ilgili iddianame yazıldıktan sonra savcılığa gönderildiğini savunarak, söz konusu belgenin lehlerine dava dosyasına girmesi gerektiğini ve bu tespit tutanağını da ´Kafes eylem planı´ davasının açılmasından 10 ay sonra ancak delil klasörlerinde görebildiklerini anlattı.

Savcılık, emniyet ve yandaş basın ilişkilerinin kendisinde mağduriyet ve travma yarattığını anlatan Sağdıç, şunları kaydetti: ´O dönem basın nasıl olur da benim hakkımda daha tespit tutanağı oluşturulmadan suçlayıcı haberler yapabilir? Ben o dönem, 16 bin kişinin komutanı, Güney Deniz Saha komutanıydım. Benim 700 bin kişilik ordum var. Bu haberleri nasıl yapıp Türk milletine yalan söylerler. Bunlar, tespit tutanağından önce basına servis edildi. Bununla ilgili açılan davalarımız, suç duyurularımız var´ diye konuştu.

Delillerin komplo olduğunu savunan Sağdıç, bu davada iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapsinin istendiğini hatırlattı. İmralı´daki terörist başının koşullarının iyileştirilmeye çalışılırken, kendilerinin kötü duruma düşürüldüğünü ileri süren Sağdıç, Bu iddianamede benimle birlikte 5 asker, hükümeti ve TBMM´yi yıkmakla suçlanıyoruz. Biz beş kişi bunu yapacağız ve kimsenin haberi olmayacak. diye konuştu.

Sağdıç´tan sonra söz alan Sağdıç´ın avukatı Hüseyin Ersöz, Ocak ayındaki duruşmada görevsizlik talebinde bulunduklarını ve bunun reddedildiğini hatırlattı. Aynı duruşmada dosyanın onaylı örneğinin uyuşmazlık yasası gereği Askeri Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilmesini talep ettiklerini belirten Ersöz, bu konuda bir karar verilmediğini, aynı talebi tekrarladıklarını kaydetti. Dosya kapsamındaki harddisk ve belgeler ile ilgili bilirkişi incelemesi yapılmasını isteyen Ersöz, Gölcük´te yapılan aramalar sonrasında Poyrazköy´de mühimmat bulanan kazının görüntülerinin kendilerine verilmesini de talep etti.

ALİ TÜRKŞEN´İN SAVUNMASI

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen davada Koramiral Kadir Sağdıç´ın ardından Balyoz davasından tutuklu sanık Albay Ali Türkşen savunma yaptı. İncirtepe´de çıkan lav silahlarına, emniyetin test etmeden kullanılabilir raporu verdiğini hatırlatan Albay Türkşen, Aynı yerden çıkan mermiler test edilirken neden lavlar test edilmedi? Çünkü test etseler görecekler ki, hiçbiri ateşlemeyecek. Zaten raf ömrünün üstünden geçmiş 2 yıl. Elektrik düzenekli şey suyun içinden çıkınca ateşler mi? Ateşlemez. Neden test etmediniz? Yoksa ateşlememesinden mi korktunuz? dedi.

Geçen duruşmada mahkeme başkanının Bize güvenin sözlerine vurgu yapan Türkşen, O gün size güvendiğimi söylemiştim. Avukat Celal Ülgen ise güvenmediğini söylemişti. Siz de ´Soruşturmanın genişletilmesini istiyorsanız, taleplerinizi yazın verin´ dediniz. 26 sayfa talep yazdık size. Allah için birini kabul etmemişsiniz. Sözümü geri alıyorum ve artık ben de size güvenmiyorum dedi.

Albay Türkşen daha sonra yazılı savunmasını da mahkemeye sundu. Yazılı savunmayı gören üye hakim Mehmet Hamzaçebi, Ali Türkşen savunmanızı imzalamamışsın dedi. Hakimin bu sözlerine tepki gösteren Türkşen, Savunmamı imzalamıyorum. Çünkü siz beni imzasız belgeler yüzünden yargılıyorsunuz. İster kabul edin ister etmeyin, imzalamıyorum diye yanıt verdi. ( DHA)

-Ceza istemleri-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, tutuksuz sanıklar Kadir Sağdıç, Ali Türkşen, Halil Cura ve İsmail Bak´ın, ´cebir ve şiddet kullanarak, TBMM´yi ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek´ ve ´cebir ve şiddet kullanarak, yürütme organını ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek´ suçlarından 2´şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

Bu sanıkların ayrıca ´izinsiz tehlikeli madde bulundurmak´ ve ´6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu´na muhalefet etmek´ suçlarından 14 ile 30´ar yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istenen iddianamede, tutuklu sanık Hüseyin Hançer´in de ´cebir ve şiddet kullanarak, TBMM´yi ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek´ ve ´cebir ve şiddet kullanarak, yürütme organını ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek´ suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması öngörülüyor.

İddianamede, Hançer´in ayrıca ´Ergenekon silahlı terör örgütüyle doğrudan bağlantılı olarak Kafes Operasyonu Eylem Planı´nı hayata geçirmek üzere faaliyet yürüten yasa dışı örgütlenmenin üyesi olmak´, ´izinsiz, tehlikeli madde bulundurmak´ ve ´6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu´na muhalefet etmek´ suçlarından 21,5 yıldan 45 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Tutuklu sanık Kemalettin Yakar´ın ´Ergenekon silahlı terör örgütüne üye olmak´, ´suç işlemeye tahrik etmek´, ´kişisel verileri kaydetmek´ suçlarından 9 yıldan 27 yıla kadar, diğer tutuklu sanıklar Behçet Altıntaş, Mehmet Cem Çağlar ve Erdinç Yıldız´ın ise ´Ergenekon silahlı terör örgütüne yardım etmek´ suçundan 7,5 yıldan 15´er yıla kadar hapisleri istenen iddianamede, Tanju Veli Aydın´ın da ´suç işlemeye tahrik´ ve ´kişisel verileri kaydetmek´ suçlarından 1 yıldan 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması öngörülüyor.

GÖLCÜK VE POYRAZKÖY DAVALARI BİRLEŞTİRİLDİ

09.04.2012 21:27 İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nce görülen Gölcük´te ele geçirilen belgelere ilişkin 5´i tutuklu 10 sanığın yargılandığı dava, aynı mahkemece görülen Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmat davası dosyasıyla birleştirildi.İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, bu davayla Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata ilişkin dava sanıklarının beyanlarının birbirini etkilemesi ve dava konusu olan olaylarla ilgili hukuki ve fiili irtibat bulunmasını göz önüne alarak davaların birleştirilmesine hükmetti. Mahkemenin bu kararıyla, Gölcük´te ele geçirilen belgelere ilişkin davanın sanıkları bundan sonra 71 sanığın yargılandığı Poyrazköy´de bulunan mühimmat davası kapsamında yargılanacak. ( AA)

(09 Nisan 2012, 14:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

GÖLCÜK İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Poyrazköy İddianamesinde arama yap

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Tüm Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4422    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.477.477