Tam
EskidenYeniye
 

Gölcük ve Poyrazköy birleşti

Gölcük belgeleri davasına 4. duruşmayla devam ediliyor. Duruşmada Koramiral Kadir Sağdıç savunma yaptı. Ardından Albay Ali Türkşen´in savunmasına geçildi. duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, bu davayla Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata ilişkin dava sanıklarının beyanlarının birbirini etkilemesi ve dava konusu olan olaylarla ilgili hukuki ve fiili irtibat bulunmasını göz önüne alarak davaların birleştirilmesine hükmetti. Mahkemenin bu kararıyla, Gölcük´te ele geçirilen belgelere ilişkin davanın sanıkları bundan sonra 71 sanığın yargılandığı Poyrazköy´de bulunan mühimmat davası kapsamında yargılanacak.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.04.2012 14:15 Koramiral Kadir Sağdıç´ın da aralarında bulunduğu 5´i tutuklu 10 sanığın, Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen belgelere ilişkin yargılandığı davanın 4. duruşması başladı.İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Kemalettin Yakar, Behçet Altıntaş, Mehmet Cem Çağlar, Erdinç Yıldız ve Hüseyin Hançer ile bu davanın tutuksuz, ´Balyoz Planı´ davasının tutuklu sanıkları Koramiral Kadir Sağdıç ve Albay Ali Türkşen katıldı. Tutuksuz sanıklardan astsubaylar Halil Cura ve İsmail Bak da duruşmada hazır bulundu.

KADİR SAĞDIÇ´IN SAVUNMASI

Görüntülü ve sesli kayıt alınarak yapılan duruşmada, savunma yapan Koramiral Kadir Sağdıç, Türk Silahlı Kuvvetleri´ne (TSK) yaptığı 40 yıllık hizmetten sonra, kendilerine yönelik yapılan komploları mahkemede anlatmanın da görevlerinin arasına girmiş olduğunu söyledi. Bu davalarda yargılanırken geride içi kan ağlayan asker arkadaşlarını bıraktıklarını belirten Sağdıç, ´Benim hakkımda 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteyen savcılar, bu dava açılırken ifademi dahi almadı. Böyle bir şey nerede görülmüştür? İddianame eksik ve tutarsızdır. Polis fezlekesiyle hazırlanmıştır´ dedi. Bu davayla aynı iddia ve suçlamaların olduğu başka kamu davalarında da sanık olduğunu ve yasal engel olmasına rağmen aynı iddialara ilişkin mükerrer şekilde bu mahkemede de yargılandığı belirten Sağdıç, bu davaya konu ele geçirilen belgelerin, ek delil olarak yargılandığı ´Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata ilişkin dava´ya da gönderilmesi gerektiğini ifade etti.´Şüphelilerle ilgili, ne belge, ne de imza hiçbir delil yok. Sadece dijital sahtekarlık var´ ifadesini kullanan Sağdıç, Türkiye´nin bu gibi davalar nedeniyle, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi´ne aykırılıktan dolayı sıralama olarak çok gerilere düştüğünü buna kimsenin hakkı olmadığını söyledi.

Mahkeme heyetine yönelik, ´Haksızlığa ve adaletsizliğe sessiz kalmayın´ diyen Sağdıç, mahkemeye daha önce taleplerde bulunmalarına rağmen seslerini duyuramadıklarını ve hakkındaki hiçbir iddiayı kabul etmediğini kaydetti. Avukatının bilgisayarı yardımıyla mahkeme duvarına yansıtılan görüntülerle savunmasına devam eden Sağdıç, iddianamede aleyhlerine delil olarak kullanılan ´Kafes Operasyonu Eylem Planı´ başlıklı bir belgedeki yazıların emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü´ye ait olduğunun belirtilmesine rağmen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuvarı´ndan alınan bir tespit tutanağına göre Öğütçü´nün el yazı örnekleriyle bu belgedeki yazı karakterlerinin uyuşmadığının belirtildiğini söyledi.Sağdıç, bu tespit tutanağının emniyet tarafından özellikle iddianamenin yazılmasına kadar bekletildiğini ve bu davayla ilgili iddianame yazıldıktan sonra savcılığa gönderildiğini savunarak, söz konusu belgenin lehlerine dava dosyasına girmesi gerektiğini ve bu tespit tutanağını da ´Kafes eylem planı´ davasının açılmasından 10 ay sonra ancak delil klasörlerinde görebildiklerini anlattı.

Savcılık, emniyet ve yandaş basın ilişkilerinin kendisinde mağduriyet ve travma yarattığını anlatan Sağdıç, şunları kaydetti: ´O dönem basın nasıl olur da benim hakkımda daha tespit tutanağı oluşturulmadan suçlayıcı haberler yapabilir? Ben o dönem, 16 bin kişinin komutanı, Güney Deniz Saha komutanıydım. Benim 700 bin kişilik ordum var. Bu haberleri nasıl yapıp Türk milletine yalan söylerler. Bunlar, tespit tutanağından önce basına servis edildi. Bununla ilgili açılan davalarımız, suç duyurularımız var´ diye konuştu.

Delillerin komplo olduğunu savunan Sağdıç, bu davada iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapsinin istendiğini hatırlattı. İmralı´daki terörist başının koşullarının iyileştirilmeye çalışılırken, kendilerinin kötü duruma düşürüldüğünü ileri süren Sağdıç, Bu iddianamede benimle birlikte 5 asker, hükümeti ve TBMM´yi yıkmakla suçlanıyoruz. Biz beş kişi bunu yapacağız ve kimsenin haberi olmayacak. diye konuştu.

Sağdıç´tan sonra söz alan Sağdıç´ın avukatı Hüseyin Ersöz, Ocak ayındaki duruşmada görevsizlik talebinde bulunduklarını ve bunun reddedildiğini hatırlattı. Aynı duruşmada dosyanın onaylı örneğinin uyuşmazlık yasası gereği Askeri Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilmesini talep ettiklerini belirten Ersöz, bu konuda bir karar verilmediğini, aynı talebi tekrarladıklarını kaydetti. Dosya kapsamındaki harddisk ve belgeler ile ilgili bilirkişi incelemesi yapılmasını isteyen Ersöz, Gölcük´te yapılan aramalar sonrasında Poyrazköy´de mühimmat bulanan kazının görüntülerinin kendilerine verilmesini de talep etti.

ALİ TÜRKŞEN´İN SAVUNMASI

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen davada Koramiral Kadir Sağdıç´ın ardından Balyoz davasından tutuklu sanık Albay Ali Türkşen savunma yaptı. İncirtepe´de çıkan lav silahlarına, emniyetin test etmeden kullanılabilir raporu verdiğini hatırlatan Albay Türkşen, Aynı yerden çıkan mermiler test edilirken neden lavlar test edilmedi? Çünkü test etseler görecekler ki, hiçbiri ateşlemeyecek. Zaten raf ömrünün üstünden geçmiş 2 yıl. Elektrik düzenekli şey suyun içinden çıkınca ateşler mi? Ateşlemez. Neden test etmediniz? Yoksa ateşlememesinden mi korktunuz? dedi.

Geçen duruşmada mahkeme başkanının Bize güvenin sözlerine vurgu yapan Türkşen, O gün size güvendiğimi söylemiştim. Avukat Celal Ülgen ise güvenmediğini söylemişti. Siz de ´Soruşturmanın genişletilmesini istiyorsanız, taleplerinizi yazın verin´ dediniz. 26 sayfa talep yazdık size. Allah için birini kabul etmemişsiniz. Sözümü geri alıyorum ve artık ben de size güvenmiyorum dedi.

Albay Türkşen daha sonra yazılı savunmasını da mahkemeye sundu. Yazılı savunmayı gören üye hakim Mehmet Hamzaçebi, Ali Türkşen savunmanızı imzalamamışsın dedi. Hakimin bu sözlerine tepki gösteren Türkşen, Savunmamı imzalamıyorum. Çünkü siz beni imzasız belgeler yüzünden yargılıyorsunuz. İster kabul edin ister etmeyin, imzalamıyorum diye yanıt verdi. ( DHA)

-Ceza istemleri-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, tutuksuz sanıklar Kadir Sağdıç, Ali Türkşen, Halil Cura ve İsmail Bak´ın, ´cebir ve şiddet kullanarak, TBMM´yi ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek´ ve ´cebir ve şiddet kullanarak, yürütme organını ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek´ suçlarından 2´şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

Bu sanıkların ayrıca ´izinsiz tehlikeli madde bulundurmak´ ve ´6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu´na muhalefet etmek´ suçlarından 14 ile 30´ar yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istenen iddianamede, tutuklu sanık Hüseyin Hançer´in de ´cebir ve şiddet kullanarak, TBMM´yi ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek´ ve ´cebir ve şiddet kullanarak, yürütme organını ortadan kaldırmaya, kısmen veya tamamen görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek´ suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması öngörülüyor.

İddianamede, Hançer´in ayrıca ´Ergenekon silahlı terör örgütüyle doğrudan bağlantılı olarak Kafes Operasyonu Eylem Planı´nı hayata geçirmek üzere faaliyet yürüten yasa dışı örgütlenmenin üyesi olmak´, ´izinsiz, tehlikeli madde bulundurmak´ ve ´6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu´na muhalefet etmek´ suçlarından 21,5 yıldan 45 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Tutuklu sanık Kemalettin Yakar´ın ´Ergenekon silahlı terör örgütüne üye olmak´, ´suç işlemeye tahrik etmek´, ´kişisel verileri kaydetmek´ suçlarından 9 yıldan 27 yıla kadar, diğer tutuklu sanıklar Behçet Altıntaş, Mehmet Cem Çağlar ve Erdinç Yıldız´ın ise ´Ergenekon silahlı terör örgütüne yardım etmek´ suçundan 7,5 yıldan 15´er yıla kadar hapisleri istenen iddianamede, Tanju Veli Aydın´ın da ´suç işlemeye tahrik´ ve ´kişisel verileri kaydetmek´ suçlarından 1 yıldan 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması öngörülüyor.

GÖLCÜK VE POYRAZKÖY DAVALARI BİRLEŞTİRİLDİ

09.04.2012 21:27 İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nce görülen Gölcük´te ele geçirilen belgelere ilişkin 5´i tutuklu 10 sanığın yargılandığı dava, aynı mahkemece görülen Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmat davası dosyasıyla birleştirildi.İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, bu davayla Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmata ilişkin dava sanıklarının beyanlarının birbirini etkilemesi ve dava konusu olan olaylarla ilgili hukuki ve fiili irtibat bulunmasını göz önüne alarak davaların birleştirilmesine hükmetti. Mahkemenin bu kararıyla, Gölcük´te ele geçirilen belgelere ilişkin davanın sanıkları bundan sonra 71 sanığın yargılandığı Poyrazköy´de bulunan mühimmat davası kapsamında yargılanacak. ( AA)

(09 Nisan 2012, 14:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

GÖLCÜK İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Poyrazköy İddianamesinde arama yap

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Tüm Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4422    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.922.265