Tam
EskidenYeniye
 

Tümer darbe hasretiyle ölmüş

12 Eylül darbesine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Nejat Tümer´e ait olduğu iddia edilen şok bir ses kaydı yayınlandı. 2011 yılında hayatını kaybeden Tümer, ses kaydında eski Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt´a kızgın olduğunu, silahlı kuvvetlerin bu kadar pasif olduğu hiçbir dönem yaşamadığını söylüyor. Tümer, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök´e de ´işin içine bilmem ne yaptı´ diyerek tepki gösteriyor. Tümer ses kaydında, Cumhurbaşkanına, hükümete ve onu seçen halka da ağır hakaretler ediyor.´

Önceki haber title=Sonraki haber

11.04.2012 13:5212 Eylül Darbesi´ni gerçekleştiren Milli Güvenlik Konseyi´nin hayatta kalan üyeleri Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya´nın yargılandığı şu günlerde internette, geçtiğimiz yıl vefat eden 12 Eylül´ün Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Milli Güvenlik Konseyi üyesi Ora. Nejat Tümer´e ait olduğu iddia edilen şok bir ses kaydı yayınlandı.Sözkonusu ses kaydında Ora. Nejat Tümer olduğu iddia edilen kişi, Eski Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt´a kızgın olduğunu, silahlı kuvvetlerin bu kadar pasif olduğu hiçbir dönem yaşamadığını söylüyor.

Ses kaydından çarpıcı bölümler şöyle:* Silahlı Kuvvetlerin bu kadar pasif olduğu bir dönem hiç yaşamadık.* Yaşar Paşa´ya kızgınım. Başbakan´la konuştu, tısı mısı kesildi. Üst katımda oturuyor. Ziyaretine bile gitmedim...* Bizim millet çok cahil ve beyinsiz. Araplara yardım ediyor. Araplardan 10 bin adam ölsün bana ne?* Valla bu şartlarda endişe gittikçe artacak. Sonra işte bunlarla beraber başaşağı beraber düşecekler. İşte gidişat o! Bu memleket iflas edecek...* Orduevlerinde Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları için ayrılmış beş oda boş boş bekliyor. Bir adam 20 orduevi varsa ancak birine gider...

İŞTE SES KAYDININ DÖKÜMÜ:

-Silahlı kuvvetlerin bu kadar pasif olduğu bir dönem hiç yaşamadık-

Bu milletin aklı başına gelecek. Dünyada böyle şey yoktur yaa. Dünyada yoktur yani. Tarih kitapları da yazar bunların dönemini ilerde. Silahlı kuvvetlerin de malesef bu kadar pasif durduğu bir dönem de hiç yaşamadık. Bu Hilmi Özkök´ten başladı. Hilmi Özkök bu işin içine bilmem ne yaptı. Ondan sonra da bu hala o şeyden gidiyorlar. Aldıkları hızla devam ediyorlar.

-Yaşar paşa´ya kızgınım. Başbakanla konuştu tısı mısı kesildi. Üst katımda oturuyor. Ziyaretine bile gitmedim-

Valla Yaşar paşa bizim eve taşındı üst katımda oturuyor. Yani aynı evde oturuyoruz. Daha gitmedim ziyaretine. Kızgınım yani. Güya bütün arkadaşlar gitmişler ben gitmedim. Bu kadar es es gel son iki ay üç ay içerisine girdiğin anda adam seninle bir saat iki saat konuştu. Senden evvel senin yerine gelecek olan arkadaşınla konuştu ki o da büyük bir olay. Yani ben genelkurmay başkanı olarak otururken benden habersiz yahut haber vererek kara kuvvetleri komutanıyla özel bir başbakan konuşamaz ki. Onun direk amiri değil bir şeyi değil. Ne konuştu ne etti iki saat. Arkasından da kendisiyle konuştu. İkisinin de tısı mısı kesildi hiçbirşey yapmadılar. Adamlar da istediği gibi at oynattı yani. Bir şeyi yok yani. Hiçbir reaksiyon yok. Reaksiyon yalnız kendi aralarında. Yani daha demokrasi varmış gibi, dünyadaki diğer devletlere uyuyor havasındalar. Belki gizli gizli konuşuyor açıklamıyor ama bilmiyorum ne olacak.

-Bizim millet çok cahil ve beyinsiz. Araplara yardım ediyor. Araplardan 10 bin adam ölsün bana ne?-

Cahil millet. Adam koyun sürüsü gibi. Ne takip ediyor. Ne siyaset biliyor. Hiçbirşey bilmiyor. Çok dertliyiz hepimiz. Çok herkes dertli. Ama dertli olmak öyle oturmakla olmaz. Sorumlular sorumluluklarını bilecekler. Sonra şimdi bizde millet seferber oldu yardım ediyorlar. Araplara yardım. Kim araplara yardım. Böyle saçma şey olur mu yaa. Bana ne yaa. Bin tane adam değil 10 bin tane adam gitsin. Araplardan gidiyor bana ne yani. Ama yok işte bunlarda kafa yok beyin yok. Ne kadar cahil insan varsa onlarla birlikte olmaya kalkıyorlar.

-Valla bu şartlarda bu endişe gittikçe artacak sonra işte bunlarla beraber başaşağı beraber düşecekler. İşte gidişat o! Bu memleket iflas edecek-

Şimdi gittiği zaman Abdullah Gül´e öbürkü de oraya gittikleri zaman oraya karılarını götürüyorlar yanlarında biliyorsun. Neden? Çünkü oradakiler kim bilir ne hediyeler veriyor? Bütün dert bu. Bulgaristan´a giderken götürmüyor. Çünkü bulgarlar hiçbir şey vermezler. Valla bu şartlarda bu endişe gittikçe artarak böyle ibre yukarı doğru çıkacak. Sonra işte bunlarla beraber başaşağı beraber düşecekler. İşte gidişat o. Yani bu memleket iflas edecek. Valla çok üzüntülüyüz. Karışmayın diyorsunuz şimdi mesela şu genelkurmay başkanlığı devletin ana devletin uygulamasını gerekli ana siyasetini destekleyecek askeri planlar hazırlar. TSK´nın ihtiyacı olan malzemelerin lojistik planlamasını yapar. Planını yapar. Milli Savunma Bakanlığına gönderir. Milli Savunma Bakanlığı tedarikle meşguldür. Şeydir. Sorumludur. Tedarik eder. Kuvvetler kendisine verilen hedefe göreve gitmek için ihtiyacını iki türlü hallederler. Bir harekat bakımından planlar hazırlarlar. Kendilerine verilen görevi başarmak için. Ben deniz kuvvetlerini nasıl kullanmalıyım? Bunu hazırlar. Bu planı genelkurmay´a gönderir. Genelkurmay diğer kuvvetlerden alır. İnceler, koordineli bir harekat planı hazırlar. Ama hep plan hazırlar. Hiçbir zaman icrai emir vermez.

-Orduevlerinde genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanları için ayrılmış beş oda boş boş bekliyor. Bir adam 20 orduevi varsa ancak birine gider-

Şimdi nerdeyse orduevlerinin içerisinde, her orduevinde gidin, büyük orduevlerinden bahsediyorum. Şehirlerdeki. Hepsinin en aşağı beş odası daima kapalıdır. İşte genelkurmay başkanı dört kuvvet kumandanı, artı jandarma diyelim. Efendim onlara tahsisli oda. Özel yapılmış gibi. Neden? Sittin sene boş kalır onlar. Bir adam bir anda 20 tane orduevi varsa ancak birine gider. 19´u boştur. Dedik ki ya böyle saçma şey olmaz. Ben kuvvet kumandanı olarak gelmek istediğim zaman haber veririm en aşağı benim programım böyle yarın ne yapacağını bilmeyen bir insan değilim ki. En aşağı 15 günlük planım vardır benim önümde. 15 gün sonra eğer ben Mersin´e gideceksem, Mersin´de orduevinde kalacaksam oraya haber veririm. 15 gün sonra ben şu tarihte şu saatte geleceğim. Bana bir yer hazırlayın. Benim odam hazır olur bekler. Ama onun dışında kuvvet kumandanları için 5 tane oda hazırlamışsa bunlar verilmez demek değil ki. Mesela eski kuvvet kumandanları, eski genelkurmay başkanları var. Bunlar gittikleri zaman o odaları çok rahat vermeleri lazım. Gidin orduevlerine bu beş oda daima tatil köylerinde bile böyle. Şimdi Bodrum´a gidin Bodrum da aynı kuvvet kumandanları öyle şeyler için durur ayrı. Antalya´ya gidin durur. Bilmem ne genelkurmay başkanının dairesidir. Verilmez derler. Ulan yazın oraya taa Erzurum´dan kalkıp gelen var. Ta Trakya´dan kalkıp oraya giden var.

NEJAT TÜMER KİMDİR

1924 yılında İstanbul´da doğan Nejat Tümer, 1944´te Deniz Harp Okulu´nu bitirdi. 1955´de Harp Akademisi´ni bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri´nde çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra 1967-1970 yılları arasında tuğamiral, 1970-1974 yılları arasında Tümamiral, 1974-1978 yılları arasında Koramiral, 1978-1983 yılları arasında oramiral rütbesiyle hizmet gördü. 12 Eylül askeri darbesini gerçekleştiren beş kişilik askeri konseyde yer aldı. 12 Eylül Darbesi´nden sonra, aynı zamanda Milli Güvenlik Konseyi üyeliği görevini de yürüttü. 6 Aralık 1983 tarihinde kendi isteği ile emekli oldu. 1983-1989 arasında Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeliği yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Böbrek kanseri tedavisi gördüğü Haydarpaşa GATA´da 29 Mayıs 2011 tarihinde hayatını kaybetti. Naaşı Selimiye Camii´nden kaldırılarak Zincirlikuyu Mezarlığı´na defnedildi.

(11 Nisan 2012, 13:52)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ses kaydını dinlemek için tıklayın

12 EYLÜL SORUŞTURMASIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Flaş!!! 12 Eylül iddianamesine kabul

12 Eylül davası 4 Nisan´da başlıyor

12 EYLÜL İDDİANAMESİNİ OKUMAK/İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Flaş!!! 12 Eylül´e soruşturma açıldı.. Dosya no: 2010/605

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4433    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.702.304