Tam
EskidenYeniye
 

Genelkurmay ihanete sessiz

Önceki gün internete düşen şok ses kaydında Hatay´da iki İsrail casus uçağının tespit edildiği, tüm ısrarlara rağmen ´vur emri´ verilmediği, tam tersine olayın örtbas edilmesi için tüm radarların kapatıldığı iddia edilmişti. Genelkurmay´dan iddiayla ilgili hiçbir tepki gelmemesi askeri uzmanları isyan ettirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.04.2012 11:34 Hatay´da tespit edilen 2 İsrail Heronu ile ilgili şok ses kaydının yankıları sürüyor. 4 saat boyunca izlenen ve vurulması için izin istenen Heronlar´la ilgili Diyarbakır´dan gelen Cihazları kapatın, kedidir kedi emrine uzmanlardan çok sert tepkiler geldi. İşte o görüşler:

ATEŞ EDİLMELİYDİ

* Emekli Albay Mithat Işık: Suriye olayları olduktan sonra İsrail Heronları´nın bölgede uçtuğu gündeme getirilmişti. Konuşmalarda böyle bir görüntü alındığı söyleniyor. İsrail´in Türkiye aleyhine olan terör unsurlarına eğitim verdiği ve onları modern teknolojiye ulaştırdığı şeklindeki bilgiler de basına yansıdı. Bu noktada tespit edilen o cisim bir füze kullanılıp konu açıklığa kavuşturulabilirdi. Bu tür şüpheli durumlara imkan verememek için bir hawk füzesi atılabilirdi. Asta güveneceksin. Koordinat veriyor, silah sistemi kilitlenmiş diyorsa ateş edilmeli ve o cisim düşürülerek hava sahamızı aktif koruduğumuz gösterilmeliydi. Komutanlık risk sanatıdır. İnsiyatif kullanılmalıydı. Yarın başka bir durumda da inisiyatif kullanılmazsa büyük sıkıntılar çıkar.

BU UNSURLAR TEMİZLENMELİ

* Emekli İstihbarat Binbaşı Kemal Şahin: Bu kadar aleni bir ses kaydı var ve Genelkurmay sus pus. Skandal bir konuşma. Kamuda sadece silahlı kuvvetler değil, sızan bütün gayri milli unsurlar temizlenmeli. Harp zamanı olsa böyle bir adam idam edilmeli. Bunları hızlı şekilde tasfiye etmek gerekiyor. Bütün kamudan bunlar temizlenmeli. Bunlar bütün kamuda organize ve birbirinde yardımcı oluyor. MİT, emniyet, yargı bu kadar aleni at koşturamazlar. Çok dehşet bir konuşma. Orada cihazları kapattıranlar bu işin bilincinde. Haddini aşıp da onları izleyen unsurlara da ´Kedidir kedi´ diyerek tedbir alacağına bunları yapıyor. Genelkurmay´ın açıklama yapması lazım. Böyle bir skandal kimseyi çuvala sokamaz, sokmamalı. Taburlarımız basıldığında neler meydana çıktı? Gerçek bir gün çıkar.

DUYARSIZ KALINAMAZ

* Emekli Binbaşı Yakup Evirgen: Türkiye özellikle 28 Şubat sürecinde İsrail ile ilişkilerini sıkılaştırmıştı. Hatta bu ilişkiler siyasi iktidardan, kamuoyu ve parlamentodan bağımsız yürütülmüştü. Bu ilişki düzeyinden İsrail´in zaten Ortadoğu´da Türkiye´yi de içerisine kapsayan bir ilgi hinterlandında olduğumuz gizli değil. İsrail, elindeki gözetleme, haber ve bilgi toplama araçlarını kullanıyor. Bizim kullandığımız Heronlar´ın bile kontrolünü İsrail yapıyordu. İsrail´in bilgi toplaması tabiidir. Ama ses kaydındaki ifadeler doğruysa bu konuya duyarsız kalınamaz. Hava sahasını yabancı bir cisim işgal ediyor. Bir yolcu veya yangın söndürme uçağı değil ki tamamen istihbarat amaçlı bir hava aracı kendi hava sahamızda yer alıyor. Birden fazla araç bunu tespit ediyor. TSK´daki herhangi bir subayın sorumluluğu halinde takınacağı bir tavır değildir. Böyle bir emir verilemez. Bu skandal ötesi bir şeydir. 99 tane sahte olay olsa bile bir tanesini atlayamazsınız. Askeri anlayış bunu gerektirir. Konuşmalar lakayıtlığı gösteriyor. Kedi demek bir askeri görev disiplini ile bağdaşmaz. ( Bugün)

SKANDAL SES KAYDI

Video paylaşım sitesi Dailymotion´a önceki gün düşen bir ses kaydında, İsrail casus uçaklarının Türk hava sahasında casusluk faaliyetinde bulunmasına komutan emriyle müsamaha gösterildiği iddia ediliyordu. Ses kaydına göre, olay Hatay Kurtnasır Tepe´de 9 Eylül 2011 günü saat 01.30 sıralarında yaşandı. Buradaki radar üssünde görevli personel İsrail´in casusluk ve keşif amaçlı kullandığı Heron marka iki insansız hava aracını çıplak gözle gördü. Daha sonra radardan olayı doğruladı. Kurtnasır Tepe Hawk bataryası ve Diyarbakır 2. Hava Kuvveti´ne bağlı F-16 uçakları da Heron´ları tespit etti. Kurtnasır Tepe´de görevli personel durumu Diyarbakır Kontrol İhbar Merkezi´nde (BİKİM) görevli subaya, o da Diyarbakır Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi´nde (BHHM) görevli subaya rapor etti. Savunma sistemleri hedefe kilitlendi ve Diyarbakır 2. Hava Kuvveti BHHM Amiri Kur. Alb. Ahmet Kazdal´ın ´vur emri´ beklendi. Ancak iddiaya göre 2. Hava Kuvvet Komutanı Korg. Veysi Ağar ile görüşen Kur. Alb. Kazdal ´vur emri´ni vermediği gibi, olayı gizlemek için tüm radarları kapattırarak Türkiye´yi havadan gelecek tehditlere karşı bir süre savunmasız bıraktırdı.

´YERİM SENİN ´İZ´İNİ DESEYDİN´

Kayıttaki konuşmalar şöyle gelişiyor: Kurtnasır Radar üssünde görevli Erdem Üstçavuş saat 01.20 itibariyle radarda belirsiz bir hedef görüyor ve durumu Diyarbakır BİKİM´de nöbetçi subay Yüzbaşı Kılınç´a bildiriyor. Erdem Üstçavuş, Yzb. Kılınç´a hedefin koordinatlarını da veriyor. Yzb. Kılıç, Erdem Üstçavuş´tan sonra Diyarbakır BHHM´deki nöbetçi Yzb. Takımcıyla görüşüyor, durumu anlatıyor ve Erdem Üstçavuş´u takdir edecek yerde, emir vermeden radarı aktif etmesine kızıyor. Yzb. Takımcı da Erdem Üstçavuş için ´Yerim senin gördüğün izi deseydin ya´ diyor. Bu sırada Kurtnasır´da görevli Üsteğmen Kesici de Yzb. Kılınç´a hedefi gördüğünü söylüyor. Yzb. Kılınç, hedefi kendisinin de gördüğünü doğruluyor.

´EMİR VERİLİRSE VURURUZ´

Üstğ. Kesici, hedefi ayrıntılı bir şekilde tarif ediyor, hedefin menzil içinde olduğunu ve HAWK´ın hedefe ateş etmek istediğini söylüyor. Yzb. Kılınç, durumu Yzb. Takımcı´ya rapor ediyor. Bu esnada HAWK bataryası ısrarla hedefi vurmak için izin istiyor ancak beklenen izin bir türlü gelmiyor. Radar, tekrar hedefin menzil içinde olduğunu, Kaideye Monteli Stinger´in (KMS) emir verilmesi halinde hedefi vuracağını söylüyor. Yzb. Kılınç da beklemesini söyleyerek, tekrar Yzb. Takımcı´ya olayı rapor ediyor. Takımcı, ateş edilmemesi emrini veriyor. Bu arada Yzb. Kılınç, radarla görüşmesinde hedefi F-16´ların da gördüğünü itiraf ediyor. Bir süre sonra Yzb. Takımcı ´vur emri´ yerine önce KMS, ardından da HAWK sistemlerinin kapatılması emrini veriyor. Kayıtta, bu sürede 2. Hava Kuvvet Komutanı Korg. M. Veysi Ağar, BHHM Amiri Kur. Alb. Ahmet Kazdal´ın durum değerlendirmesi yaptığı ve radar ve hava savunma sistemlerini kapatma emrini onların verdiği, amacın da olayı gizlemek olduğu iddiaları ortaya atılıyor.

´KEDİDİR ABİ´

Bu arada Yzb. Takımcı, Yzb. Kılınç´a raporda ne yazacağını anlatıyor. İz olarak değerlendirilen şeyin hava vasıtası olamayacağını, Kurtnasır tepesinden gelen ihbarın doğru olamayacağını anlatıyor ve yapacak birşey olmadığını söylüyor. Yzb. Takımcı´ya başından beri ´abi´ diye hitap eden Yzb. Kılınç´da, kendi sisteminde bir hedef görmediğini söylüyor ve hedef için ´kedidir abi´ ifadesini kullanıyor. Yzb. Takımcı, ´Böyle yaz, yapacak birşey yok. Ya da zaten bir şey varsa yarın gazetede okuruz´ diyor.

İHA İHANETİ O KOMUTAN İÇİN İLK DEĞİLMİŞ

23.04.2012 12:19 ?İHA ihanetinde sorumluluğu bulunanların yerine kamuoyunu bilgilendirenlerin peşine düşen komutan hakkında çarpıcı bilgilere ulaşıldı. ?İHA ihaneti?yle ilgili yeni şok bilgilere ulaşıldı. Skandal soruşturmayı Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı´nın başlattığı; 2007´de İsrail uçaklarının Türkiye üzerinden uçarak Suriye´yi bombalamasına göz yuman Komutan´ın da aynı isim olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde internete düşen bir ses kaydında, bir grup subay ve astsubay sınırlarımızdan içeri girdiğini tespit ettikleri casus uçağı İsrail heronunu vurmak için izin isterken, Diyarbakır BHHM´nin kayıtsızlığı ve görüntüleri kararttığı görülüyordu. Ses kaydında Hava Kuvvetlerinin Kurtnasır Tepe radarı tarafından tespit edilen İsrail İHA´ları Diyarbakır´daki harekat merkezine bildiriliyordu. Kurtnasır Tepe´deki uzman personelin ısrarına rağmen, başında Korgeneral Veysi Ağar ve Albay Ahmet Kazdal´ın bulunduğu birim tarafından hiçbir reaksiyon gösterilmesi aksine Diyarbakır´ın radarları kapatması emrinin verildiği anlaşılıyordu.

ZAMAN ZAMAN GÜNDEME GELEN BİR KONUYDU

Son aylarda Hatay üzerinde başka bir ülkeye ait İHA´ların uçtuğu sık sık gündeme gelirken, Adana Karataş açıklarında bir balıkçı tarafından muhtemelen ülkemiz hakkında bilgi toplarken denize düşen bir İHA bulunmuştu. Bu son ses kaydı, Hatay semalarının başka bir ülkenin hava araçlarının cirit attığı bir hava sahasına dönüştüğünü gözler önüne sermişti. Böyle bir durum herhangi bir ülkede yaşansaydı bu İHA´ları üzerimizde uçuran ülke ikaz edilir, bu ülke bulunamıyorsa bile en azından ülkemiz hakkında son derece kritik bilgiler toplayabilen bu İHA´lar vurulurdu. Ancak bizde tam tersinin olduğu ortaya çıktı. Olayların gerçek nedenlerini araştırarak, olaya reaksiyon göstermeyen yetkililer hakkında gereğini yapması gereken Hava Kuvvetleri´nde akıllara durgunluk verecek başka bir skandal yaşandı. Ülkemiz üzerinde elini kolunu sallayarak dolaşan İHA´ları tespit edenler ve bu İHA´lara hiçbir şey yapılmaması karşısında en azından olan bitenle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek için çırpınan kişilere yönelik Diyarbakır´da müthiş bir cadı avı başlatıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATAN KORG. DAMCI

Ses kaydının internete düşmesinin ardından, ?ihanet?te sorumluluğu bulunanlar değil, kamuoyunu bilgilendirme gayretindeki subay ve astsubaylar hakkında soruşturma başlatıldığı haberleri gündemdeki yerini korurken, bu konuda yepyeni bir bilgiye ulaşıldı. Bu bilgi şöyle: Bu skandal soruşturmayı Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı başlattı; bir heyet kurarak, bu heyeti Diyarbakır´a Damcı gönderdi. Peki Korgeneral Nezih Damcı bunu neden yaptı? Kimdir Korgeneral Nezih Damcı?

2007´DEKİ SKANDALIN ALTINDAN DA O KOMUTAN ÇIKTI

2007´de İsrail uçaklarının Türkiye üzerinden uçarak Suriye´yi bombalamasına göz yuman Komutan´ın da aynı isim yani Nezih Damcı olduğu öğrenildi. İsrail uçakları, 7 Eylül 2007 günü Suriye´yi Türkiye üzerinden uçarak bombalamış, büyük bir pervasızlıkla yakıt tanklarını da Türkiye topraklarına atmışlardı. Genelkurmay´dan bu şok olayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Bu skandalda bir numaralı sorumlunun, Türk Hava Sahası´nı korumakla görevli Hava Kuvvetleri Harekat Başkanı olduğu, bu görevde de o dönem Tümgeneral olan Nezih Damcı´nın bulunduğu öğrenildi.

ADETA ÖDÜLLENDİRİLEREK, TERFİ ETMİŞ

Bütün bunların sonunda 2007 skandalının baş sorumlusu gösterilen Nezih Damcı, terfi ederek Korgeneral oldu ve daha da büyük bir sorumluluk verilerek Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı´na getirildi. Damcı bugün bu görevde ve bugünlerde internete düşen İHA ihanetiyle ilgili ses kaydını kimlerin sızdırdığının peşinde. (Yener Dönmez/Yeni Akit)

(11 Nisan 2012), son güncel.: (23 Nisan 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İŞTE O SES KAYDI: Görüntülü ses kaydını izlemek/dinlemek için tıklayın

Bir heron ihaneti daha

Heron ihanetleri manşetlerimiz

İsrail´in PKK bağlantıları ve Türkiye´deki terörde rolü manşetlerimiz

PKK´nın bitirilememesi gücünden değil ihanetten

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4434    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.017.398