Tam
EskidenYeniye
 

Tuğgeneralin skandal ses kaydı

İstanbul Garnizon Komutanı Tuğg. Muhittin Yenikeçeci´ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.. Hükümeti eleştiren Yenikeçeci, duble yol yaparak, bulgur vererek, okullarda kitaplar dağıtarak modernleşilemeyeceğini iddia ediyor. ´Benim birliğim askerlerin adli işlerini takip etmek için kurulmuş, iş bize düşerse Tümg. Mustafa Bakıcı´yı Amerika´ya kaçırırız, onu da yaparız´ diyen Yenikeçeci, Bakıcı´yı Şırnak´tan tanıdığını, onun emrinde çalıştığını, yurtdışına kaçarken kendi pasaportunu kullanmasının da iyi olmadığını belirtiyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

30.04.2012 12:37 Ergenekon davası ile birleştirilen İnternet Andıcı davası sanığı Tümg. Mustafa Bakıcı´nın yurtdışına kaçmasına zemin hazırlamakla suçlanan İstanbul Garnizon Komutanı Tuğg. Muhittin Yenikeçeci´ya ait olduğu iddia edilen şok bir ses kaydı yayınlandı. Video paylaşım sitesi dailymotion.com´da yayınlanan ses kaydında Muhittin Yenikeçeci olduğu iddia edilen kişi, Benim birliğim askerlerin adli işlerini takip etmek için kurulmuş, iş bize düşerse Tümg. Mustafa Bakıcı´yı Amerika´ya kaçırırız, onu da yaparız diyor. Mustafa Bakıcı´yı Şırnak´tan tanıdığını ve onun emrinde çalıştığını ifade eden Muhittin Yenikeçeci olduğu iddia edilen kişi, Bakıcı´nın yurtdışına kaçarken kendi pasaportunu kullanmasının da iyi olmadığını belirtiyor. Işık Koşaner´in Balyoz´la ilgili olarak her şeyi çaldırmışız sözlerini de eleştiren sözkonusu kişi, o seviyede birisi böyle konuşmaz diyor. Hükümetin icraatlarını da kıyasıya eleştiren iddia olunan kişi, duble yol yaparak, bulgur vererek, okullarda kitaplar dağıtarak modernleşilemeyeceğini iddia ediyor.

İŞTE KONUŞMANIN DÖKÜMÜ

Benim birliğim askerlerin adli işlerini takip edeyim diye kurulmuş. Bizim yerimiz kritik tabi yani hep bu işlerin içindeyiz. Duruşumuz da belli yani şimdi biz bu işi yapıyoruz yani. Biz oraya destek de veriyoruz adam da gönderiyoruz mahkemelere yani. Bunlar bizim işimizin de bir parçası yani. İşimizin de bir parçası yani hani. Yav bu benim işim. Ben bunu takip ediyorum. Bunun için kurulmuş zaten benim birliğim yani. Bu işleri takip edeyim diye yani adli işleri.

-İş bize düşerse Tümg. Mustafa Bakıcı´yı Amerika´ya kaçırırız. Onu da yaparız-

Şimdi sözde ben efendim işte geciktirmişim. Efendim bilmem ne falan. Adam Gata´ya yatmış. Gata´da 10 gün kalmış. 10 gün istirahat alıp çıkmış. Sonra kuvvete gitmiş, kuvvetten de izin kâğıdı alıp izne ayrılmış. Hiç böyle. Yani onu Amerika´ya kaçırırız yani. Yani kaçırmaya eğer iş yani o iş bize düşerse yaparız onu da yani. Ama aptal da değiliz yani. Yaparken bunları çocukça hata yapacağız bilmem ne?

-Mustafa Bakıcı kaçarken kendi pasaportu ile yurt dışına çıkması iyi olmadı-

Tabi bir de şimdi bunu öbür kaçan falan Levent Ersöz vardı. Biliyorsunuz. 2. kaçan falan gibi bir şeyler böyle o o manada kendi pasaportuyla çıktı. Bu tabi iyi olmadı. Fakat şimdi ben o adamın emrinde çalıştım. Şırnak´ta o tümen komutanıydı, ben de tugay komutanıydım. 1 sene çalıştık. Biraz kahretti o. Yoksa yapmaz. Niye yaptı hangi saikle yaptı? Neydi onu bu yola sevkeden yani. Şimdi insan içerde bile olsa eşi çoluğu çocuğu burada. Eşini bıraktı oğlu pilot. Murat. Ben Şırnak´ta tanıştım pilot. Kızı Merve şeyde çalışıyor. Ya Aselsan´da ya iyi bir yerde çalışıyor. Hanımı öğretmen ismi aklıma gelmedi hanımefendinin yani.

-Şırnak´ta da ailecek görüşürdük. Bu seviyede adamlar için tedbir alamıyorsak yazık-

Çok Şırnak´ta gelirlerdi. Yemek yedik beraber oturduk kalktık. Bunların düşmesi yanlış. Tedbir alınacak tabi o seviyede tedbir alamıyorsan yazık. Fakat şu var yani yaptığımız bizim kendi işimizle bizim Hasdal´la bir alakamız yok. Cezaeviyle bir ilgimiz yok bizim. Biz mahkemeleri takip ediyoruz. Soruşturma aşaması tamamen bizde. Onun dışında bütün bu korumalar bizde. Şeyler var ya. Komutanların korumaları. Başbakanın jandarma komutanlığı. Yurt içi bütün genelkurmay işte orgeneral cumhurbaşkanı bende. Yurtdışı 23. Tümende. Jandarma komutanı da başbakanla ilgili işlere bakar. İl jandarma komutanlıkları. Ha bir görev yani.

-Modernleşme yol yapmayla, bulgur vermeyle, okullarda kitap vermeyle olmaz-

Toplumlardaki gelişme toplumlardaki modernleşme falan. Rakamların yükselmesiyle, iyi yolların yapılmasıyla, toplumdaki tahsil seviyesinin yükselmesiyle olmuyor yani. Neyse televizyon kanal sayısının artması işte villaların artması ev fiyatlarının yükselmesi insanların daha modern iyi yerlere efendim yaşamasıyla falan olmuyor. Yani şimdi modernleşme malum önce bir kere bir bilinçle işliyorlar. Yani bu avrupada 1500 1800 arası yaşanan yani bu kiliselere karşı bu mücadele. Bu rönesans dediğimiz var ya. Rönesans dediğimiz. Ondan sonra bu krallara karşı verilen mücadele orada bilinç vatandaşın yani birisinin ona kitap vermesi birisinin ona bulgur vermesi değil yani onun kazanıp o kitabı o defteri çocuğuna götüreceği defteri, o bulguru, kendi kazancındaki parayla alabilmesi falan. Şimdi biz bunların hiçbirinden geçmedik. Biz şimdi modernleştiğimizi sanıyoruz yani.

-Modernleşme cumhuriyetle olacaktı ama buna adalet bakanlığı, hsyk müsaade etmiyor. Hükümetin niyeti bozuk-

Cumhuriyetle olacak bu. İşte bu süreç de buna müsaade etmiyor maalesef. Bunu adalet bakanlığında görebilirsiniz, bunu hsyk´da görebilirsiniz. Bunu her yerde görebilirsiniz. Şimdi bak ben şuna inanıyorum. Dinde iki temel kural var yani. İslam dininde birisi temizlik ikincisi de niyet niyet. Yani niyetin bozuk olmayacak. Niyetin bozuk olmayacak. Bunlarda ikisi de var maalesef. Hükümet işaret etmeden hiçbir şey olmaz. Herşeye siyasi bakılabilir.

-Hükümet bize karşı zaman zaman o kadar bel altı çalışıyor ki ama bizim tereddütümüz olmaz işimize bakarız-

Hele hele bu şekilde oy alabilen bir siyasi güç herşeye karar verir. Bu iş bitsin derse biter. Devam etsin derse devam eder. Bu böyledir. Yani şunu söylemek istiyorum. Hükümetten bağımsız bir şey olmaz. Hükümet zaman zaman da o kadar hassas o kadar bel altı çalışıyor ki. Onun hakkında kaset çıkartıyor. Öbürünün hakkında bilmem ne çıkartıyor. Onun hakkında işte bize yaptıkları gibi haber çıkartıyor. Ha biz bunlardan biz işimize bakarız biz bunlardan tereddütüm olmaz yani. Biz neyse aynen devam. Bizim aldığımız karar budur yazılardan sonra. Aynen devam yani dedim ki arkadaşlar aynen devam.

-Yukarıdan hareketleri yönlendiren unsurlardan mütevazı olarak bir tanesi olduğumu söyleyebilirim-

Bizim adımıza benim adıma derken de ben de emirle yapıyorum. İzle bak kritik bir şey varsa görüşelim konuşalım. Bu kadar söyleyeyim. Yani bizim çalışmalarımızı yukarıdaki hareketleri yönlendiren unsurlardan mütevazı olarak bir tanesi olduğumu söyleyebilirim. Çok mekanizma var. Onların elinde Ankara´da genel sekreter var. Özel kalem müdürleri var. Adli müşavirleri var. Milli Savunma Bakanlığında şey var biliyorsunuz bizim hâkimler savcılardan oluşan daire var yani. Daire. Onlar çok şey alırlar konuşuyorlar ama bizim de yerelden bizim bilgimizin özelliği yerelden gitmesi yani olayların döndüğü mahkemenin olduğu yerdeki bilgileri aktarıyoruz biz. Önemli olduğunu düşünüyorum. Ve bunların tamamı illegaldir yani. Sınırı aşmadan falan filan.

-Genk.Başkanı Işık paşa her şeyi çaldırmışız diyor. O seviyede böyle konuşulmaz. Konuşacaksan dar kadro ile konuş-

Yani şöyle bakın ordaki espriyi ben size tam anlatayım. Bizim herşeyimiz çalındı. Biz buna sahip çıkamadık diyor genelkurmay başkanı. Savcı bunu alıyor diyor ki bakın genelkurmay başkanı da dedi ki bizim herşeyimiz çalındı. Ama dediğimi gibi o seviyede öyle konuşmamak lazım. Orgeneral rütbesinde o kadar insana hitap etmemek lazım. Topla değil mi? Daha kanalları dar tutarak bu dönemler ara dönemler işte bunlar her zaman olmaz.

-Bulgurla mulgurla bu ülkeyi 10 sene sonra yönetemezsin. Bu feodal kafayla yönetemezsin-

Bu toplum mutlaka o söylediğimiz aydınlanma mutlaka o söylediğimiz modern bir toplum olacak. Okuyanların sayısı arttı. Bunlar gerçekleri görecekler. Bu iş böyle bu işi böyle feodal kafayla götüremezsin yani. Böyle bir kafayla götüremezsin. Bu ülkedeki insanlar bundan 10 sene sonra çok daha ciddi iş isteyecekler. Bugün götürdüğünüz gibi götüremezsiniz bakın. Bulgurla mulgurla götüremezsiniz 10 sene sonra.

-Şimdi uluslararası güç odaklarının bölgedeki menfaatlerine paralel hareket ederek, araplardan para alarak ancak 3-5 sene daha yönetebilirsin-

Şimdi ülkenin siyasal ittifakları, uluslararası belli dünyadaki güç odaklarının efendim bölgedeki menfaatleriyle paralellik vs. Götürebilirsiniz. Araplardan biraz gelir öbür taraftan biraz gelir falan filan. Bu gitsin gitsin 3-5 sene daha gider yani. Şimdi bu sene 9 aylık bütçe açığı 60 milyar dolar. 9 aylık. Böyle işte rakamlar. Ne demek bu? Yani kazandığınızdan 80. Bir de 600 bin de borcunuz var yani. 600 milyar dolar da şeyiniz var. Dış borcunuz iç borcunuz var yani. Topladığınız zaman 600 milyar dolar yapıyor. Şimdi sürdürülebilir mi bu yani? Bu nasıl dönüyor bu şimdi dediğim gibi her ay 80 milyar şey her yıl 80 milyar dolar 100 milyar dolara yakın demek ki sizin bir kaynak var yani. Yani bir kazandığınızdan fazla harcıyorsunuz. Bir kaynak geliyor. Nedir bu? Efendim kayıt dışı ekonomiden bir kısmını karşılıyorsunuz. Önemli bir miktarını karşılıyor doğru yarı yarıya hemen hemen. Ama bir yarı yarıya da 40 50 milyar dolar da borç alıyorsunuz yani. Borç alıyorsunuz yani.

Kimse kendini aldatmasın. Duble yol yapılmakla millet olunmuyor. Modern toplum olunmuyor. Ona bakarsan arapların yolları da iyi. Onun için kimse kendini aldatmasın. Şunu yaptık bunu yaptık falan filan. Yapmakla modernleşmiyorsunuz. Duble yol yapmakla bilmem neyle falan filan millet olmuyor yani. Modern toplum olmuyor yani. Araplar da çok tabi Dubai´ye falan bir gidin bakın. Ben toplumun bu gerçeği görüp buna sahip çıkabileceğine inanıyorum. Bu ümidimi kaybetmedim yani. Şimdi ülkede bu anlayış bu zihniyet dediğimiz bunlar aşılmadan modernleşme o zihniyet devrimini yapmadan, şimdi okulların sırasına kitap koyduk. Şunu yaptık bunu yaptık bunu yaptık. Şimdi bir hükümetin bir devlet yöneticisinin veya bir devlet organizasyonunun görevi, en temel görevi onurlu haklarına saygı duyulan insan yetiştirmektir. Ana amaç budur yani. Yoksa bu olmaz yani.

-Bugün ülkeyi yöneten zihniyetin nerelerden oy aldığını iyi analiz ederseniz endişelerimin haklılığını anlarsınız-

Maalesef şu andaki manzara budur. Manzara budur. Verilen oy dağılımlarına falan bakarsanız bunlar çok görülür yani. Bugün ülkeyi yöneten zihniyetin nerelerden oy aldığını hangi düşünce gruplarından hangi gelir gruplarından hangi kültür seviyesindeki insanlardan oy aldıklarını iyi analiz ederseniz neden endişemin ne kadar haklı olduğunu görürsünüz yani. ( Dailymotion)

(30 Nisan 2012, 12:37)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Tuğgeneral Yenikeçeci´nin ses kaydını dinlemek için tıklayın

Ses kayıtları, parmak izi ve ıslak imza gibi doğrulanabilir mi?

Ergenekon soruşturma sürecindeki ses kayıtları

Su uyur cuntacı uyumaz: İşte ispatı

ŞOK: Paşadan AKP´ye sert sözler

Tümgeneral Bakıcı´nın ses kaydı

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4507    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 FETÖ'nün TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 60 şüpheli hakkın..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

ÖSYM Sınav Hırsızlığı'na 4 Hapis

05.09.2020 11:00 Ankara'da, ÖSYM tarafından hazırlanan sınav sorularının 'Sır Cihazı'na aktarılması sırasında ÖSYM'de çalışan FETÖ üyeleri tarafından kopyalanmasına ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. 3 Eylül'de An..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.707.247