Tam
EskidenYeniye
 

Gürsel Tekin´in evrakları çalındı

Gürsel Tekin´e yakın olduğunu iddia eden bir CHP´li, Tekin´le ilgili belgelerin bir PTT memuru tarafından Yargıtay´dan önce Tekin´e getirildiğini ve imha edildiğini iddia etti. Bir yolsuzluk davasında yargılanmakta olan Gürsel Tekin´in evrakları Yargıtay´da kaybolmuş, hakkında hüküm verilemediği için Tekin CHP´den milletvekili seçilebilmişti. Seyfi Oktay davası iddianamesinde de Ergenekon örgütünün Tekin´in dosyasının onanması için faaliyet yürüttüğü belirtiliyordu.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.05.2012 11:41 CHP´li Gürsel Tekin´i kurtaran evrak hırsızlığıyla ilgili gündemi sarsacak bilgilere ulaşıldı. Tekin´e çok yakın bir CHP mensubu, Yargıtay´a gönderilen dosyanın içeriğinin boşaltılmasının perde arkasını anlattı. İlk etapta haberde isminin yazılmasını istemeyen CHP´li şahıs, Tekin´in ´dosya boşaltma operasyonunu´ anlatanın kendisi olduğunu anlaması halinde ise ?O zaman onunla kozlarımızı farklı şekilde paylaşırız? restini çekti.

?GÖNDERİLEN DOSYALARI PTT MEMURU TEKİN´E VERDİ?

Seçim çalışmalarında bir an olsun yanından ayrılmadığı Tekin´e birçok konuda yardım ettiğini belirten CHP´li, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı´nın temyiz için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderdiği dosyadaki belgelerin çalınmasına bizzat şahitlik ettiğini söyledi. Tekin´in hemşerisi CHP Ankara 2. Bölge 13. Sıra Milletvekili adayı Aykut Fındıkçı´nın, Ankara PTT dağıtım merkezinde tanıdığı bir memur aracılığıyla dosyayı Tekin´e ulaştırdığını iddia eden CHP mensubu, şunları dedi:

?Kaybolduğu söylenen evrakları tanıdığı bir PTT memuru, Aykut Fındıkçı´ya getirdi. Yani o PTT memuru, aldığı postayı ilk önce Yargıtay´a götürmedi. Aykut Fındıkçı, o PTT memuruyla İstanbul´a gitti. İkili oradan Tekin´in Bağdat Caddesi´ndeki ofisine geçtiler. Gürsel Tekin, PTT zarfı içerisindeki dosyayı onlardan aldı. Fındıkçı ile yanındaki PTT memuru Ankara´ya dönerken, Tekin de onlardan bir gün sonra Ankara´ya geldi. Tekin böylece siyasî kariyerini bitirmeye neden olacak belgeleri ortadan kaldırdı. Size olayın gerçekleştiği o ofisin açık adresini de verebilirim; Bağdat Caddesi Feneryolu Mahallesi No: 149/10 Kadıköy.?

?TEKİN GENEL MERKEZ´DEKİ ODASINDA ÖDEME YAPTI?

Tekin´in İstanbul´dan milletvekili seçildikten sonra kendisini kurtaran Fındıkçı ve PTT memuruna ödeme yaptığını ileri süren CHP mensubu, ?O belgeler Yargıtay´a ulaşsaydı Tekin milletvekili olamazdı. Gürsel Tekin, 12 Haziran seçimlerinden bir-iki gün sonra CHP Genel Merkezi´ndeki odasında bu ikisine ödeme yaptı. Tekin para destelerini çıkarıp bunlara verdi. O para destelerini bizzat gördüm? diye konuştu.

TEKİN: DOSYAMDAN HABERİM BİLE YOK

Hakkındaki şok iddiayla ilgili kendisine ulaştığımız CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, ?İddiaların hiçbirisi doğru değildir. Hiç aslı astarı yoktur. Daha fazla bir şey söyleyemiyorum. Çünkü bu dosya uzun süredir konuşuluyor. Konuşması gereken devlet yetkilileri konuşsun, ben ne konuşacağım. Benim dosyamdan haberim bile yok? ifadelerini kullandı.

KADIKÖY SAVCILIĞI DOSYAYI ANKARA´YA YOLLADI

Her fırsatta dürüstlükten bahseden Gürsel Tekin, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı iken yıkılması gereken sinemaya ruhsat vermişti. Yapılan suç duyurusu üzerine açılan davada Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, mevzuat hükümlerine aykırı olarak işyeri işletme ruhsatını resmi evrakta sahtecilik yapmak suretiyle verdiği gerekçesiyle Tekin´i 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırmıştı. Tekin ise aldığı bu cezayı temyiz için Yargıtay´a götürmüştü. Bunun üzerine yerel mahkeme, düzenlediği dosyada bulunması gereken tüm evrakları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı´na göndermesi için Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı´na teslim etmişti. Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı da dosyayı bekletmeksizin Ankara´ya göndermişti.

EN ÖNEMLİ BELGELERİ AYIKLAMIŞLAR!

Ancak daha sonra Yargıtay´ın tozlu arşivlerinde bekletilen Tekin´in dosyası üzerinde yapılan incelemede, iddianame, bilirkişi raporları, kısa karar ve gerekçeli kararın onaylı suretinin dosyada bulunmadığı tespit edilmişti. Dosyanın içeriğinden karar vermeyi zorlaştıran önemli evrakların alınması, 12 Haziran seçimlerine kadar Tekin´e zaman kazandırdı. Dosyanın Yargıtay´ca onanması halinde Tekin´in milletvekili olma hayali suya düştüğü gibi siyasî hayatı da bitecekti. Dosyanın içeriğinin nasıl boşaltıldığı sorusunun cevabı aranırken, CHP´den İstanbul Milletvekili seçilen Tekin, dokunulmazlık zırhına kavuştu. (Yeni Akit)

GÜRSEL TEKİN OLAYI ERGENEKON İDDİANAMESİNDE

Ergenekon Terör Örgütü sanıklarının, evrakta sahtecilik suçlamasıyla ceza alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin´i de kurtarmak için çalıştığı ortaya çıkmıştı. Resmî evrakta sahtecilik yaptığı için 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Gürsel Tekin´in Yargıtay´da bekleyen karar aşamasındaki dosyasının ´esrarengiz´ şekilde kaybolması olayı, ´Seyfi Oktay - Adli yargıyı etkileme´ iddianamesinde de yer alıyor. Seyfi Oktay iddianamesinin delil klasörlerinde yer alan teknik takip kayıtlarına göre eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve ekibi Gürsel Tekin´in Yargıtay´daki dosyasının onanmaması için çalışmışlar.

TEKİN´İN DOSYASI ONANIRSA CHP REZİL OLUR

Ergenekon´un yargı yapılanmasına yönelik hazırlanan iddianamenin ek delil klasörlerinde sanık avukat Ali Hadi Emre ile eski Adalet Bakanı Mehmet Moğultay´ın görüşmesi yer alıyor. A. H. Emre, 19 Mayıs 2010 tarihinde Moğultay´ı aradı ve ?Bu İl Başkanı var ya Gürsel Tekin. Şimdi onunla ilgili bir cezası var onun Yargıtay´da, O adamı bi yere getirirlerse ileride o dosya onanırsa güç durumda kalırlar yani bunu bi hatırlat. Yani düşünün ki, CHP´nin genel sekreteri olmuş. Polis gelip onu oradan alırsa ne duruma düşer parti. Rezil oluruz parti rezil olur. Mahkumiyeti onanırsa ne olacak. Önce onu halletmesi lazım onu hatırlat? dedi. Bu görüşmeden 7 ay sonra Gürsel Tekin´in dosyasından evraklar çalındı.

(14 Mayıs 2012, 11:41)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

´Yargıtayda Gürsel Tekin skandalı´ haberlerimiz

Seyfi Oktay´ın Ergenekon davası için yargıyı etkileme girişimleri soruşturması manşetlerimiz

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4546    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.478.062