Tam
EskidenYeniye
 

Hakimlerden Sivas itirafları

Sivas olaylarında, ´Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu´na muhalefet´ ettiği gerekçesiyle mahkum olan sanıkların davasını idamla yargılanmaları için bozan dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Demirel Tavil, üyeler Şerif Erol ve Yargıtay eski Başkanı Hasan Gerçeker, 19 yıl sonra ilk defa Akit´e konuştu. Hasan Gerçeker, ´Pislik varsa temizlenir. Bir yanlış varsa düzeltilebilir´ dedi. Son günlerde peşpeşe ortaya çıkan şok bulgular, Sivas olayında masum insanların idamla yargılandığını, intikam hissiyle hareket edildiğini gösteriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.05.2012 09:34 Sivas olaylarında atılmayan bir slogan sebebiyle suçun vasfını değiştiren, ?Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu´na muhalefet?ten mahkum olan sanıklar hakkındaki kararı ?anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs? suçundan idamla cezalandırılmaları gerekçesiyle bozan dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı ve üyeleri ilk defa Akit´e konuştu.

TAVİL: BEN BU KONULARDA FİKİR YÜRÜTMEM, YÜRÜTEMEM

Dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Demirel Tavil´e, Sivas dava dosyasında yer almayan, sadece müşteki avukatı Şenal Sarıhan´ın temyiz dilekçesinde yer alan sloganı bozma gerekçesi yaptığını ve sanıkların atmadıkları slogan sebebiyle idamla yargılanması istediğini hatırlattık. Tavil, konuşmak istemedi ve ?Ben bu konularda fikir yürütmem, yürütemem? dedi. Demirel Tavil´in sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

- Sivas olayları, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından inceleniyor, gerekli görüldüğünde davanın yeniden yargılama ihtimali var...

- Size şu kadar söyleyeyim. Ben emekli olalı 11 sene oldu. 11 yıl içerisinde şu kadar yasa değişikliği oldu ve ben ayrıldığım günden beri bitirdiğim görevle ilgili hiçbir çalışma yapmadım, çünkü benim sıfatımla, geçmiş olsa da hakim sıfatıyla aydınlatmam yanılmanıza neden olur. Bu konuda şey etmiyorum. Özür dilerim.

- Çok kısa vaktinizi alacağım..

- Kısa ya da uzun olması önemli değil.

- Tüm dava dosyasını inceledik. ?Cumhuriyet Sivas´ta kuruldu, Sivas´ta yıkılacak? şeklindeki slogan dava dosyasında yok. Sadece bu slogan müşteki avukatı Şenal Sarıhan´ın temyiz dilekçesinde yer alıyor.

- Ben ne diyorum? 11 yıl oldu... O dosya hakkında konuşmam safsata olur, kendini bir şey sanmak olur. Ben her şeyden uzak, 11 yıldır hiçbir işle uğraşamadım.

- Ama...

- Bilemem kardeşim...

- Olmayan slogan davanın seyrini değiştirmiş, dava bozulmuş...

- Olmayan bir sloganla, ne verilmiş mi, ne verilmemiş mi? Başka şey var mı, yok mu? Ben bu konularda fikir yürütmem, yürütemem. Önümde doküman olmadan konuşmam havai olur. Hiçbir şey söyleyemem.

- Mahkeme Başkanı Orhan Karadeniz, ?Yargıtay´a direndik, başaramadık? dedi. Sanıklar, protesto yaptıkları gerekçesiyle yargılandı ve mahkum oldu, sizin daireniz bozma kararının ardından sanıkların eylemini anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüse çevrildi ve haklarında idam kararı verildi. Orhan Karadeniz, bu durumu gazetemize yaptığı açıklamada eleştirdi... Orhan Karadeniz, adres olarak Yargıtay´ı gösterdi...

- Ben Yargıtay´la ilgisi olan biri değilim. Oradan emekli oldum. Kaç sene önce görülmüş dava... Bu konuda benden bilgi sormanız bence komik olur.

- O dönemde bu kararı veren Yargıtay 9. Ceza Dairesi´nin başkanıydınız...

- Siz susmanızı bilmiyorsanız ben izninizle ayrılacağım...

- Sadece soru soruyorum. Teşekkür ederim... İyi günler... (...)

EROL: HATIRLAMIYORUM, BİLMİYORUM...

Dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı üyesi Şerif Erol ise, 33 kişinin idamını istediği dosyayı hatırlamadığını söyledi. Şerif Erol´un sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

- Sivas davası dosyasında, ?Cumhuriyet Sivas´ta kuruldu, Sivas´ta yıkılacak? şeklindeki slogan bulunmuyor ancak sizin de üyesi olduğunuz Yargıtay 9. Ceza Dairesi olmayan sloganı bozma gerekçesi yapmış... Bu slogan davanın seyrini değiştirmiş...

- Aradan uzun yıllar geçti, hatırlamıyorum, bilmiyorum...

- Daireniz Ankara DGM´nin kararını bozdu ve sanıklar idamla yargılandı...

- Hatırlamıyorum. Dava dosyasına bakmak lazım.

- Dava dosyasına ne zaman bakarsınız, o zaman arayayım...

- Emekli oldum, dava dosyasını bize göstermezler. Bana neden bu soruları soruyorsunuz?..

- Bozma kararınızla sanıklar idama mahkum oldu...

(Telefon Şerif Erol tarafından kapatıldı)

GERÇEKER: BİR YANLIŞLIK VARSA, ELBETTE Kİ DÜZELTİLEBİLİR

O dönemde Yargıtay 9. Ceza Dairesi üyesi olan Yargıtay eski Başkanı Hasan Gerçeker ise, atılmayan sloganı davanın bozma gerekçesi yapmaları hakkında konuştu ve ?Pislik varsa, yanlış varsa, mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Bu, toplumun geleceğinin aydınlık olması için önemlidir? dedi. Hasan Gerçeker´in sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

- Sivas davası, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden inceleniyor. Dosyanın yeniden açılma ihtimali bulunuyor. Yargıtay, Ankara DGM´nin slogan attığı gerekçesiyle mahkum ettiği insanların idamla yargılanmasını istedi. Bu durum eleştiriliyor...

- Aradan çok zaman geçti. Benim değerlendirme yapma imkanım yok da... (...) Yargıtay 9. Ceza Dairesi ve Yargıtay Genel Kurulu´na da gitti. Örgütsel eylem olarak nitelendirildi. Öyle bir sonuca varıldı. Şimdi aradan çok zaman geçti.

- Sivas olaylarında örgütün ismi çıkmadı. Aziz Nesin´e protestoda bulunan örgütün varlığı aradan 19-20 yıl geçmesine rağmen çıkmadı. Örgütün, Sivas dışında bağlantıları bulunamadı...

- Olabilir. İnanın samimi söylüyorum. Çok net bir şey söyleme imkanım yok. O zaman öyle değerlendirildi. Genel Kurul´a da gitti. Genel Kurul da, öyle değerlendirildi. ?Örgütlü eylem? denildi. Dediğiniz doğru... Hangi örgüt? Hangi örgüt tarafından organize edildi? O kararlar açıklanıyor. O kararın dışında bir şey söylemem de mümkün değil.

?OLAYLARI TOPLUMU KUTUPLAŞTIRARAK BİRBİRİNE KIRDIRMAK İSTEYEN İNSANLAR MI YAPTI??

- Olay tutanağı, seyredilen video bantları ve bunlara ilişkin bilirkişi çözüm tutanakları, kamu tanıkları ile bir kısım savunma tanıklarının yeminli beyanlarında; ?Cumhuriyet Sivas´ta kuruldu, burada yıkılacak!? şeklindeki sloganın atılmadığı görülüyor. Sadece avukat Şenal Sarıhan´ın temyiz dilekçesinde söz konusu slogan yer alıyor. Daireniz, atılmayan sloganı gerekçe yaparak davayı bozmuş...

- Siz bakmışsınız. Ben aksini söyleyecek durumda değilim. Gazeteci olarak toplumu doğru bilgilendirmek zorundasınız. Artık öyle ortama girdik ki, neyin ne olduğunu bilmek mümkün değil. Neyin provokasyon olduğunu, neyin manipüle edildiğini bulmak mümkün değil. Hepimizde artık her şeye kuşkuyla bakma şeyi var. Basının en büyük görevi bu olayların üzerine tarafsız bir şekilde gitmek... Yargı kararı kesinleştiği zaman herkes uymak zorundadır ama sonuçta da elbette herkes eleştirebilir. O atılmayan slogan konusunda bir şey söylersem, yanlış olur. Aradan yıllar geçti. Çok kötü olay, ölen için de, kalan için de... Toplumu kutuplaştırarak birbirine kırdırmak isteyen insanlar mı yaptı? Bunların hepsinin açığa çıkması lazım. Bugün cuntalar, darbeler ve muhtıraların tarafsızca ortaya konulması lazım. Sayın Cumhurbaşkanı´nın dediği gibi, rövanşist bir zihniyetle bunların üzerine gidilirse, toplum olarak çok zarar görürüz.

Benden yorum beklemeyin. Aradan zaman geçti. Gazeteciler olarak elbette üzerine gideceksiniz, araştıracaksınız, bir takım yanlışlıklar varsa onları ortaya koyacaksınız, eleştireceksiniz. Karar düzeltme ve yargılamanın yenilenmesi istenmişse, hukuki yollar bitmiyor, araştırılır, yanlış olan bir şey varsa düzeltme yoluna gidilebilir.

- Mahkeme Başkanı Orhan Karadeniz, ´Yargıtay´a direndik, başaramadık´ dedi.

- Mahkeme uymak zorunda... Yargıtay ve Yargıtay Genel Kurulu´nun verdiği karar sonuç itibariyle bağlayıcıdır. Tam bilemiyorum.

?YARGILAMANIN YENİLENMESİ YOLU VAR?

- Sivas davasında hata varsa, yapılan soruşturmada ya da açılacak davada düzeltilebilir mi? Atılmayan bir sloganın davanın bozulmasına gerekçe yapılması büyük hata...

Yargılamanın yenilenmesi yolu var. Karar düzeltme sadece maddi hatalarda oluyor. Bir yanlışlık varsa, elbette ki düzeltilebilir. Hukuki çareler bitmiyor. Anladığım kadarıyla bu işin üzerine iyi niyetle gidiyorsunuz, basın olarak görevinizi en iyi yapacaksınız, tarafsız bir şekilde ortaya çıkaracaksınız. Toplumun geleceği için çok yararlı oluyor. Gerçekten bir oyun oynanıyorsa, birileri bir oyun oynamak istiyorsa, o oyun da bozulmuş olur en azından... ?Basın 4. kuvvet? derken, fantezi olarak söylenmiş bir şey değil. Herkesin düşüncesi farklı olabilir ve bakabilir ama gerçekleri tarafsız olarak ortaya koymak lazım. Ben bu çalışmayı iyi niyetle yaptığınızı düşünüyorum. İnşallah yanlışlar varsa, ortaya konulur, yanlışlardan dönülür, 30 sene öncesinin 12 Eylül´ü yargılanıyor, başka olaylar gündeme geliyor. Pislik varsa, yanlış varsa, mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Bu, toplumun geleceğinin aydınlık olması için önemlidir. (Kenan Kıran / Yeni Akit)

(16 Mayıs 2012, 09:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Slogan uydurup idam verdiler

Sivas dosyası yeniden açılsın

Sivas dosyası yeniden açıldı

SİVAS MADIMAK KATLİAMIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4552    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.799.550