Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ın bir kolu Yargıtay´da

Sivas olaylarında; slogan atan sanıkların idamla yargılanmaları için davayı esastan bozan dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi´nin birçok hukuksuz kararlara daha imza attığı deşifre oldu. Sivas katliamında masum insanları uydurma delillerle yargılayan Demirel Tavil´in başkanlık yaptığı Yargıtay 9. Ceza Dairesi´nin, 28 Şubat döneminde açılan bir çok davada İslami duyarlılığa sahip vatandaşları mahkum eden kararları onadıkları ortaya çıktı. Sanık avukatları, ´28 Şubat darbesiyle bağlantılı ´siyasi davaların´ tamamına yakını, hukukun katledildiği davalardır´ diyerek buna tepki gösteriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.05.2012 09:49 Sivas Madımak olaylarında; ?Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu´na muhalefet? ettiği gerekçesiyle mahkum olan sanıkların davasını idamla yargılanmaları için bozan dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi´nin birçok hukuksuz kararlara daha imza attığını deşifre ediyoruz. Demirel Tavil´in başkanlık yaptığı; Yargıtay eski Başkanı Hasan Gerçeker, Mater Kaban, Şerif Erol ve Süleyman Erkan´ın üye olarak görev yaptığı Yargıtay 9. Ceza Dairesi´nin; Anadolu Federe İslam Cumhuriyeti davası, Umut davası, Malatya davası, Vahdet Vakfı davası, Salih Mirzabeyoğlu davası, Kudüs davasında İslami duyarlılığa sahip vatandaşları mahkum eden kararları onadıkları ortaya çıktı. Yargıtay 9. Ceza Dairesi; İsrail´i eleştirenleri, başörtüsü yasağını protesto edenleri, tutuklu ve hükümlülere yardım edenleri, düşüncelerini açıklayan yazarları mahkum eden kararları onadı.

DAİRE´NİN İSRAİL VE DARBECİ AŞKI

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren hakkında idam talebiyle iddianame hazırlayan ve görevinden uzaklaştırılan eski Adana Cumhuriyet Savcısı Sacit Kayasu´yu, ?görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle? 1 yıl hapis cezasına mahkum etti. Daire; İsrail katliamlarını kınadıkları, İsrail´i işgalci güç olarak nitelendirdikleri için gazeteci-yazar Nureddin Şirin ve Sincan eski Belediye Başkanı Bekir Yıldız hakkında DGM´nin verdiği cezaları onaylandı. Nureddin Şirin 17 yıl 6 ay, Bekir Yıldız 4 yıl 7 ay ceza aldı.

?HUKUK KATLEDİLDİ?

Sivas ve Başbağlar davası sanıklarının yanı sıra Anadolu Federe İslam Cumhuriyeti davası, Umut davası, Malatya davası, Vahdet Vakfı davası sanıklarının avukatlığını yapan Cüneyt Toraman, Yargıtay 9. Ceza Dairesi´nin verdiği kararlara dikkat çekiyor. Toraman, ?28 Şubat darbesiyle bağlantılı ?siyasi davaların? tamamına yakını, hukukun katledildiği davalardır? dedi.

?SİVAS, BAŞBAĞLAR VE FAİL-İ MEÇHULLER DARBEYİ GERÇEKLEŞTİRMEK ADINA YAPILDI?

Toraman, 1990 yılının başından itibaren, kaos oluşturmak suretiyle darbe yapmak amacıyla, büyük bir operasyon başlatıldığını, Sivas olayları, Başbağlar katliamı, faili meçhul cinayetlerin, darbeyi gerçekleştirmek amacıyla yapıldığını söyledi. Söz konusu olayların, Ergenekon Terör Örgütü´nün öncülüğünde, yargı, medya ve sermayenin işbirliğiyle gerçekleştirildiğini hatırlatan Toraman, ?Bu işbirliği, darbe gerçekleştirildikten sonra da devam etmiştir. Yargıtay Başsavcısı, uydurma haberlere dayanarak, AK Parti aleyhine kapatma davası açmıştır. Anayasa Mahkemesi, gazete kupürlerinden oluşan iddianameyi kabul ederek yargılamaya başlamış, AK Parti kapatılmaktan kıl payı kurtulmuş, irticanın odağı olduğuna karar vermiştir? dedi.

?YARGITAY, YEREL MAHKEMELERE YÖN VERMİŞ, BERAAT KARARLARINI BOZMUŞTUR?

Cüneyt Toraman, Danıştay´ın, meslek liselerine uygulanan katsayı rezaletine onay verdiğini, son derece ideolojik kararların altına imza attığını hatırlatarak, ?Çok sayıda sivil askeri mahkemelerde yargılanmıştır. Yerel mahkemeler, sadece kesintisiz eğitimi protesto ettiği için yüzlerce kişiyi tutuklamış, bir kısmının mahkumiyetine karar vermiştir. Yargıtay, yerel mahkemelere yön vermiş, beraat kararlarını bozmuştur. Özellikle Devlet Güvenlik Mahkemeleri, kıyma makinesi gibi çalışmış, on binlerce kişiyi mağdur etmiştir? diye konuştu.

?LİSTEYİ HAZIRLAYANLAR, DELİL OLMADIĞI HALDE DAVA AÇANLAR SORUMLUDUR?

Toraman, 28 Şubat döneminde, medyada, Emniyet Müdürlüğü´ne atfen, ?Türkiye´de 18 irticai terör örgütü olduğu? yönünde rapor yayınlandığını, bu raporda yer alan çoğu sivil toplum kuruluşlarına, operasyonlar düzenlendiğini belirterek, ?Bu listeyi hazırlayanlar kadar, uygulayan (operasyon yapan), delil olmadığı halde kamu davası açan ve mahkumiyet kararı verenler de sorumludur? şeklinde konuştu.

İŞTE O DAVALAR

Cüneyt Toraman, girdiği davalarda yaşadıklarını, yerel mahkemelerin müvekkillerine verdiği beraat kararlarının Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından müvekkillerine nasıl mahkumiyete çevrildiğini örneklerle anlattı. Toraman, Anadolu Federe İslam Cumhuriyeti davası, Umut davası, Malatya davası ve Vahdet Vakfı davasında yaşadıklarını şöyle anlattı:

?TEK BİR TERÖR EYLEMİ YOK...?

?Anadolu Federe İslam Cumhuriyeti davası, şüphelilerin, 29 Ekim 1998 Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında, Anıtkabir´e uçakla saldırı yapacakları, Fatih Camii´ne hilafet bayrağı asacakları iddiasıyla operasyon düzenlenmiş, bu iddialar manşetten verilmiştir. Bazı sanıkların, Bursa´dan kiralayacakları bir uçağı, kutlamalardan 1 gün önce Ankara´da tarlaya indirecekleri, uçağı 6mx6m brandayla gizledikten sonra, kutlama günü kaldırılarak Anıtkabir´in üzerinden alçak uçuş yapılarak devlet büyüklerinin bombalanacağı? iddianamelere ve mahkeme kararına konu olmuştur. Bu davanın sanıklarından hiçbiri uçak kullanmayı bilmediği ve tamamının yakın akraba olduğu ortaya çıktığı halde, bazı sanıklarda bulunan pompalı tüfeklerden hareketle, silahlı terör örgütü ihdas edilmiştir. Ticari amaçla sanıklardan birinin akrabasında bulunan silahlar, bütün sanıklara mal edilmiştir. Tek bir terör eylemi olmayan bu topluluk, terör örgütü mensubu olmakla damgalanmış, son derece ağır cezalara çarptırılmıştır.?

(Yargıtay 9. Ceza Dairesi; Metin Kaplan´a verilen müebbet hapis cezası kararını bozdu ve Kaplan´a ?silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek? suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar ceza verilebileceğini açıkladı.)

DÜĞÜNDELERDİ AMA...

?Umut Davası da, 28 Şubat darbesini gerçekleştirenlerin bir organizasyonudur. 6 Mayıs 2000 tarihli operasyon, o tarihte cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel´in, (önceden planlanan) İran gezisini iptal ettirmek ve İsrail aleyhinde yayın yapan Selam gazetesini susturmak amacıyla yapılmıştır. Bu operasyondan sonra Süleyman Demirel İran gezisini iptal etmiştir. ?Uğur Mumcu´nun katilleri yakalandı? manşetleriyle başlatılan soruşturmanın devamı sırasında, katil olarak açıklanan kişilerin, cinayet gününde (24 Ocak 1993), Fatih´te düğününün olduğunun ortaya çıkması üzerine, Uğur Mumcu suikastı, iddianameye dahi girmemiştir. Sanıklara isnad edilen silahlar, tarlada gömülü bulunmuştur. Tarladan çıkarılan silahların Susurluk´taki kayıp silahlarla büyük benzerlik arz etmesi üzerine, ?Bu silahların faili meçhul cinayetlerde kullanılmış olabileceğinden balistik inceleme yapılması? talepleri mahkemece dikkate alınmamıştır. Kirli yapı, bu silahlardan kurtulmaya çalışırken, gözaltına alınanları silahlı terör örgütü olarak suçlamak suretiyle, bir taşla iki kuş vurmuştur. Bu davanın sanıkları, müebbet hapis ve 15 yıl 20 yıl ağır hapis cezalarına çarptırılmıştır.?

(Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Selam Gazetesi Eski Sahibi Hasan Kılıç, Yazı işleri Müdürü Mehmet Ali Tekin, Dağıtım Müdürü Abdulhamit Çelik ve gazetenin Yayın Kurulu üyesi Mehmet Şahin´in, 4959 sayılı Topluma Kazandırma Yasası´ndan yararlanamayacaklarına hükmetti)

PROTESTOCULAR İDAMLA YARGILANDI

?Malatya Davası, yasayla kurulan legal ve yasal bir vakfın terör örgütüne dönüştürülmesi davasıdır. Malatya Üniversitesi önünde başörtü yasağını protesto eden topluluğun ?idamla? yargılanıp beraat etmesinden kısa bir süre sonra, herhangi bir suç veya suç hazırlığı olmadığı halde çoğu aynı olan kişileri, mahkum etmek amacıyla, Türkiye´nin birçok yerinde (Ankara´da, İzmir´de, Kahramanmaraş´ta vs.) geniş kapsamlı bir operasyon yapılmıştır. Derin yapı, bu kişileri cezalandırmaya çalışırken, Malatya´da halkın sevdiği ve destek verdiği bir vakfın faaliyetleri, terör örgütünün faaliyetleri olarak takdim edilmiştir. Soruşturma sırasında, sanıklardan birinin bahçesinde, silah alım satımı yapan bir kişiye ait silahlar, bütün sanıklara mal edilmek suretiyle, ?silahlı terör örgütü? yaratılmıştır. Malatya´daki Devlet Güvenlik Mahkemesi, ?terör örgütü? isnadı sübuta ermediğinden sanıkların beraatine karar verdiği halde, Yargıtay, beraat kararını bozmuş, silahlı terör örgütü üyeliğinden ceza verilmesini talep etmiştir. Bu dava sebebiyle iki sanık hala cezaevindedir.?

(Yargıtay 9. Ceza Dairesi; üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağını protesto eden, içlerinde Hüda Kaya ve kızlarının da bulunduğu diğer 15 şahsın 3 yıl 9 ay ile 1 yıl 3 ay arasında değişen cezalar almasını onadı.)

?BÜTÜN DELİL KİTAPLARIYDI?

?Salih Mirzabeyoğlu, aynı amaçla yapılmış bir operasyondur. Salih Mirzabeyoğlu, 1991 yılında aynı iddialarla tutuklanıp serbest bırakıldığı halde, 1998 yılında aynı iddialarla ikinci kez yargılanmıştır. Piyasada satılan kitaplarındaki görüşlerinden dolayı, terör örgütü lideri olmakla suçlanmış ve 2011 yılında idama mahkum edilmiştir. Halen cezaevinde yatmaktadır.?

(Yargıtay 9. Ceza Dairesi; Salih Mirzabeyoğlu´na idam cezasını onamıştı. Salih Mirzabeyoğlu´nun 52 yıllık hayatı boyunca; silah taşıdığına, ya da silahlı eylemlere karıştığına dair hiçbir delil gösterilememişti.)

?AKTAŞ HOCAEFENDİ TUTUKLANDI?

?Vahdet Vakfı Davası, İslami vakıf ve dernekleri sindirme operasyonlarından biridir. Vakıf, kurulduğu 1989 yılından itibaren 8 yıldır tutuklu ailelerine yardım ettiği ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından denetlendiği halde, 1997 yılında operasyon düzenlenmiş, vakfın başkanı Hüsnü Aktaş, terör örgütlerine yardım ettiği iddiasıyla tutuklanmış ve yargılanmıştır. Operasyonun yapıldığı tarihte, Tutuklu Ailelerle Yardımlaşma Derneği (TAYAD) faaliyetine devam ettiği halde, bu dernekle ilgili hiçbir işlem yapılmamıştır. Operasyon sonucunda, Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesinde, terör örgütüne yardım ve yataklık iddiasıyla kamu davası açılmıştır. Yargıtay, kararlarında, ?terör örgütü mensubunun cezaevine konulmasıyla terör örgütüyle ilişiğinin kesileceğini? belirtmesine rağmen, vakıf yöneticileri, aylarca tutuklu kalmıştır.?

(Vahdet Vakfı üyeleri, 28 Şubat sürecinin ilk dönemlerinde İslami kesime yönelik operasyonlarda gözaltına alınmış, askeri hakim tarafından yargılanıp tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.)

Cüneyt Toraman, 28 Şubat darbesiyle bağlantılı ?siyasi davaların? tamamına yakının, hukukun katledildiği davalar olduğunu belirterek, ?Yargıtay, denetim görevini ihmal ederek kararları onadı. Yargı desteği olmasaydı 28 Şubat darbesi de olmazdı? dedi. (Yeni Akit)

(17 Mayıs 2012, 09:49)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

28 ŞUBAT SÜRECİYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

28 ŞUBAT SORUŞTURMASI MANŞETLERİMİZ

28 Şubat yargısına inceleme

Flaş!!! 28 Şubat´a soruşturma

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4555    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.201.756