Tam
EskidenYeniye
 

MBK üyesi: 27 Mayıs ifadesi veririm

27 Mayıs darbesini yapan subaylardan Milli Birlik Komitesi (MBK) üyesi emekli Binbaşı Ahmet Er, 27 Mayıs 1960´ta yapılan darbenin sorgulanması gerektiğini söyledi. Bütün bildiklerini savcılara anlatmaya hazır olduğunu belirten Er, bir örnek verdi: ´Cumhuriyet Halk Partisi´nden iki milletvekilinin, MBK üyesi Orhan Erkanlı´ya, ´Binbaşım, Saraçhane´de sağcılar ile solcuları, bu iki gençlik grubunu kavgaya tutuşturduk, kavga bütün şiddetiyle devam ediyor´ dedikten sonra neşelendiklerine şahit oldum.´

Önceki haber title=Sonraki haber

17.05.2012 10:31 27 Mayıs´ı yapan askerlerden MBK üyesi ve ünlü 14´ler gurubundan emekli binbaşı Ahmet Er (85), Manisa´nın Akhisar ilçesinde yaşadığı mütevazı evinde Cihan Haber Ajansı´na konuştu. Türkiye darbelerle hesaplaşırken sıranın 27 Mayıs´a geldiğine inandığını belirten Er, yargılama için çok geç kalındığını söyledi. Ahmet Er, 27 Mayıs sorgulanmalı. O, bir kartopu gibi yuvarlana yuvarlana kendisinden sonraki dönemlerde ihtilallere ana unsur oldu. Bu bakımdan 27 Mayıs´ın yargılanması millet için devlet için hayırlı olur kanaatindeyim. dedi.

´İFADE VERMEYE HAZIRIM´

27 Mayıs´ı sorgulamakta gecikenlerin evvela yargılaması gerektiğini vurgulayan Er, 27 Mayıs ile ilgili ifade vermesi konusunda hiç şüphenin olmaması gerektiğini söyledi. Sağlığı müsaade ettiği ölçüde ifade verebileceğini belirten Ahmet Er, şöyle devam etti: 27 Mayıs, CHP´ye bağlı. Bizzat İsmet Paşa´dan emir alan subaylar 14´ler dediğimiz grubu yurt dışına sürmüşlerdir. Eğer biz 14´ler, bizi sürenleri sürseydik, yapacağımız işleri söylüyorum. Bütün mahkemelerin kapılarını açacaktık. İdamların olmaması için çırpındık ve karar aldık. Bu kararımızı rahmetli Alparslan Türkeş Yeni Delhi´den Gürsel´e mektupla bildirdi ve idamlara karşı olduğumuzu kesin kez yazdı. O milli bünyemizde bir yara açmıştır. Geç kalındığı kanaatini söylüyorum. Geç kalındığı için de bugünkü iktidar değil, şimdiye kadar gelmiş iktidarlardan geç kalanların hepsini de sorguya çekmeli. Beni meslektaşlarım hoş görsünler. Adalet mülkün temeledir. O dönem içerisinde yapılan bütün kabahatler bir bir ortaya konmalı ve hesap sorulmalıdır. Bu kartopu yuvarlana yuvarlana günümüze kadar gelmiştir ve büyümüştür. Ona bir dur demek lazım gelir.

SUBAYLAR ´DP´Yİ KAPATALIM İKTİDARI CHP´YE VERELİM´ KARARI ALDI

Biz ihtilal kararı veren subayların şahsiyetlerini inceledik. Hemen hemen çoğu, yüzde 90´ı CHP´nin taraftarıydı. diyen Er, darbede ilk nüveyi Cumhuriyet Halk Partisi´nden olan subayların oluşturduğunu ifade etti. Er, şunları kaydetti: O tarihlerde bizim için en önemli mesele şunlardı. Türk yakın tarihimiz süratlenen bir kültür istilası içerisindeydi. Bunu tespit ediyor ve üzülüyorduk. Battık ki ihtilal üyeleri İsmet İnönü üzerinde tir tir titriyorlardı ve TSK´nın yüzde 95´i İsmet Paşa´yı tutuyordu. Böyle vahim bur durum olunca Halk Partisi´nin zulmü muhakkaktı. Bunu sezinliyorduk. Delilleri de ortayı çıktı sonradan. Türkeş, Muzaffer Özdağ, Numan Esin ve ben, bizim İstanbul´daki evde toplandık. Dedik ki, ´Ordu´da büyük kıpırdanışlar var, görüyoruz. Ne yapalım?´ Sonra şöyle çok acı bir istihbarat geldi bize. Mehmet Özgüneş vardı İstanbul 1. Ordu´da kurmay binbaşı. Onun getirdiği haber son derece vahim bir haberdi. İhtilale hazırlık yapan Halk Partili subaylar şöyle karar almışlar; ´İhtilali yapalım, Demokrat Parti´yi kapatalım, iktidarı Halk Partisi´ne olduğu gibi teslim edelim.´ Bu bizi uyardı. Bu hareketi sırf önleyebilmek için. Yani Halk Partisi´nin zulmünü önleyebilmek için ihtilalin içinde olmamız gerektiğini vicdani karar ve kanaat olarak verdik. Bizim evde İstanbul´da toplandık. Yarbay Türkeş, Yarbay´dı o zaman, Numan Esin, Muzaffer Özdağ ve ben, 4 kişi. Bu üçümüz arasında çok samimi bir hava vardı. Muzaffer Özdağ rahmetli oldu, ruhu şad olsun. Numan Bey yaşıyor.. Türkeş de vardı. Dedik ki, ´Yarbayım TSK´da kıpırdanmaları seziyoruz. Çok net bilgiler alıyoruz. Bu hareketin içinde biz de bulunmalı mıyız?´ Dördümüz de ´bulunmayız´ kararı aldık.

ONLAR BİZİ SÜRDÜ, YAPAMADIK

TSK´dan bazı subayların Cumhuriyet Halk Partisi´nden yana tavır alacakları, DP´yi alaşağı ettikten sonra, İsmet Paşa´yı iktidara geçirecekleri hususunda bilgi aldıklarını dile getiren Ahmet Er, şunları aktardı: Bu bilgiyi Mehmet Özgüneş Bey getirdi. Buna asla müsaade edemezdik ve ´Halk Partisi´nin zulmünü özleyebilir miyiz ´diye sordum Türkeş Bey´e. Ayağa kalktı, sağ elini havaya kaldırdı ve aşağıya doğru salladı. Hiç konuşmadı. Bunun manasını biz anlamıştık. Şunu demek istiyordu. Halk Partisi´ne bu fırsatı vermeyiz, haddini bildiririz manasını taşıyordu. Ben ikinci bir soruyu sordum. Yapabilir miyiz? Bunun cevabını alamadım. Yapamadık. Biz onları süreceğimiz yerde, onlar bizi sürdü, yapamadık ve Türkeş´i Ankara´ya uğurladık. Üç genç subay Mecidiyeköy´de sabah namazına kadar dolaştık, durduk. İhbarın hiç fayda etmeyeceğini biliyorduk. ´Nasıl ihbar etmezsiniz, nasıl önleyemezsiniz?´ diyebilirsiniz. İhtilal kadrosu içinde öyle karar almışlardı ki içlerinden birisinin tutuklanması halinde hemen gece yarısı, gündüzü, öğleni, üçü, beşi olmadan hemen ihtilali başlatacaklardı. Onun için mümkün değildi; böyle karar vardı. Peki, bu ihtilalden çekilelim. Bu onların işine daha çok yarardı. Karşılarında hiçbir engel yok, Halk Partisi´nin emri neyse onu tatbik edebilirlerdi. Biz buna en büyük engeldik, onu da biliyorlardı. O da uygun değildi. Sonra Numan Esin´in bir sözü oldu. ´Görüyorsunuz ki arkadaşlar 3 kişiyiz. Bir çıkmazın içerisindeyiz. Biz bu ihtilale gelin hep beraber girelim. Halk Partisi´nin zulmünü önlemeye çalışalım ve içimizde olan o engin duyguyla Türk milletini barıştıralım.´ dedi. Bu sebeple de üç genç subay, Türkeş de olmak üzere ihtilale girdik. dedi.

´BASIN BİZİ TAHRİK EDİYORDU´

Asker oldukları için o dönemde basını takip etmelerinin tam mümkün olmadığını belirten Er, Gazeteleri okuyorduk. Yalnız dikkatimizi çeken sol kesimden olan basın tahrik ve teşvike devam ediyordu. Türk gençliğini, Türk halkını ihtilale doğru sürüklüyordu haberleriyle, yazılarıyla. Sağ görüşlü gazeteler ise demokrasiye övmeye devam ediyordu. Ordumuzun da yüzde 95´i İsmet Paşa´dan yanaydı, yani İsmet Paşacıydı. Şimdi gazetelerin tahlilini yapmak benim için mümkün değil. Çünkü bunu yapabilmek için bütün basını incelememiz gerekirdi ki bizim için bu mümkün değildi. Yani sol gazeteler tahrik ve teşvike devam ediyorlardı. şeklinde konuştu.

CHP´Lİ VEKİLLER, ´SAĞCILARLA SOLCULARI KAVGAYA TUTUŞTURDUK´ DEDİ

Davutpaşa Kışlası´nda Tank Tabur Komutanı olan Orhan Erkanlı´yı ziyarete gittiğini anlatan Er, orada şahit olduğu tarihi bir olayı şu şekilde anlattı: Odaya girdiğim zaman Erkanlı´nın iki sivil ile konuştuğunu gördüm. Ben odaya girer, girmez konuşmayı kestiler. Erkanlı şunu söyledi, o iki kişiye. ´Ahmet Bey yabancı değildir, devam edin´ dedi. Ben bir yere oturdum. Onlar ayakta konuşuyorlardı. Konuşmaları aynen şöyleydi. ´Binbaşım, Saraçhane´de sağcılar ile solcuları, bu iki gençlik grubunu kavgaya tutuşturduk, kavga bütün şiddetiyle devam ediyor´, diyorlar ve bunu söyledikten sonra da neşeleniyorlar. Yani ´büyük bir başarı elde ettik´ ifadesi vardı. Bu sözler beni şaşırtmıştı. O anda müdahale etsem belki bazı şeyler daha söyler diye bekledim. Konuşmalı bitti, müsaade istediler ve gittiler. Biz Erkanlı ile baş başa kalmıştık. Tabur komutanıydı. ´Sayın Binbaşım bu adamlar kim?´ dedim. ´Bunlar Cumhuriyet Halk Partisi´nin milletvekilleridir.´ dedi. Aziz milletimi gerçekleri lütfen duyun, öğrenin. ´İyi ama bu hainler Türk gençliğini birbirine kırdırıyorlar, bu nasıl iştir.´ dedim. Erkanlı devam etti. ´Onlar ihtilale zemin hazırlıyorlar.´ Şimdi Halk Partililere soruyorum. ´Biz 27 Mayıs´ın dışındayız´ diyebilirler mi? İsmet Paşa yalnız mıydı? Tek başına mıydı? Halk Partililer 27 Mayıs´ın içindeydiler. İhtilal oldu. Milli Birlik Komitesi içindeki çoğu öyleydi. dedi.

´İSMET PAŞA SUBAYLARLA GİZLİ TOPLANTI YAPTI´

İsmet Paşa´nın CHP taraftarı subayları Prof. Afet İnan´ın evinde topladığını anlatan Er, bu toplantının gizli yapıldığını söyledi. Türkeş grubunun bundan hiç haberi olmadığını dile getiren Ahmet Er, şunları kaydetti: Afet İnan, Cumhuriyet döneminde yaşamış münevver bir hanımefendi, bir akademisyen. Atatürk zamanında da vardı ve o zaman hizmetleri vardı. Orada toplanıyorlar. Toplantıda İsmet Paşa, o komite üyelerine şunu teklif ediyor. ´İktidarı bana teslim edin, size 6 yıl senatörlük vereyim.´ diyor. Bu toplantıya iştirak eden Albay Fikret Kuytak, Milli Birlik Komitesi üyelerinden bir arkadaştı. Bu toplantıdan sonra bana geldi ve dedi ki, ´Yüzbaşım, Afet İnan hanımefendinin evinde İnönü bizi topladı. İktidarı bana verirseniz, size 6 yıl senatörlük vereyim´ dedi. Oradakiler hepimiz bu teklifi kabul ettik. Senin de bunu kabul etmeni istirham ediyorum, rica ediyorum.´ dedi. Bu teklifin karşısında dondum kaldım. Bir de bana dedi ki, ´bu 6 yıllık senatörlüğüm karşısında Hukuk Fakültesi´ni bitirir, avukatlık stajı yapar ve böyle hayatın teminat içinde eder gider´ dedi. Ben de, ´Albayım ne bana bu siyasi teklifi etmiş olun, ne de kulaklarım bunu duymuş olsun dedim ve ayrıldım. ( Cihan)

(17 Mayıs 2012, 10:31)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

28 ŞUBAT SÜRECİYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

28 ŞUBAT SORUŞTURMASI MANŞETLERİMİZ

28 Şubat yargısına inceleme

Flaş!!! 28 Şubat´a soruşturma

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4556    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.721.153