Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon´da şok açıklamalar

Ergenekon´un deşifre olmasında büyük rol oynayan eski Jandarma İstihbaratçısı Gizli Tanık Kıskaç´ın, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne teslim ettiği CD´ye Akit ulaştı. CD´de; Gazi Mahallesi olaylarının başlamasına sebep olan kahvenin taranmasında ilk ateş eden ve Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetine karıştığı öne sürülen Ergenekon sanığı Osman Gürbüz hakkında şok bilgiler yer alıyor. CD´de, Osman Gürbüz´ün ortağı Semih Köken´in, Ergenekon sanıkları ve eylemleri hakkında yaptığı şok açıklamalar da bulunuyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

20.05.2012 22:15 Akit, Gazi Mahallesi olaylarının başlamasına sebep olan kahvenin taranmasında ilk ateş eden ve Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetine karıştığı öne sürülen Ergenekon Terör Örgütü´nün davasının sanığı Osman Gürbüz hakkında şok bilgilere ulaştı. Ergenekon´un deşifre olmasında büyük rol oynayan eski Jandarma İstihbaratçısı Gizli Tanık Kıskaç´ın, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne teslim ettiği CD´de, Osman Gürbüz´ün ortağı Semih Köken´in, Ergenekon sanıkları ve eylemleri hakkında yaptığı şok açıklamalar yer alıyor.

Semih Köken´in gündemi değiştirecek açıklamaları şöyle:

?Erhan Albay´la birkaç defa telefonla konuştum. Ergenekon olaylarında gözaltılarda Levent Ersöz´ün fotoğrafını gördüm. Baktım Erhan Albay. Baktım, yanlışlık mı var? Bu bizim Erhan Albay. Altında yazıyor Levent Ersöz. Ya yanlışlık olması lazım. Bizim Erhan Albay diye tanıştığımız insan Levent Ersöz. Erhan Albay kod ismi. Benim tanıştığım Levent Ersöz´ün ta kendisiymiş.?

?Levent Ersöz, Osman Gürbüz´ü kapıda karşılıyor. Jandarma Genel Komutanlığı´na bizim plakalarımız veriliyor, direkt giriyoruz. Ben olayların büyüklüğünü televizyonda Ergenekon olayları çıktığından anlıyorum, domino taşları tek tek ortaya çıkıyor.?

?YURTİÇİ KARGO´DAN 12 BİN BAYRAK GELDİ?

?Kuva-yi Milliye´ye geldiğimiz zamanda Burhanettin Onat 2005 yılında bana ´Bayrak mitingi yapacağız´ dedi. Osman Gürbüz, ´Böyle isteniyor derdi. Bu hükümete karşı, vatanın bölünmez bütünlüğünü göstermemiz gerekiyor´ dedi. Hedef mevcut hükümetti. Osman Gürbüz, ´Sen gazetecisin. Bunu organize et´ dedi, ´Ben emir aldım, bunu yapmamız gerekiyor´ dedi. ´Nasıl yaparız Antalya gibi yerde´ dedim. ´Sen yaparsın, ben sana inanıyorum´ dedi. Ben hakkaten işe girdim. Günün içinde İstanbul´dan kargo kanalıyla 10-12 bin yakın bayrak geldi. Kimden geldiğini bilmiyorum. Benim gazetemin adı yazılmış, hiç talebimiz yokken, İstanbul´dan koli koli Yurtiçi Kargo´yla kanalıyla Antalya ofisimize bayrak geldi. Bayrakları yığdık, buradaki belediyelerden 2-3 bin bayrak topladım. Antalya Gazeteciler Cemiyeti´nde basın toplantısı yaptım ve bayrak yürüyüşünü duyurdum. O günkü gazete kupürlerini saklarım. Antalya´dan resmi olarak izin aldık. (Afişleri) kendi matbaamızda bastırdık. 24 Eylül Cumartesi saat: 11:00´de Köy Hizmetleri´nin önünde Bayrak mitingi yaptık. Vatan bölünmez diye...?

?BAYRAK MİTİNGİ EYLEMİNİN EMRİ LEVENT ERSÖZ´DEN GELDİ?

?Bayrak mitingi emri Ankara´dan geldi. Jandarma´dan geldi, paşalardan geldi. En son adını Erhan Albay olarak bildiğim Levent Ersöz Paşa´dan geldi. Levent Ersöz, Osman Gürbüz´le son konuşmasından sonra bir saat sonra bana ´Bayrak mitingi yapıyoruz´ dedi. Asıl iş hükümete karşı yapılan işti. Bu işte Osman çuvalladı.?

?KAPATMA DAVASIYLA START VERİLDİ?

?AK Parti´nin kapatılması davası başladı ya... AK Parti kapatılması davasının başlaması, Ergenekon´un start verdiği dönemdir. Darbe startının verildiği dönemdir. Bu işler altyapısı oluşturulmuş, son dakikaya gelinmiş ve Anayasa Mahkemesi´nin AK Parti´yi kapatma davasının başladığından itibaren bu start alınmıştır. Bunun için başkaldırı hareketleri kıvılcım olarak Antalya ve Mersin´de başlamıştır. Jandarmadan gelen emirle bayrak mitingleri yapılmıştır. Osman tek başına bayrak yürüyüşü yapacak kapasitede değil ki.?

?LEVENT ERSÖZ, OSMAN GÜRBÜZ´E İKİ KİŞİYİ TESLİM ETTİ...?

?Erhan Albay, Osman Gürbüz´e Silopi´de iki kişiyi teslim ediyor. Bu iki kişi uluslararası uyuşturucu trafiğini yöneten İstanbul´daki büyüklerden birisinin oğluydu, yakın akrabasıydı. İstanbul´daki uyuşturucu baronlarının oğlu ve yeğeniydi. Bunların akıbeti tahminen gömüldüler. Mersin-Anamur hattında dağ başına gömüldüler. 2005 yılıydı. Levent Ersöz´den gelen talimatla bu işi Osman yaptı. O insanları iki gün Mersin´de misafir ettik, yedirdik, içirdik, baktık, gezdirdik. Adamın bir tanesi ´Bir kere telefon açalım demesine rağmen her şey serbest, telefon yok. Kumsalda yemeklerini yedirdik, içirdik, Antalya´ya gidiyoruz diye çıktılar. Ben öldürüleceklerini anladım. Adamlara niye telefon ettirmezsin.?

?GÜRBÜZ GÖZALTINA ALINDI, EMNİYET AMİRLERİ SÜRÜLDÜ?

?Osman Gürbüz´ün vukuat işlediği yerler jandarma mıntıkasıdır. Polis bölgesinde hareket kabiliyeti sıfırdır. Yapar, yapmaz değil ama o işi temizlemesi için çok çalışması gerekir. Kemer´deki bir vukuatından dolayı Kemer Emniyeti iki saat gözaltına aldı diye Kemer´deki Emniyet amirleri sürüldü. 2006 senesinde ben kaçırıldım, Mesangerden ´Benim Garanti´de param var bu Nejatgil´e... Ben bu parayı size aktarayım? dedim. Osman Gürbüz, ´Semih Köken´i öldürün, atın. Sabaha kadar bekleyin, sabah öldürün yaylaya atın´ dedi. Bunu benim yanımda dedi. Osman Gürbüz´e, ´Ben senin oğlundum, ben sana canımı verirdim. Niye böyle yapıyorsun´ dedim. Osman Gürbüz, ´Bir defa yamuk yaptın olmaz´ dedi. Ağabeyimi, kardeşimi vurmuş insanım, sen ne oluyorsun´ dedi.?

?OSMAN GÜRBÜZ´ÜN ADAMLARI BENİ DOMUZ BAĞIYLA BAĞLADI?

?Nejat ´Beni öldüreceksin. Garanti Bankası´nda 25 milyar param var. Ben ölürsem çocuklara kalır, vesayete kalır, alamazlar. İstiyorsan gel sana vereyim parayı´ dedim. ´Nasıl verirsin´ dedi, Mesanger açalım, internetten aktarayım. Benim hesabım yok, başka hesap açalım dedi. Hesap bulduk. Gittik gecenin saat 11:00´i. Ofisi açtık, internete bağlandık. Garanti Bankası´nın şube bankacılığını açtık. O sırada Mesangerden Esoes çekiyorum. O dönem buradaki Başkomser İbrahim Hatipoğlu. O benim kaçırıldığımı biliyor. Kaymakam Adem Yılmaz Osman Gürbüz´ün adamı... Mafya liderinin adamı.. Beni bulan başkomsere etmedikleri kalmadı. Başkomser İbrahim Hatipoğlu, Mesangerdaki yazımın ardından ofisimi bastı, kayıtlara bakın, domuz bağıyla bağlı bulundum. Nejat´ın adamlarında iki silah çıktı. Ben niye domuz bağıyla bağlandım. Beni kurtaran Başkomser İbrahim Hatipoğlu´nu görevden aldılar. Akseki İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne verdiler.?

?MEHMET AĞAR´IN EŞİNE AİT ARABA OSMAN GÜRBÜZ´ÜN EMRİNDE?

?34 UP 097 Gri renkte 520 BWW. Bu aracın ne satışı vardır, ne alınır, ne satılır. Osman Gürbüz´ün emrindedir. Arabanın Ankara kayıtlarına baktırdığım zaman Mehmet Ağar´ın eşine ait arabadır. Ben bunu araştırdığımda Mehmet Ağar´ın eşine ait bir araba olduğunu öğrendim. Osman Gürbüz, bu arabayla Kemer´e geldiğinde 2003-2004 yıllarından itibaren devamlı altındaydı.

?OSMAN GÜRBÜZ´ÜN İLK YAKALANDIĞI ARABA?

?(Ergenekon Terör Örgütü üyesi bir şahıs, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yapmış birinin eşine ait BMW´yi mi kullanıyor) Kesinlikle... Benden önceki kayıtlarda da var. Osman Gürbüz´ün ilk yakalandığı arabaya bakın. 34 UP 097 plakalı araba... Bu araba bu kadar olaya karıştı, Kemer´de gezdi. Herkes de bunu biliyordu. Osman Gürbüz´le tanıştığımızda 25 lira parası yoktu. 2002-2003 yılında...?

?DEMİREL´İN KORUMASI VE İSMET SEZGİN YANIMIZA GELİRDİ?

?Süleyman Demirel´in korumalığını yapan Ali Pur. Antalya´da otopark sahibi. İsmet Sezgin´i onun dayısı olarak biliyorum. Matbaamıza geldiler, dönemin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne ile dönemin kaymakamı Adem Yılmaz´a ziyarette bulunduk. Adem Yılmaz´la temeller o zaman atıldı. O toplantılara beni sokmadılar. İsmet Sezgin geldiğinde benim kim olduğumu araştırmış, Osman Gürbüz´e, ´Buna sahip çık´ demiş. Osman Gürbüz de, o dönemden sonra bana sahip çıktı. Ali Pur, Antalya´da güçlü insan... Yaklaşık 600-700 tane tapusu olan, yer altı dünyasına da sözünü ve lafını geçiren insan.?

?UZİLER, HALİL İBRAHİM BEYE TESLİM EDİLDİ?

Uziler Halil İbrahim Bey´e teslim ettim. Bu silahlar Susurluk silahlarıydı. Rahmetli Abdullah Çatlı´nın silahına kızının baş harfleri kabzasında kazılıdır. Hala Osman Gürbüz´de bulunur. Osman Gürbüz´ün kullandığı silahtır. Ömer Lütfi Topal´ın karısıyla Osman Gürbüz´ün çok samimi olduğunu bilirim. İstanbul´dan Kıbrıs´a sayısız gittik.

?OSMAN GÜRBÜZ´E İSRAİL´DEN DİNLEME CİHAZI GELDİ?

?Osman Gürbüz´ün dinleme cihazı vardı. Bu cihaz İsrail´den geldi. İstanbul´da emekli asker Hüseyin Beyin bağlantısıyla dinleme cihazı geldi. JİTEM sorumlusuydu. Osman Gürbüz´de bir tane dinleme cihazı vardı. O cihaz 120 cihazı aynı anda dinliyordu. Kriptolu olduğu için istediği şeyi dinleyebiliyor. Cumhurbaşkanı´nın telefonunu dahi dinliyordu. Türkiye´ye getirilen yedi dinleme cihazından biriydi. O cihaz Maslak´taki Basın Sitesi´nde yer alan evdeydi. Bu cihazın kurulumunu ben yaptım. Anten ve alıcıları ben kurdum. Bu cihazın detaylarını Ankara´ya gittiğimde Hüseyin Bey´den öğrendim. Mühendislerin Osman Bey´e brifing vereceklerini söyledi. Ben daha fazla girmek istemedim. Osman Gürbüz güvendiği insana sağlam güvenirdi, güvenmediği insana alnına sıkar gönderirdi. Dönemin milletvekilleri ve Başbakan´ın danışmanlarından birini dinlediğini biliyorum. Emniyet teşkilatından birkaç kişiyi dinlediğini biliyorum. O dönemde Ankara´da Ramazan Er vardı. İstanbullu işadamı Ali Ağaoğlu´nu dinlediğini biliyorum. Dinleme cihazı lokal cihazdı. Çok basit şekilde verdiğiniz bir telefon numarasının şu an nereden çıkış yaptığını, hangi baz istasyonundan çıkış yaptığını iki saniyede öğrenilebilen cihazdı. Telefon açardı, ´Sen neredesin´ derdi. Şuradayım dediğimde, ´Yalan söyleme, şurada değilsin, buradasın´ derdi. Kaç kişiye yaptı, biliyorum.?

?KÜRT İŞADAMLARI KAÇACAK?

´Toplanalım, birleşelim, silahlanalım. AK Parti kapatıldığı zaman kan gövdeyi götürecek, buradaki tüm Kürt işadamları hepsi kaçacak, tüm mallar bize kalacak.´ Direkt söylenen şey buydu. Bu simge ve bayrak olarak taşındı. ´Kürt´ün itirafçısı geldi, burada zengin oldu. Bizim malımıza kondu. Biz de başkaldıracağız, günü geldiğinde toprak altına gömülen silahları çıkaracağız ve bunlarla mücadele edeceğiz´ dediler. Yaklaşık 6 ay önce Kemer´de silah ve mühimmat bulundu. Jandarma buna PKK artığı dedi. Peki PKK artığı silahlarda C-4, Plastik patlayıcı, MKE yapımı el bombalarının ne işi vardı? Bu silahlar Osman Gürbüz´e ait silahlar. Emniyet Müdürlüğü ve jandarma bu silahları aldı, silahların akıbetleri meçhul. JİTEM´den sorumlu Kemer Jandarma İlçe Komutanı Yüzbaşı İbrahim, Osman Gürbüz´ün emir eri gibiydi. 2005´te Susurluk silahlarını biliyorum dediğimde söylemek istediğim şey buydu. Kimse gelip Kemer´deki dağlarda ve adreslerde arama yapmadı. Bu bilgileri Antalya ve İstanbul organizeye verdim.

?KOÇBANK KEMER ŞUBESİ´NİN PARA TRAFİĞİNE BAKILSIN?

Necip Hablemitoğlu olayında Koçbank Kemer Şubesi´nin hesaplarına bakıldığında, para trafiğine bakarlarsa bu işin detayları daha net çıkar. Osman Gürbüz, cebinde 25 lira olmayan bir insan Mercedese biniyor, karısına evler, arabalar ve jipler alıyor. Bu para nereden geldi? Bakın bir günde İstanbul-Ankara-İstanbul-Antalya uçuyordum. Osman Beyin talimatlarını yerine getiriyordum. ´Burada şu ihaleyi, şurada şu ihaleyi al. Git şurada zarf var. Burada şu adamla konuş´ dedi.

?VELİ KÜÇÜK´ÜN KODU HİMMET KAYA´YDI?

?Bayrak mitingleri zayıf geçince Erhan Albay´dan yediğimiz fırçanın haddi hesabı yoktu. Resmen Osman´ın (Gürbüz) ağzına s..., Osman da benim ağzıma s..., çünkü bayrağını savunan MHP´ler bile yürüyüşümüze katılmadı. MHP´liler olayı fark etti. Son dakikada MHP´liler ´Katılmayın´ diye birbirlerine SMS attılar. 20 bin kişiyi toplamayı hedeflerken, 2-3 bin kişiyle yürüyüş yaptık. Levent Ersöz´ün fırçasını üç gün boyunca yedik. Levent Ersöz´den yedik, başka paşalardan yedik. İsimleri bilmiyorum, ´Paşam, paşam´ dediği insanlardan yedik. O dönemlerde Himmet Kaya isimli birisinden bahsediyordu, daha sonra onun Veli Küçük olduğunu öğrendim. Veli Küçük´ün kodu Himmet Kaya´ydı. ´Himmet abi, Himmet abi, Himmet Abim´den yediğim fırçanın haddi hesabı yok. Ünal Beye bildirir, Levent Beye dediğinde, ´Himmet abi şöyle yaptı, Himmet abi böyle dedi. Siz nasıl adamsınız. Niye böyle olduğunu açıklayın dediğinde ben ne diyeceğim Semih´ derdi ve bana hakaret ederdi. ´Sen bunu nasıl yaparsın´ Halbuki bütün gazetelerde bu olayın haberlerini çıkarttırdım.? (Yeni Akit)

(20 Mayıs 2012, 22:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4564    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.204.527