Tam
EskidenYeniye
 

Ecevit´in doktoru: Mahkemede konuşurum

Ecevit´i ayağa kaldıran doktordan ortalığı ayağa kaldıracak açıklama.. Doktor Mücahit Pehlivan: ´Vicdanlar her şeyi biliyor, bu işte bir bit yeniği olduğunu söylüyor. Sadece mahkemede anlatacağım şeyler var. Tanıklığım istenirse giderim.´ Recai Birgün´ün dile getirdiği, Ecevit´e hastanede yanlış tedavi uygulandığı, daha doğrusu tedavi yapılıyormuş gibi gösterilerek iyileşmenin geciktirildiği, iyileşmenin gecikmesiyle de iş göremez raporu verileceği iddiası, Pehlivan´ın açıklamalarıyla güçlendi. Hastanede Ecevit´e uygulanan iyileşmeyi engelleyici üç adet tedavi ve tavsiye hastaneden çıkar çıkmaz değiştirildi. Derhal müdahale ile çelik korse çıkarıldı, kortizona son verildi ve evde kapalı kalmayarak dışarıya normal yaşama çıkması istendi. Ve Ecevit evde kısa sürede iyileşti.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.05.2012 09:38 Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen dönemin koruma amiri Recai Birgün´ün anlattıkları, merhum Başbakan Bülent Ecevit´in hastalığıyla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Birgün´ün Seyyar röntgen cihazlarını gece vakti eve soktuk. sözlerinin ardından gözler, Ecevit´in sağlığına kavuşmasında önemli rol oynayan Dr. Mücahit Pehlivan´a çevrildi. O dönem Başkent Üniversitesi´nin uyguladığı tedaviyi kesen Pehlivan, Zaman´a çarpıcı açıklamalar yaptı.

-İşte yanlışlıklar: Çelik korse, dışarı çıkmaması tenbihi ve kortizon-

´Üniversitedeki tedavinin neresi yanlıştı?´ sorusuna hukuki süreç devam ettiği için cevap vermeyen Pehlivan, ancak bu konuda kanaatlerinin olduğunu söyledi. Mahkeme isterse her şeyi anlatırım. Konuşamadığımız ve sadece mahkemede anlatacağım şeyler var. dedi. Kamuoyu vicdanında ´bu işte bir bit yeniği var´ denildiğini vurgulayan Pehlivan, tedavi sürecini ise şöyle anlattı: İşin gizli olmasını istediler. Muayenede omurgasında kırık buldum. Bu tip kırıklarda hastayı yatırmaya bile gerek görmüyoruz. Çelik korsesi varmış, attık. Evden çıkmaması söylenmiş. ´Acilen dışarı çıkmalısınız.´ dedik. Yüksek dozda kortizon almıştı. En ufak sendelemede kırılmalar oluyordu. Eski tedaviyi kesince Ecevit düzeldi.

Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen merhum Ecevit´in koruma müdürü Recai Birgün, Mehmet Haberal´ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde Ecevit´e yanlış tedavi uygulandığını, bu tedavinin kesilmesiyle Ecevit´in düzeldiğini belirterek, Ecevit´e yapılan, tam bir operasyondu. ifadelerini kullandı. Birgün´ün sözünü ettiği tedaviyi kesen doktor, ortopedist Mücahit Pehlivan´dı. Pehlivan, teklifi Recai Birgün´ün yaptığını Rahşan Ecevit´in kabul etmesinden sonra Ecevit´i muayeneye gittiğini vurguladı. Eski tedaviyi kesince Ecevit´in düzeldiğini vurguladı. Pehlivan, merhum Başbakan´ın kendisinden önce uzun süre evden çıkarılmadığını, bu durumdan birilerinin büyük rant sağladığını da vurguladı. Pehlivan, Ülke için önemli toplantılarına Sayın Başbakan gidemiyordu. Borsa düşüyor, dolar fırlıyor. Yani bu işten rant sağlanıyordu. Bu işte siyasi bir rant olabilir diye de düşünüyorum. Bunlar aklımıza geliyor. şeklinde konuştu. ( Zaman)

-Pehlivan´ın anlattıklarıyla Birgün´ün ifadesi örtüşüyor-

Mücahit Pehlivan´ın anlattıklarıyla Recai Birgün´ün İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde verdiği ifade örtüşüyor. Birgün, mahkemede Ecevit´in 2001 yılındaki hastalığı ve Başkent Üniversitesi´nde uygulanan tedavi süreciyle ilgili şu bilgiyi vermişti:

İzinli olduğum bir dönemde Ecevit sırtında oluşan ağrı nedeniyle Başkent Üniversitesi Hastanesi´ne götürüldü. Hastaneye bir süre sonra gittim, orada Mehmet Haberal ile tanıştım. Ecevit, yapılan müdahalenin ardından evine gönderildi. Daha sonra göğüs bölgesinde ağrı oluştu. Yine aynı hastaneye kaldırdık. Hastanede 10 gün kaldık. Daha sonra da omurgada çökme meydana geldi. 8 ay daha hastanede kalmamız gerektiğini söylediler. Çökmenin felç ya da ölümle sonuçlanabileceğini belirttiler. Omurga çökmesine müdahale yapılmayacağını söylediler. Ayrıca dinlenmesini de tavsiye ettiler. Bu 8 aylık süreci hastanede geçirmemiz tavsiye edildi. Hastanede tedavi olmayacağından eve geldik. Bu sırada doktorlar eve muayeneye geliyordu. Kıpırdamamasını ve hareket etmemesini söylüyorlardı. O dönemde Ecevit´in hastanede yatması medyada geniş yer tuttu. Öldüğü şeklinde asılsız haberler bile yapıldı. Beyefendi yazılanlardan çok rahatsız oluyordu. Dışarıya çıkmak istiyordu ancak doktorlar izin vermiyordu. O dönemde MGK, Bakanlar Kurulu ve Kıbrıs zirvesi yapılacaktı. Ecevit bu üç toplantıya katılmak istiyordu. Doktorlar gelip muayene ettiler. Doktorlar, bu toplantılardan bir gün önce yapılan muayenesinde de beyefendiye bu toplantılara katılabileceğini söylediler. Ama toplantıya gitmeden önce sabah muayene etmek istediler. Sabahki muayenede ise ´Siz kıpırdamışsınız.´ diyerek, katılmamasını tavsiye ettiler. 1 gün önce ´iyisin´, sabah gelince de ´kıpırdamışsın, his kaybı olmuş´ deyince Rahşan Hanım ve ben şüphelendik. Benim yakın arkadaşım olan ortopedist Mücahit Pehlivan´dan bahsettim ve kabul ettiler. Basın mensupları kapının önünde 24 saat nöbet tuttukları için Mücahit Pehlivan´ı gece yarısı eve soktuk. İlk muayenesini elle yaptı. Bir çökme rahatsızlığı olduğunu ama bu durumun geçmiş olduğunu söyledi. Yürüyebileceğini, bir sıkıntı olmadığını söyledi. Daha sonra da özel bir poliklinikten temin ettikleri seyyar röntgen cihazlarını gece vakti eve soktuk. Film çekildi ve buna göre de çökmenin düzeldiği, riskli bir durumun bulunmadığı söylendi. Bunu Bülent Ecevit´e söyledik. Kaba bir korsemiz vardı. Korseye gerek yok, dediler ama biz daha ince bir korseyle günlük yaşamımıza devam ettik. ( Zaman)

HABERAL: TEDAVİ ETTİK İYİLEŞTİ.. PEHLİVAN: TEDAVİYİ KESTİK İYİLEŞTİ

Ergenekon davasının 21 Mayıs 2012´de görülen 185. duruşmasında Birgün´ün iddialarını cevaplayan Mehmet Haberal, Tanık böyle ciddi bir iddiayı ispat etmek zorundadır. Bizim bir tek hedefimiz vardı. O da ülkenin başbakanını en kısa zamanda makamının başına göndermekti. Başbakan´ı doğru tedavi ettiğimiz, Türkiye´nin Başbakanın evine gizlice gelen doktor tarafından da beyan edilmiş, gizlice getirilen röntgen cihazıyla da ortaya konulmuştur. diye konuşmuştu. Haberal ertesi gün avukatı aracılığıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında da, Merhum Bülent Ecevit´e, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi´nde kesinlikle yanlış bir tedavi yapılmadı. Ecevit´in taburcu olduktan sonra 6 ay süreyle Başbakanlık görevini yürütüp, 4 buçuk yıl daha yaşamını sürdürmesi de bunun açık göstergesidir. demişti.

Haberal böyle diyor ama hastanede Ecevit´e yanlış tedavi uygulandığı, daha doğrusu tedavi yapılıyormuş gibi gösterilerek iyileşmenin geciktirildiği, iyileşmenin gecikmesiyle de iş göremez raporu verileceği iddiası, Doktor Mücahit Pehlivan´ın yukarıdaki açıklamalarıyla da güçleniyor. Şöyle ki, hastaneden çıkarıldıktan sonra Ecevit´e uygulanan iyileşmeyi engelleyici üç adet tedavi ve tavsiye derhal değiştirilmiştir. Derhal müdahale edilerek çelik korse çıkarılmış, kortizona son verilmiş ve evde kapalı kalmayarak dışarıya normal yaşama çıkması istenmiştir. Ardından da Ecevit evde kısa sürede iyileşmiştir. İşte basına yansıyan bu üç ayrıntı dahi Birgün´ün dile getirdiği iddiaları güçlendiriyor. Bu kadar önemli bir iddiayı aydınlatmak için Mücahit Pehlivan´ın mahkemede anlatacağı başka ayrıntılar olduğu da anlaşılıyor. Bu nedenle mahkeme tarafından tanık sıfatıyla ifadeye çağrılabileceği değerlendiriliyor. Ecevit´in koruma müdürü Recai Birgün, Ecevit´in bilinçli olarak tedavi edilmediğini iddia etmiş, ´Dünyada sanırım hastaneden çıkınca iyileşen tek hasta Ecevit´ demişti. (Abdullah Harun)

DOKTOR PEHLİVAN´DAN YENİ AÇIKLAMALAR

26.05.2012 10:39 Doktor Mücahit Pehlivan, sağlığıyla bağlantılı olarak Ecevit´e yönelik imaj bozma çabalarına da dikkat çekti. Takvim yazarı Mehmet Çetingüleç´in köşesine taşıdığı açıklamalarında Pehlivan, Başbakan için özel asansör yaptırmanın ve makam arabası yerine özel minibüs hazırlatmanın yanlış olduğunu söyledi. Söz Dr. Mücahit Pehlivan´da: Yürümek Sayın Ecevit´in sağlığı için önemliydi. Hatta şarttı. Ama Başbakanlığa özel asansör yaptırarak, bu ülkenin Başbakanı için ´yürüyemeyen, zayıf, fizik olarak yetersiz´ imajı vermeye çalıştılar.

-Özel minibüs yaptırdılar, sakat arabası denilmesine neden oldu-

Aynı şekilde makam arabasına inip-binmesinde hiçbir sakınca yokken, özel minibüs yaptırdılar. Herkes ona ´sakat arabası´ diye bakmaya başladı. Bunların kamuoyunda nasıl algılanacağı ya düşünülmedi ya da bilerek yapıldı. Başbakanı zayıf düşürmek, işini yapmaya yeterli olmadığını göstermek için. Ben geldiğimde yeniden makam arabasını kullanabileceğini söyledim. Çünkü hiçbir sakıncası yoktu. Bugüne kadar ameliyat ettiğim hiçbir hastama özel asansör ya da minibüs önermedim. Dünyada böyle bir örnek yok...

Eskiden kolu bacağı kırılan kişilerin 6 ay alçıya alındığını hatırlatan Dr. Pehlivan, şimdi buna gerek duyulmadığını, en fazla 6 haftalık alçı süresi uygulandığını hatırlatarak şu değerlendirmeyi yaptı: Amaç insanları hareketli kılmak. Oturanı ayağa kaldırmak, ayaktakini yürütmek, yürüyeni koşturmak. Sağlık için bu şart. Sayın Ecevit´i 6 ay yatağa bağlamak doğru değildi. Biz de hareket etmesini sağladık. Daha sonra kapsamlı kan tetkikleri yaptık. Tüm verileri pırıl pırıldı.

Çok kritik bir bağlantıya da dikkat çekiyor Dr. Pehlivan: Bir ülkenin Başbakanı için ´hasta´ ve ´iş göremez´ görüntüsünü kamuoyuna vermek sadece o kişi için değil ülke için de kötülüktür. Çünkü söz konusu kişi sıradan biri değil. Bu görüntünün piyasalar üzerinde nasıl etki yaratacağının düşünülmesi gerekirdi. Ben bu olayın bazı spekülatörlerle de ilgisi olduğunu düşünüyorum. O dönemde Başbakanın sabah öksürmesi doları, euroyu fırlatıyor, borsayı çökertiyordu. Bunlar hep spekülatif şeyler. Spekülatörlerin beslendiği şeyler. Bunlar köpek balığı gibi. Kan kokusu alınca saldırıyorlar. Araştırılması gereken bir başka nokta işte bu. Köpek balıkları!... ( Takvim)

-´Aşırı dozda kortizon verip kemiklerini kırmışlar´-

28.05.2012 10:33 2002 yılında geçirdiği rahatsızlık sebebiyle ?Ergenekon´un sivil paşası? lakaplı Mehmet Haberal´ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde tedavi gören merhum Başbakan Bülent Ecevit´in eski koruma amiri ve eski DSP Milletvekili Recai Birgün´ün ifadesinin ardından gözlerin çevrildiği doktor Mücahit Pehlivan, hastanedeki doktorların yüksek dozda kortizon vererek Ecevit´in sağlığıyla oynadıklarını söyledi. Pehlivan, çağrılması halinde bildiği her şeyi mahkeme heyetine anlatmaya hazır olduğunu belirtti.

Ergenekon davasında tanık sıfatıyla dinlenen Recai Birgün, Başkent Üniversitesi Hastanesi´nin Ecevit´e uyguladığı tedavi yönteminden şüphelendiklerini, bu yüzden tanıdıkları Dr. Mücahit Pehlivan´ı gizlice devreye sokarak Ecevit´i sağlığına kavuşturduklarını söylemişti. Konuyla ilgili konuşan Pehlivan, Birgün´ü doğrularken, çarpıcı bilgiler verdi. Takvim yazarı Mehmet Çetingüleç´in köşesine taşıdığı açıklamalarında Pehlivan, Haberal´ın emrindeki doktorların verdiği ilaçlara bağlı olarak Ecevit´in kemiklerinde kırılma meydana geldiğini kaydederek, ?Ecevit´in sırt bölgesinde 8. omuru kırıktı. Ama sırt bölgesi o kadar stabil, o kadar bütün bir yerdir ki oradaki kırıklar makul seviyedeyse hiçbir şey yapmayız. Kendiliğinden iyileşir. Çoğunda biz korse bile vermeyiz. Ama kendisine omuzda kırık var diye 6 ay yatması telkin edilmiş. Bu yanlış. İkincisi yüksek dozda kortizon kullanmaya bağlı olarak kırılma meydana gelmiş. Kortizonu veren de Başkent´in doktorları. Biz sadece tedavisini düzenledik. İlaçlarını kesince durumu düzeldi zaten? dedi.

-Ecevit´i böyle çökertmişler-

Yüksek dozda ve uzun süreli verilen kortizonun Ecevit´in vücut kimyasını bozduğuna dikkat çeken Pehlivan, ?Yüksek dozda kortizonu kestik. O da nörolojik parkinson için verilmiş, ama bunlar tek alternatif şeyler değil. Kortizon eroin gibi. İlk verdiğinde hastayı çok rahatlatıyor ama daha sonrasında sindirim sistemini, kan dolaşımını, kemik metabolizmasını bozuyor. Sağlıklı bir insan uzun süre kortizon kullansa sağlığı bozulur. Sayın Ecevit de hastanede olduğu süre boyunca yüksek dozda kullanmış. Kemik ölçümü yaptık, kemiklerde çok büyük kayıp vardı. Yumuşacık, helva gibi olmuştu. Sertliği kaybolmuştu. Bunlar hep ilaca bağlı şeyler? şeklinde konuştu.

-´Doktorların dediklerini yapsaydı yatalak olurdu´-

Ecevit´e ?Kesinlikle uzun süre yataktan kımıldamayın? telkininde bulunan Başkent Üniversitesi Hastanesi doktorlarının, Ecevit´i ölüme mahkum ettiğini vurgulayan Mücahit Pehlivan, şöyle konuştu: ?6 ay yatağa bağlı kalsa, Başbakan yatalak olurdu. Bu arada ülke kaosa sürüklenirdi. Bir başbakanı 6 ay yatırmak, o insanı öldürmek demektir. Yatakta uzun süre kaldığında kaslar erir, kuvvet kaybı, nörolojik bozukluklar ortaya çıkar. Tıbbın temeli şudur: Yaşam harekettir. Hareket eden insan yaşar. Hareket etmeyen insan ölür. Sağlıklı bile olsa. Sağlıklı bir insanın kolunu bir hafta bağlayalım, bir hafta sonra uzatamaz hale gelir. Bir hafta yatağa bağlayalım, hemen kalkıp yürüyemez. Sadece kalbin vücutta yaptığı kan dolaşımını düşünmeyin. Kemiğin içinde, kılcal damarların içinde bile dolaşım var. Böyle denge sağlanıyor. Biz yatan hastalarımızı hemen ayağa kaldırmaya çalışırız. Ameliyattan sonra da hemen ayağa kaldırırız. Çünkü zatürre olur. Biz birçok insanı sürekli yattığı için akciğer hastalığından kaybederiz. Ecevit´in tedavisi doğru olsa biz değiştirmezdik. Sonra ciddi bir değişim oldu. Biz bunu daha erken yapsak çok farklı olabilirdi.? (Takvim)

RAHŞAN ECEVİT DE KONUŞTU: İYİYDİ, HASTA GÖSTERDİLER

29.05.2012 11:24 Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal´ın eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit´e 2002 yılında kasıtlı olarak yanlış tedavi uyguladığı iddialarıyla ilgili bugüne kadar konuşmayan Rahşan Ecevit, sessizliğini bozdu. NTV Televizyonu´na yaptığı açıklamada, Haberal, şu anda mağdur. Mağdur olan insan hakkında ileri geri konuşmak, bir de ben vurmak istemiyorum´ diyen Ecevit, Bülent Ecevit´in iyi olmasına rağmen hasta olarak gösterildiğini söyledi. O dönemin Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan´ı suçlayan Rahşan Ecevit şunları söyledi: ´Doktor olarak yanlış tedavi yapılmadı. Ama burada yapılan başka bir şey vardı; Bülent Bey´in hastalık durumunu sona erdirmediler. İyiydi ama hasta gösterdiler. Bülent filibit hastası oldu. Herkes olur ama o abartıldı. Kaburga kemiği çatladı. Sonradan öğrendik ki bu yaşta kendi kendine geçebilirmiş, buna rağmen o da abartıldı. Hüsamettin Özkan hastalıkları abartılı olarak yaydı.

-Hastaneden kaçıp eve geldik-

Rahşan Ecevit, hastaneden ayrıldıktan sonra yaşananları da anlattı. Haberal´ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi´nden ayrılmalarıyla ilgili, Hastaneden kaçıp eve geldik´ diyen Ecevit, ´Her gün değişik uzmanlık alanında bir sürü doktor eve geldi. Bülent onlar gelmeden önce pijamalarını giyip yatağa girerdi. Evde onun dışında normal hayatımızı yaşardık. Bir gün doktorlar da biz de bıktık. Onlar da gelmez olunca biz de keyfimize baktık diye konuştu.

(24 Mayıs 2012), son güncel.: (29 Mayıs 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ECEVİT´İN ´İŞ GÖREMEZ´ RAPORU İLE BAŞBAKANLIKTAN DÜŞÜRÜLME PLANI MANŞETLERİMİZ

HABERAL VE ONUN YARGI İLE SAĞLIKTA KOLLANMASI MANŞETLERİMİZ

CHP´li Aygün´den mahkemeye şok başvuru: Ecevit Başbakanlık yapamaz

ŞOK rapor: Ecevit´e eksik tedavi yapıldı

İşte Haberal´ın Ecevit sansürü

Ecevit´i azl, Ergenekon işi mi?

Mahkemenin Ecevit şüphesi: Doktorlar rapor tutmamış

Ecevit´in tedavi sürecini Adli Tıp inceleyecek

Ecevit´in koruma müdürü sorgulanacak

Hastaneden çıkınca iyileşen ikinci hasta Haberal

Haberal Ecevit gibi hastaneden çıksın, iyileşir

Erdoğan için ´çalışamazlık raporu´ planı ortaya çıktı

Haberal, Başbakan ambulansını beğenmedi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4569    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.607.413