Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ta 5. dalga: 9 gözaltı

28 Şubat Soruşturması kapsamında Ankara, İstanbul, İzmir ve Muğla´nın da aralarında bazı illerde yeni operasyonlar yapılıyor. Dönemin kuvvet komutanları Ahmet Çörekçi, Teoman Koman ve Hikmet Köksal Ankara´ya götürülüyor. Bazı kişiler hakkında gözaltı kararı olduğu bildirilirken, operasyonda savcılığa çağrılanlar arasında emekli Orgeneral Teoman Koman´ın adı da geçiyor. İzmir Narlıdere´de 1 emekli korgeneral gözaltına alınırken, Balyoz Davası´nda tutuklu olarak yargılanan emekli generaller Çetin Doğan, Metin Yavuz Yalçın ve Engin Alan Ankara Adliyesi´ne getirildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.05.2012 09:40 Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği´nin yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında 5´nci dalga operasyonlar başlatıldı. Ankara, İstanbul, İzmir ve Muğla´nın da aralarında bazı kişiler hakkında gözaltı kararı olduğu bildirildi. Dönemin kuvvet komutanları Ahmet Çörekçi, Teoman Koman ve Hikmet Köksal Ankara´ya götürülüyor. Operasyonda savcılığa çağrılanlar arasında Emekli Orgeneral Teoman Koman´ın da adı geçiyor. Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği´nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında, Emekli Korgeneral Vural Avar´ın Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, ´ifadesine başvurulmak üzere´ Ankara´ya götürüldüğü bildirildi. Muğla Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Muğla´nın Datça ilçesindeki bir tatil sitesinde yaşayan Emekli Korgeneral Vural Avar, Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerince, ´ifadesine başvurulmak üzere´ evinden alındı. Avar, Dalaman Havalimanı´ndan uçakla Ankara´ya götürüldü. Polis ekiplerinin Avar´ın evinde her hangi bir arama yapmadığı da öğrenildi.

-İzmir´de 1 korgeneral gözaltına alındı-

28 Şubat soruşturması kapsamında İzmir´de emekli bir korgeneral gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcıvekilliği´nin talimatı üzerine, sabahın erken saatlerinde harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı´ndan emekli olan, ismi açıklanmayan korgeneralin Narlıdere ilçesinde bulunan evine gitti. Gözaltı ve arama kararlarıyla eve giden polisler detaylı bir arama yaptı. Aramaların tamamlanmasının ardından emekli korgeneral gözaltına alındı. Emekli korgeneral, daha sonra soruşturmanın sürdürüldüğü Ankara´ya götürülmek üzere Adnan Menderes Havalimanı´na gönderildi. Gözaltındaki emekli korgeneralin, havayoluyla Ankara´ya götürüleceği öğrenildi.

-Çetin Doğan, Metin Yavuz Yalçın ve Engin Alan adliyeye getirildi-

Soruşturma kapsamında, Balyoz davasının tutuklu sanıkları emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın ve MHP´den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan Ankara Adliyesi´ne getirildi. Doğan, Yalçın ve Alan´ı taşıyan jandarmaya ait cezaevi aracı, Ankara Adliyesi´ne geldi. Bu şahıslar, özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği´nin bulunduğu bloğa götürüldü.

-Dönemin kuvvet komutanları Ankara´ya götürülüyor-

Soruşturma kapsamında dönemin kuvvet komutanları Ahmet Çörekçi, Teoman Koman ve Hikmet Köksal polis eşliğinde Ankara´ya götürülüyor. Komutanlar hakkında gözaltı kararının olmadığı öğrenildi.

-Emekli Korg. Orhon adliyede-

Soruşturma kapsamında ifade vermesi için davet edilen emekli Korgeneral Kamuran Orhon, Ankara Adliyesi´ne geldi.

-Dönemin kuvvet komutanları gözaltında-

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği´nin yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında, emekli orgeneraller Teoman Koman, İlhan Kılıç, Hikmet Köksal ve Ahmet Çörekçi İstanbul´da gözaltına alındı. Adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirilen şahıslar daha sonra emniyet görevlilerinin nezaretinde bir polis minibüsüne bindirilerek Ankara´ya götürülmek üzere İstanbul Adalet Sarayı´ndan ayrıldı.

BAŞSAVCILIK: 9 KİŞİ İFADEYE ÇAĞRILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği bir açıklama yaptı. Başsavcılık, 28 Şubat soruşturması kapsamında 9 kişinin ifadeye çağrıldığını, 5´inin adliyede bulunduğunu diğer 4 şüphelinin ise İstanbul´dan hava yoluyla getirilmesinin beklendiğini açıkladı. Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği´nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Kamuoyunda 28 Şubat soruşturması olarak bilinen Türkiye Cumhuriyetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevlerini Yapmasını Kısmen veya Tamamen Engellemeye Teşebbüs Etmek suçu ile ilgili 5237 sayılı TCK´nın 312/1 (765 Sayılı TCK´nın 147) maddesi kapsamında 25.05.2012 günü İstanbul, İzmir, Silivri ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılıklarına CMK 251/6 maddesi gereğince yazı yazılarak, 9 şüphelinin 28.05.2012 günü CMK 250. Madde ile Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği´ne ifade vermeleri için hazır edilmeleri istenmiştir.

SORUŞTURMADA TUTUKLANAN 51 KİŞİ

28 Şubat soruşturması kapsamında daha önce 51 kişi tutuklanmıştı. 12 Nisan 2012´deki ilk dalga operasyonlarda aralarında eski Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir´in de bulunduğu 31 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmış, Çevik Bir de dahil 18 kişi tutuklanmıştı. İlk dalga operasyonlarda gözaltına alınıp serbest bırakılanlardan bazıları daha sonra tekrar mahkemeye çıkarılarak tutuklandı. 19 Nisan 2012´deki ikinci dalga operasyonda aralarında eski Genelkurmay Genel Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak´ın da bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmış, Erol Özkasnak´ın da yer aldığı 8 kişi tutuklanmıştı. 25 Nisan 2012´deki 3. dalga operasyonlarda ise 13 kişi gözaltına alındı, 9´u tutuklandı. 8 Mayıs 2012´deki 4. dalga operasyonlarda ise 17 kişi gözaltına alındı, 11´i tutuklandı. Soruşturmada şu ana kadar tutuklanan şüphelilerin listesi şu şekilde:

Orgeneral Çevik Bir (emekli)

Orgeneral Fevzi Türkeri (emekli)

Korgeneral Tevfik Özkılıç (muvazzaf)

Korgeneral Yıldırım Türker (emekli)

Korgeneral Mustafa Bıyık (emekli)

Korgeneral Hakkı Kılınç (emekli)

Tümgeneral Berkay Turgut (muvazzaf)

Tümgeneral Mehmet Faruk Alpaydın (muvazzaf)

Tümgeneral Erol Özkasnak (emekli)

Tümgeneral Erdal Şenel (emekli)

Tümgeneral Çetin Dizdar (emekli)

Tümgeneral Çetin Saner (emekli)

Tuğgeneral İsmail Hakkı Önder (muvazzaf)

Tuğgeneral Lokman Ekinci (muvazzaf)

Tuğgeneral Celalettin Bacanlı (muvazzaf)

Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım (muvazzaf)

Tuğgeneral Metin Keşap (muvazzaf)
Tuğgeneral Ünal Akbulut (emekli)

Tuğgeneral Abdullah Kılıçarslan (emekli)

Tuğgeneral İdris Koralp (emekli)

Kurmay Albay Hüsnü Dağ (emekli)

Kurmay Albay Sezai Kürşat Ökte (emekli)

Kurmay Albay Ahmet Nazmi Solmaz (emekli)

Kıdemli Albay Serdar Çelebi (emekli)

Kıdemli Albay İbrahim Selman Yazıcı (emekli)

Albay Mustafa İhsan Tavazar (muvazzaf)

Albay Mustafa Hakan Bural (muvazzaf)

Albay Ahmet Dağcı (muvazzaf)

Albay Seyfullah Sönmez (muvazzaf)

Albay Mustafa Köseoğlu (muvazzaf)

Albay Mehmet Haşimoğlu (muvazzaf)

Albay Yahya Kemal Yakışan (muvazzaf)

Albay Bahattin Çelik (emekli)

Albay Osman Bülbül (emekli)
Albay Veli Seyit Akarbaşı (emekli)

Albay Yüksel Sönmez (emekli)

Albay Yahya Cem Özarslan (emekli)

Albay Ruşen Bozkurt (emekli)

Albay Oğuz Kalelioğlu (emekli)

Albay Cengiz Çetinkaya (emekli)

Albay Alican Türk (emekli)

Albay Abdurrahman Yavuz Gürcüoğlu (emekli)

Albay İsrafil Aydın (emekli)

Albay Mustafa Kemal Savcı (emekli)

Albay Ziya Batur (emekli)

Binbaşı Salih Eryiğit (emekli)

Binbaşı Ahmet Aka (emekli)

Yüzbaşı Refik Tanju Sirmen (emekli)

Yüzbaşı Mustafa Babacan (emekli)

Yüzbaşı Orhan Nalcıoğlu (emekli)

Astsubay Adem Demir (muvazzaf)

28 ŞUBAT SORUŞTURMASI MANŞETLERİMİZ

(28 Mayıs 2012, 09:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

28 ŞUBAT SÜRECİYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Operasyonlar 1000 yıl sürsün

51997 operasyon daha var

28 Şubat´a şok balans: 31 gözaltı

28 Şubat´ta 2. dalga: 12 gözaltı

1000 yılın 3. haftasında 3. dalga

28 Şubat´ta 4. dalga: 17 gözaltı

Flaş!!! YÖK´e 28 Şubat operasyonu

28 Şubat: 4 memur sorgulandı

28 Şubat yargısına inceleme

Flaş!!! 28 Şubat´a soruşturma

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4577    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.204.394