Tam
EskidenYeniye
 

Haberal iddianamesi kabul edildi

Ergenekon tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın sağlık raporunun mahkemeden gizlenmesiyle ilgili hazırlanan iddianame İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından oybirliğiyle kabul edildi. Açılan davada 5´i doktor 8 sanığın, ´Ergenekon Terör Örgütüne yardım etmek´ suçundan 7,5 ile 15´er yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Başlama tarihi daha sonra belli olacak davanın ilerleyen süreçte Ergenekon davasıyla birleştirilmesi bekleniyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.06.2012 12:52 Özel yetkili İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, ´Ergenekon´ davası kapsamında tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın mahkemeye gönderilmeyen sağlık raporuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 5 profesör, 1 hemşire ile Haberal´ın 2 refakatçisi hakkında hazırlanan iddianameyi oy birliğiyle kabul etti. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, Savcı Bilal Bayraktar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Prof. Dr. Erhan Kansız, Prof. Dr. Cengiz Çeliker, Prof. Dr. Zerrin Yiğit, Prof. Dr. Hatice Sezer Karcier, Prof. Dr. Nazmi Gültekin, hemşire Songül Arı ve refakatçiler Muhammet Hüsrev ile Erkan Özhun hakkında hazırladığı 58 sayfalık iddianame üzerindeki incelemesini tamamladı. Mahkeme heyeti, oy birliğiyle iddianamenin kabulüne karar verdi. Davaya ilişkin duruşma tarihinin daha sonra belirleneceği, tutuksuz olan sanıkların meşruhatlı davetiyeyle duruşmaya çağrılacağı ve iddianamenin okunması amacıyla bir spiker görevlendirilmesi için TRT İstanbul Müdürlüğü´ne yazı yazılacağı bildirildi. İddianamede, sanıkların ´Ergenekon terör örgütüne yardım etmek´ suçundan 7,5 ile 15´er yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

-Haberal´ın hastanede kalması için özel çaba harcandı-

Mehmet Haberal´ın gizlendiği belirtilen raporla ilgili davada sanık olan doktorların ifadelerinde, Haberal´ın hastalığı nedeniyle uzun süre hastanede kalmasının normal olmadığını söyledikleri ortaya çıktı. Sanıklardan Prof. Dr. Zerrin Yiğit´in, Haberal´ın cezaevine gönderilmesi halinde meydana gelebilecek ölüm durumunda sorumluluk taşımamak için uzun süre yattığını söylediği ortaya çıktı. İddianamede Haberal´ın hastanede kalması için doktorların özel çaba sarf ettikleri belirtildi. İddianamede, sanıkların Adalet başmüfettişlerine ve savcılıkta verdikleri ifadeler yer aldı. Sanık doktorlar Hatice Sezer Karcıer, Cengiz Çeliker, Zerrin Yiğit ve Nazmi Gültekin ifadelerinde daha önce Haberal kadar uzun süre hastanede yatan hastaları olmadığını belittiler.

O dönemde İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Kardiyoloji Bölümü Anabilim Dalı Başkanı sanık Zerrin Yiğit savcılık ifadesinde, Benim görev yaptığım 30 yıllık süre içerisinde bu kadar süre ile hastanede yatarak tedavi gören hastam olmadı. Böyle bir vakaya rastlamadım. En fazla 6 ay süre ile yatan bir hastaya şahit olmuştum. Mehmet Haberal´ın bu kadar uzun süre bu teşhisle hastanede yatmasının sebebi kendisinin cezaevine gönderilmesi halinde meydana gelebilecek bir ölüm olayında sorumluluk taşımak istemememizden kaynaklanmaktadır. Aksi takdirde, cezaevinde bulunmayan bir hastanın aynı nitelikteki bir teşhisten dolayı 20 ay süre ile hastanemizde yatması söz konusu olamaz. dedi.

Tanık olarak savcılıkça dinlenen doktor Cengizhan Türkoğlu, Kardiyoloji Enstitüsü´nde 28,5 yıldır görev yaptığını, hastanede yatarak tedavi gören tüm aritmi hastalarının kendisinin kontrolünden de geçtiğini söyledi. Doktorların büyük bir kısmının da bu konuda kendisine danıştıklarını ifade eden Türkoğlu, Mehmet Haberal da bir aritmi hastasıdır. 28,5 yıllık meslek hayatımda ritm bozukluğu olan bir hastanın yaklaşık 20 aylık bir süre ile hastanede yattığına şahit olmadım. ifadelerini kullandı.

İddianamede, şüpheli ve tanık beyanlarına göre, Haberal´ın yaklaşık 2 yıl süren yatarak tedavi sürecinin normal hastalar için uygulanmadığı, sanığa ayrıcalıklı davranılarak cezaevine gönderilmesinin engellendiği ve hastanede kalması için özel çaba sarf edildiğinin anlaşıldığı kaydedildi. ( Cihan)

-Hastanede kalmak için hastalığını kullanmış-

İddianamede, doktorlar arasındaki tartışmalar ve Haberal´ın rahatsızlığına yönelik değerlendirmeler de yer aldı. Haberal´ın kalp rahatsızlığı ile ilgili önerilen tedavinin I.C.D tedavisi olduğu ancak Haberalı´n bunu kabul etmediği anlatıldı.

Sanık doktorlar Hatice Sezer Karcıer ve Zerrin Yiğit, ifadelerinde kalbine pil takılması yönünde tekliflerde bulunduklarını, bu sayede hastanede yataklı tedavisine gerek kalmayacağını söylendiklerini ancak Haberal´ın bu işlemi kabul etmediğini anlattıkları belirtildi.

Adalet başmüfettişlerine tanık olarak ifade veren enstitü çalışanlarından Murat Kazım Ersanlı ifadesinde, Kanaatimce Haberal´ın kendisine kardiyoloji açısından yapılacak asıl müdahale I.C.D. takılmasıdır. Hasta bunu kabul etmediği için süreç böyle gelişmiştir. Eğer hasta bu aşamada I.C.D. takılmasını kabul ederse bu sorunların aşılacağını düşünüyorum. dedi.

Adalet başmüfettişlerince tanık olarak ifadesi alınan Vedat Sansoy da, Cengizhan bey hastaya elektrofizyolojik tetkik yapılmasını önerdi ancak hasta bunu kabul etmedi ve bunu beyan ederek imzasıyla onayladı. Bunun üzerine amiyodarone tedavisine başlandı. Amiyodarone tedavisini hastaya öneren bendim. Çünkü servis sorumlusu bendim. Bilahare hastanın haftalık 24 saatlik holter ritim izlemeleri ve psikiyatri konsültasyonları ile hastayı izlemeye devam ettim. Sonuçta ritim izlemesi yanında bir de 02.10.2009 tarihinde psikiyatrik konsültasyon yaptım. Ardından anabilim dalı başkanlığına bu hastayı taburcu edebileceğimiz yönünde kurul raporu vermek amacıyla heyet oluşturulmasını teklif ettim. dedi.

Savcılıkça tanık olarak ifadesi alınan Cengizhan Türkoğlu, söz konusu rapor ile ilgili yaşananları anlattı. Türkoğlu, Kendisiyle ilgili gerekli tetkik ve tedaviler uygulandıktan sonra hastanın durumuyla ilgili Kardiyoloji Enstitüsü Anabilim Dalı´nın 15.08.2009 tarihli talebi üzerine hasta ile birebir görüşülerek taburcu olmasında bir sakınca olmadığına dair 27.08.2009 tarihli bir rapor tanzim edilerek anabilimdalı başkanlığına gönderdim. Daha sonra tekrar talep üzerine 28.09.2009 tarih ve 466 sayılı, aynı mahiyette hastanın tedavisini ayakta devam etmesinde sakınca bulunmadığına ilişkin raporu düzenleyerek anabilimdalı başkanlığına gönderdim. ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine 16 Ekim 2009 tarihinde Zerrin Yiğit´in imzasıyla Haberal´ın taburcu olması planlanması ile ilgili kurul toplanacağının bildirildiğini anlatan Türkoğlu, Kurulda toplantı tartışmalı geçti. Aksi yöndeki bir rapora muhalefet koyacağımı bildirdim ve 16.10.2009 tarihli, hastanın taburcu edilebileceğine dair heyet kararı çıktı. Ancak bu raporların Adli Tıp Kurumu´na gönderilip gönderilmediğini bilmiyorum. Zira bu görev enstitü müdürlüğüne aittir. dedi.

Haberal ile ilgili son teşhisin hipertiroid ön tanısı olduğunu aktaran Türkoğlu, bu hastalığın ilacın kesilmesini gerektirmediğini söyledi. Bu yönüyle de hastanın yatarak tedavi görmesine gerek olmadığını belirten Türkoğlu, Zira hasta birçok tedaviyi kabul etmemektedir, normal koşullarda tedaviyi kabul etmeyen hastalara uygulanan yöntem taburcu etme işlemiyle son bulur. Tedaviyi kabul etmeyen hastaya uygulanacak başka yöntem yoktur.

Sanıklardan Nazmi Gültekin geçtimiz Mayıs ayında verdiği ifadesinde, Son olarak eğer Mehmet Haberal daha öncesi tedavileri kabul etmiş olsaydı, yani ICD tedavisi yine Aplosyon tedavisini ve elektrofızyolojik incelemeleri kabul etseydi bu kadar uzun kalmasına gerek olmazdı. Hiç bir hekim bunu hastanede tutamazdı. Hasta bu durumu kullanmıştır diyebiliriz. şeklinde beyanda bulunduğu kaydedildi.

Bu ifadeler üzerine savcılığın değerlendirmesinde, Sanık için önerilen en uygun tedavinin ICD tedavisi olduğu, bu konunun uzmanının Cengizhan Türkoğlu olduğunun şüpheli ve tanık beyanları ile sabit olduğu ve tedavinin Cengizhan Türkoğlu tarafından sanığa teklif edildiği, sanığın bu teklifi kabul etmediği, böyle durumlarda hastaların taburcu edilmesinin genel teamül olduğu, sanık Mehmet Haberal´ın tedavi yöntemini kabul etmeyerek durumu kendi lehine kullandığı, sanık hakkında verilen taburcu kararının kendisine önerilen en uygun tedaviyi kabul etmemesi sonrasında olduğu anlaşılmıştır. denildi. ( Cihan)

(14 Haziran 2012, 12:52)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

HABERAL VE ONUN YARGI İLE SAĞLIKTA KOLLANMASI MANŞETLERİMİZ

Hastaneden çıkınca iyileşen ikinci hasta Haberal

Ve Haberal 2 yıl sonra Cezaevi´nde

Flaş!!! Haberal´ın doktoru tutuklandı

Jandarma Haberal´ı savcılardan koruyor

Haberal´ın odasında arama

Baskınları telsizle ´haberal´ıyor

Flaş!!! Haberal´ın doktoru tutuklandı

Hani kıpırdarsa ölürdü?.. Haberal yalanı açığa çıktı

Doktorlardan panik-tehdit: Haberal Adli Tıp´a gidemez, yoksa..

Panik-tehdit korkutmadı: Mahkeme Haberal sevkinde ısrarlı

Harekette ölüm riski var, tehdit ve bayan ziyaretçide değil

Mahkemenin Haberal şüphesi hastaneyi panikletti

İşte 1 yıl mahkemeden gizlenen ´Haberal sağlıklı´ raporu

Flaş!!! 3. Haberal raporu da mahkemeden gizlenmiş

Sağlıkta kontrgerilla örgütlenmesi

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4620    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.607.260