Tam
EskidenYeniye
 

Savcı: Ergenekon Yargıtay´da mı?

Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı Ergenekon terör örgütü talimatıyla Erzincan´da uygulamakla suçlanan eski Erzincan Başsavcısı CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ile dönemin 3. Ordu komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk´in de aralarında bulunduğu 14 sanık Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde bugün hakim karşısına çıkacak. Yargıtay, sanıkların duruşmaya mazeret bildirmeden katılmaması durumunda polis zoruyla getirilmesine karar vermişti. 14 sanık arasından sadece Saldıray Berk şu ana kadar hiçbir duruşmaya katılmadı. Bu nedenle Berk´in bugünkü duruşmaya katılıp katılmayacağı merak ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.06.2012 10:44 Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı Ergenekon terör örgütü talimatıyla Erzincan´da uygulamakla suçlanan eski Erzincan Başsavcısı CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ile dönemin 3. Ordu komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk´in de aralarında bulunduğu 14 sanık Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde bugün hakim karşısına çıkacak. Erzincan´daki faaliyetleri nedeniyle ´Ergenekon terör örgütüne üye olma, resmi belgede sahtecililik, birden fazla kişi ile tehdit, hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetme´ suçlarından 13 sanık ile birlikte yargılanacak olan Cihaner´in milletvekili dokunulmazlığının terör suçu için geçerli olmadığına karar verilmişti. Yargıtay, haklarında dava açılan 3 MİT mensubu Şinasi Demir, Kıvılcım Üstel ve Sadri Barkın İnce hakkında ise MİT Kanunu´ndaki değişiklik sebebiyle yargılamanın durdurulmasına karar vermişti. Bugünkü duruşmada merak edilen bir konu, hükümeti devirme komplosu içinde yer almakla suçlanan bu 3 MİT´çi sanığın yargılanması için Başbakanlığın izin verip vermediği..

Saldıray Berk gelecek mi?

Yargıtay, sanıkların duruşmaya mazeret bildirmeden katılmaması durumunda polis zoruyla getirilmesine de karar vermişti. 14 sanık arasından sadece Saldıray Berk şu ana kadar hiçbir duruşmaya katılmadı. Bu nedenle Berk´in bugünkü duruşmaya katılıp katılmayacağı merak edilen diğer konu..

DAVANIN GEÇMİŞİ

İlhan Cihaner, emekli Orgeneral Saldıray Berk´in de aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında kamuoyunda ´ıslak imza´ olarak da bilinen ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı Erzincan ve yöresinde hayata geçirmek iddiasıyla ilk dava, özel yetkili Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde açıldı. Mahkeme, Cihaner´in de aralarında bulunduğu 10 sanık hakkında tutuklama kararı verdi. Adalet Bakanlığı müfettişlerinin Cihaner´e görevi kapsamında ´kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, birden fazla kişi ile tehdit´ suçu işlediği iddiasıyla yürüttüğü soruşturmada ise Yargıtay´a dava açıldı. Yargıtay 11. Ceza Dairesi, dosyanın aslı gelmeden fotokopi üzerinden yaptığı inceleme sonrasında Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki davayı birleştirdi, ardından da tüm sanıkları tahliye etti. Dosyanın aslı üzerinden yargılama yapan Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi, hukuki irtibat olduğu gerekçesiyle davayı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde Albay Dursun Çiçek´in yargılandığı davayla birleştirdi. 11. Ceza Dairesi´nin birleştirme kararı sebebiyle oluşan hukuki uyuşmazlığa İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi itiraz etti. Yargıtay Ceza Genel Kurulu, üst mahkeme olarak Yargıtay´ın görevli olduğuna hükmetti. 11. Ceza Dairesi, Cihaner´in yargılanması için Adalet Bakanlığı´ndan soruşturma izni alınması gerektiğini belirterek, dosyayı Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderdi. Bunun üzerine dosya önce Adalet Bakanlığı´na ve HSYK´ya gönderildi. HSYK 2. Dairesi, Cihaner´in İrticayla Mücadele Eylem Planı´nı Erzincan´da uyguladığı ve Ergenekon terör örgütüne üye olduğu iddiaları kapsamında yargılanması için kovuşturma izni verdi. HSYK, dosyayı Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderdi. Başsavcılık, Cihaner ve diğer sanıklar hakkında iddianame düzenleyerek, son soruşturma kararı için Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi´ne iletti. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi de, Cihaner´e yöneltilen ´terör örgütü üyeliği´ suçlamasının Anayasa´ya göre milletvekili dokunulmazlığı kapsamında olmadığını belirtti. Son soruşturmanın açılması kararı veren mahkeme, dosyayı Yargıtay´a yeniden gönderdi. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi´nin kabul ettiği iddianamede sanıklara ağır suçlamalar yöneltiliyor.

YARGITAY ERGENEKON´U KOLLUYOR MU?

Cihaner davasıyla ilgili en önemli tartışma noktalarından birisi, davanın Ağır Ceza Mahkemesinden fotokopi yoluyla skandal şekilde Yargıtay´a aktarılması ve ardından serbest bırakılması olmuştu. Yani Yargıtay´ın devreye girmesi önemli bir tartışma konusu. Davanın Yargıtay´a alınmasının nedeni olarak Cihaner´in suç tarihinde görevli Başsavcı olması gösteriliyor. Ancak 14 sanıktan 13´ü için bu durum geçerli değil. Buna rağmen diğer sanıklar da Yargıtay´da yargılanıyor. İlk duruşmalarda da serbest bırakıldılar. Bu şok gelişme Şemdinli davasını hatırlatmıştı. Sivil mahkemenin ağır cezalar verdiği sanıkların davası, Yargıtay ve HSYK´dan gelen skandal müdahale ile askeri mahkemeye aktarılmış ve ilk duruşmada da sanıklar serbest bırakılmıştı. Serbest bırakılan sanıklardan birisi ilerleyen süreçte Isparta´da bir vatandaşı öldürmüş, altınlarını da gaspetmişti. Bu adi suçu işleyen sanık, yargılandığı Isparta mahkemesi tarafından cezalandırıldı. Ancak böyle bir sanığı serbest bıraktırıp cinayet işlemesine, masum bir vatandaşı öldürmesine neden olanlardan ise hesap sorulmadı. Benzer bir skandal Erzincan Ergenekon davasında yaşanıyor. Yargıtay inanılmaz bir müdahale ile davayı fotokopi üzerinden kendi bünyesine alıyor. Sanıkları kolladığı izlenimi veren bir yargılama yapıyor. Sanıkları serbest bırakıyor. Görevlerinin başına dönmelerine izin veriyor. Bu olaydan sonra Erzincan davasının kritik tanıkları arasında yer alan İ.M. isimli kişiye silahlı saldırı gerçekleşiyor. Düşünün ki haklarında silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek gibi ağır suçlamalar bulunan sanıklar serbest kalıyor ve bu olaydan sonra davanın bir tanığına saldırı yapılıyor. Bunun sorumlusu acaba kimdir?..

Geçtiğimiz günlerde bu konuyla bağlantılı ilginç bir gelişme daha yaşandı. 1994 yılında intihar ettiği ileri sürülen ancak 2010 yılında dosyası tekrar açılan Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu´nun soruşturmasında şok gelişmeler yaşanıyor. Albay´ın oğlunu yasadışı şekilde gizli dinlemeye alan ve soruşturma dosyasındaki delil ve tanıklara ulaşmaya çalışan 8 jandarma görevlisi tutuklanması bu gelişmelerden birisiydi. Bu 8 kişiden birisinin Erzincan Ergenekon örgütlenmesinde yer alan sanıklarla bağlantılı olduğu da ortaya çıktı. Yargıtay´ın serbest bıraktığı ve üzerlerine gitmediği sanıkların boş durmadığı yasadışı eylemlerine devam ettiği söylenebilir. Bunun sorumlusu acaba kimdir?..

SAVCI KAYASU: ERGENEKON YARGITAY´A DA SIÇRADI MI?

´Sanıkları kolladığı izlenimi veren bir yargılama yapıyor Yargıtay´ demiştik yukarıdaki satırlarda. Çünkü bunu düşündüren başka gelişmeler de yaşanmıştı. Yargıtay´daki ilk duruşmalarda mahkeme başkanının bazı gafları basına yansımıştı. Ayrıca o süreçte basına yansıyan bazı yargı üyelerinin konuşma kayıtları da sanıkların kurtarılmak istendiğini açıkça ortaya koyuyordu. Tüm bu ayrıntılar korkunç bir şüpheyi akıllara getiriyor. Bu şüpheyi eski Savcı Sacit Kayasu çok açık şekilde ifade ediyor. Yargıtay´ın, vatandaşın davalarını birinci derece mahkemesi olarak göremeyeceğini vurgulayan Kayasu, Cihaner davasında yalnız kendisinin değil onunla beraber Saldıray Berk ve MİT elemanlarının da yargılandığını hatırlatıyor. Onların yargılanma yerinin Yargıtay değil adli mahkemeler olduğunu ifade eden Kayasu, şöyle devam ediyor: Bir ses kaydı olmasaydı, hadi derdiniz ´hukuki hata.´ Ama o ses kaydından sonra ´acaba bu işin arkasında başka şeyler var mı; Ergenekon terör örgütü Yargıtay´a da sıçradı mı?´ gibi insanın aklına ister istemez bu sorular geliyor.

ERGENEKON DAVASINI ÇÖKERTME KOMPLOSUNDA CİHANER´İN ROLÜ

Kayasu´nun yönelttiği ağır suçlamayı doğrulayan çok fazla bulgu var aslında. Ses kayıtları şüphesiz ilk önemli delil. O ses kaydındaki yüksek yargı üyelerinin Kent Otel toplantıları adıyla bilinen ve Ergenekon sanıklarıyla yapılan toplantılara katılan isimler olduğu da ortaya çıkmıştı. Hemen hatırlatalım, ses kayıtlarının ilgili kişiye ait olup olmadığı adli tıp laboratuvarlarında tıpkı el yazısı ya da parmak izi gibi yüksek doğruluk derecesinde tespit edilebiliyor. Ve bu incelemeler mahkemelerde de delil olarak kabul ediliyor. Yüksek yargıda örgütün çok iyi yapılandığı iddialarıyla örtüşen bu durum Ergenekon iddianamelerine de yansımıştı. Kent Otel toplantıları Ergenekon örgütünün yargıdaki varlığına dair deliller arasında gösteriliyor. Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay´ın Ergenekon davasını etkilemek için mahkeme başkanı ve yüksek yargıdaki tanıdıklarıyla yaptığı görüşmeler ise diğer bir delil.

Çok sayıda başka delil de var yüksek yargıdaki Ergenekon varlığına dair. Ancak olaya bir de başka açıdan bakmayı deneyelim. Cihaner davasının geçmişine hatta Cihaner´in Erzincan´a başsavcı olarak atanmasına kadar gidelim. Gördüğümüz tüm bulguların da aynı şüpheyi gösterdiği görülecektir. Buna göre İlhan Cihaner´in başrolünde olduğu bir plan ile Ergenekon davası çökertilmek istendi. Bu planda bazı CHP milletvekilleri de, hatta radikal tavırlı bir gazetenin muhabirleri de etkin rol aldı. Para dolu çantalarla davanın tanıklarının ifadelerini değiştirmeye çalıştılar. Evet bu inanılmaz gibi görünen olaylar yaşandı. Kameralarla, fotoğraflarla ve ses kayıtlarıyla tespit edildi. O kadar geniş çaplı bir komploydu ki davanın görüldüğü Erzurum´daki mahkeme üzerinde duruşma esnasında Saldıray Berk´e bağlı savaş uçakları alçak uçuş yaptı, askeri araçlar şehir içinde yürütüldü. Biz bu iddiaları aslında birkaç yıldır dile getiriyoruz. Ancak o dönemde o bölgede görevli bir savcı olduğu ileri sürülen ´Efe´ kod adlı gizli tanık Ergenekon davasında geçtiğimiz aylarda verdiği bir kaç gün süren şok ifadesinde de bu iddiaları doğruladı. Cihaner´in başta beri bu bölgeye bilinçli olarak atandığına, onun korkunç bir terör yapılanması içerisinde yer aldığına dair şok iddialarını mahkemede dile getiren Tanık ´Efe´, somut yer ve şahıs isimleri verdi.

Bu kadar geniş bir örgütün yüksek yargıda uzantısının olmaması hayatın olağan akışına aykırıdır. Yüksek yargıda ortaya çıkan ve yukarıda bazılarını belirttiğimiz somut delil ve bulguları, yine yüksek yargı soruşturmak istemektedir. Bunda bir art niyet aramamak ve bu yargılamaya güvenmek ise imkansızdır.Gelelim Cihaner´in başrolde olduğu ileri sürülen komplonun tarihçesine..

Ergenekon süreci, 12 Haziran 2007 tarihinde Ümraniye baskınıyla başladı. HSYK, 2 Temmuz 2007 günü İlhan Cihaner´i Erzincan´a başsavcı olarak atadı. Ergenekon´da tutuklamaların başladığı günlerde, 2007 yılı Kasım ayında İsmailağa cemaati soruşturması için düğmeye basıldı. Soruşturmanın fitili, bir kadının ´Cemaat üyesi kocam beni dövüyor´ şikayetiyle yakıldı. Aile içi şiddet soruşturması, bir anda tüm Türkiye´yi kapsayacak şekilde bazı cemaatlere yönelik terör örgütü soruşturmasına dönüştürüldü. Ergenekon´da Veli Küçük ve arkadaşları tutuklandı, Erzincan´da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Yeni Şafak Gazetesi Patronu Ahmet Albayrak dahil 16 ilde 235 kişi takibe alındı. 23 Şubat 2009 günü 29 kişi gözaltına alındı, 9´u tutuklandı. Yaygın iddia şuydu: Silivri´nin rövanşı Erzincan´da alınacak, tüm Türkiye´yi tarayan karşı bir dava yolu açılacaktı.

Bir kadının kocası tarafından dövüldüğü iddiasıyla başlatılan ´cemaat soruşturması´ masum insanların evlerine silah yerleştirerek yakalatmayı ve cemaatleri ´silahlı kalkışma´ aşamasında gösterme çılgınlığına kadar vardı. Kurmay Albay Dursun Çiçek´in ıslak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ belgesi işte bu amaçla devreye sokularak cemaatler silahlı gösterilmeye, çok büyük gürültü koparılarak soruşturma AK Partili yetkililere dayandırılmaya kalkışıldı. Zaten hedef de buydu. Böylece Ergenekon soruşturma süreci en can alıcı açıdan vurularak durdurulmuş olacaktı. Cihaner soruşturmayı iki yıl boyunca Adalet Bakanlığı´ndan gizli yürüttü.

Ancak bu komploda yer almak istemeyen şahısların ihbarıyla plan suya düştü. Erzincan göletine atılarak jandarmaya buldurulması ve cemaatle bağlantılı gösterilmesi planlanan silahlar ihbar üzerine polis tarafından bulundu. Bu komploda yer alan çok sayıda tanık itiraflarda bulundu. Soruşturma inanılmaz şekilde genişledi. 3´ncü Ordu Komutanı Org. Saldıray Berk´in 1 numaralı, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in 2 numaralı sanık olduğu 17 sanıklı Erzincan Ergenekon Terör Örgütü davası açıldı.

Soruşturma sürecinde savcılara baskılar yapıldı. Görevli dört savcı, yetkileri HSYK tarafından kaldırılarak soruşturmadan alındı. Ancak yerlerine atanan yeni savcı soruşturmayı tamamlayıp iddianameyi mahkemeye sundu. İddianame kabul edilerek dava açıldı. Dava sürecinde de inanılmaz baskılar yapıldı. 1 numaralı sanık Berk komutasında askeri araçlar şehir merkezinde yürütüldü. Dava duruşmalarında savaş uçakları mahkeme salonu üzerinde alçak uçuş yaptı. CHP´liler ile Radikal gazetesi muhabirleri devreye sokularak bazı tanıkların para teklifleriyle ifadelerinden vazgeçmesine çalışıldı. Bazı tanıklara silahlı saldırılar gerçekleşti. Dava skandal şekilde Yargıtay´a alındı ve sanıklar serbest bırakıldı.

İşte başlangıcından bugüne adım adım takip ettiğimiz Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılma süreci:

12.06.2007: Ergenekon soruşturması başladı: İstanbul Ümraniye´de bir evde 27 el bombası bulunmasıyla Ergenekon soruşturması başladı.

02.07.2007: Cihaner, HSYK tarafından Erzincan Başsavcılığı´na atandı. (Listenin devamı: http://www.kontrgerilla.com/yazilar/erzincan_komplosu.asp)

Abdullah Harun / kontrgerilla.com

(15 Haziran 2012, 10:44)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO: CEMAATLERİ SİLAHLANDIRMA OPERASYONU

HSYK: Cihaner yargılanmalı

Cihaner´e şok: Yeniden yargılanacak

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarma işbirliğiyle ´ıslak imza´ operasyonları

Erzincan iddianamesinde ara

Islak İmza iddianamesinde ara

Ergenekon ve bağlantılı tüm iddianamelerde ara

ISLAK İMZALI ´İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI´ MANŞETLERİMİZ

Cihaner´in gizli sorgu odası

Gizli tanıktan şok ifadeler: Cihaner ´terör arttırılmalı´ diyordu

SAVCI OLDUĞU ÖĞRENİLEN GİZLİ TANIK EFE´NİN MAHKEMEYİ SARSAN İFADELERİ

´Er Cihaner´i kurtarmak´ oyununa devam

Cihaner´i Yargıtay´da kurtarma planı manşetlerimiz

Tiyatro: Er Cihaner´i kurtarmak

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

Ergenekon, Balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4623    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.337.494