Tam
EskidenYeniye
 

Özal ailesinden garip tavır

Cumhurbaşkanı Özal´ın ölümüne ilişkin açıklanan DDK raporunda, ölüm ertesinde yapılması teklif edilen otopsiye eş Semra Özal´ın karşı çıktığı çok sayıda tanık tarafından iddia ediliyordu. 2010 yılında başlatılan soruşturmada Semra Özal´ın kestiği saç tellerini isteyen savcılığa olumsuz yanıt verdiği de ortaya çıktı. Bu şok gelişmeyle aynı kapsamda değerlendirilebilecek bir diğer gelişme ise, oğul Ahmet Özal´ın ´Mezarın açılıp açılmaması yargının vereceği karar, mevtanın rahatsız edilmemesi gerekir´ diyerek yeniden otopsiye karşı çıkması. Ölümün şüpheli olduğu en baştan belli iken otopsi yapılmasına hem o zaman hem bugün karşı çıkılması, saç tellerinin de savcılığa verilmemesi, Semra ve Ahmet Özal´ın ne yapmak istediği sorusunu sorduruyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.06.2012 14:49 Devlet Denetleme Kurumu (DDK), 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın ölümü ile ilgili raporunda saç kıllarının olayın aydınlatılması için önemine dikkat çekilerken, Semra Özal´ın, Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen Özal soruşturması kapsamında, kendisini bizzat arayarak Özal´ın saç kıllarını isteyen Başsavcı vekiline olumsuz yanıt verdiği ortaya çıktı.

Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşen ve Özel Yetkili Savcı Kemal Çetin, geçtiğimiz aylarda Semra Özal´ın özel bir kasada tuttuğu belirtilen eşine ait saç kılları ile ilgili bir girişimde bulundu. Özal ailesine yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre; Başsavcı Vekili Görüşen uzun süredir kılları savcılığa teslim etmeyen Semra Özal´a telefonla ulaştı ve soruşturma için çok önemli bir delil olacağı belirtilen kılları kendilerine teslim etmesini istedi. Fakat Semra Özal, Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşen´e olumsuz cevap verdi. Semra Özal, Saç kılları elimde. Fakat soruşturmada işe yarayacağını düşünmediğim için vermeyeceğim dedi. Görüşen´in ısrarı üzerine Semra Özal, yurt dışında bir laboratuarla görüştüğünü ve sonuç alınamayacağını öğrendiğini iddia ederek kılları vermemekte direndi. Eski TCK´ya göre adam öldürme suçlarında zaman aşımı süresi olan 20 yıl dolmadan Özal soruşturmasını tamamlamayı planlayan Özel Yetkili Başsavcılık, kılları Semra Özal´dan alabilse Adli Tıp´ta inceletmeyi düşünüyor. Semra Özal´ın tavrı yüzünden soruşturmayı ilerletmekte zorlanan Savcılık, Ahmet ve Semra Özal başta olmak üzere dönemin bazı tanıklarının şüpheli ölümle ilgili açıklamaları üzerine 2010´da Özal dosyasını tozlu raflardan indirmişti. Bilindiği gibi yeni yayınlanan DDK raporunda Özal´ın saç kıllarının Adli Tıp´ta incelemesinin olayı aydınlatabileceğine dikkat çekiliyor.

-Eşten sonra oğuldan da garip tavır-

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın oğlu Ahmet Özal, Mezarın açılıp açılmaması yargının vereceği karar, mevtanın rahatsız edilmemesi gerekir, ölümün normal olmadığını zaten söylüyorduk dedi. Dün akşam yurt dışından dönen Özal, Atatürk Havalimanı´nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özal, babasının zehirlendiğinin tespit edilmesinin değil, kimlerin zehirlediğinin önemli olduğunu kaydetti. Özal, 1990´ların başından itibaren yaşanan sürecin Uğur Mumcu´nun öldürülmesiyle başladığını ve babasının ardından Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu´nun öldürüldüğünü söyledi. Özal, Bunların hepsi bağlantılı şeylerdir. Sonuçta bu meseleyi 28 Şubat´lara getiren hadiselerdir. Bu karanlık yılların incelenmesi için otopsi şart değil dedi.

-Zehirlenme varsa saçtan anlaşılabilir-

Adli Tıp Kurumu eski Başkanı Prof. Dr. Oğuz Polat, 19 yıl sonra kemiklerin incelemesinde zehirlenme olup olmadığını bulmanın zor, ama imkânsız olmadığını söyledi. Polat, Semra Hanım´ın kestiği saçlarda da ağır metal dışı zehirlenme bulgusu olasılığı vardır dedi. Polat, Kemikte başarı oranı düşüktür. Ancak tarım ya da böcek ilacıyla zehirlenme varsa kemiklerde eser miktarda da olsa bulunabilir. ( Sabah)

ÖZAL´IN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞINDAN ŞOK İDDİALAR

Devlet Denetleme Kurulu, Özal´ın ölümüyle ilgili raporunu açıklayınca ortalık karıştı. Takvim gazetesinin dünkü BÖCEK ZEHİRİYLE ÖLDÜRÜLDÜ manşeti ise Ankara´ya bomba gibi düştü. Kurulun raporda vurgu yaptığı pek çok soru cevap beklerken aklıma rahmetli Özal´ın en yakın çalışma arkadaşı olan ÖZEL KALEMİ Feyzi İşbaşaran´ı aramak geldi. İngiltere´de olduğunu düşündüğüm İşbaşaran´ı, Çeşme´de buldum. 2 saat süren telefon görüşmemizde neler anlattı neler! İşte ezberleri bozacak olan o konuşma...

Devlet Denetleme Kurulu raporuna göre ÖZAL ÖLDÜRÜLDÜ. Sizin fikriniz ne? - Olay iki perde. Önce 1988´deki Kartal Demirağ´ın suikast girişimine bakmak gerekir. Bize ilk kez orada DUR denildi.

Kim neden dur dedi? - Özal, gazetelere verilen SÜBVANSİYONU kaldırmak istiyordu. Bunu da açıkça patronlara iletti. Bunun üzerine ACİL toplantı isteği geldi. Harbiye Orduevi´nin 18. katında patronlarla buluştuk. Medyaya giren Asil Nadir de oradaydı. Diğerleri ondan çekiniyordu. Çünkü rüzgar gibi esiyordu. Basında hızla büyüyordu.

E ne var bunda? - Çok sert sözler söylendi. Daha sonra yurt dışına kaçan BÜYÜK medya patronu, masaya yumruğunu vurup Sen kim oluyorsun da sübvansiyonu kaldırmaya kalkıyorsun diye çıkıştı. Buz gibi hava esti. Bir Başbakan, medya patronu tarafından azarlanıyordu. Özal soğukkanlı davrandı. Sinirlenen MEDYA DEVİ ayağa kalktı, kapıya yöneldi çıkarken geri dönüp BEYEFENDİ´yi Bunun hesabını vereceksin diye tehdit etti.

Yani tetiği çektiren gazete patronu muydu? - Evet oydu. Tehdit ortadaydı zaten... Biz bu işi çözdük. Sonuca ulaşınca da bunu yapanlar YURTDIŞINA kaçtı. O patronla birlikte kaçanlara bakarsan fotoğrafı daha net görürsün...

1988 ile ölümü arasında geçen 5 yılda başka tehdit oldu mu? - Olmaz mı... Nerdeyse hergün tehdit aldık. Sadece bir kez doğru çıktı.

´SİLAHLAR SUSACAKTI AMA...´

Kimdi bunlar peki? - Bir gün KÖŞK´ü halka açtım. Erzağını kapan geldi. Özal halkla bir olup bahçede piknik yaptı. Bu fotoğraf Genelkurmay´ı ayağa kaldırdı. Doğan Güreş Siz ne yapıyorsunuz diyerek sesini yükseltti. Muhafız Alayı benimdir. Benim iznim olmadan kimse oraya giremez tehdidinde bulundu. Ona rağmen yaptım.

Sorun asker miydi? - Bir tarafında o vardı. Ama sorunun kaynağı başkaydı.

Neydi? - Rahmetli Özal, Eşref Bitlis Paşa ile Malatya´dan çocukluk arkadaşıydı. Birbirlerini çok sever güvenirlerdi. İkisi de KÜRT SORUNUNUN çözümü ve PKK´nın bitmesi için çırpındı.

Ne yaptılar mesela? - Hem Eşref Paşa hem Özal, Kuzey Irak´ta defalarca kez ÖCALAN´la görüştü. Öcalan ikna olmuştu. Silahlar susacaktı. Ama ömürleri yetmedi.

Bir dakika Özal, Öcalan´la nasıl görüştü? - Barzani ve Talabani bahane edilerek sınırın öte tarafında bir araya geliniyordu. Özal, Kürt sorunu olduğu sürece Türkiye´nin büyümeyeceğini biliyordu. Risk aldı, aldılar...

Suikastlerle bunun bir ilgisi var mı? - Olmaz mı! Öcalan 70 kişilik liste verdi. Hepsini AVRUPA´ya 10 yıl inmeme karşılığında İSKANDİNAV ülkelerine gönderiyorduk. Öcalan Norveç´i istemişti. Militanlar sessizce inip köylerine dönecekti. Sınırın 10 kilometre ilerisinde silahlar bırakılacaktı. Bütün şartlarda anlaşılmıştı ama olmadı!

Ne oldu? - Danışman olarak Kemal Yamak Paşa´yı almıştık. Çok beyefendi bir insandı. Özal´ı çok severdi. Bir gün Özal haftalık yaptığımız toplantının birinde Kemal Paşa hepiniz Harp Okulu´ndan mezun oluyorsunuz. Sen Genelkurmay Başkanı olabiliyorsun ama Jandarmanın başındaki Eşref Paşa olamıyor. Bunu bir araştır. Alt yapıyı hazırla. Gerekeni yapalım dedi. Bu TEKLİF ikisinin de HAYATINA MAL OLDU. Önce Eşref Paşa daha sonra kendisi öldürüldü. Kürt sorunu sürüp gitti. 1993´ten bu yana da kan akmaya devam ediyor...

Asker mi yaptı suikastleri? - Hem içeriden hem dışarıdan destek alındı. Şeytanın aklına gelmeyecek planlar yapıldı. Başarılı oldular. Çözüm olmadı. Kan aksın diyenler kazandı.

Eşref Bitlis olayı peki! - Askerde bir kesim uçağın düşeceğini biliyordu. KAZIM ÇİLLİOĞLU uçağa binecekken vazgeçip binmedi. O da biliyordu planı. Daha sonra onu da öldürdüler. Kurtulamadı!

Özal´ın ölüm sebebi KÜRT SORUNUNU çözmek istemesi yani! - Elbette. Bakın biz de devlette olmayan belgeler UĞUR MUMCU´dan çıkıyordu. Bizim MİT uyuyordu. Zaten Teoman Paşa´ya ne sorsak cevap alamıyorduk. Hiç bilgi vermezlerdi. Hatta bir keresinde ABD Özal´a Birinci Körfez Savaşı´nın başlayacağını haber verdi. Tam saat belli değildi. MİT ile Cumhurbaşkanı arasındaki köprü bendim. Gerektiğinde BEYEFENDİYİ uyandırma yetkim vardı. O gece Özal bizi Köşk´te tuttu. İşler karışık dedi. Bir süre sonra televizyonu açıp haberleri izlemeye başladık. Nabi Şensoy da yanımızdaydı. Geceyarısı olmuş savaş başını almış gitmiş. Bizim MİT´ten haber yoktu. Çok sonra Müsteşar Yardımcısı elinde zarfla geldi. Zarfı bana uzatıp Beyefendiyi kaldıralım dedi. Kolundan tutup içeri çektim. Zaten hepimiz ayaktaydık. Savaşı canlı izliyorduk. İstihbaratçı arkadaş yerin dibine girdi. Çünkü zarfta ABD´nin vuracağı yazıyordu! Utanarak çekilip gitti...

Peki Uğur mumcu? - Uğur Bey´le komşuyduk. Çok sık, eski ismi KÖROĞLU olan caddedeki camide buluşurduk. Camide çay içip sohbet ederdik. Özal da bunu bilirdi. Uğur Bey yayınladığı belgelerle bizi zor durumda bırakırdı. CASA uçakları hakkında yaptığı yayınlardan sonra Özal, Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan´ı görevden almıştı. Uğur Bey çok etkiliydi. Belgeleri MİT´e sorduğumuzda da hep Doğru efendim cevabı alıyorduk.

´PLAN İŞLİYORDU...´

Nasıl açıklıyorsunuz bunu? - Bilmiyorum hala... Ama Özal ile Mumcu´yu buluşturacaktım. İkisi de razı oldu. Ama Uğur Mumcu´nun da ömrü yetmedi. Bomba patladığında olay yerine ilk giden ben oldum. Manzara korkunçtu. Hemen Köşk´e gittim. Durumu anlattım. Gözlerinden yaş boşaldı. Eyvah! Hedef, yine benim. Plan işliyor. Artık bunları kimse durduramaz dedi.

Peki geçmişe bakınca ne görüyorsunuz? - Ailenin evladı gibiydim. Milletvekili olmak istediğimde Gitme, beni bırakma dedi. Benim hakkım ama deyince izin verdi. Benimle birlikte 2 arkadaşım daha yanından ayrıldı. Özal´ın etrafını boşaltmıştık. En büyük hatamız bu oldu. Yoksa TÜRKİ CUMHURİYETLER´e yaptığı gezinin programı bu kadar yorucu olmazdı. İzin vermezdim. Bir de Kemal Yamak Paşa´yı askerden haber alamadığımız için almıştık. Sağlıklı bilgi her zaman gelmiyordu. Belki ondan da gizliyorlardı. Ama en korkuncu Eşref Bitlis Paşa hem MİT hem de Genelkurmay İstihbarat tarafından sürekli izleniyordu. Attığı her adımı biliyorlardı. O günkü zor şartlar altında çok yol aldık. Ama sonuca gidemedik. Kısmet değilmiş. Allah hepsinin mekanını cennet eylesin... ( Takvim)

ÖZAL BÖCEK İLACIYLA MI ZEHİRLENDİ?

Derin sondaki sır perdesi aralandı. Devlet Denetleme Kurulu, Turgut Özal´ın ölümüyle ilgili raporunu tamamladı. Şok detayı ise TAKVİM ortaya çıkardı: Özal´ı böcek ilacı öldürmüş olabilir. Tarihler 17 Nisan 1993´ü gösterdiğinde, şok bir ölüm yaşandı. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ani bir şekilde hayatını kaybetti. Şok vefat önce sıradan bir son gibi göründü. Ancak yıllar geçtikçe Özal´ın ölümü soru işaretlerine büründü. Ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´e bağlı olan Devlet Denetleme Kurulu, ölümcül iddiaların aslını astarını bulmak için harekete geçti. İşte DDK 2 yıl süren incelemesini bitirdi ve dün raporunu açıkladı. Rapordaki can alıcı detayı ise TAKVİM ortaya çıkardı. Buna göre Özal, böcek ilacından zehirlenmişti. TAKVİM´in tespit ettiği şok bilgi, raporun 615. sayfasından başlıyor 617´ye kadar devam ediyordu.

´BİLİNCİ KAPALIYDI´

Söz konusu sayfalarda, şunlar yazıyordu: Turgut Özal, 17 Nisan Cumartesi sabahı Hacettepe Üniversitesi Hastanesi´ne götürüldüğünde bilinci kapalıydı. Solunum yoktu, ağzından da köpükler geliyordu. Köpüğün laboratuvar incelemesinde ise sodyum, glukoz, kreatinin (böbrek yetmezliği), LDH (kötü kolesterol) ve karaciğer enzimleri (AST ve ALT) çok yüksek bulundu. Ayrıca protein ve albümin değerleri de sınırı aşmıştı.

KAN TESTİ YAPILMADI

Özal´daki bu bulgular ORGANOFOSFAT yani böcek ilacı zehirlenmesini düşündürmektedir. Özal öldüğünde Hacettepe Üniversitesi Klinik Patoloji Laboratuvarı´ndaki ´kolinesteraz´ testi çalışmaktaydı. Ancak Özal´dan bir kan örneği alınsaydı, ORGANOFOSFAT ya da böcek ilacı zehirlenmesini düşündürecek önemli bulgular ortaya çıkacaktı. Özal´ın ölümünden sonra kamuoyuyla paylaşılan bilgiler ve hastanedeki anormallikler de zehirlenme ihtimalini güçlendirmektedir.

ORGANOFOSFAT NEDiR?

Turgut Özal´ın ağzından çıkan köpükte bulunan ORGANOFOSFAT, böcek öldürücü olarak kullanılan bir tarım ilacı. Piyasada Malathon, Kobran, Basudin ya da Tamaron isimleriyle bulunan bu ilaç, öldürücü etkiye sahip. Tamaron zehirlenmesinde, merkezi sinir sistemine ait etkilerle birlikte; tükürükte artma, burun akıntısı, terleme, kusma, ishal, idrar kaçırma, taşikardi, hipertansiyon, seyirme, kas krampları, solunum felci, dalgınlık ve koma hali görülüyor.

KALP KRİZİ GEÇİRMEDİ

Rapora göre Özal kalpten ölmedi. Bu tespit, DDK raporunda şöyle ifade edildi: Özal, 05.02.1993´te The Methodist hastanesinde muayene yaptırdı. Kalple ilgili hiçbir soruna rastlanmadı. Merhumun kilosu, kan şekeri yüksekliği ve hafif HDL (iyi kolesterol) düşüklüğü dışında kalple ilgili herhangi bir riski yoktu.

ADETA AKIL TUTULMASI!

Raporda, Özal´ın ölümüyle ilgili diğer şüpheler ise şöyle sıralandı: Semra Özal, Köşk´teki yemek uygulamalarına dikkat etmedi. Çankaya Köşkü´ndeki sağlık hizmetleri, yetersizdi. Köşk´te ambulans olmadığı için Özal tam vaktinde hastaneye götürülmedi. Özal´a, mahallede ölen insana uygulananların ötesinde bir müdahale yapılmadı. Merhum, GATA yerine Hacettepe´ye götürülerek zaman kaybedildi. Hacettepe´deki hekimler, tahmini bir ölüm raporu hazırladı. Görevi başında ve ani şekilde ölen bir cumhurbaşkanının ölümü her zaman ´şüpheli´ bir ölümdür. Bu itibarla otopsi yapılmamış olması ise tam anlamıyla bir akıl tutulmasıdır.

OTOPSİ YAPILSIN

Ve incelemesini tamamlayan DDK, raporun sonunda çok önemli bir karar verdi. DDK, Özal´ın mezarı açılsın, otopsi yapılsın dedi. İşte rapordaki o bölüm: Özal´ın ölümüne yönelik şüphelerin ve zehirlenme iddialarının açıklığa kavuşturulabilmesi için öncelikle ailede var olduğu beyan edilen saç telleri üzerinde bazı tetkikler yapılmalı. Kişilerin ölüm nedeninin belirlenmesinde otopsi işlemi, altın standarttır. Bu nedenle feth-i kabir suretiyle Özal´ın mezarı açılmalı ve kemik, saç ve diğer unsunlar üzerinden otopsi yapılmalıdır.

TANIK A HABER´E KONUŞTU

Özal´ın öldüğü gün GATA´da görevli olan Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz, yaşadıklarını a haber´e anlattı. Sarsılmaz şunları söyledi: O gün, Özal´ın durumuyla ilgili telefon aldık. Hemen hazırlıklara başladık. Ancak Özal ´daha yakın´ diye Hacettepe´ye götürüldü. Bu çok saçmaydı. Çünkü Hacettepe yol üzerinde değildi. Bana göre de Özal´ın ölümünde esrarengizlikler var. ( Takvim)

SORUŞTURMA ÖZAL AİLESİNE TAKILDI

22.06.2012 10:25 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmanın Özal Ailesi´ne takıldığı ortaya çıktı. Özel yetkili Ankara Başsavcıvekili´nin Turgut Özal´a ait saç tellerini alınması talimatı için polisleri görevlendirdiğini ancak Semra Özal´ın saç tellerini görevli polislere vermediği, telefonla arayan Savcı Hüseyin Görüşen´in de aynı yanıtı aldığı öğrenildi. Ahmet Özal da ´deşifre ediliyor´ dediği babasına ait yayınlanmamış ses kayıtlarını bulamadığını bildirdi.

Semra Özal polisi kapıdan çevirdi

Cumhurbaşkanlığı Devlet denetleme Kurulu´nun Turgut Özal´ın ölümüne ilişkin raporunu tamamlaması sonrası önceki gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´le görüşmelerde bulunan Semra Özal´ın soruşturma savcılığına skandal cevap verdiği ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, soruşturma kapsamında kriminal inceleme için merhum Özal´a ait saç tellerini savcılık kararıyla teslim almaya giden polis ekipleri, Semra Özal´ın ilginç tavrıyla karşılaştı. Turgut Özal´ın saç tellerini savcılık kararına karşın teslim etmeyen Semra Özal, kasada sakladığı saç tellerini incelenmesi için savcılığa vereceğini açıklamasına rağmen polis ekiplerine saç tellerini ´kesinlikle´ vermeyeceklerini bildirdi.

Başsavcıvekili Görüşen´i reddetti

Olayın ardından Semra Özal´ın tavrı, telefonla Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Hüseyin Görüşen ve soruşturma savcısı Kemal Çetin´e iletildi. Bunun üzerine polis ekipleri kapıda beklerken, Semra Özal´la bir görüşme yapan Başsavcıvekili Görüşen, önceki açıklamalarını hatırlatarak soruşturmanın aydınlanması ve gerekli tetkiklerin yapılması için Semra Özal´dan vaat ettiği saç tellerini teslim etmesini istedi. Ancak Semra Özal´ın Başsavcıvekili Görüşen´in de talebini kabul etmediği ve saç tellerini vermeyeceğini söylediği öğrenildi. Semra Özal´ın eşi Turgut Özal´ın şüpheli ölümünü aydınlatmak için Köşk´e çıkarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´le görüşmesine karşın saç telleriyle ilgili savcılığa karşı tavrı ise dikkat çekti.

Deşifre edilen kasetler kayboldu!

Bu gelişme üzerine Özal soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Başsavcıvekili Hüseyin Görüşen ve Özel Yetkili Savcı Kemal Çetin, önemli bir adım atarak Ahmet Özal´a ´özel ses kayıtlarının´ akıbetini sordu. Savcılar, daha önce ?Babama ait çok özel ses kayıtlarını açıklayacağım. Hazırlık aşamasında, deşifre edip hazırlanıyor? diye açıklamalar yapan Ahmet Özal´dan, ?Ses kayıtlarını bulamıyorum? yanıtını aldı. Saç telleriyle ilgili ise hiçbir karşılık bulamadı.

Kabrin açılması gündeme alındı

DEVLET Denetleme Kurulu´nun (DDK) raporunun tamamlanmasın ardından Özal soruşturmasını yürüten savcılar, DDK tarafından 21 ayda hazırlanan Özal raporunu istedi. Adli kaynaklar ise DDK raporunda Özal´ın ölümünün şüpheli olduğunun belirtilmesi ve kesin tanı için mezarının açılması isteği üzerine Ankara Başsavcılığının Özal´ın kabrinin açılmasını gündemine aldığını ifade etti. Eski TCK´ya göre adam öldürme suçlarında zaman aşımı süresi olan 20 yıl dolmadan Özal soruşturmasını tamamlamayı planlayan savcılık, 10 ay gibi bir sürede Özal´ın mezarını açacak. ( Star)

(15 Haziran 2012), son güncel.: (22 Haziran 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

DDK: Özal´ın mezarı açılmalı

DDK raporunun tam metni

DDK´nın Özal´ın vefatına dair raporun orjinalini Cumhurbaşkanlığı sitesinden indirmek için tıklayın

DDK´nın Özal´ın vefatına dair raporun orjinalini sitemizden indirmek için tıklayın

Özal ve komutan cinayetleri bağlantılı

DDK Özal´ın ölümüne yoğunlaştı

Özal suikastinde çember daralıyor

TURGUT ÖZAL SUİKASTİ VE ŞÜPHELİ ÖLÜMÜYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Özal suikasti muhteşem bir Özel Harp işiydi, amacına da ulaştı

Korkut Özal: Kardeşimi Ergenekoncular öldürdü

Kaynak: Özal´ın o dönem ölmesi birilerince uygundu

Kanlı ve Kara Yıl: 1993.. PKK´nın tasfiyesi durduruldu

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4626    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.337.033