Tam
EskidenYeniye
 

Zirve ek iddianamesi kabul edildi

2007´de Malatya Zirve Yayınevi´nde 1´i Alman 3 kişinin öldürülmesi soruşturmasında hazırlanan ek iddianame mahkemece kabul edildi. Katliamın Ergenekon Terör Örgütü ile bağlantılarını konu edinen iddianamede 19 şüpheli yer alıyor. Ergenekon tutuklusu emekli Org. Hurşit Tolon 1 numaralı sanık. Tolon hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. Ayrıca Rahip Santoro ve Hrant Dink cinayetlerinin de aynı örgütün farklı hücreleri tarafından işlendiği ileri sürülüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

22.06.2012 16:34 Malatya´da 18 Nisan 2007´de işlenen Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nca hazırlanan iddianame Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığının hazırladığı 761 sayfalık toplam 19 sanıklı iddianameyi 15 gün boyunca inceledi. İnceleme sonunda bugün yeniden bir araya gelen mahkeme heyeti iddianamenin kabul edilmesini kararlaştırdı. Adı geçen kişilerin, ´terör örgütü kurma ve yönetmek´, ´adam öldürmeye azmettirmek´ ve ´hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek´le suçlandığı iddianamede emekli Orgeneral Hurşit Tolon, eski Malatya Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger ve Binbaşı Haydar Yeşil ´terör örgütü yöneticiliği´ ile suçlanıyor. Tolon, Ülger ve Yeşil için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. Ayrıca Rahip Santaro ve Hrant Dink cinayetlerinin de aynı örgütün farklı hücreleri tarafından işlendiği ileri sürülen iddianamede, bazı muvazzaf askerlerin de aralarında bulunduğu 19 sanığın ismi yer alıyor. ( Cihan)

ZİRVE KATLİAMI NEDİR?

Malatya´da, 18 Nisan 2007´de, Zirve Yayınevi´nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel bıçaklanarak öldürülmüş, zanlılardan Salih Gürler(20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım (19) olay yerinde yakalanmıştı. Üçüncü katın penceresinden kaçmaya çalışırken düşerek yaralanan Emre Günaydın, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi edildikten sonra tutuklanmıştı. Günaydın´ın olaydan yaklaşık 2 yıl sonra cezaevinde cumhuriyet savcısına verdiği ifade doğrultusunda, olayı azmettirdiği gerekçesiyle Varol Bülent Aral ve Zirve Yayınevi çalışanı olduğu belirtilen Hüseyin Yelki de tutuklanmıştı. Yelki, 22 Mayıs 2009, Aral ise 20 Ağustos 2009´daki duruşmalarda tahliye edilmiş, 15 Ekim 2010´daki 29´uncu celsede tanık olarak dinlenilen Erhan Özen´in ifadelerini de dikkate alan mahkeme, Aral´ın yeniden tutuklanmasına karar vermişti. Öte yandan, Ergenekon soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilgili Savcı Zekeriya Öz´ün başlattığı soruşturma dosyası, Öz´ün İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili olmasının ardından soruşturmaya atanan savcı Cihan Kansız tarafından görevsizlik kararı verilerek Malatya´ya gönderilmişti. Bu soruşturmada, eski Malatya Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Ruhi Abat´ın da aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklu bulunuyor.

Diğer yandan, ek iddianame ile birlikte olayda azmettirici olduklarından şüphelenilen emekli Orgeneral Hasan Iğsız, ilahiyatçı Profesörler Zekeriya Beyaz ve Abdurrahman Küçük ile gazeteci Hulki Cevizoğlu gibi isimlerin dosyaları ayrıldı. Bu isimlerle ilgili soruşturma halen devam ediyor.

İDDİANAMEDEN ÇARPICI AYRINTILAR

23.06.2012 17:00 Zirve katliamı davasını gören Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi´nin kabul ettiği ek iddianamede emekli Org. Hurşit Tolon, eski Malatya Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger ve Binbaşı Haydar Yeşil ´terör örgütü yöneticiliği´ ile suçlanıyor. Cinayetin ´darbe eylemi olarak´ görüldüğü iddianamede, katliama ilişkin çarpıcı iddialar yer alıyor.

Malatya´da 18 Nisan 2007´de işlenen Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin özel yetkili cumhuriyet savcılığınca hazırlanan iddianame Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nın hazırladığı 761 sayfalık toplam 19 sanıklı iddianameyi incelemesini tamamladı. Mahkeme, ardından iddianamenin kabul edilmesini kararlaştırdı. Adı geçen kişilerin, ´terör örgütü kurmak ve yönetmek´, ´adam öldürmeye azmettirmek´ ve ´hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek´le suçlandığı iddianamede emekli Orgeneral Hurşit Tolon, eski Malatya Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger ve Binbaşı Haydar Yeşil ´terör örgütü yöneticiliği´ ile suçlanıyor.

Hurşit Tolon, Ülger ve Yeşil için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. Ayrıca Rahip Santoro ve Hrant Dink cinayetlerinin de aynı örgütün farklı hücreleri tarafından işlendiği ileri sürülen iddianamede, bazı muvazzaf askerlerin de aralarında bulunduğu 19 sanığın ismi yer alıyor. Malatya´da 18 Nisan 2007´de Zirve Yayınevi´nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel, bıçaklanarak öldürülmüştü.

Ek iddianamenin deliller kısmında ´Adıyaman´ ve ´Deniz Uygar´ kod adlı gizli tanıkların ifadelerine de işaret edilen iddianamede, şöyle denildi: Ergenekon terör örgütü sanığı Ahmet Hurşit Tolon´un Zirve Yayınevi cinayeti işlenmeden önce ve işlendiği gün Malatya´da bulunmasında, Hrant Dink cinayetine yönelik hazırlanan Devlet Denetleme Kurulu´nun (DDK) raporunda ve tanık Adıyaman´ın beyanlarında; Rahip Santoro, Hrant Dink ve Zirve Yayınevi cinayetleri arasındaki irtibat ile, bu cinayetlerin Ergenekon terör örgütü ve bu örgütün eylem planlarıyla olan irtibatını gösteren hususlar ortaya konulmuştur.

Ek iddianamede, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu´nun telefon görüşmelerine yer verildi. Buna göre, Tolon´un kendisine ait cep telefonundan, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü adına kayıtlı Fatih Hilmioğlu´nun kullandığı cep telefonuyla, Zirve Yayınevi cinayetleri öncesinde 6 kez görüşme yaptığı, Zirve Yayınevi cinayetlerinden sonra ise 5 kez mesajlaştığının tespit edildiği dile getirildi. Ergenekon davasında sanık olarak yargılanan Tolon´un savcılık sorgusunda Malatya´ya yalnızca bir kez geldiğini belirttiği aktarılan ek iddianamede, Tolon´un, ifadelerinin aksine Malatya´ya Zirve Yayınevi cinayetlerinin işlenmesinden yaklaşık bir yıl önce ve cinayetin işlenmesinden bir gün önce olmak üzere farklı tarihlerde toplam 2 kez geldiğinin belirlendiği ileri sürüldü.

´AK PARTİ VE CEMAATE YIKMAYA ÇALIŞTILAR´

İddianamede, Zirve Yayınevi cinayeti sonrası, işlenen cinayeti başta AK Parti ve Fethullah Gülen cemaatine yıkmak için yürütülen dezenformasyon faaliyetleri işlenmiştir. ifadelerine de yer verildi. Örgütün, özellikle devlet yönetiminde farklı düşüncelere tahammül edemediği öne sürülen iddianamede, farklı düşüncede olan hemen herkesi ´İkinci Cumhuriyetçi´, ´işbirlikçi´, ´karşı devrimci´,´ABD-CIA-MOSSAD ajanı´, ´tarikatçı´, ´dinci´, ´dönek´ ve ´hain´ gibi karalama kampanyalarıyla halk önünde küçük düşürmeye çalıştığı, ´fişleme´ faaliyetlerine girişerek halkı bu kişilere karşı kışkırttığının görüldüğü iddia edildi.

Öte yandan Diyarbakır Protestan Kiliseleri Birliği Başkanı Ahmet Güvener, öldürülen Alman uyruklu Tilmann Geske´nin eşi Susanne Geske ve Zirve Yayınevi çalışanı Gökhan Talas ile sanıklardan Hüseyin Yelki ve İlker Çınar´ın telefonlarının olaydan sonra dinlenildiği belirtildi. Öldürülen Necati Aydın´ın telefonunun ise cinayetlerden önce dinlenildiği ifade edildi.

-´TSK içinde Ergenekon´un talimatıyla gizli birim kurdu´-

Ek iddianamede Hurşit Tolon´un Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüttüğü 1993 yılında, TSK içerisinde Ergenekon terör örgütünün talimatları doğrultusunda Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi (TUSHAD) isimli gizli bir yapılanmaya gittiği öne sürüldü. Bu gizli yapılanmadan Genelkurmay Başkanlığı´nın da haberdar olmadığı ve Ergenekon davası sanığı Levent Ersöz´ün de bu teşkilatın başında görev yaptığı ifade edildi. TUSHAD´ın JİTEM´in ile koordinasyon halinde çalıştığı, JİTEM´in ismi her ne kadar istihbarat olarak geçse de, istihbarat yerine daha çok infaz yaptığı, idari açıdan Jandarma Genel Komutanlığı´na; operasyonun yürütülmesi ve talimatın alınması bakımından Tolon´un kurduğu TUSHAD´a bağlı olduğu kaydedildi. TUSHAD içerisinde misyonerlikle ilgili bir departmanın da kurulduğu belirtti. ( Zaman)

TUSHAD 1993´TE TSK İÇİNDE ERGENEKON TALİMATIYLA KURULDU

24.06.2012 11:14 Zirve katliamına ilişkin hazırlanan ek iddianamede, sanıklardan Hurşit Tolon´la ilgili çarpıcı bilgiler yer alıyor. Tolon´un Genelkurmay Başkanlığı genel sekreterliği görevini yürüttüğü 1993 yılında kurduğu Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi isimli gizli yapıyı, Ergenekon´un talimatıyla 1995, 1999 ve 2004 yıllarında revize ettiği aktarılıyor. İddianamede, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, eski Malatya Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger ve Binbaşı Haydar Yeşil de sanık olarak yer alıyor. İddianamede, ´katliamı AK Parti ve muhafazakar kesimlerin üzerine yıkmak için dezenformasyon faaliyetleri yürütüldüğü´ aktarılıyor. Örgütün, özellikle devlet yönetiminde farklı düşüncelere tahammül edemediği belirtiliyor. Emekli Orgeneral Hurşit Tolon´un görev yaptığı yerlere ilişkin bilgilere de iddianamede yer veriliyor.

Hurşit Tolon´la ilgili elde edilen deliller, ´çelişkili savunmalar´ ve dosya kapsamının bir arada değerlendirildiği iddianamede, şu ifadeler kullanılıyor: Şüphelinin Genelkurmay Başkanlığı genel sekreterliği görevini yürüttüğü 1993 yılında TSK içerisinde Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi (TUSHAD) isimli gizli bir yapılanmayı, Ergenekon terör örgütünün talimatları doğrultusunda bu örgüte bağlı kurarak faaliyete geçirdiği, bu birimin Ergenekon terör örgütü tarafından TSK içerisinde gizli bir şekilde kurulmuş olmasından dolayı Genelkurmay Başkanlığı´nın bu birimden haberinin olmadığı, bu yapılanmada diğer bir Ergenekon terör örgütü sanığı Levent Ersöz´e eğitmen olarak görev verdiği, bu birimin başında görev yaptığı... JİTEM´in ise 1990´lı yılların başında özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde faaliyetlerde bulunmak üzere Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Jandarma İstihbarat personeli arasından seçilmiş kişilerden oluşan operasyonel bir birim olduğu, TUSHAD´ın JİTEM ile koordinasyon halinde çalıştığı, JİTEM´in ismi her ne kadar istihbarat olarak geçse de, istihbarat yerine daha çok infaz yaptığı, idari açıdan Jandarma Genel Komutanlığı´na, operasyonun yürütülmesi ve talimatın alınması bakımından şüphelinin kurduğu TUSHAD´a bağlı olduğu... Şüphelinin TUSHAD içerisinde çeşitli departmanlar oluşturduğu, bu departmanlardan birisinin de misyonerlik olduğu, TUSHAD´ın devamlılığını ve gizliliğini sağlamak için daha sonra 1995, 1999 ve 2004 yıllarında 3 kez revize ettiği belirlenmiştir.

-Azmettirici Bülent Aral, hücre elemanı-

İddianamede, Sanıklar Hüseyin Yelki ve Varol Bülent Aral için ´Ergenekon terör örgütü sanıklarından olan Ahmet Hurşit Tolon tarafından 1993 yılında TSK içerisinde Ergenekon terör örgütünce gizli bir şekilde kurularak faaliyete geçirilen TUSHAD isimli yapılanmada, Ergenekon terör örgütü adına TUSHAD 3. Bölge Malatya ili hücre yapılanması üyesi olduğu, bu hücre yapılanması içerisinde bizzat Mehmet Ülger´in talimatlarıyla hareket ettiği, bu talimatlar doğrultusunda bu hücre yapılanması tarafından Tolon´un talimatıyla 18 Nisan 2007 tarihinde Malatya ilinde meydana gelen ve Necati Aydın, Uğur Yüksel, Tilmann Geske´nin öldürülmeleriyle sonuçlanan, kamuoyunda Zirve Yayınevi cinayeti olarak bilinen eylemin planlanması ve işlenmesinde azmettirici olarak aktif görev aldığı belirlenmiştir.´ ifadeleri kullanıldı. Sanıklar Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Salih Gürler, Cuma Özdemir ve Hamit Çeker´in de Zirve Yayınevi cinayeti eyleminin asli failleri olarak aktif görev aldıklarının belirlendiği ileri sürüldü.

-Cinayetten önce dinlemeye almışlar-

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edilen iddianamede, Diyarbakır Protestan Kiliseleri Birliği Başkanı Ahmet Güvener, Zirve Yayınevi´nde öldürülen Alman uyruklu Tilmann Geske´nin eşi Susanne Geske, yayınevi çalışanı Gökhan Talas, sanıklardan Hüseyin Yelki ve İlker Çınar´ın olaydan sonra, aynı olayda öldürülen Necati Aydın´ın telefonunun ise cinayetlerden önce dinlendiğinin tespit edildiği aktarılıyor. Telefonları takip edilenlerin genellikle ´suç örgütü, tarihî eser ve uyuşturucu kaçakçılığı, DHKP-C, PKK ve silah kaçakçılığı´ gibi ilgileri olmayan suçlar nedeniyle dinlendikleri belirtiliyor. Şöyle deniliyor: Dinlemeyi yapan makamların dahi dinlenen kişilerle irtibatlı olduğu, yapılan dinlemelerin hepsinin ´önleme´ dinlemesi olduğu, talep yazılarında genellikle Mehmet Ülger ile Haydar Yeşil´in imzasının olduğu tespit edilmiştir. Olayın polis mıntıkasında olmasına rağmen, olay yerinde herhangi bir sorumluluğu ve soruşturma yetkisi bulunmayan Mehmet Ülger´in olayın akabinde olay yerine giderek olayı takip etmesinin de dikkat çekici bir husus olduğu değerlendirilmiştir.´

-Fatih Hilmioğlu´yla 11 kez görüşmüş-

İddianamede, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu´nun telefon görüşmelerine yer veriliyor. Buna göre, Tolon´un kendisine ait cep telefonundan, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü adına kayıtlı Fatih Hilmioğlu´nun kullandığı cep telefonuyla, Zirve Yayınevi cinayetleri öncesinde 6 kez görüşme yaptığı aktarılıyor. Cinayetlerden sonra ise 5 kez mesajlaştığının tespit edildiği dile getiriliyor. Ergenekon davasında sanık olarak yargılanan Tolon´un savcılık sorgusunda Malatya´ya yalnızca bir kez geldiğini belirttiği aktarılan iddianamede, Tolon´un, ifadelerinin aksine Malatya´ya Zirve Yayınevi cinayetlerinin işlenmesinden yaklaşık bir yıl önce ve cinayetin işlenmesinden bir gün önce olmak üzere farklı tarihlerde toplam 2 kez geldiğinin belirlendiği ileri sürüldü. ( Zaman)

(22 Haziran 2012), son güncel.: (24 Haziran 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Malatya Zirve Katliamı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Dink dosyasındaki Ergenekon delilleri

Savcılar: Zirve, Ergenekon kapsamında

Ergenekon ve Balyoz, Malatya´da ´zirve´ yapmış

Zirve´yi başlatan papazdan şok itiraflar

Flaş!!! Zirve soruşturmasında 6 ilde arama

Flaş!!! Ergenekon´da ´Zirve´ operasyonu

Tanık: Malatya ve Dink ´Kafes´ işi

Flaş!!! Dink davası tanığından yeni şok ifadeler

Zirve Yayınevi Katliamı ile Kafes davaları birleşebilir

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4645    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.253.012