Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ta 1 tutuklama

28 Şubat soruşturmasında dün gözaltına alınan 2 eski YÖK görevlisinden emekli Tuğgeneral Kenan Deniz tutuklanırken, Serdar Arıtürk tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 28 Şubat soruşturmasında tutuklananların sayısı 60´a yükseldi.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.06.2012 12:24 28 Şubat soruşturması, emekli ve muvazzaf askerlerin ardından sivillere uzandı. Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, aralarında eski Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz´ün de bulunduğu 4 kişiyi ifade vermeye çağırdı. Gürüz ile Erdoğan Öznal Ankara´daki adreslerinde bulunamadı. Polis, YÖK Yönetim Kurulu üyeleri emekli Tuğgeneral Kenan Deniz ile Serdar Arıtürk´ü İstanbul´daki ikametgâhlarında gözaltına aldı. Ankara´ya getirilen iki şüpheli savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Kenan Deniz mahkemece tutuklanırken, Arıtürk tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında İstanbul´da gözaltına alınan Kenan Deniz ile Serdar Arıtürk, Çağlayan´daki İstanbul Adalet Sarayı´na getirildi. Adli Tabiplik´te sağlık kontrolünden geçirilen Deniz ve Arıtürk, polis aracıyla adliyeden ayrıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü´ndeki işlemlerinin ardından havayoluyla Ankara´ya gönderilen zanlılar savcılık ifadesinin ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Deniz tutuklanırken, Arıtürk serbest bırakıldı. İkametgahlarında bulunamayan Gürüz ile Öznal´ı arama çalışmalarının da devam ettiği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre zanlılar, 28 Şubat sürecinde Genelkurmay Karargâhı´nda illegal bir şekilde kurulan BÇG´nin yasa dışı uygulamalarını üniversiteler bünyesinde koordine etmek ve uygulamakla suçlanıyor. Soruşturma kapsamında elde edilen belgelerde Gürüz´ün bilgisi dahilinde YÖK´ün bazı öğretim görevlilerini fişlediği ortaya çıkmıştı. Gürüz ve ekibinin, BÇG´nin talimatları doğrultusunda üniversitelerde öğretim görevlilerini fişlediği belirtiliyor. Mahkeme kararına dayanılarak hazırlanan gözaltı müzekkeresinde ise hükümetinin görevini yapmasını engellemek ve darbeye teşebbüs suçlaması yer aldı.

´Kemal Gürüz yurtdışında, ifadeye yarın gelecek´

Kemal Gürüz´ün Ege Üniversitesi (EÜ)´nde görev yapan kardeşi Prof. Dr. Yüksel Gürüz, ağabeyinin yurtdışından yarın döneceğini söyledi. Yüksel Gürüz, Kemal Gürüz, gemiyle bir haftalığına tatil için yurtdışına çıktı. Tatilini gemiyle gezerek yapıyor. Şu anda Hırvatistan civarlarında diye biliyorum. Kendisi pazar günü Türkiye´ye dönecek ve ifadesini gerekli cumhuriyet savcılığına verecek. dedi.

YÖK ÜYESİ GENERAL DE KARADAYI´YI İŞARET ETTİ

24.06.2012 10:56 28 Şubat soruşturması kapsamında önceki gün tutuklanan ve BÇG´nin yasa dışı uygulamalarını üniversiteler bünyesinde koordine etmekle suçlanan eski YÖK üyesi emekli Tümgeneral Kenan Deniz, savcılıktaki sorgusunda kendisini TSK İç Hizmet Kanunu´yla savundu. Alınan bilgilere göre kanundaki ´askeri emirlere mutlak itaat edilir´ maddesini hatırlatan Deniz, Emirler sorgulanamaz hükmü var, ben emirleri yerine getirdim. diyerek dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı´yı işaret etti. Deniz, BÇG´nin üçüncü ismi olarak görüldüğü ve BÇG koordinatörü olarak bulunduğu şema konusunda ise ´şeklen vardım´ ifadelerini kullandı. Ancak diğer askerler gibi ıslak imzalı belgeleri kabul etti. BÇG faaliyetlerinin de emir-komuta zinciri içerisinde olduğunu ifade ederek doğruladı. Deniz´e ayrıca asker kökenli olmasına karşın YÖK üyeliğine soruşturma kapsamında tutuklanan eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir´in emriyle mi atandığı da soruldu.

Öte yandan soruşturmanın emekli ve muvazzaf askerler üzerinde yürütüleceği ve sivillere uzanıp uzanmayacağı konusundaki tartışmalar da eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz´ün ifadeye çağrılmasıyla son buldu. Savcı Bilgili, KPSS´deki aramalarda ele geçirilen 135 klasör delilin yanı sıra Genelkurmay Başkanlığı´nda yapılan görüşmelere dair emir subaylarınca alınan kayıtlar ve karşılıklı ıslak imzalı belgelerden yola çıkarak, YÖK yöneticilerini şüpheli olarak dinledi. Savcıya ifade veren YÖK Yönetim Kurulu üyesi Sedat Arıtürk´e ise YÖK tarafından yapılan atamaların Milli Eğitim Bakanlığı´nın (MEB) mı yoksa BÇG´nin mi talimatıyla yapıldığı sorusu yöneltildi. Arıtürk, BÇG´den kendilerine böyle bir talimatın gelmediği yönünde açıklama yapması üzerine savcının, bu kez Çevik Bir imzalı ve kendi ismine gönderilen talimat notlarını gösterdiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz ile eski Yönetim Kurulu üyesi Erdoğan Öznal´ın ise yarın adliyeye gelerek savcıya ifade vermesi bekleniyor. ( Zaman)

SORUŞTURMADA TUTUKLANAN 60 KİŞİ

28 Şubat soruşturması kapsamında 12 Nisan 2012´deki ilk dalga operasyonlarda aralarında eski Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir´in de bulunduğu 31 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmış, Çevik Bir de dahil 18 kişi tutuklanmıştı. İlk dalga operasyonlarda gözaltına alınıp serbest bırakılanlardan bazıları daha sonra tekrar mahkemeye çıkarılarak tutuklandı. 19 Nisan 2012´deki ikinci dalga operasyonda aralarında eski Genelkurmay Genel Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak´ın da bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmış, Erol Özkasnak´ın da yer aldığı 8 kişi tutuklanmıştı. 25 Nisan 2012´deki 3. dalga operasyonlarda ise 13 kişi gözaltına alındı, 9´u tutuklandı. 8 Mayıs 2012´deki 4. dalga operasyonlarda ise 17 kişi gözaltına alındı, 11´i tutuklandı. 28 Mayıs 2012´deki 5. dalga operasyonlarda 10 kişi gözaltına alındı, 6´sı tutuklandı. Serbest bırakılanlardan 2´si savcılığın itirazı üzerine tutuklandı.Son olarak 21 Haziran 2012´deki 6. dalga operasyonlarda 4 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. İkisi gözaltına alındı, 1´i tutuklandı. Soruşturmada şu ana kadar tutuklanan şüphelilerin listesi şu şekilde:

Orgeneral Çevik Bir (emekli)

Orgeneral Fevzi Türkeri (emekli)

Orgeneral İlhan Kılıç (emekli)

Orgeneral Hikmet Köksal (emekli)

Orgeneral Ahmet Çörekçi (emekli)

Orgeneral Çetin Doğan (emekli)

Orgeneral Teoman Koman (emekli)

Korgeneral Tevfik Özkılıç (muvazzaf)

Korgeneral Yıldırım Türker (emekli)

Korgeneral Mustafa Bıyık (emekli)

Korgeneral Hakkı Kılınç (emekli)

Korgeneral Vural Avar (emekli)

Korgeneral Metin Yavuz Yalçın (emekli)

Korgeneral Kamuran Orhon (emekli)

Tümgeneral Berkay Turgut (muvazzaf)

Tümgeneral Mehmet Faruk Alpaydın (muvazzaf)

Tümgeneral Erol Özkasnak (emekli)

Tümgeneral Erdal Şenel (emekli)

Tümgeneral Çetin Dizdar (emekli)

Tümgeneral Çetin Saner (emekli)
Tuğgeneral İsmail Hakkı Önder (muvazzaf)

Tuğgeneral Lokman Ekinci (muvazzaf)

Tuğgeneral Celalettin Bacanlı (muvazzaf)

Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım (muvazzaf)

Tuğgeneral Metin Keşap (muvazzaf)

Tuğgeneral Ünal Akbulut (emekli)

Tuğgeneral Abdullah Kılıçarslan (emekli)

Tuğgeneral İdris Koralp (emekli)

Kurmay Albay Hüsnü Dağ (emekli)

Kurmay Albay Sezai Kürşat Ökte (emekli)

Kurmay Albay Ahmet Nazmi Solmaz (emekli)

Kıdemli Albay Serdar Çelebi (emekli)

Kıdemli Albay İbrahim Selman Yazıcı (emekli)

Albay Mustafa İhsan Tavazar (muvazzaf)

Albay Mustafa Hakan Bural (muvazzaf)

Albay Ahmet Dağcı (muvazzaf)

Albay Seyfullah Sönmez (muvazzaf)

Albay Mustafa Köseoğlu (muvazzaf)

Albay Mehmet Haşimoğlu (muvazzaf)

Albay Yahya Kemal Yakışan (muvazzaf)
Albay Bahattin Çelik (emekli)

Albay Osman Bülbül (emekli)

Albay Veli Seyit Akarbaşı (emekli)

Albay Yüksel Sönmez (emekli)

Albay Yahya Cem Özarslan (emekli)

Albay Ruşen Bozkurt (emekli)

Albay Oğuz Kalelioğlu (emekli)

Albay Cengiz Çetinkaya (emekli)

Albay Alican Türk (emekli)

Albay Abdurrahman Yavuz Gürcüoğlu (emekli)

Albay İsrafil Aydın (emekli)

Albay Mustafa Kemal Savcı (emekli)

Albay Ziya Batur (emekli)

Binbaşı Salih Eryiğit (emekli)

Binbaşı Ahmet Aka (emekli)

Yüzbaşı Refik Tanju Sirmen (emekli)

Yüzbaşı Mustafa Babacan (emekli)

Yüzbaşı Orhan Nalcıoğlu (emekli)

Astsubay Adem Demir (muvazzaf)

Tuğgeneral Kenan Deniz (emekli YÖK üyesi)

28 ŞUBAT SORUŞTURMASI MANŞETLERİMİZ

(23 Haziran 2012), son güncel.: (24 Haziran 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

28 ŞUBAT SÜRECİYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Operasyonlar 1000 yıl sürsün

51997 operasyon daha var

28 Şubat´a şok balans: 31 gözaltı

28 Şubat´ta 2. dalga: 12 gözaltı

1000 yılın 3. haftasında 3. dalga

28 Şubat´ta 4. dalga: 17 gözaltı

Flaş!!! YÖK´e 28 Şubat operasyonu

28 Şubat: 4 memur sorgulandı

28 Şubat yargısına inceleme

Flaş!!! 28 Şubat´a soruşturma

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4646    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.721.384